Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Humminbird 798CI HD SI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
252 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 05 marzec 2017 - 21:52

O, dzięki z tym infem o sofcie i AC.

Tak czy siak mi osobiście( przy robieniu map) przeszkadza brak DI w echach HB, znaczy prawdziwego DI, a nie obrazu wyseparowanego z SI, bo to jest to, co widzimy na ekranie/viewerach. Okazuje się ,że pingi można korygować w sofcie, a tu nima kanału DI, w którym robi się to najdokładniej..........Myślałem, że G2N coś zmieni, a tu nadal lipa.



#222 OFFLINE   epopado

epopado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaZalew Zegrzyński

Napisano 05 marzec 2017 - 22:05

O, dzięki z tym infem o sofcie i AC.

Tak czy siak mi osobiście( przy robieniu map) przeszkadza brak DI w echach HB, znaczy prawdziwego DI, a nie obrazu wyseparowanego z SI, bo to jest to, co widzimy na ekranie/viewerach. Okazuje się ,że pingi można korygować w sofcie, a tu nima kanału DI, w którym robi się to najdokładniej..........Myślałem, że G2N coś zmieni, a tu nadal li

Kup tylko DI, bez SI. Będziesz miał prawdziwe DI pionowe bez korekty softowej. Ale jak chciałbyś mapy robić na DI? Żaden soft tego nie robi...Albo używasz stożków 20/60 albo z SI robisz "mozajkę". Który soft (u jakiegokolwiek producenta echa) używa DI do mapowania??? Właściwie do map izobarycznych największą dokładność daje 200kHz, czyli stożek 20stopni. Osobiście nie jestem zwolennikiem nanoszenia mozajki na mapę. Od tego mam SI w czasie rzeczywistym. Nagranie zawsze mogę sobie zrobić i wrzucić do humviewera...


Użytkownik epopado edytował ten post 05 marzec 2017 - 22:09


#223 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 05 marzec 2017 - 22:56

Działa z AC z najnowszym softem. 

 

Najnowszy czyli 6.300?



#224 OFFLINE   epopado

epopado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaZalew Zegrzyński

Napisano 05 marzec 2017 - 23:04

Najnowszy czyli 6.300?

Zarejestruj swoje echo na humminbird.com, dostaniesz tam link do najnowszego softu, nie pamiętam teraz....



#225 OFFLINE   epopado

epopado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaZalew Zegrzyński

Napisano 05 marzec 2017 - 23:08

Zarejestruj swoje echo na humminbird.com, dostaniesz tam link do najnowszego softu, nie pamiętam teraz....

http://www.humminbir...ftwareVersions/

 

link do najnowszego softu



#226 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 05 marzec 2017 - 23:08

A jest coś tam zmienionego w tym najnowszym sofcie ? Warto robic update?



#227 OFFLINE   epopado

epopado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaZalew Zegrzyński

Napisano 05 marzec 2017 - 23:25

A jest coś tam zmienionego w tym najnowszym sofcie ? Warto robic update?

Poczytaj na stronie humminbird. Ale pewnie znaczących zmian nie ma.



#228 OFFLINE   epopado

epopado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaZalew Zegrzyński

Napisano 05 marzec 2017 - 23:30

Poczytaj na stronie humminbird. Ale pewnie znaczących zmian nie ma.

soft 7 600 do HB 798 si

New Features:

  • Added support for Humminbird Lakemaster Plus cards with Aerial Photography.
  • Added support for Humminbird ChartSelect.
  • Added support for Jigging Mode (798ci HD SI only)
  • Added support for Navigation Show Routes.
  • Added support for Bluetooth Dongle and Bluetooth Remote.
  • Added support for Link 2015 features, which include:
    • Show Routes
    • Move / Copy iTracks
    • Prop Auto-on
    • BackTrack Distance

 

General Fixes:

  • Fixed issue where boat icon would spin 360 if you crossed from 359 à 0 or from 0 à 359.
  • Fixed blended beam Fish ID
  • Fixed issue where Custom Chart Layers menu option was not being removed when a LakeMaster card was inserted.
  • Fixed issue where track depths were being saved as 0ft if the user shut down their unit before saving the track. 


#229 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 05 marzec 2017 - 23:33

cc7b4f21f376e60e10d898af1f68d693.jpg

Jeżeli chodzi o batymetrię to coś tam się da zrobić przy pomocy drdepth

Wysłano z MI 5 przy użyciu Tapatalka

#230 OFFLINE   epopado

epopado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaZalew Zegrzyński

Napisano 05 marzec 2017 - 23:38

cc7b4f21f376e60e10d898af1f68d693.jpg

Jeżeli chodzi o batymetrię to coś tam się da zrobić przy pomocy drdepth

Wysłano z MI 5 przy użyciu Tapatalka

Nie otwiera się ten .jpg....



#231 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 05 marzec 2017 - 23:39

Ja go widzę

#232 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 marzec 2017 - 23:44

Ja też.



#233 OFFLINE   epopado

epopado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaZalew Zegrzyński

Napisano 05 marzec 2017 - 23:48

Mnie się innym softem udało coś zrobić...to testy dopiero na podstawie kilku logów, nie mam DD, ale nie potrafię wstawić załącznika.



#234 OFFLINE   epopado

epopado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaZalew Zegrzyński

Napisano 05 marzec 2017 - 23:53

To kawałek ZZ przy moście

Załączone pliki



#235 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 06 marzec 2017 - 00:43

To jest ten soft z sideimaging forum ? Widzę że masz więcej kolorów u siebie , czyli coś tam jest w tym nowszym sofcie

Użytkownik crizz100 edytował ten post 06 marzec 2017 - 00:44


#236 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 06 marzec 2017 - 05:56

Kup tylko DI, bez SI. Będziesz miał prawdziwe DI pionowe bez korekty softowej. Ale jak chciałbyś mapy robić na DI? Żaden soft tego nie robi...Albo używasz stożków 20/60 albo z SI robisz "mozajkę". Który soft (u jakiegokolwiek producenta echa) używa DI do mapowania??? Właściwie do map izobarycznych największą dokładność daje 200kHz, czyli stożek 20stopni. Osobiście nie jestem zwolennikiem nanoszenia mozajki na mapę. Od tego mam SI w czasie rzeczywistym. Nagranie zawsze mogę sobie zrobić i wrzucić do humviewera...

Mój helix sadzi pingi w zależności od ......nie wiem czego na tzw. drugim odczycie dna, zazwyczaj od 0,6 do 1.4m poniżej dna . W reefmasterze 1.8 można te pingi ręcznie korygować jeżeli chodzi o głębokość. DI daje najdokładniejszy pomiar głębokości, najlepsze rozróżnianie linii dna, no i potem trzeba ręcznie je poprzeciągać, by było zgodnie z prawdą. Dopiero wtedy mapa jest w miarę wiarygodna. Niby nie jest to problem, ale na płyciznach można się zdziwić, zwłaszcza jak poziom wody opadnie względem pierwszego, zafałszowanego pomiaru.

 


Jeżeli chodzi o batymetrię to coś tam się da zrobić przy pomocy drdepth

Wysłano z MI 5 przy użyciu Tapatalka

To i tak lepiej niż wyeksportowane  przez Reefmastera izobaty, tam nie ma nawet głębokości, jedyne co możesz, to kolory im przypisac i mieć jako - takie rozróżnienie organoleptyczne.



#237 OFFLINE   epopado

epopado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaZalew Zegrzyński

Napisano 06 marzec 2017 - 13:19

Mój helix sadzi pingi w zależności od ......nie wiem czego na tzw. drugim odczycie dna, zazwyczaj od 0,6 do 1.4m poniżej dna . W reefmasterze 1.8 można te pingi ręcznie korygować jeżeli chodzi o głębokość. DI daje najdokładniejszy pomiar głębokości, najlepsze rozróżnianie linii dna, no i potem trzeba ręcznie je poprzeciągać, by było zgodnie z prawdą. Dopiero wtedy mapa jest w miarę wiarygodna. Niby nie jest to problem, ale na płyciznach można się zdziwić, zwłaszcza jak poziom wody opadnie względem pierwszego, zafałszowanego pomiaru.

 

To i tak lepiej niż wyeksportowane  przez Reefmastera izobaty, tam nie ma nawet głębokości, jedyne co możesz, to kolory im przypisac i mieć jako - takie rozróżnienie organoleptyczne.

Na częstotliwości DI (455) echo nie odczyta głębokości...Odczyt zawsze w HB pochodzi z 200kHz. Oczywiście, na ekranie będzie odczyt (obraz), ale głębokość zawsze z 200kHz. Odłącz fizycznie z transducera częstotliwości 200/83 i zobaczysz, czy sonda wyświetli Ci głębokość. Poczytaj na http://forums.sideimagingsoft.com/ lub http://bb.sideimageforums.com/ . Cytat z tego drugiego forum, Wayne P. to expert humminbird. Pytanie dotyczy czegoś innego, ale odpowiedź zawiera wskazówkę do Twojego cytatu.

NO
  •  

Postby Wayne P. » Mon Oct 08, 2012 4:20 pm

You can turn off all the sonar functions, but not any individual one except the 83 kHz. 
The depth reading comes from the 200 kHz frequency. 
83 and 200 kHz are generated by the same crystal on the same pair of wires.
Wayne Purdum 
Charlottesville, Va.


#238 OFFLINE   epopado

epopado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaZalew Zegrzyński

Napisano 06 marzec 2017 - 13:42

To jest ten soft z sideimaging forum ? Widzę że masz więcej kolorów u siebie , czyli coś tam jest w tym nowszym sofcie

I tak i nie....Mam kontakt z Jonasem, rozwinął trochę ten soft...ale nie mogę go przekonać do tego, żeby dopisał głębokości na izobatach. Tylko kolory dla poszczególnych głębokości.



#239 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 06 marzec 2017 - 13:57

Weź reefmastera 1.8. Dokop się do show sonar - w menu edit track. Zobaczysz tam 4 kanały: 1,2,ds,ss. teraz uruchom w menu trybu na jednym z kanałów 1,2 show track points. Zobaczysz pingi. Możesz je wertykalnie przesuwać. W ten sposób edytujesz, korygujesz sygnał. Cokolwiek byś nie zrobił, kanał DS jest martwy, znaczy biały. W zapisie logów lowrance'a kanał sygnału DI czyli 455khz jest widoczny, pingi edytujesz jak chcesz, a są one dokładniejsze od tych w 2d, bo wynika to z uformowania wiązki DI, która jest wąska, co za tym idzie mierzona praktycznie pionowo. Wskazane fora znam, pisywałem tam pytania w innych sprawach. Natomiast sprawa kanału wizyjnego DI jest związana z programem reefmaster i tam kierowałem swoje zapytania, nie jedyny byłem, Matt odpisał własnie tak jak podałem powyżej. Nie jestem specjalistą od softu, nie wiem czy obraz tworzony jest z 2D/DI czy tylko 2D, ale organoleptycznie twierdzę, że widoku DI nie ma w programie do robienia batymerii , czyli w reefmasterze, organoleptycznie widziałem logi z Lowrance'a.

Żebyś nie tylko Ty się Waynem P. podpierał ;), to zerknij tutaj, na sam dół http://bb.sideimagef...opic.php?t=9211

ta 570 ma wariant GPS?



#240 OFFLINE   epopado

epopado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaZalew Zegrzyński

Napisano 06 marzec 2017 - 14:30

Weź reefmastera 1.8. Dokop się do show sonar - w menu edit track. Zobaczysz tam 4 kanały: 1,2,ds,ss. teraz uruchom w menu trybu na jednym z kanałów 1,2 show track points. Zobaczysz pingi. Możesz je wertykalnie przesuwać. W ten sposób edytujesz, korygujesz sygnał. Cokolwiek byś nie zrobił, kanał DS jest martwy, znaczy biały. W zapisie logów lowrance'a kanał sygnału DI czyli 455khz jest widoczny, pingi edytujesz jak chcesz, a są one dokładniejsze od tych w 2d, bo wynika to z uformowania wiązki DI, która jest wąska, co za tym idzie mierzona praktycznie pionowo. Wskazane fora znam, pisywałem tam pytania w innych sprawach. Natomiast sprawa kanału wizyjnego DI jest związana z programem reefmaster i tam kierowałem swoje zapytania, nie jedyny byłem, Matt odpisał własnie tak jak podałem powyżej. Nie jestem specjalistą od softu, nie wiem czy obraz tworzony jest z 2D/DI czy tylko 2D, ale organoleptycznie twierdzę, że widoku DI nie ma w programie do robienia batymerii , czyli w reefmasterze, organoleptycznie widziałem logi z Lowrance'a.

Żebyś nie tylko Ty się Waynem P. podpierał ;), to zerknij tutaj, na sam dół http://bb.sideimagef...opic.php?t=9211

ta 570 ma wariant GPS?

Nie wiem jak jest w Lowrance, może jest inaczej. Jest mierzona pionowo, ale jest szeroka :) i jeśli dno pod samą łodzią jest głębsze, a po bokach płytsze to jaką głębokość pokaż echosonda???? Potwierdziłeś, że w RM kanał DS jest martwy...więc jest to tylko "wizja" bez parametrów (głębokości). Na logikę, głębokość musi być odczytywana jak najbardziej punktową wiązką (więc 2D w HB 200kHz). Z SI nie odczytasz głębokości (tylko pod łodzią, poza kolumną wody już nie). Fizycznie nie jest to możliwe, żeby było z należytą dokładnością. Realne DI mają humminbirdy DI ONLY. Wtedy jest zastosowany inny przetwornik, kryształy są w nim inaczej ustawione. I faktycznie, obraz DI z echosondy, która nie ma SI jest zdecydowanie lepszy od obrazowania DI z dedykowanego stożka, bo jest to faktyczny obraz uśredniany tylko w jednej płaszczyźnie, a nie przekręcany programowo o 90 stopni obraz SI. Z tego co się orientuję, nie ma HB (nie wiem jak lowrance), które pokazują SI i DI z różnych kryształów przetwornika...570 DI jest bez GPS


Użytkownik epopado edytował ten post 06 marzec 2017 - 14:52





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych