Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blank batsona na bolenie

blank batson boleń

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 08 styczeń 2012 - 22:11

Dzięki Panowie za wszystkie wypowiedzi, każda mi pomogła i cenna jest na wagę złota.
Kolego Guciolucky bardzo mi się podoba akcja tego St.Croix, to jest dokładnie to czego szukam - oczekuje od dobrego kija.
Przeszukałem trochę stron i nie wpadłem dokładnie na taki sam model jak podałeś i te ceny ponad klocka.
Proszę podaj dokładne parametry tego kija i jak możesz jakieś namiary gdzie go można kupić lub zamówić.
O używanym to mogę chyba zapomnieć, kto takie kije sprzedaje (ja bym nie sprzedał :unsure: ) i gdzie?


Ja swojego kupiłem na tym forum za 500pln, raz też widziałem na allegro, trzeba trochę cierpliwości i spokojnie się znajdzie. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i koledzy wymieniają je chyba na BR-y. Można naturalnie kupić nowy ale to już spory wydatek:

http://www.art-rod.com/sklep/wedka-stcroix-avid-avs96mf2-p-2 208.html

Przyznam, że zanim kupiłem ten patyk, znałem go tylko z opisów i opinii kolegów, którzy używali, są to tylko bardzo pozytywne opinie więc się ostro napaliłem. Wędka okazała się strzałem w 10-tkę, katapultuje wabiki na duże odległości i wręcz wzmacnia sygnał przez nie generowany, długo by o niej pisać. Co do TD to jedyna ich wada polega na tym, że potrafią nie trzymać podanego zakresu mocy linki :(. Mam jeszcze Avida na blanku SCIII z serii Walleye do 12g, który jest moim najlepszy kijem okoniowym i nic lepszego w rękach nie trzymałem a kupiłem za 300pln. Podobno część blanków dla ST. Croix robi właśnie Batson, jednak amerykanie ogólnie wolą kije typu texas więc znacznie wolniejsze niż te, którymi podniecają się polacy, stąd wydaje mi się, że Batson potrafi zrobić szybki i lekki kij jednak nie ma takiej potrzeby stąd robi nieco inne ale także bardzo dobre (wytrzymają więcej niż podaje producent). Amerykańskie blanki mają w sobie moc, do której nie byliśmy wcześniej przyzwyczajeni, pierwszy takim kijem bałem się mocno rzucić gdyż wydawał się tak lekki i wątły, że łatwo by go było zniszczyć ale to tylko pozory, rzeczywistość jest zupełnie inna. Teraz macham nimi na całego bo wiem, że prędzej pęknie linka niż mój kij i to jest właśnie największa zaleta tych produktów. Jak Batson podaje, że kij ma 8lb to możesz na nim rwać żyłkę 0,25mm a blank nie pęknie, do tego kij będzie ważył tyle co nic :D.

#62 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 08 styczeń 2012 - 22:48

guciolucky - nie pomyliłeś aby , kto komu robi blanki ?! :D

#63 OFFLINE   aTomek

aTomek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 214 postów
  • LokalizacjaTarnów i okolice

Napisano 08 styczeń 2012 - 22:58

O używanym to mogę chyba zapomnieć, kto takie kije sprzedaje (ja bym nie sprzedał :unsure: ) i gdzie?


Może tutaj: http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=284849 &

Możesz też zagadać do tego sprzedającego: http://allegro.pl/wedka-st-croix-avid-series-9-6-as96mf2-oka zja-i1953086433.html . Istnieje prawdopodobieństwo, że kij został sprzedany poza aukcją, ale może jeszcze jest.



#64 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 12 styczeń 2012 - 20:56

Miałem dzisiaj okazję pomachać blankiem RX7 2,75m 10-21gr i powiem szczerze, że wrażenia wielkiego na mnie nie zrobił. Rzecz jasna kijek fajny blank o cienkim przekroju z ładną akcją ugięcia, ale….
Jestem zwolennikiem wędek o akcji typowo szczytowej a ta była przechodząca w pół-parabolę, akcja nie jest powalająco szybka a ja lubię wędki o bardzo szybkiej akcji.

Już sam nie wiem, być może wszystko mi się pokiełbasiło.

Z racji, że mam Dawie Infinity 2,7m 15-45gr i jej szybkość mi odpowiada a jest dość szybka(akcji nie ma typowo szczytowej :/) rozważam możliwość kupna modelu 3m 8-15gr –tylko ten korek jak szwajcarski ser i spiglot , który po dwóch latach trzeba sparować świecą co kilka/kilkanaście wypadów.

Avid...!!!
na filmiku kolegi guciolucky zrobił na mnie niesamowite wrażenie, tylko ta cena trochę mnie przerasta

I co tu wybrać? Chyba trzeba będzie wybrać:) się do sklepu gdzie posiadają Avida i pomachać żeby nie było rozczarowania.

Jak kupię a nie wiem co jeszcze kupię i kiedy, napewno w tym temacie zdam krótką recenzję.



#65 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 12 styczeń 2012 - 22:40

@lokoko83, patyk 3 metry, ex fast, mała średnica, lekki, suchy i do 15g to niestety raczej tylko w erze :angry:

#66 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 14 styczeń 2012 - 19:22

Panowie!, a co myślicie o dragonie fishmaker 2,75 m od 5 do 21 g - zajebiście lekka i szybka wędka. Jest to wklejanka,ale z tych o sztywnej szczytówce.
Ogólnie nie jestem zwolennikiem dragona (wręcz przeciwnie) ale ta wędka mi się podoba - byłby to pierwszy sprzę z tej firmy.
Nada się na klenia, bolenia, czy będzie to wielkie nieporozumienie?
Wrażenie na mnie zrobiła niesamowite, po wzięciu jej do ręki widziałem i czułem (wyobraźnia) każde najdelikatniejsze machnięcie woblera i to tego 2-3 cm na klenia.
Czy rzeczywiśce wędki dragona są takie łamliwe.

#67 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 15 styczeń 2012 - 10:21

Solidne wklejanki oparte na mocnym dolniku, o ciężarze rzutowym od 4 do 21 gramów. Idealna wędka sandaczowa na płytsze wody, gdzie nie stosuje się bardzo ciężkich przynęt. Zalecane do przynęt: gumy 5 – 10 cm na główce 5 –15 g, obrotówki nr 2 – 4, woblery 4 – 7 cm.Tyle na temat tego modelu producent.
Nie widzę tej wklejki na boleniu w nurcie,z maluchami da rade pewnie,ale przy holu spasionego bolka w nurcie na tym kiju zarost na twarzy się pojawi a ryba zdechnie nie doczekawszy wycholowania i wypuszczenia.To moja opinia. ;)



#68 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 24 styczeń 2012 - 20:24

witam ponownie,
Miałem dzisiaj możliwość pomachania St. Croix Wild River WS96MF2 oraz St.Croix Avid mniej więcej o tych samych parametrach tylko trochę dłuższym AVS106MF2

I powiem szczerze, że Wild River jakoś bardziej mi podszedł był chyba szybszy, hmm być może się mylę ale napewno miał płynniejsze ugięcie


Panowie mam pytanie, czy Avid o tej dł co Wild River 9'6 będzie szybszy.

Różnica w cenie jest prawie dwukrotna 1300 zł do 760 zł.

Kije naprawdę fajne, któregoś sobie kupię. Właśnie tylko którego?


#69 ONLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 24 styczeń 2012 - 21:59

avid jest zdecydowanie szybszy niż wild river

#70 OFFLINE   jujus20

jujus20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaSarnaki

Napisano 26 styczeń 2012 - 17:14

mam oba modele tych kij avidem łowie żyłką a riwerem plecką ! avid jest szybki i fajnie nim sie łowi bolki!

#71 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 26 styczeń 2012 - 18:05

jeszcze jedno pytanie
w większości przypadków stare zawsze jest lepsze iwychwalane
czy rzeczywiście stary Avid AS jest lepszy od AVS

#72 ONLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 26 styczeń 2012 - 21:14

niby pracuje na całej długości gnąc się pod słuszną rybą po rękojeść , nowe serie w sumie to samo :D

#73 OFFLINE   Marcel75

Marcel75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjaosada nad Bugiem

Napisano 26 styczeń 2012 - 21:34

Avida AVS do 1 czy 3/4 OZ .2.90m wygiąć po samo rękojeść,to już muszą być naprawdę duże ryby.Moim zdaniem nowe Avidy są bardziej sprężyste.

#74 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 26 styczeń 2012 - 21:35

mam możliwość kupna nowego ST.CROIX ROD - AVID/AS96MLF2 (2,9m cw. od 10 do 17,7 g)w cenie 800 zł

Dobry będzie pod bolenia ?



#75 OFFLINE   Marcel75

Marcel75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjaosada nad Bugiem

Napisano 26 styczeń 2012 - 21:40

mam możliwość kupna nowego ST.CROIX ROD - AVID/AS96MLF2 (2,9m cw. od 10 do 17,7 g)w cenie 800 zł

Dobry będzie pod bolenia ?


Nie dobry za delikatny .Ja łowie do 21 lub 28 g 2.90 m i take polecam sprawdzone w bojach setki godzin .

#76 OFFLINE   NocnyLowca

NocnyLowca

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 postów

Napisano 31 styczeń 2012 - 10:03

[quote]
mam możliwość kupna nowego ST.CROIX ROD - AVID/AS96MLF2 (2,9m cw. od 10 do 17,7 g)w cenie 800 zł

Dobry będzie pod bolenia ?


[/quote]
Nie dobry za delikatny .
[/quote]

Obiecałem Sobie ze już więcej na tym forum nie podejme dyskusji..

Ale jak czytam takie posty to krew mnie zalewa.. :wacko: Łowiłem bolki różnymi kijami z racji młodego wieku były to na początku jakieś wkljki,kije 0d 10g do nawet 50.. Typowa chińszczyzna jak i pózniej St.Croix'y Batsony i innego radzaju CD'ki.. od 260cm do 310cm.. Wszystko zalezy na jakie ryby sie nastawiamy(wielkość), w jaki sposób chcemy je łowić.. czy bedziemy łowić z pontonu czy brzegu, czy plecionka czy żyłka i najważniejsze na jakie przynęty czy będa to wobki po 30-40gram czy po 3-4gramy...a moze gumy, obrótówki i inne cykady. Napiszmy pierw czego oczekujemy a pożniej oczekujmy sensownej odpowiedzi...

@wojownik dla wyjaśnienia nie mam do Ciebie zadnych pretensji...
Musiałem rzucić te 3 grosze od Siebie.

#77 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 31 styczeń 2012 - 12:37

To co pisze Dero ma sens tylko że dotyczy tych co juz łowią, oni wiedzą czym i tylko szukają odpowiedniego narzędzia. Ogólne uwagi w tym wzgledzie dopełniają tylko haosu... Znam wyśmienitych boleniarzy łowiących kijami 14g i takich co poniżej 40g nie schodzą. Jak masz watpliwości weź sprawdzoną uncjówkę jak nie bedzie Ci pasowała do boleni to wykorzystasz ją na sandacze...

#78 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 31 styczeń 2012 - 18:50

Wiadomo jaki jest boleń, gdzie pływa i na co zazwyczaj bierze,
Nie będę się rozpisywał na jakie przynęty łapię, zdaję sobie sprawę jakie wędzisko podałem i w takim przedziale używałbym przynęt.
Wiadomo, że na kij o cw do 20 g nie założę przynęty 40 g.

Pytanie bardziej kierowałem czy taki model wędki poradzi sobie śmiało z szybkim i precyzyjnym prowadzeniem przynęty w wartkim nurcie.
Precyzyjność ma tutaj znaczenie, w większości moich przypadków prowadzenie przynęty stabilnie w lini prostej dawało najlepsze efekty.
Chlubą do krów tego nie zrobisz, przy szybkim prowadzeniu przynęty będzie ci na boki uciekać, to wpływa na pracę woblera - tak zwane migotanie

  • Paweł R. lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, batson, boleń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych