Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Szeląg Mały i Wielki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 30 marzec 2013 - 22:27

F*ck jeszcze kilka dni temu rozmawiając z właścicielem pola  dowiedziałem się pewnej ciekawostki: często będąc na pomoście widziałem kobietę (sic.!) płynącą zazwyczaj chyba zieloną łódeczka z silnikiem, z rana,  hen hen w kierunku od trasy "za zakręt" jeziora. Opowiadał mi iż niewiasta ta znalazła miejsce gdzie praktycznie zawsze wracała z kompletem!! F*ck wrrrrrrrrrrr no nie wierze  NIE WIERZE!! takie piękne zatoczki obławialiśmy i nic zero a tu takie coś:/ pewnie sobie z nas jaja robił



#22 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 31 marzec 2013 - 08:03

Tą panią to wszyscy znają :angry:

Pierwszy kłusol tego akwenu.

ZH


  • OloPe lubi to

#23 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 31 marzec 2013 - 08:46

mógłbyś coś więcej napisać ??

 

z góry dziękuje



#24 OFFLINE   duzers

duzers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 31 marzec 2013 - 09:54

O obu zbiornikach można było przeczytać na łamach WŚ, bodajże na większym rozgrywany jest puchar tej gazetki. Z tym, że od zawsze wyniki były marne, padały pojedyńcze większe ryby. W ostatnich latach wyniki były tak słabe że puchar odwałano. Rybostan w krytycznym stanie. Redaktor naczelny grzmiał że na tych zbornikach nie ma co szukać, co ciekawe puchar nie został przeniesiony na inny zbiornik. Tak było do niedawa.



#25 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 31 marzec 2013 - 10:20

A co tu wiecej mozna dodac, kobiecina miwszka w Kątnie,
i tak na zywot zarabia. Co dzien wyplywa, zwija sieci i to co w nich
sie uwiesilo. Znana w calej okolicy. Wedke na jej lodzi mozna zobaczyc,
jednak jest to stary ruski tieleskop bez kolowrotka.
Czy lowi te okazy na niego?
W sezonie najlepszymi jej klientami sa letnicy
ktorzy na swieza rybke dostaja slinotoku. Ot caly proceder.
Trwa to juz tyle lat ze hou hou.
ZH

#26 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 31 marzec 2013 - 10:38

A dałbym sobie łapsko uciąć że 2 spiny wdziałem na tej łódce (jak przepływała z 20 m od mola to jeszcze rozróżnisz co i jak)

Zobaczę jak się w tym roku tam wybierzemy to przyfiluje tą klientke a bardzo chętnie się przepłyne nawet ...

Mam duża ochotę na 3 dniówkę ze spinnem z odpowiednio wyposażoną łódka - nie wierzę że w tej wodzie nic głębinowego się nie odnajdzie wkońcu. Oby się nie skończyło jak ostatnio...



#27 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2673 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 31 marzec 2013 - 21:22

Jezioro Szeląg Mały poznałem niemal 40 lat temu.Anders był wtedy podła knajpą, potocznie zwanym Meksyk.Wtedy powstawał pierwszy ośrodek wczasowy,a było to 5 domków WZT . Potem wyrosły ośrodki Chemitexsu, PTTK,Energetyki  i przy kanałku jakiegoś Ministerstwa.W tamtym czasie Szeląg to był RAJ wędkarski z niewyobrażalną ilością pięknych ryb.Przez prawie 20 lat jeździłem tam regularnie , nieraz odwiedzałem to miejsce kilka razy w roku.Można powiedzieć że na moich oczach rozgrywał się dramat tego jeziora.Dramat którego głównymi aktorami byli rybacy ,kłusole i wędkarze.Dziś pozostał sentyment i wspaniałe wspomnienia.Ciekawostką było tak zwane głęboczko ,malutkie jeziorko niewiele oddalone  od Sz.M.,którego tafla wody była około 8 m wyżej od Szeląga.Głeboczko słynęło z pięknych okoni o bardzo ciemnym umaszczeniu, linów i krótkich ale niesłychanie grubych węgorzy.RAJ został utracony , to się nie wróci.



#28 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 658 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 31 marzec 2013 - 22:07

a orientuje się ktoś jak wygląda sytuacja ostatnimi czasy na Drwęckim i Kajkowskim? będę jakoś w lipcu na trochę w okolicy.. gra warta świeczki, czy raczej można sobie odpuścić i szukać czegoś innego??


Użytkownik Bootleg edytował ten post 31 marzec 2013 - 22:11


#29 OFFLINE   Martin77

Martin77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 550 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Legionowo

Napisano 11 kwiecień 2013 - 14:21

Jezioro Szeląg Mały poznałem niemal 40 lat temu.Anders był wtedy podła knajpą, potocznie zwanym Meksyk.Wtedy powstawał pierwszy ośrodek wczasowy,a było to 5 domków WZT . Potem wyrosły ośrodki Chemitexsu, PTTK,Energetyki  i przy kanałku jakiegoś Ministerstwa.W tamtym czasie Szeląg to był RAJ wędkarski z niewyobrażalną ilością pięknych ryb.Przez prawie 20 lat jeździłem tam regularnie , nieraz odwiedzałem to miejsce kilka razy w roku.Można powiedzieć że na moich oczach rozgrywał się dramat tego jeziora.Dramat którego głównymi aktorami byli rybacy ,kłusole i wędkarze.Dziś pozostał sentyment i wspaniałe wspomnienia.Ciekawostką było tak zwane głęboczko ,malutkie jeziorko niewiele oddalone  od Sz.M.,którego tafla wody była około 8 m wyżej od Szeląga.Głeboczko słynęło z pięknych okoni o bardzo ciemnym umaszczeniu, linów i krótkich ale niesłychanie grubych węgorzy.RAJ został utracony , to się nie wróci.

 

Potwierdzam co Kolega napisał...zostały tylko piekne wspomnienia. Ja przebywałem tam kilka razy w latach 80ych jako dzieciak (teren ośrodka WZT, późnieszy ELEMIS).

Tam mozna powiedzieć stawiałem pierwsze kroki wędkarskie :) W zeszłym roku, po ponad 20 latach wybrałem się tam ze swoją rodzinką na długi weekend...Napiszę krótko...DRAMAT...chociaz miejscowy wędkarz opowiadał, że najlepiej to w maju, że wtedy to szczupak, a na poczatku czerwca nawet sandacz, ale co z tego...



#30 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 15 lipiec 2013 - 11:14

Chłopaki no i jak tam wody w okolicy Ostródy wyglądają obecnie ???

Jakieś światełko w tunelu czy lepiej od razu sobie darować SzW ?? Miałem jeszcze w tym roku chętnie daćmu szansę .... ale może już nie koniecznie.

Może jakaś inna woda w okolicy ??? Może jakaś miejscuwka namiotowo/kempinogwa do polecenia jednocześnie ???

 

A właśnie jak wygląda sprawa z Kajkowskim ?? JEst tam możliwość połowienia jakaś czy tylko dla miejscowych ???



#31 OFFLINE   bigbee

bigbee

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 15 lipiec 2013 - 12:43

Żeby łowić na jankowie musisz być członkiem OTW(ostródzie towarzystwo wędkarskie). Warto zainteresować się za to jeziorem gil wielki(szczupak) lub pauzeńskim(sandacz). Jeżeli chodzi o metody gruntowe zapraszam na prv.

#32 OFFLINE   dawidostroda

dawidostroda

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 149 postów

Napisano 30 kwiecień 2014 - 08:11

Witam kolegów . Jestem z samej ostródy i jestem na bierząco w temacie jesli chodzi o te wody . czytajać wpisy kolegów odnośnie jezior Szeląg Wielki i Mały poczęśći mógłbym się zgodzić , ja słusznie koledzy zauważyli na Szelagu W pod liniami faktycznie są okonie i tu moją PROŚBA . Panowie nie ma co się łudzić , zę w jeden dzien traficie na garbusy . To bardzo duza woda i trzeba jej poświecić naprawde sporo czasu . Słucznie któryś z kolegów ujał dzialania rybaków i klusoli , ale ....dla naprawde wytrwałych i zawziętych są tam jeszcze nagrody , Co do szeląga małego faktycznie jest zarybiony i dośc sowicie pilnowany i jest co polapać , szczupak sandacz okon nie jest problemem , w zeszył roku dzień przed zawodami OTW na jezieni wychodziły sandały pod 80cm , szczupaki po 80cm nie stanowią tu jakiegoś wiekszego problemu , ale oczywiście pod warunkiem jesli dobrze zna się ten akwen , z racji tego że jest dośc trudnym łowiskiem szczególnie od cześci lasu  ,mnostwo powalonych drzew w wodzie . w tym roku mozna już o 1 maja wędkować z łodzi na wszystkich akwenach OTW , tym samym od jutra robie 4 dniowy maraton wlasnie na szelagu małym , 

Co do jeziora drwęckiego PANOWIE z całym szacunkiem , BEZRYBIE poza oklejka i krąpiem :) , Jezioro Kajowskie jest również zarybione , niestety nie dostepne do wedkąwania z łodzi tylko i wylacznie z brzegu , jest trochę ryby moze nie jest to eldorado ale gliżdzirze maja fajna wodę w zeszłym sezonie dziadulek siedział i karpiki wyciagał po 12- 14 kg a ja jak idiota latałem po krzakach ze spinem :) 

 

Jesli ktoś zyczy sobie wiecej info na temat wód w okolicy ostródy służę pomocą . Pozdrowienia 



#33 OFFLINE   maggot

maggot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów

Napisano 30 kwiecień 2014 - 09:02

Tak, chodziło mi o spina. Kanał z trzema oczkami w stronę Rudej znam, są tam możliwe liny. Miejscowi zgadza się, są bardzo kreatywni, pewnie zwłaszcza teraz gdy niedobitki węgorza mają ciąg. Pod mostem już rożne cuda widziałem. O Rudą nawet nie pytam, bo Bogaczewo robi już tam regularną rzeź, rozmawiałem z rybakami obowiązuje zasada "dech i mech". Piękne są nasze Mazury...



#34 OFFLINE   puszek7

puszek7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 662 postów
  • LokalizacjaWM OST M
  • Imię:Przemek

Napisano 03 maj 2014 - 11:33

O bogaczewie nie wypowiadałbym się nawet. Tak się składa, że większość łowisk dookoła mnie  To właśnie wody Bogaczewskie. Tragedia, żenada, ceny kosmos-a ryb brak. 

Mazury cud natury - dobre określenie :) Bo to cud żeby na tylu hektarach zasiać tak potężne spustoszenie. 


  • Salmo_Salar i meth666 lubią to

#35 OFFLINE   maggot

maggot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów

Napisano 04 maj 2014 - 10:52

No niestety, święta racja. Wody Bogaczewa to kilka tysięcy ha jezior: przepiękne wizualnie, ciekawe technicznie i, totalnie ograbione. Wielu słyszało o Narie: dziś nawet legendy o rybach z tego jeziora się zatarły w pamięci...Jak to się odbywa? Przykład na podstawie Rudej: ponieważ jezioro jest długie przyjeżdża 4 rybaków z 70-80 wontonami i w pierwszą noc obstawia Wilamowo, w drugą Dziśnity, w trzecią Liksajny. Skończyliśmy na Liksajnach? No to wracamy na Wilamowo- i tak w kółko. W krótkich antraktach orzemy Bartnickie i Sambród. Wszystko w temacie.

 Niejeden próbował ukrócić dyrekcję Bogaczewa, wygląda na to, że byli za krótcy. I mamy już odpowiedź dlaczego na Mazurach jest jak jest. Duże jeziora jak Niegocin, Śniardwy itp.przez swoją wielkość jeszcze jakoś się obronią, te do 1500 ha w powyższy sposób dorżnie się na ament w try miga.

 Zezwolenia Bogaczewa a tak, na ten sezon znów do góry.



#36 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 22 maj 2014 - 12:56

 

Jesli ktoś zyczy sobie wiecej info na temat wód w okolicy ostródy służę pomocą . Pozdrowienia 

 

Dawid,

wybieram się na Mały na 2-3 dni, jest szansa złowić zandera? Nie pytam o kabany tylko czy w ogóle jeszcze sandacz jest do złowienia?

Z góry dziękuję za info, może być na priv.

 

Pozdrawiam



#37 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 22 maj 2014 - 13:11

Sławek jest zander w tym zbiorniku, są kloce i są takie 40-50.

Ja osobiście nie lubię tego bajora bo jest to jeziorko gdzie ciężko się doszukać urozmaiconego dna,

twardego, tudzież zatopionych badyli. Generalnie jakieś wynik były ale bez szału.
Jak lecisz na 2-3 dni bierz fedeera bo białorybu w pytke, ładne liny i leszki a i czasem węgorski przyj...bie.

ZH



#38 OFFLINE   Martin77

Martin77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 550 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Legionowo

Napisano 23 maj 2014 - 08:40

Sławek, czekamy na wieści jak wrócisz. Powodzenia!



#39 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 25 maj 2014 - 15:07

Rekonesans zakończony. Kilka pozytywnych informacji: Na Sz. Małym od kilku lat nie prowadzono odłowów rybackich, ok 3 lata temu obficie zarybiono szczupakiem i sandaczem co daje się odczuć. Bardzo dużo drobnego szczupaka i sandacza (takie właśnie 3 latki do 50cm), to dobrze rokuje na przyszłość. Nie spotkałem większego okonia ale w ciągu 3 dni ciężko też poznać zbiornik. Bardzo malownicze jezioro z kilkoma zacisznymi zatoczkami, super miejscówki z zatopionymi drzewami, krzakami, karczami. Na wiosnę dość trudne łowisko lepsze chyba na jesień. Myślę, że za kilka lat będzie po co wracać. Na sam koniec wypatrzyliśmy stadka wzdręg, wydłubałem kilka na mikro jiga, dla miłośników UUL wyborna zabawa.

 

Pozdrawiam


  • Marcinnow lubi to

#40 OFFLINE   Martin77

Martin77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 550 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Legionowo

Napisano 26 maj 2014 - 11:23

Sławku, a możesz napisac ile konkretnie tych drapiezników dobrało się do Twoich przynęt przez te 3 dni?