Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowe "Prawo wodne"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
588 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2312 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 16 maj 2017 - 05:55

Moja najnowsza interpretacja na dzisiejszy poranek:

Z racji braku wyznaczonych oficjalnych torów wodnych w Polsce, uznaję że wszędzie gdzie pływam to jest tor wodny.  B)


  • womaly23 lubi to

#62 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1472 postów

Napisano 16 maj 2017 - 06:01

To samo miałem napisać

#63 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1350 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 16 maj 2017 - 06:25

Nic z tego nie będzie. Sprawa tak samo rozdmuchana jak z nową akcyzą na samochody



#64 OFFLINE   S.O.D.

S.O.D.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów

Napisano 16 maj 2017 - 07:34

Moja najnowsza interpretacja na dzisiejszy poranek:

Z racji braku wyznaczonych oficjalnych torów wodnych w Polsce, uznaję że wszędzie gdzie pływam to jest tor wodny.  B)

Raczej odwrotnie......



#65 OFFLINE   S.O.D.

S.O.D.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów

Napisano 16 maj 2017 - 07:46

Jeżeli wg projektu pływanie z silnikiem 9,9 poza torem jest szczególnym korzystaniem z wód, to prawdopodobnie będziemy musieli uzyskać tzw. zgodę wodnoprawną. Zgoda wodnoprawna udzielana będzie nprzez przyjęcie zgłoszenia (wzory pewnie się pojawia). Za przyjęcie zgłoszenia wodnoprawnego opłata wynosi 100 zł. Zgoda będzie wydawana na czas określony - chyba do 20 lat max. I tyle. Pomysł ma na celu wyłącznie pozyskanie pieniążków do budżetu - wszystko w temacie.



#66 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1472 postów

Napisano 16 maj 2017 - 07:57

Wyjaśnijmy jeszcze, czy takie uprawnienie będzie na wszystkie zbiorniki, rzeki czy na każdy osobno?



#67 OFFLINE   S.O.D.

S.O.D.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów

Napisano 16 maj 2017 - 08:20

Wyjaśnijmy jeszcze, czy takie uprawnienie będzie na wszystkie zbiorniki, rzeki czy na każdy osobno?

Dobre pytanie... Na dzień dzisiejszy nie mam 100% pewności ale wg mnie na wszystkie



#68 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2312 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 16 maj 2017 - 08:26

Jeżeli wg projektu pływanie z silnikiem 9,9 poza torem jest szczególnym korzystaniem z wód, to prawdopodobnie będziemy musieli uzyskać tzw. zgodę wodnoprawną. Zgoda wodnoprawna udzielana będzie nprzez przyjęcie zgłoszenia (wzory pewnie się pojawia). Za przyjęcie zgłoszenia wodnoprawnego opłata wynosi 100 zł. Zgoda będzie wydawana na czas określony - chyba do 20 lat max. I tyle. Pomysł ma na celu wyłącznie pozyskanie pieniążków do budżetu - wszystko w temacie.

A gdzie żeś wyczytał że 20 lat? Podaj źródło.

 

Dobre pytanie... Na dzień dzisiejszy nie mam 100% pewności ale wg mnie na wszystkie

Czyli będę mógł pływać wszędzie na spalinie, nawet tam gdzie do tej pory była strefa ciszy?



#69 OFFLINE   S.O.D.

S.O.D.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów

Napisano 16 maj 2017 - 08:50


 

A gdzie żeś wyczytał że 20 lat? Podaj źródło.

 

Czyli będę mógł pływać wszędzie na spalinie, nawet tam gdzie do tej pory była strefa ciszy?

Z projektu Prawa wodnego zamieszczonego pod linkiem kilka postów wyżej, cyt. "....Art. 399. 1. Pozwolenie wodnoprawne wydaje się w drodze decyzji na czas określony, nie dłuższy niż 20 lat, liczony od dnia, w którym decyzja stała się ostateczna......" Zgoda jest formą pozwolenia.

Co do drugiego pytania, to tak wszędzie w kałużach też. Nie chce mi się odpowiadać na takie "pytania". Wszyscy rozgarnięci wiedzą co miałem na myśli.



#70 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1577 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 16 maj 2017 - 11:01

A ja jestem tylko ciekawy z racji posiadania 2 łódek nie mieszczących się w ramach 9.9 kM czy pozwolenie na opuszczenie toru będzie dla łodzi czy człowieka?

Bo jak dla łodzi to powiedzmy właściciele jachtów motorowych hausbotów itp będą musieli nabyć pozwolenie a jeśli papierek będzie musiałmieć sternik to papierek będzie musiał mieć wypożyczający.

#71 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1350 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 17 maj 2017 - 07:11

A ja jestem tylko ciekawy z racji posiadania 2 łódek nie mieszczących się w ramach 9.9 kM czy pozwolenie na opuszczenie toru będzie dla łodzi czy człowieka?

Bo jak dla łodzi to powiedzmy właściciele jachtów motorowych hausbotów itp będą musieli nabyć pozwolenie a jeśli papierek będzie musiałmieć sternik to papierek będzie musiał mieć wypożyczający.

Jakoś  tak pogmatwałeś swoją wypowiedź :)



#72 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1577 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 17 maj 2017 - 07:26

Prościej.
Czy pozwolenie do łodzi czy sternika?
  • Sławek77 lubi to

#73 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1350 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 17 maj 2017 - 07:30

Wg mnie dla właściciela łodzi.



#74 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1577 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 17 maj 2017 - 09:09

Czyli kolejny powiedzmy podatek ok 350 zł na ok 20 lat czyli ok 18 zł rocznie.
Ciekawe czy zaraz jakiś przeglądów nie wymyślą?

Użytkownik nurek28 edytował ten post 17 maj 2017 - 09:10

  • Sławek77 lubi to

#75 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1472 postów

Napisano 17 maj 2017 - 09:48

Jeśli chodzi o przeglądy to są , ale póki co dla łodzi wyposazonych w silniki >102 KM



#76 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 17 maj 2017 - 19:35

to wszystko chore. szukanie kasy wsród swoich to ciągłe dociskanie sruby. handel na zewnątrz kraju przynosi kase a nie tylko wyciąganie od własnych obywateli



#77 OFFLINE   MichuA

MichuA

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście
  • Imię:Michał

Napisano 17 maj 2017 - 19:58

Drogi wodne są wyznaczone na wielu szlakach wodnych w Polsce. Wszystkie większe rzeki po których pływają barki i statki towarowe, osobowe, a także jeziora i kanały. Na torach wodnych obowiązuje zakaz połowu. Czyli na silnikach bez specjalnego pozwolenia zero łowienia na wodach środlądowych i morskich wodach wewnętrznych. Wykupienie zezwolenia będzie najprawdopodobniej najmniejszym kosztem całej papierologii. Dojdą pewnie jeszcze do tego orzeczenia i decyzje jakiś rzeczoznawców itd, itp. Także koszt takiego pozwolenia może wynieść od kilkuset do tysiąca (lub lepiej) złotych.



#78 OFFLINE   MichuA

MichuA

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście
  • Imię:Michał

Napisano 17 maj 2017 - 20:00

Tą ustawą zabiją wędkarstwo oraz całą pozostałą rekreację i turystykę wodną w Polsce



#79 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1350 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 17 maj 2017 - 20:08

Bez przesady. Nie będzie aż tak źle :)



#80 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2312 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 17 maj 2017 - 20:09

Drogi wodne są wyznaczone na wielu szlakach wodnych w Polsce. Wszystkie większe rzeki po których pływają barki i statki towarowe, osobowe, a także jeziora i kanały. Na torach wodnych obowiązuje zakaz połowu. Czyli na silnikach bez specjalnego pozwolenia zero łowienia na wodach środlądowych i morskich wodach wewnętrznych. Wykupienie zezwolenia będzie najprawdopodobniej najmniejszym kosztem całej papierologii. Dojdą pewnie jeszcze do tego orzeczenia i decyzje jakiś rzeczoznawców itd, itp. Także koszt takiego pozwolenia może wynieść od kilkuset do tysiąca (lub lepiej) złotych.


Użyłeś słowa "wielu", proszę podaj mi oznaczenia tych dróg wodnych, po przykładzie dla rzeki, jezior mazurskich i morze naszego. Napewno mają jakieś nr jaki np. drogi lądowe. Dziękuję.

Użytkownik Pietruk edytował ten post 17 maj 2017 - 20:11