Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kijek z pracowni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2677 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 11 maj 2011 - 22:53

A skoro jesteś z Gdańska, to odwiedź Rodmas i pomacaj blanki u nich. A nuż ... a widelec

Pzdr,
Fatso

#22 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 11 maj 2011 - 22:57

ANOS też jest w Gdańsku, tak dla trudniejszego wyboru :mellow:
  • delux64 lubi to

#23 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2677 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 12 maj 2011 - 00:10

Masz przerąbane. Osiołkowi w żłoby dano ... :lol: :lol:

Pzdr,
Fatso

#24 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 12 maj 2011 - 07:04

Kij niby fajny,ale też swoje kosztuje. Płacąc tyle wolałbym nawet troszkę dołożyć i zrobić go po swojemu,dzielona rękojeść a nie jak w wypadku avida pełna... Jest też inny problem,nie kupię kija którego wcześniej nie pomacam,jak to jest jeśli zamówię patyk z pracowni a on mi jednak nie będzie odpowiadał?

Witam. W pracowni masz możliwość pomacać blanki,porozmawiać, zawsze jest kilka wędek gotowych do obejrzenia.A i doradztwo zbrojmistrza nie jest bez znaczenia.Tym bardziej ze masz blisko do pracowni(rodmas)myslę że warto poświęcić trochę czasu. Z oferty Phenixa polecam PST 895-2.67 kapitalny blank do takich zastosowań, zbroiłem taki kij pod sandacza - bajka ;)
pozdrawiam Artur

#25 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 12 maj 2011 - 07:16

Podzwonię,popytam i może do nich podjadę,dzięki :D
Z tego co widzę obydwie pracownie są oddalone od siebie o nieco ponad kilometr.

#26 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2677 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 12 maj 2011 - 07:56

A z rękojeścią dzieloną ... jesteś pewien?

To nie to, że ja mam coś do rękojeści dzielonych, ale nie każdy to polubi, nawet jeśli z początku fajnie wygląda. Mnie się kiedyś wydawało, że to wprawdzie trochę nowomodne, ale w sumie rękojeść, to rękojeść. Nic z tych rzeczy. Miałem trzy kije z dzielonymi rękojeściami ... teraz nie mam żadnego.

Z drugiej strony są tacy, którzy inaczej po prostu nie chcą i nie wyobrażają sobie.

Warto przymierzyć się samemu i przekonać, czy nam na pewno dobrze w łapie leży.

Pzdr,
Fatso

#27 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 12 maj 2011 - 09:47

Wiesz co wydaje mi się że jestem pewien,macałem już w sklepie takie wędki i nie dość że wygląda to ładniej,bardziej postępowo to i kij waży zawsze troszkę mniej. No i szczerze powiem że w klasycznym uchwycie nigdy tej części uchwytu nie dotykam więc myślę że nie byłoby mi jej brak jeśli bym zrobił uchwyt dzielony.
Chyba że źle rozumuje?

#28 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2677 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 12 maj 2011 - 10:15

Co kto lubi. Ja nie, ale wielu tak.

SZANUJEMY TO!

Pzdr,
Fatso

P.S. A kawałek korka, zwłaszcza w kiju tej klasy wagowej, niewiele waży. :unsure:

#29 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 12 maj 2011 - 10:16

Co kto lubi. Ja nie, ale wielu tak.

SZANUJEMY TO!

Pzdr,
Fatso

P.S. A kawałek korka, zwłaszcza w kiju tej klasy wagowej, niewiele waży. :unsure:


Naturalnie,ale ZAWSZE jest to trochę mniej
Dzięki za odpowiedź.

#30 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 12 maj 2011 - 10:24

Panowie,zastanawiam się ostatnio nad tym czy nie zrobić sobie kija z pracowni.

Wędka ma być pod bolenia,szczupaka i czasami sandacza. Przynęty którymi zamierzam łowić to w wypadku bolenia woblerki max 9cm,spirity,siudaki itp czyli boleniówki do 20g. Przy szczupaku woblery takie do 20-25g (13cm 4Play Herring,X-Rap 10-12cm)gumy Soft 4Play 13cm,kopyto L4 na główkach 7-10 gram i czasami Aglia nr. 3 lub 4. A na sandacza ogólnie gumki do 10cm na główkach 15-20g. Musi mieć około 2,50-2,60 długości i akcję szczytową,łowię tylko plecionkami więc nie może być zbyt sztywna.

Przeglądałem sobie modele i ceny blanków i ten mi wpadł w oko:
Batson XST1025F - 2,60m 10-28g
Czy ktoś z Was miał styczność z wędką zrobioną na tym blanku? Jakie przelotki byłyby najbardziej odpowiednie waszym zdaniem?
Jeśli o czymś istotnym zapomniałem to proszę przypomnijcie mi i oczywiście jeśli ktoś może polecić inne blanki które spełniają wymagania to również piszcie.

ps. kij ma być pod stałoszpulowca.



Witam,

Nie wiem czy juz sie zdecydowales. Posiadam tego Batsona pare lat, moj jest uzbrojony w Alconite, wszystkie na 1 stopce. Blank wydaje sie dosc delikatny ale zapas mocy ma spory. Glowka 20 gram i guma 10 cm to juz duzo aczkolwiek da rade, podobnie jak z innymi, wymienionymi przez ciebie przynetami.

Z plecionka daje rade chociaz osobiscie wole zylki.

Bujo

#31 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2677 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 12 maj 2011 - 12:02

O to, to! Mam takie same spostrzeżenia.

Pzdr,
Fatso

#32 OFFLINE   aTomek

aTomek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 214 postów
  • LokalizacjaTarnów i okolice

Napisano 12 maj 2011 - 20:39

Mam identyczny problem jak autor wątku.
Też szukam podobnej wędki i ilu pytanych, tyle odpowiedzi :mellow:
Jedyne do czego doszedłem po przeczytaniu wielu wypowiedzi użytkowników to stwierdzenia, że Batson XST1025F będzie lepszy jako wędka dla osoby biegającej za szczupakiem a od czasu do czasu polującej na sandacza, natomiast z Avidem w podobnej długości jest odwrotnie - lepszy dla sandaczowców, którzy od czasu do czasu polują na szczupaka.
Z mojej strony mogę dodać, że miałem Batsona IST1085F (RX7, 2.75m, 10-28g) i przy szczupakach sprawdzał się super. Najczęściej łowiłem na duże obrotówki i woblery. Gumami nim praktycznie nie łowiłem, bo do nich mam zestaw castingowy (zbyt delikatny do w/w blach i woblerów). Amortyzacja w trakcie holu rewelacyjna, nawet 30 cm szczupaczki nie spadały. Jeśli RX8 ma taką samą amortyzację a do tego jest lżejszy i bardziej czuły, to jedyne nad czym się można zastanawiać, to czy długość ma wynosić 2.60 czy 2.75m.

#33 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 12 maj 2011 - 23:11

Byłem dziś w rodmas,pomacałem pogadałem i raczej będę zbroić spina na blanku Phenix PST894-2 lub PST895-2 nad tym się jeszcze zastanowię.
Blanki faktycznie rewelacyjne akcją bardzo mi odpowiadają pod obciążeniem pięknie pracują prawie po całości. Oglądałem też St.Croix i wydaje mi się że to nie dla mnie,akcja wybitnie szczytowa i bardzo sztywny dolnik.

#34 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 12 maj 2011 - 23:40

Oglądałem też St.Croix i wydaje mi się że to nie dla mnie,akcja wybitnie szczytowa i bardzo sztywny dolnik.

Jeśli oglądałeś Avidy, to rzeczywiście akcję mają szczytową, choć pod obciążeniem ładnie zaczynają pracować. Sprawia wrażenie, jakby był to kij pod większe ryby, które potrafią trochę powalczyć.
Wybierając kijek, którym trzeba rzucać cięższymi przynętami wolę zdecydowanie blanki sztywniejsze. Przynęty dalej lecą, a pod większym obciążeniem przechodzi powoli w parabolę.
Akcja wędziska to również rzecz gustu.

Dobrze, że byłeś zbadać to w terenie teraz wiesz na czym stoisz.

Pozdrawiam
Maciej

#35 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 15 maj 2011 - 20:27

Byłem już u Łukasza w Rodmasie ugadać szczegóły i teraz już mogę powiedzieć że robię kijek na blanku Phenix PST 894 do 3/4 uncji,omówiliśmy również wygląd rękojeści,rodzaj uchwytu,przelotek i omotek. Jeszcze muszę się zastanowić jaki opis dać i gdzie dać zaczep do wabika ale na to jest czas,teraz tylko czekać...

#36 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 15 maj 2011 - 20:55

Dobrze, że obgadałeś to na miejscu.
Blank masz wybrany to najważniejsze, szczegóły można uzgodnić później na spokojnie.
Sporo mówi się o blankach Phenix'a, podobno są świetne.
Ja już sobie upatrzyłem okoniowego Phenix'a :D

#37 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 15 maj 2011 - 21:05

Mnie się bardzo spodobał ten blank,resztę zobaczymy nad wodą - nie mogę się już doczekać.

#38 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 15 maj 2011 - 21:10

Wstaw później fotki, chętnie zobaczę (pewnie nie tylko ja) Łukasza arcydzieło. Najlepiej w dziale o kijach ze stajni Rodmas :D

#39 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 15 maj 2011 - 21:12

Wstaw później fotki, chętnie zobaczę (pewnie nie tylko ja) Łukasza arcydzieło. Najlepiej w dziale o kijach ze stajni Rodmas :D

Się zrobi,za jakieś +/- 3 tygodnie

#40 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 15 maj 2011 - 21:26

Przeszukałem forum i nie znalazłem wątku z kijami Rodmas... Może mi ktoś go wskazać?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych