Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

O ewolucji - czyli wnioski z BPS


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 post贸w
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imi臋:Daniel

Napisano 10 maj 2011 - 09:52

Witam,

Dzieki uprzejmosci uprzejmych Forumowiczow (@jerzy_hzs & @Xavi) otrzymalem aktualny katalog wedkarski (ogolny) Bass Pro Shop na wiosne 2011.

Kilka rzeczy rzuca sie w oczy :

1. Pauperyzacja. Oferta w katalogu coraz bardziej ograniczona i skupiona na segmencie rynku popular. Z wyjatkow to obecnosc Daiwy Steez - kolowrotki i kije. Shimano swoja oferte zaczyna od Stradica (!!!) a St Croix od Avida Z pewnoscia BPS ma wszystko, ale katalog to jakby wizytowka i wyznacznik trendow.

2. China attack. Szczegolnie widac to jak chodzi o przynety. Strike King kroluje. Sa w katalogu tuz obok produktow firmowanych przez sam BPS. Kiedys tam byla Rapala... A sama Rapala oferte ma szczatkowa ...

3. Niespodzianka na plus to obecnosc produktow ...do samodzielnego serwisowania kolowrotkow. Smary, oleje. Oferuja by ludzie sie brali za sprzet i sami go serwisowali. Maja nawet competition tuned smar do kolowrotkow oferowany w formie strzykawki :D

4. Druga niespodzianka...oferta korbek pozwalajacych dopasowac kolowrotek do wlasnych potrzeb - na razie oferta dla multikow.
Nie wiem czy to bedzie trwala tendencja. Ale cieszy.

Z punktow 3 i 4 widac ze czytaja jerkbait.pl :mellow:

To takie wnioski z lektury katalogu, ktory jeszcze kilka lat temu chlonalem zawsze z wypiekami, a teraz przegladnalem analitycznie... I wyciagnalem wnioski jak wyzej.

Mam nadzieje ze moze to byc zaczyn do jakiejs ogolniejszej dyskusji w ktora strone zmierza rynek sprzetu.

Pozdrawiam




#2 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z g艂upota nie ma wygranych, s膮 tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 post贸w
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 10 maj 2011 - 10:21

Ciekawy topic, daje do my艣lenia.
Formatowanie konsumenta idzie w now膮 stron臋 ??

#3 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 post贸w
  • LokalizacjaRuda 艢l膮ska
  • Imi臋:Konrad

Napisano 10 maj 2011 - 10:23

Mar排篴 rulez. Doszli widocznie do tych samych wniosk门倃 co znani i nielubiani liderzy naszego lokalnego rynku. Pytanie czemu tak p门偱簄o :D

#4 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 post贸w

Napisano 10 maj 2011 - 10:27

Moim zdaniem rynek idzie w prawid艂owym kierunku, kt门俽ym jest.... jeszcze wi臋ksza sprzeda排 oraz zbudowanie tendencji (wm门倃ienie Nam, 排篹 potrzebujemy tego czego nie mamy, a jest w katalogu) konsumpcyjnych.

:D

#5 OFFLINE   pitt

pitt

    Jad臋 na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 post贸w

Napisano 10 maj 2011 - 19:30

2. China attack. Szczegolnie widac to jak chodzi o przynety. Strike King kroluje. Sa w katalogu tuz obok produktow firmowanych przez sam BPS. Kiedys tam byla Rapala... A sama Rapala oferte ma szczatkowa - Shad Rap i X-Rapy...

cos w tym jest, ja dzisiaj ogladalem dwa megabassy ... 400 bucksow za wedke made in china ... a wykonanie jakby je dla biedronki produkowali
aldikoska introdukja spoleczenstwa :lol:

#6 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 maj 2011 - 07:12

@Guzu

nie wiem czy nie ma tu troch臋 b艂臋du w za艂o排篹niu - kompozycja oferty katalogowej BPS m门倃i przede wszystkim o tej firmie i o jej strategii sprzeda排簓 a nie o ca艂ym rynku. Mo排篹 firma po prostu rezygnuje z walki o pozycje w segmencie 'top' a koncentruje swoje dzia艂ania na segmencie 'popular' ?

W ofercie BPS nie ma wielu produkt门倃 kt门俽e ca艂kiem nie藕le si臋 maj膮, wi臋c z uog门俵nianiem by艂bym ostro排簄y :D

Tendencja przenoszenia produkcji do kraj门倃 o ta艅szej sile roboczej znana jest od lat, kryzys ostatnich lat z pewno艣ci膮 j膮 pog艂臋bi bo coraz mniej ludzi b臋dzie chcia艂o p艂aci膰 za nalepk臋 'Made in USA' - z rodbuildingowego podw门俽ka przyk艂adem moze by膰 tu chocia排篵y wycofanie z oferty Mudhole blank门倃 North Fork Composite Garrego Loomisa.

Ale o tym wszytskim piszemy na jerkbaicie juz od paru lat mam wra排篹nie.



#7 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 post贸w
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imi臋:Daniel

Napisano 11 maj 2011 - 08:25

Uogolnianie na podstawie przypadku takiej firmy jak BPS nia ma miejsca...
Bo ta firma to jedna z najwiekszych w USA, a zatem nie ma juz czego ekstrapolowac.
Jest to co oni daja w katalogu. Oni sa market maker ;)

Ja nie placze nad rozlanym mlekiem. Mam swoje sciezki sprzetowe wyznaczone i dobrze mi w nich.
Poszukiwania koncentruje na rybach i technikach polowu.

Jesli wszyscy by sie wzieli i przeniesli do CHINA, to jeszcze zdaze zbudowac dozywotni sklad zabawek z innym napisem niz ChRL.

A tak jeszcze w kategorii ciekawostek...

Kolowrotki tegoroczne (spiningowe) spod znaku BPS to bracia dragonowskich fishmakerow ! :mellow:
BPS dogonil smoka?
Choc jeszcze HMow nie widzialem, to mysle ze moment, w ktorym wedkarze znad Wisly straca ten unikalny przywilej bycia jedynymi klientami na produkty firmy spod Bydgoszczy jest bliski.

Pozdrawiam i milych zakupow :D




#8 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 maj 2011 - 08:53

To prawda ze BPS ma ogromny udzia艂 w rynku, ale mimo wszystko w rynku 'mainstreamowym'

Dla mnie r门倃nie ciekaw膮 tendencj膮 ostatnich lat jest jednak spore zr门偱藕nicowanie rynku - dobrze to wida膰 chocia排篵y 艣ledz膮c takie tackle tour - pojawi艂o si臋 naprawd臋 wielu nowych producent门倃 kij门倃, przyn臋t itp. Kto kiedy艣 s艂ysza艂 o kijach 'Dobyns' dajmy na to?

Przyk艂ad zr门偱藕nicowania na podstawie oferty w臋dek castingowych sklepu Tacklewarehouse - 31 marek :huh:

http://www.tacklewar...om/rodcast.html

#9 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 post贸w
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imi臋:Daniel

Napisano 11 maj 2011 - 09:10

Ciekawe te marki :
DUZY MIS sie dla mnie podoba :D

Moze zasune sobie jakis odzwierzecy napis na najblizszym kiju ? ;)



#10 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 maj 2011 - 09:13

Akurat BIG BEAR pr门俠uje skorzysta膰 z mody na 'microguides' w segmencie w臋dek castingowych - nie do艣膰 排篹 micro, to jeszcze w spirali. Ma艂e firmy szybciej pod膮排篴ja za bie排耗卌ymi trendami.

#11 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 post贸w

Napisano 11 maj 2011 - 11:11

Ja mam wnioski ale z zupelnie innej beczki, jako ze cos chcialem u nich kupic i przeslac do NJ...przesylki do sporej ilosci stan门倃 sa otaksowane, co czyni ich drozszymi niz innych retailer门倃.
Byc moze ma to zwiazek z lokalizacja, nie wiem.


#12 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 929 post贸w
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 11 maj 2011 - 13:12

A w Madrycie BPS chyba zamknal sklep :wacko: Teraz tylko chyba LODZIE sprzedaja i remontuja!Bo bylem dwa razy ostatnio i mowili ze narazie sklep zamkniety! :(

#13 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 post贸w
  • LokalizacjaChicago

Napisano 11 maj 2011 - 14:08

sprawa jest bardzo prosta i potwierdza droge ewolucji ....brak salaty powoduje ze dinozaury gina ...inaczej ..ludzie nie kupuja drogich i wyszukanych rzeczy bo nie maja pieniedzy ..sklepy aby przetrwac musza sie dostosowac i ida w tanioche czyli w Chiny . Ja obserwuje tu nadal tendencje spadkowa i widze to zle , tym bardziej ze cena wzrastajacej benzyny spowoduje dalsze zubozenie portfeli . Na ten przyklad cala odwieczna turystyka na polnoc do Kanady -na ryby- dostepna dla przecietnego zjadacza chleba obecnie lezy w gruzach ...pogoda jest tylko dla bogaczy B)

#14 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 post贸w
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imi臋:J贸zek

Napisano 11 maj 2011 - 16:05

Komercja, komercja i jeszcze raz komercja, raczej tak ju排 b臋dzie.Kt门俽e firmy samochodowe wstecz dzieli艂y si臋 p艂yt膮 pod艂ogow膮 czy innymi akesoriami a teraz wsp门俵na produkcja :D
Globalizacja Pany, jeszcze Guzu Hiszpani臋 z Polsk膮 zglobalizuj膮 i b臋dziemy 艂owi膰 na jednym pozwoleniu :lol: .

#15 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 post贸w

Napisano 11 maj 2011 - 16:25

Wyglada na to, ze BPS przewiduje rzeczywistosc w czarnych barwach. Powinien tez cos zrobic z ta wewnatrzstanowa taksacja, choc nie wiem jak i czy sie da.

#16 OFFLINE   pitt

pitt

    Jad臋 na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 post贸w

Napisano 12 maj 2011 - 13:38

sprawa jest bardzo prosta i potwierdza droge ewolucji ....brak salaty powoduje ze dinozaury gina ...inaczej ..ludzie nie kupuja drogich i wyszukanych rzeczy bo nie maja pieniedzy ..sklepy aby przetrwac musza sie dostosowac i ida w tanioche czyli w Chiny

jak widac amerykanie (i nie tylko oni) nadal sie nic nie nauczyli ... zajechali praktycznie kazdy dzial wlasnej gospodarki (przemysl maszynowy, samochodowy, elektroniczny, narzedziowy itd) z absolutnie jednego powodu = jak najtaniej kupic (najlepiej w azji) i jak najtaniej sprzedac (najlepiej w christmass tree shop) poniewaz klient oczekuje ceny bliskiej zera a nie bron boze jakosci, czyli use and throw pelna geba! ... ten sam trend widac tez na forum (np. niedawny watek o chinskich produktach)
po wypaczeniu gustow i oczekiwan konsumenckich przyjdzie skundlenie intelektualne

#17 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 post贸w
  • LokalizacjaChicago

Napisano 12 maj 2011 - 15:45

i w ten sposob dobrobyt doprowadza do zaglady ...potwierdza to wiele watkow historycznych ...trzeba sie pomalu bedzie uczyc lowic na robaka :mellow:

#18 OFFLINE   S艂awek Oppeln Bronikowski

S艂awek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4919 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d偶
  • Imi臋:S艂awek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 12 maj 2011 - 19:45

Ale排 panowie .. Basspro od zawsze by艂o przecie排 modelowym , chi艅skim wysypiskiem , lokuj膮cym si臋 w popularnym typoszeregu w rodzaju ; Castorama , Bass na Wolskiej , Biedronka albo taki chocby Fishingmart . Skala przedsi臋wzi臋cia tylko jest inna , nie sama za艣 idea :D
Gdyby艣my tak pr门俠owali co艣 wywie艣膰 od 排簓wota 艣w. Augustyna , uniwersalizm wywodu i jego g艂臋bia by艂by chyba lepiej umocowany .
Separuj膮c si臋 , oraz ostentacyjnie ujawniaj膮c musz臋 si臋 przyzna膰 排篹 po neopreny id臋 do B艂auciaka , blank kupuj臋 u Wojtka albo 艁ukasza , a dach门倃ki oczywi艣cie u braci Jopek . Bo nie jestem za艂ganym centusiem , i nie szkoc臋 zupe艂nie na艂ogowo .
Oczywi艣cie jednak nasi globalni landlordowie dalekowzrocznie przewidzieli r门偱藕nice mentalne , materialne i 艣wiatopogl膮dowe klientowskiej populacji . Jeste艣 mniej wybredny , gorzej op艂acany , albo zwyczajnie masz kredyt - 艣migasz po Realach .. Ale na pociech臋 dodam , 排篹 markety s膮 elementarnym j膮drem , a mo排篹 nawet rozbujanymi j膮drami nowoczesnych form demokracji :D

#19 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 post贸w
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imi臋:Daniel

Napisano 13 maj 2011 - 08:53

@Slawku

To ze BPS to mega super market to fakt.

Kiedys jednak im sie chcialo, by w katalogu (wizytowce) byly produkty z roznych poziomow. Teraz juz chyba im na tym nie zalezy...

To smuci :(



#20 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 maj 2011 - 09:26

A ja juz dawno nie zagladalem ani do Baspro ani do Cabelasa. Od dawna polityka tych sklepow jest tego rodzaju, zeby mnie odrzucilo na dzien dobry.

Mysle tu o kilkudziesiecio% kosztach zwiazanych z zakupem.

To w zasadzie w moim przypadku rozwiazuje problem i spada cisnienie na katalogi...

Natomiast nie do konca lapie o co nagle chodzi..? Od zawsze wygladalo to tak, ze w BPS byly glownie produkty z Chin, TAjlandi, Sri LAnki, Mexico.
Trzymaly jednak wysoki poziom...wyzszy niz podobne rzeczy u nas, za wiele nizsza cene.

Wydaje mi sie, ze jak bedzie, po prostu pokaze zycie - czy te przedmioty beda nadal trzymaly wysoki standart?....bo juz nikt w obecnej sytuacji nie bedzie placil za nalepki (w US rowniez bedzie nacisk na schodzenie z cen produkcji)

Ale jak napisalem dla mnie dyskusja raczej akademicka...musialbym byc ciezko chory na glowe, zeby nakupic gratow przy takiej polityce sprzedazowej.
Juz lepiej poszukac na miejscu w tym ukladzie - przeplacajac...podaz jest juz na bardzo wysokim poziomie.

Gumo




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 2

0 u偶ytkownik贸w, 2 go艣ci, 0 anonimowych