Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jeziora Mazurskie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 13 lipiec 2006 - 08:37

Witam
Prośba o pomoc :D
W sobotę wyjeżdżam z rodzinką na Mazury, a dokładnie do Wydmin. Są tam dwa jeziora: Wydmińskie i Gawlik.
Prośba do Was o trochę informacji na temat tych jezior
Dzięki
Pzdr.
TARŁO$


#2 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 13 lipiec 2006 - 10:46

Poszukaj na forum Ciekawe strony zakładki o Mazurach. Może tam coś znajdziesz

Pozdr.
Salmo

#3 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 13 lipiec 2006 - 13:36

Witam
No właśnie szukałem i oprócz lakonicznych stwierdzeń typu, że są to jeziora typu sandaczowego nic innego nie znalazłem. Mam ograniczoną ilość miejsca w samochodzie i nie chcę brać wiele sprzętu. Dlatego moje pytanie na forum żeby się na coś nastawić.
Czekam może ktoś wie coś na temat tych jezior.
Pzdr.
Tarło$

#4 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 13 lipiec 2006 - 13:40

Dla mnie zestawem uniwersalnym będzie jakiś lekki spin. I możesz na szczupaczki zapolować i okonie postraszyć i na pstrążka się wybrać. A jeżeli precyzyjniej to bym zabrał jakąs paprochówkę. Nie ma to ja zabawa z okoniami :D

Pozdr.
Salmo

#5 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 13 lipiec 2006 - 13:50

Tarlos.
Wydmińskie ma gorliwych milośnikow wśród miejscowych więc nie licz , ze tam cos dobrego połapiesz. Na Gawliku wielkim lowilem z kolega z Olecka kilka lat temu. Jedyne co chciało sie czepiać naszych kotwiczek to okonie, które z pełna odpowiedzialnościa nazwałbym patelniakami. Moze sytuacja się poprawila od tamtego czasu, ale nato szanse są nie wielkie. Popróbuj nad J. łażno. Litygajno, Szwałk. Z wpomnianym kolegą wyniki mieliśmy lepsze.
pozd Jerzy :D

#6 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 13 lipiec 2006 - 15:58

Popróbuj nad J. łażno. Litygajno, Szwałk


O Litygajnie dużo dobrego słyszałem i czytałem. Można tam wypocząć.

Pozdr.
Salmo

#7 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 13 lipiec 2006 - 20:58

Chętnie bym zmienił okolice , ale darowanemu .... .Mam zaklepany domek nad Wydmińskim w Wydminach i nic już się nie da zrobić.
pzdr
TARŁO$

#8 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 lipiec 2006 - 22:04

Litygajno, Łaźno, 2 Szwałki Mały i Wielki oraz Pilwąg kiedyś były niezłymi łowiskami. Spędziłem nad tymi jeziorami wiele czasu. Najciekawszy jest Mały Szwałk - jako jedyne z tych jezior nie jest eksploatowane przemysłowo, natomiast pozostałe są systematycznie obławiane przez dzierżawcę - niejakiego p. Mariana Wijasa (u niego kupuje się zezwolenia) Poza tym nad jeziorami osiedliła się ogromna kolonia Kormoranów i one strasznie przetrzebiły miejscowy rybostan.
Jeśli nic się nie zmieniło od ostatnich 3-4 sezonów to prawdopodobieństwo spotkania z rybami jest niewielkie.
Na poczatku maja szczupak gromadzi się w rzeczce wpłuwającej do Litygajna. Miejscowi mówią na nią Łaźna Struga - a wg mapy to jest rzeka Ełk. Wtedy w ciągu jednego dnia można zaliczyć kilkanaście a nawet kilkadziesiąt kaczych dziobów różnej wielkości, ale teraz jak się cętkowane towarzystwo rozlazło po szuwarach to może być problem z jego namierzeniem.
Pozdrawiam,
P.

#9 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 13 lipiec 2006 - 22:15

Niestety explorator ma racje, Ponura sława pana Wijasa, jest znana od dłuższego czasu. Ja swoje spotkania z szczupakami mialem właśnie blisko miejsca, gdzie Łażna struga wpada do Litygajna. byly to nie mniej sztuki raczej mizernej wielkości. Litygajno dało mi jednak satysfakcję spotkania kilku pięknie wybarwionych okoni o długości ponad 30 cm. Może dlatego wspomnienia mam nienajgorsze. Łowienie okoni przedkładam nad wszystko inne. Co do szczegolnej szkodliwości kormoranów to nie jestem przekanany, czy to one są tu najbardziej winne kiepskiej kondycji jezior. Sam łowie czesto nad jeziorem gdzie kolonia kormoranów załorzyła sobie obóz wypadowy na okolicę i wyniki naprawdę niezłe. zwłaszcza jeśli chodzi o pasiaki.
Nad Szwałkiem małym niestety nigdy nie bylem więc sam chetnie usłyszę cos na temat tego łowiska. Tarlos jeśli masz samochod to możesz spenetrowac okolicę. ciekawie wygląda j. Sołtmany ze swoimi wyspami, moze warto sprawdzić.
jerzy

#10 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 10 lipiec 2015 - 21:39

odswierze temat po niecalych 10 latach :)

wie ktos moze co tam na gawliku ? bo jade na urlop tam :)



#11 OFFLINE   Kotwic

Kotwic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaGiżycko

Napisano 11 lipiec 2015 - 12:34

Wydaje mi się, że zmienił się użytkownik rybacki i warto sprawdzić jakie są teraz zasady połowu ryb.



#12 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 11 lipiec 2015 - 22:03

tyle slyszalem ... ale nie wiem jak jest naprawde z rybostanem 



#13 OFFLINE   Spawciu

Spawciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaChotomów
  • Imię:Kamil

Napisano 12 lipiec 2015 - 21:30

nie wiedzialem czy zakladac nowy temat czy moge tu sie wciasnac . chodzi o pytanie:
jade na wakacje nad jezioro maróz msc swaderki , wiem ze sa okonki i pewnie jakies szczupaki a ktos moze lapal plywal lodka cos wiecej wie?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych