Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

O ewolucji - czyli wnioski z BPS


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 post贸w
  • LokalizacjaIre
  • Imi臋:Tomek

Napisano 13 maj 2011 - 09:59

Od lat, co roku zamawiam bezp艂atny katalog Cabelas'a. W tym roku zauwa排簓艂em kilka zmian w por门倃naniu z latami ubieg艂ymi - znacznie mniej jest but门倃 (zwyk艂ych) i odzie排簓. Znacznie wi臋cej elektroniki - echosondy, GPSy, kamery itp.
Wi臋cej jest te排 towaru sygnowanego przez Cabelas'a - ko艂owrotki, w臋dki, przyn臋ty, odzie排.
Na 26 stronach znajdziemy woblery! Jest du排簓 wyb门俽 Rapali, jest nasze Salmo i dziesi膮tki innych firm.
Cabelas nie zapomnia艂 o sprz臋cie z najwy排簊zej p门偱俴i, jest Stella, Steez, pi臋kne 艂odzie, topowa elektronika.

Kiedy艣 kupowa艂em w BPS, ale ceny jakich sobie 排簓cz膮 za przesy艂k臋 do Europy jest nie do przyj臋cia...Dlatego robi臋 teraz zakupy w Cabelasie.

#22 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 post贸w
  • LokalizacjaChicago

Napisano 13 maj 2011 - 15:26

ja tez , mam blizej i lubie tamtejszy klimat ...cabelasowski :mellow:

#23 OFFLINE   S艂awek Oppeln Bronikowski

S艂awek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4919 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d偶
  • Imi臋:S艂awek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 13 maj 2011 - 17:23

Marco Polo przywozi艂 z Chin porcelan臋 , lak臋 albo jedwab .. Teraz oni zasypuj膮 nas stosami sexy klapk门倃 i innym haniebnym sieczkobrz臋kiem . Wyra藕nie si臋 komu艣 pogorszy艂o :(

#24 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 maj 2011 - 19:16

Jako ciekawostk臋 mo排篹 powiem, bo pewnie nie wszyscy wiedz膮, 排篹 bez Cabelasa nie by艂oby zapewne legendarnego G-Loomisa, he he. Gary Loomis w jednym z wywiad门倃 wspomina艂, 排篹 firm臋 produkuj膮ca blanki uratowa艂 tylko dzi臋ki wsparciu Pana Cabeli kt门俽y w krytycznym momencie po排簓czy艂 mu kilkadziesi膮t tysi臋cy dolar门倃. I przez d艂ugi czas Gary Loomis produkowa艂 blanki dla Cabelasa (dzia艂 rodbuilidngowy jest tam zreszt膮 do dzi艣). Tak to pieni膮dze ze sprzeda排簓 chi艅skich klapek sfinansowa艂y legendarn膮 amaryka艅sk膮 mark臋 blank门倃 <_< Czyli jakby nie patrzy艂 - grzech pierworodny :lol: Jak to Ci sie podoba S艂awku? Mam nadziej臋 排篹 nie palniesz sobie w 艂eb z tego powodu :lol:

#25 OFFLINE   harry

harry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 post贸w
  • LokalizacjaW-wa
  • Imi臋:Krzysiek
  • Nazwisko:S

Napisano 13 maj 2011 - 23:14

Witam.

Zastanawiam si臋 nad tymi trendami rynkowymi.
Ci膮gle czytam 排篹 sprz臋t jest coraz gorszy, i wszystko schodzi na psy.
Ja akurat nie jestem znawc膮 ani mi艂o艣nikiem sprz臋tu top.
Mam jednak wra排篹nie, 排篹 sprz臋t 艣redniej klasy jest mimo wszystko coraz lepszy. Nast臋puje przecie排 post臋p techniczny, przep艂yw wiedzy technologii itp.
Mamy alergi臋 na produkty Made in China, ale powiedzmy sobie szczerze 排篹 jako艣膰 chi艅skich produkt门倃 sukcesywnie si臋 polepsza. Potwierdza to wiele os门俠 handluj膮cych na tamtym rynku.

Mam troch臋 chi艅skiego sprz臋tu i mog臋 powiedzie膰 z r臋k膮 na sercu, 排篹 ze znacznej ilo艣ci tego sprz臋tu jestem zadowolony. Niekt门俽e artyku艂y s膮 moimi pere艂kami s膮 te排 takie kt门俽e wyrzuci艂em do kosza :D

Ciekawi mnie jednak jeszcze jedna tendencja. Z roku na rok wydaj臋 na ryby coraz wi臋cej :( Nie dlatego 排篹 co艣 mi sie psuje, czy wymieniam na lepsze. Powodem jest raczej to 排篹 pojawiaj膮 si臋 nowe mo排簂iwo艣ci w臋dkowania, nowe trendy itp. A wiadomo, do ka排篸ej metody potrzeba nowej w臋dki, ko艂owrotka i ca艂ej reszty.

Dzi臋ki temu 排篹 mo排簄a na rynku kupi膰 niez艂e produkty w niez艂ych pieni膮dzach sta膰 mnie na to 排篹by co roku po艂owi膰 inaczej.
Dorsze w Norwegii - prosze bardzo,
Szczupaki na troling - nie ma sprawy
Jerkowanie - ju排 si臋 robi.
Delikatny spinning - tak jest.
W tym roku pstr膮gi na much臋.
I szczupaki, te排 na much臋.
A za rok? Ne wiem... mo排篹 Sumy na Ebro, a mo排篹 Kanada i jesiotry :lol:

Dlatego uwa排篴m 排篹 Made in China ma swoje plusy.

Na koniec dodam, 排篹 irytuj膮 mnie opinie sugeruj膮ce, i排 osoby mniej wybredne s膮 gorsze od tzw. sprz臋towych koneser门倃.
Jedni skupiaj膮 si臋 na sprz臋cie, inni na przebywaniu nad wod膮 a jeszcze inni na 艂apaniu okaz门倃, a niekt门俽zy na wszystkim po trochu.

Natomiast wynaturzenia typu jeste艣 藕le op艂acany, masz kredyt to kupujesz w Realu uwa排篴m osobi艣cie za idiotyzmy.

Pozdrawiam.
Harry

#26 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 maj 2011 - 05:19

A ja tak..zanim wyjde na ryby...

O Obrotach.....a nie, to za bardzo gornolotnie...O Ewolucjach......wnioski....no coz, wnioski mozna tworzyc najlepiej na tym co sie dokonalo a nie co jest w trakcie.

Ja widze tylko: 1. sprzetem obecnym jak najbardziej da sie lowic; 2.Problem robi sie z tym co lowic; 3.Pdst. problem to problemy mentalnosciowe niektorych nacji zwiazane ze wszystkimi aspektami zycia a wiec i z wedkarstwem...

Gumo

#27 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 14 maj 2011 - 19:42

A ja, jako prostak, mog臋 艣mia艂o rzec – gdzie艣 mam etykietki, licz膮 si臋 dla mnie walory u排簓tkowe. Ale chc臋 mie膰 wyb门俽 i dop门俴i go mam, wszystko jest w porz膮dku. Czasem jestem wybredny – nie musz臋 by膰 wybredny zawsze. Czy jestem przez to 艣wiatopogl膮dowym kar艂em?

#28 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 post贸w
  • LokalizacjaFMI
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 14 maj 2011 - 21:05

A ja napisz臋 tak :D
Nic nowego nie wnosz膮c oczywi艣cie - skoro im si臋 sprzedaje to dlaczego nie wprowadza膰 do oferty ? Cabelasy i inne bass pro shopy s膮 tylko i wy艂膮cznie po to , 排篹by ich szefowie zarabiali na w臋dkarzach pieni膮dze na to, 排篹by si臋 rozwija膰, otwiera膰 nowe sklepy , budowa膰 nowe chatki i kupowa膰 nowe Ferrari - I SUPER !!!! Bo dzi臋ki temu r门倃nie排 tysi膮ce zatrudnionych tam ludzi jest w stanie kupi膰 rodzinie chleb.

Ja mam spaczenie jako艣ciowo-sprz臋towe a do tego jestem przeokrutnie, przeokrutnym gad排篹ciarzem . I cho膰 na ryby prawie wcale nie je排篸排耗 (bo musz臋 zarabia膰 na chleb), kupuj臋 sobie w臋dkarskie gad排篹ty - ot tak - po to 排篹by mie膰. Nie mam przekonania do w臋dek np. Jaxona - bo kiedy艣 mia艂em jakie艣 i jako艣 tam si臋 nie sprawdzi艂y specjalnie, ale swojego czasu czytaj膮c jeden z post门倃 (Krzysia - kt门俽y pisa艂 te排 artyku艂 o trollingu) zakupi艂em kilka sztuk d排篴ksonowskich wobler门倃 Kara艣. Pewnie s膮 made in china - ale mam to gdzie艣 - jeszcze nigdy nie mia艂em tak 艂ownego woblera . Kolejna osoba wyci膮gn臋艂a wniosek , 排篹 aby co艣 by艂o dobre nie musi by膰 z USA , Germanii czy D排篴panii.

I nie mam nic przeciwko chi艅czykom i produktom tam wytwarzanym . Je艣li mo排簄a zrobi膰 na tym biznes, a po jakim艣 czasie nie chowa膰 g艂owy w piach ze wstydu, to ten biznes trzeba robi膰 i tyle. Bo nie ka排篸ego sta膰 na to , 排篹by sobie kupowa膰 loomisy, lamiglasy czy inne Daiwy i Shimaniaki. A z drugiej strony ka排篸y z nas lubi po prostu mie膰 co艣 nowego, co艣 czym si臋 b臋dzie cieszy艂 - oby jak najd艂u排篹j (chocia排 w nast臋pnym roku pewnie zacznie si臋 rozgl膮da膰 za jak膮艣 nowo艣ci膮)

Ka排篸y z nas lubi posiedzie膰 nad wod膮 i tego nic nie zast膮pi !! Ale ka排篸y z nas te排 lubi uzupe艂ni膰 w臋dkarskie pude艂ko o jak膮艣 gumk臋, kt门俽a nigdy wody nie zobaczy :D A jeszcze fajniej jak ta guma nie zrujnuje naszego porfela , jest Made in China i niczym nie ust臋puje tej ameryka艅skiej i przede wszystkim kosztuje po艂ow臋 z tego.

Zapyta艂em si臋 kiedy艣 mojej 排簅nki najukocha艅szej na 艣wiecie : Kochanie po choler臋 Ci ... para but门倃 ?? Odpowied藕 by艂a kr门倀ka - Krzysiu , zajrzyj w swoje pude艂ka w臋dkarskie :D. Ja nie 排篴艂uj臋 排篴dnego swojego w臋dkarskiego wydatku mimo tego , 排篹 wiele z rzeczy jest mi zupe艂nie niepotrzebnych. Nie 排篴艂uj臋 dlatego , 排篹 jest to moje hobby. I cho膰 nie mam na nie czasu uwielbiam ten sport :D. A inni niech na takich jak ja/my robi膮 biznes. Przyjdzie taki czas , 排篹 ja/my zrobimy na nich biznes.
Wa排簄e , 排篹by nasze dzieci, 排簅ny,kochanki - mia艂y co do gara wsadzi膰 :D

Jest zbyt - to trzeba z tego korzysta膰 . I TYLE !!


#29 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 maj 2011 - 08:19

A zupelnie globalnie podchodzac to Swiat zafundowal sobie niezly gips produkujac wszystko w Chinach. Teraz moloch zaczal zyc swoim zyciem i bedzie pozeral coraz wiecej...

Okazuje sie, ze czasem warto kupic cos drozej...

Gumo

#30 OFFLINE   S艂awek Oppeln Bronikowski

S艂awek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4919 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d偶
  • Imi臋:S艂awek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 16 maj 2011 - 16:48

呕eby Ci si臋 nie popl膮ta艂o wszystko ze wszystkim Friko , to w tamtych pionierskich i po排簓czkowych latach Gary Loomisa nikt nie nawala艂 jeszcze tandety na kontenery w PRC-e . Co najwy排篹j Pinnacle i Shakespeare w Korei i Malezji ekonomizowali .
Wywali艂e艣 tym wywodem w p艂otek , Pawe艂ku :mellow: Ale oczywi艣cie jest tylko rzecz膮 wyznawanych osobi艣cie warto艣ci i gust门倃 sk艂onno艣膰 do mas门倃ki . Mo排簄a si臋 w tym ca艂kiem dowolnie rozsmakowa膰 , dowarto艣ciowa膰 i bezstresowo funkcjonowa膰 . Filozofie konsumenckie s膮 r门倃nie tanie , masowe i przyst臋pne :D
Tym niemniej 排篴l mi , 排篹 przedmiot jako wa排簄y obiekt kulturowy i wyznacznik cywilizacyjny strywializowa艂 si臋 prawie definitywnie ..




#31 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 16 maj 2011 - 17:16

Taaak,… czasy, kiedy za r门倃nowarto艣膰 paradnych szat mo排簄a by艂o kupi膰 wie艣 (oczywi艣cie wraz z zamieszkuj膮cymi j膮 ch艂opami pa艅szczy藕nianymi), albo w jednych butach i kaftanie mo排簄a by艂o chodzi膰 ca艂e 排簓cie - dawno min臋艂y i raczej nie wr门俢膮. Tak排篹 przyjemno艣ci, uwa排篴ne niegdy艣 za elitarne nieco si臋 upowszechni艂y. Osobi艣cie nie mia艂bym nic przeciwko temu, 排篹by w Polsce by艂o np. 10 tys. w臋dkarzy i to przez du排篹 „W”, a nie milion z ok艂adem. Niemniej jednak jest tylu, ilu jest, a ich – powiedzmy – „obci膮排篹nie spo艂eczno-kulturowe” wyznacza g艂门倃ny trend rynkowy. Niemniej jednak my艣l臋, 排篹 zapotrzebowanie na rzeczy pi臋kne, trwa艂e, funkcjonalne i niepowtarzalne mo排篹 istnie膰 r门倃nolegle do „skundlonego mainstreamu”.


Kierunek ewolucji tego czym 艂owimy nie ka排篸emu mo排篹 si臋 podoba膰. Pozostaje jeszcze kwestia tego, jak 艂owimy…


#32 OFFLINE   S艂awek Oppeln Bronikowski

S艂awek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4919 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d偶
  • Imi臋:S艂awek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 16 maj 2011 - 19:05

Tak przynajmniej twierdzi艂a peerelowska propaganda , Krzysztofie ..
Tym niemniej wyb门俽 jest bardziej z艂o排簅ny ni排 by to na my艣lowe skr门倀y si臋 wydawa艂o . Przegrywaj膮 zawsze rzeczy dobre i lokalne , rujnuje si臋 pomniejsz膮 przedsi臋biorczo艣膰 , handel , biznes i rzemios艂o . Zamiast tego zb臋dnego sk艂adnika pa艅stwo ma VAT od importer门倃 , a my powszednie opium taniej szcz臋艣liwo艣ci . Harry King je bierze , bo nie jest idiot膮 takim jak ja :D

#33 OFFLINE   pitt

pitt

    Jad臋 na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 post贸w

Napisano 17 maj 2011 - 20:30

A zupelnie globalnie podchodzac to Swiat zafundowal sobie niezly gips produkujac wszystko w Chinach. Teraz moloch zaczal zyc swoim zyciem i bedzie pozeral coraz wiecej...

niestety 95% konsumentow nie widzie, ze kanibalizuje sie nie tylko rynek ale takze wlasna przyszlosc ... niech zyje taniocha




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 1

0 u偶ytkownik贸w, 1 go艣ci, 0 anonimowych