Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak ja lubiÄ™ Å‚owić kropki… - nowy artykuÅ‚ na jerkbait.pl


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 04 maj 2011 - 10:35

Cześć,
PstrÄ…g jaki jest – kaÅźdy widzi. ZwÅ‚aszcza w wÄ…tkach na forum jemu poÅ›wiÄ™conych. OglÄ…damy wiÄ™c zdjÄ™cia i relacje z poÅ‚owÃÅ‚w. Ryby raz mniejsze, raz wiÄ™ksze, ale wszystkie przepiÄ™kne. PstrÄ…g potokowy to jedna z tych ryb, ktÃÅ‚re elektryzujÄ… duÅźe grono wÄ™dkarzy. To dla nich zapaleÅ„cy potrafiÄ… pokonywać kilometry by dotrzeć do rzeki a kolejne wzdÅ‚uÅź jej brzegu. PiszÄ™ do rzeki, choć czasami bywa to niewielka rzeczka, siurek, kanalik…

TrochÄ™ zimowych klimatÃÅ‚w, ale temat nadal aktualny, bo sezon pstrÄ…gowy w peÅ‚ni. Zapraszam do lektury artykuÅ‚u SÅ‚awka. Tym razem o jego pasji do Å‚owienia pstrÄ…gÃÅ‚w.

Pozdrawiam
Remek


#2 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1624 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / ToruÅ„

Napisano 04 maj 2011 - 22:10

Fajny artykuł Sławku :D

No i ja tu jeszcze wrÃÅ‚cÄ™...

Oj tak, myÅ›lÄ™ Åźe nie tylko w przypadku pstrÄ…gÃÅ‚w. To napÄ™dza chyba kaÅźdego wÄ™dkarza.

Miło było przeczytać!

#3 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 05 maj 2011 - 05:04

Slawku :D mysle podobnie ...wiesz o tym :D

#4 OFFLINE   SÅ‚awek

SÅ‚awek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 05 maj 2011 - 05:20

Wiem, wiem :D

#5 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 05 maj 2011 - 05:22

...no to czas na powrot... :mellow: ...minelo trzy dlugie postne tygodnie ...

#6 OFFLINE   SÅ‚awek

SÅ‚awek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 05 maj 2011 - 05:44

A jeszcze jako dodatek do tekstu mÃÅ‚gÅ‚bym napisać, Åźe rÃÅ‚wnie wielkÄ… frajdÄ™ mam wpuszczajÄ…c narybek do rzeki. Wtedy Å‚owiÄ…c dowolnÄ… rybÄ™ (a zwÅ‚aszcza duÅźą) zastanawiam siÄ™, czy nie spotykamy siÄ™ po dÅ‚uÅźszym czasie ponownie :D. Rodzi siÄ™ niejako zwiÄ…zek wpuszczajÄ…cego i wpuszczanego - to bardzo miÅ‚e uczucie...

#7 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 05 maj 2011 - 08:12

Fajny art. Ja miaÅ‚em podobne uczucie jak doglÄ…daÅ‚em tarliska a potem walnÄ…Å‚em ÅźyciÃÅ‚wkÄ™( w lutym- 57 cm) i poznaÅ‚em tego samego samca co w październiku harcowaÅ‚. Mam nadziejÄ™ ze znowu go w akcji zobaczÄ™ jesieniÄ…. Trzeba sobie podnosić poprzeczkÄ™. Ja juÅź np nie bedÄ™ fociÅ‚ ryb na glebie. Tylko z wody - w gÃÅ‚rÄ™ i do wody, ewentualne krÃÅ‚tkie przetrzymanie w podbieraku. Na mrozie rezygnujÄ™ z wyciÄ…gania ryb z rzeki.
W ogÃÅ‚le tak po analizie wynikÃÅ‚w w Å‚owieniu( nie wiem skÄ…d siÄ™ to bierze) stwierdzam Åźe przyrost sukcesÃÅ‚w wedkraskich jest wprost proporcjonalny do zaangaÅźowania w Åźycie rzeki. Dziwne to ale chyba autentycznie dziaÅ‚a.

#8 OFFLINE   AdamLca

AdamLca

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 05 maj 2011 - 14:29

Przyjemnie sie czytaÅ‚o :D Co do PstrÄ…gÃÅ‚w to musze powiedziec ze zlapanie nawet takiego 30cm na rzece pod domem gdzie nikt nie wierzy ze sÄ… tam ryby daje wieksza frajde niz zlowienie jakiej kolwiek innej nawet wiekszej ryby :D

#9 OFFLINE   papur

papur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów

Napisano 06 maj 2011 - 15:54

jak niektorzy wiedza jestem kropkowym swiezakiem,a moze nawet jeszcze nie. Odbylem dopiero jedna pstragowa wyprawe, zlowilem pierwsze dzikie pstragi w zyciu, ale nie tylko ryby, sa tu wazne bo lowilem juz duzo wieksze, przezylem dlugie mordercze hole itd. ale caloksztalt takiej przygody - planowanie, szykowanie przynet, przeciskanie sie miedzy krzakami, kotwica w palcu hehe, spiew ptakow, szum wiatru, jakis szelest za plecami - dzikie zwierze? przyspieszony oddech.... - to jest najpiekniejsze. Mozna sie poczuc na prawde wolnym. Swietny artykul Slawku, doskonale oddales urok kropkowania

#10 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznaÅ„

Napisano 12 maj 2011 - 13:32

Bardzo przyjemnie siÄ™ czytaÅ‚o. CaÅ‚ość brzmi jakoÅ› znajomo. :D Nie mam na myÅ›li Å‚owienia kropkÃÅ‚w, czy Å‚owienia w szczegÃÅ‚lnoÅ›ci na woblery, ale samo podejÅ›cie do wÄ™dkowania. Skupienie siÄ™ na tym, Åźeby byÅ‚o przyjemnie. DokÅ‚adnie rozumiem co autor miaÅ‚ na myÅ›li piszÄ…c o tych bagienkach, przedzieraniu siÄ™, niewygodach i odosobnieniu w takich nieprzyjaznych warunkach. U mnie brak strumieni i rzeczek pstrÄ…gowych, ale podobnie jest nawet na zbiornikach o duÅźej presji, jak rzeka Warta, gdzie sÄ… i deptaki, gdzie bywam wyÅ‚Ä…cznie z braku czasu (przy ciÅ›nieniu na urwanie siÄ™ z domu chociaÅź na godzinkÄ™) i ledwo wydeptane Å›cieÅźki lub caÅ‚kowity ich brak, gdzie bywam najczęściej i skÄ…d wracam szczęśliwy nawet bez brania.
Co do Å‚owienia po swojemu, a nie na wynik, mam Å›wieÅźą historyjkÄ™, bo wczorajszÄ…. Obstawiony zakrÄ™t, co gÅ‚ÃÅ‚wka wÄ™dkarz. Na sÄ…siedniej w dÃÅ‚Å‚ rzeki trzech wÄ™dkarzy, dwÃÅ‚ch Å‚owi na spÅ‚awik, jeden orze za bolkiem. W przeciÄ…gu 2h wykonaÅ‚ co najmniej 10 razy wiÄ™cej rzutÃÅ‚w niÅź ja, najczęściej w okolice widocznych atakÃÅ‚w na powierzchni, biegajÄ…c w promieniu kilkunastu metrÃÅ‚w wzdÅ‚uÅź brzegu. Bez wzglÄ™du na kierunek Å›ciÄ…gania przynÄ™ty, zwijaÅ‚ ekspresowo thrill 7. MiaÅ‚em szansÄ™ siÄ™ przyjrzeć, bo po drugiej rybie jakÄ… zÅ‚owiÅ‚em nie ruszajÄ…c siÄ™ z miejsca, uprzejmy kolega zaczÄ…Å‚ rzucać mi niemal pod nogi. Nie miaÅ‚em zamiaru wdawać siÄ™ w dyskusje proszÄ…c o wiÄ™cej dystansu, wiÄ™c przeniosÅ‚em siÄ™ o parÄ™ metrÃÅ‚w i obÅ‚awiaÅ‚em napÅ‚yw, Å‚owiÄ…c wkrÃÅ‚tce trzeciÄ… i najwiÄ™kszÄ… rybÄ™ tego popoÅ‚udnia. RÃÅ‚Åźnica polegaÅ‚a na tym, Åźe kolega usiÅ‚owaÅ‚ zÅ‚owić bolenia, a ja sobie Å‚owiÅ‚em. On staÅ‚ lub chodziÅ‚, ja siedziaÅ‚em lub kucaÅ‚em. On czesaÅ‚ chaotycznie wodÄ™ i Å‚owiÅ‚ tak, jak siÄ™ przyjęło, a ja tak jak lubiÄ™ - niespiesznie i nie machinalnie. WracajÄ…c musiaÅ‚em minąć Å‚owiÄ…cych kolegÃÅ‚w wÄ™dkarzy i spinningista zapytaÅ‚, bo nie wytrzymaÅ‚, czy zdradzÄ™ na jakÄ… cud przynÄ™tÄ™ tak mi braÅ‚y. OdrzekÅ‚em: na thrilla, poÅ‚amania ÅźyczÄ™. A pointa tej historyjki jest taka, Åźe nie powiedziaÅ‚em tego zÅ‚oÅ›liwie, bo akurat taka byÅ‚a prawda (cenniejsze przynÄ™ty zostaÅ‚y w pudeÅ‚ku z powodu zaczepÃÅ‚w). :D

Pozdrawiam
Grzesiek

#11 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • ImiÄ™:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 12 maj 2011 - 13:37

@Maynard - ten pan miał tzw. syndrom zawodnika :lol:

#12 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznaÅ„

Napisano 12 maj 2011 - 13:41

Tak wyglądał :mellow: do tego jego koledzy, spławikowcy, dawali mu w kość, punktując co rusz ładnym białorybem ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych