Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#2041 OFFLINE   superuszy

superuszy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 15 wrzesień 2011 - 21:42

Witam
Tomislawus gratki klonków z widawy.
Na zawalnej jest sklep modelarski być może mają lipę , na pewno maja balsę o różnej twardości.
pozdrawiam

#2042 OFFLINE   Tomislawus

Tomislawus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaKiełczów

Napisano 15 wrzesień 2011 - 21:46

no popatrz sie, mieszkałem tyle czasu na polance i nie widziałe ze taki sklep tam jest.

Dzieki serdeczne.

#2043 OFFLINE   Tomislawus

Tomislawus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaKiełczów

Napisano 17 wrzesień 2011 - 01:15

Nie łowicie?, ja jutro znowu na dziwnie magiczny odcinek jade, chce ktos sie zabrac?

#2044 OFFLINE   Okoń

Okoń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaLegnica/Wrocław - www.predator-fishing.pl

Napisano 17 wrzesień 2011 - 18:11

W Ścinawie można zrobić jakieś spotkanie bo do Chobienii to już kawał drogi będziecie mieli.Rybek sporo (boleni i sandacze raczej by były :mellow: ), most pod którym można zrobić ognisko jest i napewno się pomieścimy tylko z drzewem będzie lekki problem.Jak ktoś nie był w Ścinawie a chce się czegoś dowiedzieć to chętnie coś podpowiem jeśli będę potrafił :D
łamcie kije

#2045 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 17 wrzesień 2011 - 19:18

Gdzie we wrocławiu kupie wysuszone deski z lipy? Potrzebuje na szybko, nie chce przez allegro. Może ma ktoś na zbyciu? Odkupi na pare woblerów.Chciałbym wykonać swoj pierwszy i jak najszybciej zaczac łowic :D.



Modelarski jest również na:
Modelarz. Sklep modelarski. Skowroński L.
pl. św. Macieja 11
50-244 Wrocław
woj. dolnośląskie

Tel.: 071 3223051


#2046 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 17 wrzesień 2011 - 19:20

W Ścinawie można zrobić jakieś spotkanie bo do Chobienii to już kawał drogi będziecie mieli.Rybek sporo (boleni i sandacze raczej by były :mellow: ), most pod którym można zrobić ognisko jest i napewno się pomieścimy tylko z drzewem będzie lekki problem.Jak ktoś nie był w Ścinawie a chce się czegoś dowiedzieć to chętnie coś podpowiem jeśli będę potrafił :D
łamcie kije


Okoń: Dzięki za info. dot Ścinawy, jak możesz to dodaj jakiś opis na forum a jak nie to się zdzwonimy a.e... ale...co tam u Ciebie ostatnio? wklej jakąś fotkę ;)


#2047 OFFLINE   Tomislawus

Tomislawus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaKiełczów

Napisano 17 wrzesień 2011 - 20:31

Dzisiaj bidnie, komary mnie denerwowały, latały jak głupie.

Taki jeden bidulek.


.

Załączone pliki



#2048 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 18 wrzesień 2011 - 16:48

Choć dziś co nieco udało się wydłubać to znowu cicho nad Odrą było (nie lubię jak jest tak cicho) – latem o świcie często ryby głośno żerowały – widać było że są - a od jakichś trzech tygodni (wrzesień) cisza się zrobiła.

Mam wrażenie że wrzesień na wrocławskiej Odrze jest zwykle słabszy od lipca i sierpnia (inaczej niż w książkach piszą). A jak tam Panowie u was zwykle wypada wrzesień? Lepiej czy gorzej niż Lipiec/Sierpień?

Klenik: na Dorado Laka z warkoczyka za główką

Załączone pliki



#2049 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 18 wrzesień 2011 - 17:28

EEE tam, przesadzasz, teraz dopiero lepiej zaczyna się robić, bolek nie tylko gania sieczkę, ale i zagryza coś większego powoli, poczekaj na kilka zimnych nocek to zobaczysz jak się konkretnie zrobi :D
Dziś na zero nie licząc leszcza za grzbiet :D


#2050 OFFLINE   pawel79

pawel79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 172 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 23 wrzesień 2011 - 17:27

Witam. Mam do wszystkich pytanie. Kiedy będzie robiony Zlot Jerkbaitłowców Tako jak w 2010 roku w Lubiążu?
Pozdrawiam i łamcie kije.

#2051 OFFLINE   Tomislawus

Tomislawus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaKiełczów

Napisano 23 wrzesień 2011 - 18:47

Wróciłem znad widawy dwa brania ładnych kleni oczywiscie niezaciete, cieszy bo na swoje pierwsze własnoręcznie zrobione smużaki :D

#2052 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisano 23 wrzesień 2011 - 19:13

Ekspresowa ta produkcja woblerów :huh:

#2053 OFFLINE   Tomislawus

Tomislawus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaKiełczów

Napisano 23 wrzesień 2011 - 19:14

Pewnie że ekspresowa, a ile miałem robic, tylko że one na konkurs piękności sie nie wybierają.

#2054 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1631 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 24 wrzesień 2011 - 11:12

Panowie, mam zamiar wpaść jakoś w październiku na Wasze odrzańskie rewiry - jako, że w tym roku mam składkę opłaconą w PZW Toruń(dotychczas PZW Kalisz i problemu nie było...) - da się u Was opłacić dniówkę przez internet? Jeśli nie - gdzie musiałbym się udać?

pozdrawiam

#2055 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 wrzesień 2011 - 17:57

Witam,

Dzisiaj rybki nieco brały ale w letnim stylu (czyli tylko rano) a potem plaża. Zaliczyłem m.in. piękne branie łososio-bolka: pięknie, cały wyskoczył z wody atakując wobka – super widok :D

Bardzo przybywa różnych pływadeł na naszym odcinku rzeki, a że dziś dwóch forumowiczów łowiących z pontonu lekko mnie wku…o napływając mi na moją miejscówką – po czym 50 metrów niżej odpalali silnik, popłynęli w górę (hałas, fala) i spłynęli na moja miejscówkę ponownie (pomimo, iż wcześniej zwracałem uwagę, że nie podoba mi się ich zachowanie) <_< czyli kultura na poziomie podłogi.

Więc taki mały APEL ode mnie do tych co pływadeł używają i mają jeszcze odrobiną szacunku dla kolegów po kiju:
1, Proszę szanować regulamin w którym stoi:
a. „…Wędkarz …. zobowiązany jest do zachowania następujących minimalnych odstępów od innych wędkujących: a/ łowiąc z brzegu lub brodząc - 25 m, b/ łowiąc z łodzi - 50 m ….”
b. „….Przy wyborze i zajmowaniu miejsca na łowisku pierwszeństwo ma ten wędkarz, który przybył na nie wcześniej. …
c. „….Odstępy te mogą być zmniejszone tylko za zgodą wędkarza, który wcześniej zajął dane stanowisko. ….”

Pozdro i do zobaczenia następnym razem (ale jeżeli nad wodą to wole z daleka)


#2056 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 wrzesień 2011 - 18:10

Witam. Mam do wszystkich pytanie. Kiedy będzie robiony Zlot Jerkbaitłowców Tako jak w 2010 roku w Lubiążu?
Pozdrawiam i łamcie kije.


Planujemy coś w rodzaju spotkania na podsumowanie sezonu bez dyplomów i nagród: chyba ze znajdzie się dobra dusza, która zajmie się tymi przygotowaniami w tym roku,

Wstępny termin to 16.10 (może 23.10) - mi bardziej pewno pasowałby 23.10. Miejsce jeszcze do ustalenia. Czekam na propozycje. Wg mnie dobrze by uderzyć w dotychczas nieodwiedzane tereny np. poniżej Lubiąża: Domaszków, Tarchalice czy Ścinawa. Dobrze obadać sobie nowe tereny bo jak ukończą tamę w Grodzanowie to kawałek Odry pomiędzy Gradzanowem a Wałami bardzo sie zmieni.

#2057 OFFLINE   gaca

gaca

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWołów

Napisano 25 wrzesień 2011 - 08:45

Elektrownię w Grodzanowie nie tak szybko ukończą ,sądzę że jest to czas od dwóch do pięciu lat ,oby termin oddania przedłużył się w nieskonczoność .
Pozdrawiam.

#2058 OFFLINE   psycomatic

psycomatic

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 25 wrzesień 2011 - 12:51

Rzekomo cytat Przypuszczalne podpisanie odbioru technicznego stopnia wodnego Malczyce, po rocznym okresie prób eksploatacyjnych określa się na 2016 rok.

oby jak najpóźniej

#2059 OFFLINE   gaca

gaca

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWołów

Napisano 25 wrzesień 2011 - 14:16

Być może nigdy go nie uruchomią do użytku :D w naszym kraju jest to bardzo możliwe .
Pozdrawiam.

#2060 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 25 wrzesień 2011 - 21:06

Heja Koledzy,
w sobotę poprawiłem kolejny raz życiówkę klenia, tym razem z 50 cm (to ten Brombowy) na prawie 55 cm !!!
Wagę tej ryby oceniam na jakieś 2-2,5 kg. Był strasznie gruby w karku i brzuchu.
Ogromne klenisko złowiłem nad Widawą na woblerka Instinct 4 od Andrzeja Lipińskiego w takich naturalnych kolorach (jakby imitacja kiełbika, płotki).

A tych kleni tam było, że hohoho :mellow:
Cała masa. Stada po kilka, kilkanaście sporych kleni. Piękny widok. A przy brzegach cała masa okonków.

Jednego okonka, którego holowałem, złapał mi w pół szczupaczek.
Dziwne uczucie, bo jak okonek tradycyjnie się szarpał na wobku, nagle opór bardzo wzrósł i przez moment myślałem, że wpłynął w zaczep, a tu nagle taki widok :mellow:
Zębaty wyszarpał mi tego okonka z kotwiczki i popłynął ze zdobyczą. Oby mu na zdrowie wyszło :D

Na fotkach robionych podczas holu niestety ciężko ocenić wielkość rybki.

Żebyście widzieli moją minę jak klenisko wypłynęło, zjadło wobka i zaczął płynąć już zacięty w moją stronę... !!!
Adrenalina taka, że szok. Człowiek tylko się modli żeby czegoś nie spaprać :D
Kolejny odcinek naszej pięknej Widawy odkrył przede mną swoje tajemnice. Wiem gdzie te kabany pływają, widziałem co najmniej kilkanaście kleni z przedziału 45-60 cm :huh: Takie małe amury !!!! :lol: Ale wystarczyło się wychylić zza krzaków żeby prysnęły pod drugi brzeg.
W weekend jadę znów, Odra w tym roku mnie nie rozpieszcza (czekam na jesienne sandałki :mellow: ), a Widawa co wypad mnie zaskakuje :D

Pozdrawiam Was wszystkich

Slavobeer




Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych