Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Stella FE - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
149 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 24 wrzesień 2017 - 09:00

Nie założyłbym - to trochę za mocno powiedziane,- w końcu to tylko kołowrotek... Ale wolałbym taka czarnulkę  ;)

Szperam teraz trochę po necie, życzliwi koledzy coś tam podsyłają....

Ale obraz jaki mi się z tego wyłania ze względu na kompletną nieznajomość tematu jest raczej taki, że TO co kupiłem od Przemka to taki na pół prezent!!!

To co Przemek doinwestował do tego młynka to faktycznie cena nówki ale razy dwa :o

Reasumując kupiłem młynek w wyśmienitym stanie za połowę jego rzeczywistej wartości!



#102 OFFLINE   ptr

ptr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 24 wrzesień 2017 - 09:19

Nie założyłbym - to trochę za mocno powiedziane,- w końcu to tylko kołowrotek... Ale wolałbym taka czarnulkę ;)
Szperam teraz trochę po necie, życzliwi koledzy coś tam podsyłają....
Ale obraz jaki mi się z tego wyłania ze względu na kompletną nieznajomość tematu jest raczej taki, że TO co kupiłem od Przemka to taki na pół prezent!!!
To co Przemek doinwestował do tego młynka to faktycznie cena nówki ale razy dwa :o
Reasumując kupiłem młynek w wyśmienitym stanie za połowę jego rzeczywistej wartości!


Doprecyzuję 😉 "Nie założył bym" bardziej chodziło mi o to, że jeśli szukał bym nowej to tylko takiej ładnej 😊 Widziałem to ogłoszenie i gdyby nie fakt, że parę dni wcześniej kupiłem wersję JDM to ta Twoja byłaby moją 😉
  • Rheinangler lubi to

#103 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 06 październik 2017 - 18:53

Jeszcze jedno pytanie nie daje mi spokoju....

Czy korba z obecnego analogicznego modelu będzie pasowała do FE ?



#104 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 06 październik 2017 - 18:58

Jeszcze jedno pytanie nie daje mi spokoju....
Czy korba z obecnego analogicznego modelu będzie pasowała do FE ?


Będzie
  • Rheinangler lubi to

#105 ONLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4974 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 06 październik 2017 - 19:01

Arek masz wszystko w tej tabelce - Handle H-2 , pasuje jak dobrze zobaczyłem od VAŃKA 12 i Special Edyszyn -  to i od FI/14  powinna pasować


Użytkownik miramar69 edytował ten post 06 październik 2017 - 19:02

  • Rheinangler lubi to

#106 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 06 październik 2017 - 20:25

Dziękuję



#107 OFFLINE   noisiAAAA

noisiAAAA

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów

Napisano 21 wrzesień 2020 - 16:42

Czy Stella 3000 fe nada sie na mala rzeczke, woblery 7-9cm, obrotowki mepps 4, pstrag, troć? Mam okazje kupic w Danii za 800 zl,podobno w idealnym stanie.



#108 ONLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4974 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 21 wrzesień 2020 - 16:51

3000 FE to mały kołowrotek ... o trociach możesz zapomnieć .... nie nadaje się też do obrotówek nr 4 , ale na pstrągi jak najbardziej ...  :)


  • smokwelski lubi to

#109 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3555 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 21 wrzesień 2020 - 17:36

Za ta kasę to warto nawet jak na trocie za lichy😉 znajomek meczy 2500 z żyłka 0,25 jako uniwersał z 40 gramowy kijem, 3 rok . W lombardzie kupił za grosze już mocno Poobijana, przesmarowana i ciśnie .a gość na emeryturze to czasowy . Narazie kręci ładnie. Stelki nie są takie słabe , tylko czasem drogie i dlatego bardziej „śkoda panie”😉😁
  • homax lubi to

#110 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 22 wrzesień 2020 - 06:46

Może i jakoś wytrzyma, ale ja również wyznaję zasadę, że do kija od uncji w górę i przynęt typu obrotówka 4 to już 4000. Zdecydowanie to nie jest przedział dla 2500-3000, choć z pewnością jakiś czas pokręcą, to męczyć się będą trochę ponad siły. Ostatnio na Drwęcę z uwagi na niską wodę sparowałem lżejszy zestaw, do Elity 2,75 10 lb 3-18g przyszła właśnie Stella FE 4000 z plecionką PE 1.0 i to pasuje idealnie: funkcjonalnie, z wyważeniem, optycznie. Dałem tylko ciut mniejszą korbę podwójną. Nie bójmy się większych młynków, teraz to już nie ciężkie betoniary, a pewien zapas mocy zawsze wskazany no i nawija to trochę lepiej.

#111 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3555 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 22 wrzesień 2020 - 08:23

Ja mam też 10 4000 do wszystkiego, ale jako ciekawostka pisałem ,ze ludzie też męczą mniejsze rozmiary, chociaż tu stella wyrwana za 450zl to mysle tez ma psychologiczny wplyw😁 ,ale to jak z autem 3 cylindry tez jadą 140/150/h ale v6 się jednak mniej meczy😉

#112 OFFLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 22 wrzesień 2020 - 09:13

Jestem podobnego zdania jak kolega wyżej, uważam że lepiej wziąć za mocny kołowrotek do zestawu niż za słaby który będzie się męczył. oglądając program z Wędką nad wodę widzę, że prowadzący program łowi wszystko, głównie sandacze stella fe w rozmiarze 2500 już kilka sezonów i chyba jest zadowolony. Wiec chyba jest to dowód na to, że młynek ogarnia takie rzeczy.

#113 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1794 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 22 wrzesień 2020 - 11:05

Shimano 2500 ma trochę większą przekładnię niż daiwa w tym rozmiarze, mimo iż średnica szpuli jest mniejsza co może stwarzać pozory "delikatniejszego" młynka. Trzeba to też brać pod uwagę. Stella 2500 u mnie służy do delikatniejszego łowienia.Do ciężkiego łowienia jest turek.


Użytkownik Andru77 edytował ten post 22 wrzesień 2020 - 11:06


#114 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 22 wrzesień 2020 - 16:29

Shimano 2500 ma trochę większą przekładnię niż daiwa w tym rozmiarze, mimo iż średnica szpuli jest mniejsza co może stwarzać pozory "delikatniejszego" młynka. Trzeba to też brać pod uwagę. Stella 2500 u mnie służy do delikatniejszego łowienia.Do ciężkiego łowienia jest turek.

Wszystko zależy jaki model Shimano i jaki model Daiwy.

Ja do swoich uncjówek stosuję Stellę 4000FE i Daiwę 2500R Hyper Custom, przy czym Daiwę do najcięższej orki.



#115 OFFLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 23 wrzesień 2020 - 08:15

Taka Daiwa Certate LT2500S ma koło przekładni średnicy 32mm czyli mniej więcej jak w Shimano 4000...
Przy szpuli 45mm daje to potężna moc :)
  • Guzu i trinited lubią to

#116 OFFLINE   zMazur

zMazur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 23 wrzesień 2020 - 09:30

mam pytanie - czy stella jest dwa razy lepsza niż twin power? albo 4 razy lepsza niż stradic albo 10 razy lepsza niż ryobi zauber? bo tak sugerowałaby cena



#117 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 23 wrzesień 2020 - 09:44

mam pytanie - czy stella jest dwa razy lepsza niż twin power? albo 4 razy lepsza niż stradic albo 10 razy lepsza niż ryobi zauber? bo tak sugerowałaby cena


Czy stek florencki jest 10 razy lepszy niż menu w mc Donald albo 15 razy lepszy niż kebsik na cienkim ?

Sugerowanie się ceną, a nie własnym potrzebami/możliwościami/ oczekiwaniami prowadzi do przejedzenia albo, co gorsza, biegunki

#118 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 23 wrzesień 2020 - 09:45

mam pytanie - czy stella jest dwa razy lepsza niż twin power? albo 4 razy lepsza niż stradic albo 10 razy lepsza niż ryobi zauber? bo tak sugerowałaby cena

Oczywiście, że tak. Gdybym powiedział żonie że mam 10 kołowrotkow to pozamiatane. Tak mówię że mam jeden i wszystko gra!


  • Guzu, rolen i lukasz_c lubią to

#119 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1010 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 23 wrzesień 2020 - 13:33

mam pytanie - czy stella jest dwa razy lepsza niż twin power? albo 4 razy lepsza niż stradic albo 10 razy lepsza niż ryobi zauber? bo tak sugerowałaby cena


Odpowiedz jest tak bardzo subiektywna, że nie pozostaje Ci Kolego nic innego, jak kupić wszystkie i podzielić się z szanownym gronem swoimi odczuciami.
  • Jozi, saitt i woblery L.E. lubią to

#120 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 23 wrzesień 2020 - 13:43

Dwa razy to może nie, ale tak od 1,34 do 1,73 raza lepsza jest bez wątpienia. Inni z kolei mówią, że o 27%. Ogólnie analizując ceny w ramach określonych marek i modeli wnoszę też, iż generalnie większe kołowrotki są lepsze od małych, a dłuższe wędki lepsze od krótkich.

Ps. Jest lepsza. Tyle.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych