Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#2741 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 21 lipiec 2012 - 11:00

No to Gratki Slavo. Mocną masz tą okoniówkę :D

Daj znać jak Ci poszło - u mnie dziś słabawo - tylko jeden bolek (za to klasycznie z dna co mnie cieszy bo z tą techniką jestem jeszcze na bakier). Bardzo dziś cicho było nad wodą - niewielka bardzo aktywność boleni.

#2742 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 21 lipiec 2012 - 11:10

Pięknie :lol: gratuluje sumika i wklejanki tyź , co to za kijek :o .

#2743 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 21 lipiec 2012 - 11:53

A propos rybek wczoraj od późnego popołudnia do zmroku obławiałem Odrę pomiędzy Łachą Jelczańską a Ratowicami , efekty kiepskie boleni nie ma znikły jak kamfora . Honor uratowałem trzema szczupaczkami jak reszta złowiona w tym tygodniu żaden nie miał wymiaru :wacko: troszkę już mnie to denerwuje , ale za to po zachodzie słońca na woblerek kolegi z forum(Forecasta) wydębiony z trzeciej ręki padł całkiem ładny(oczkujący :lol: )okoń na oko ponad 30cm .

#2744 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 21 lipiec 2012 - 13:34

... widać takie rybki teraz w Odrze biorą, ja dzisiaj miałem dwa szczupaczki - 47 i 50 cm. .... z jednej główki i jakby z jednego stada ..... a potem przeniosłem się nad pobliski staw i na obrotówkę dopadłem okonia 33 cm .... z tej wody to mój rekord :D

#2745 OFFLINE   Casdamato

Casdamato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 lipiec 2012 - 09:37

Gratki sumka.

A ja odwiedziłem przy okazji rzekę Bug w okolicach Sławatycz (granica z Białorusią) (jeden dzień 6 godzin). Nastawienie miałem mega mocne. Zabrałem najlepsze dla mnie wobki (kleń, boleń). Myślę sobie tu rzadko kto chodzi z woblerem boleniowym wiec nie ma szans trzeba coś złapać bo przecież we Wrocławiu i okolicach wszystko mocno przełowione a tutaj .... zaraz coś złapie. Sama rzeka w porównaniu do Wrocławskiej Odry robi niesamowite wrażenie, piękna dzicz, piaszczyste łachy, kamienie wypłycenia, zwalone drzewa.. szok.. ryby też widać. Dodatkowo idę na ryby z miejscowym, który łowi od wielu lat, różnymi technikami, zna bardzo dobrze miejscówki no i chwali się konkretnymi zdjęciami z telefonu, mase sumów 180cm największy, sandaczy około 100cm, szczupak 106cm, Boleń 89 cm!! Łowienie tak dużych ryb w Bugu to wyczyn. trzeba wskoczyć na środek rzeki i biegać za rybami by je wyholować. Jest w sumie mało długich prostych i dużo zakrętów wiec nie można pozwolić rybie na długie odjazdy. Tam ryby nie przejmują się zbytnio że łowisz na plecionkę.
Wracając
...poprosiłem kolegę żeby zabrał mnie na miejsce boleniowe. Wpadam i oczy mi się świecą. Płytka woda do 1,5m z dużą ilością kamienia na środku co w Bugu nie jest częste wymarzona miejscówka... i co? gów.. :lol: ryby zachowywały się tak samo jak na wrocławskiej odrze. Nie liczne ataki bolków chlapanie kleni. DO końca miałem pełno wiary i nic. Jak powiedział miejscowy kolega że tu po prostu tak czasami jest, że ryby są himeryczne.

Następnego dnia przed wyjazdem skoczyłem na godzinę w inne miejsce. Efekt lepszy, konkretne branie szczupaczka na woblerka 3,5cm i spadek bolka po 5 sekundach holu. Z Bólem serca wracałem do mojej zwiedzającej ekipy i wyjazd :lol:

Wnioski i postanowienia z wyprawy...
To po prostu ryby i mogą nie chcieć brać, nawet jak miejsce jest super dzikie i rybne.
Na wyprawy w dalekie miejsca pojechać na minimum tydzień, ważne żeby ewentualne kobiety były pokorne i cierpliwe :lol:

Kiedyś tam wrócę, mam dobry kontakt z miejscowym, jak ktoś chętny, można pomyśleć o wyprawie na jesień.

Pozdrawiam wszystkich i walczymy dalej ;) . dziś odbijam sobie w zachodniopomorskim na okoniach


#2746 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 23 lipiec 2012 - 00:07

Oj darzyła dziś pod Wrocławska Odra B) po niedzielnym obiadku postanowiłem troszkę się zmęczyć i po testować wobaski wskoczyłam na rower i w pół godzinki byłem na pierwszej miejscówce na pierwszy ogień poszły mikruski podróba Lublińskich woblerów z jajcami :mellow: tak mnie wzięło bo konstrukcja okazała się debeściakiem , na początek wykonałem 6szt każda ciut inna wszystkie pracują podobnie pomimo różnej wagi i kąta nachylenia steru jajca żądzą ich pracą :lol: , po wstępnym ustawieniu postanowiłem coś spróbować złowić ale rybki nie chciały współpracować . Dopiero po osiemnastej Odra zaczyna ożywać od czasu do czasu słuchać spławiające się ryby i na efekty nie trzeba było długo czekać zaraz melduje się pierwszy klenik średniaczek ale cieszy podwójnie na nowego woblerka , chwila przerwy i okonek za kilkanaście minut następny zmieniam miejscówkę bo z daleka widzę ataki bolenia na następnej główce na początek parę rzutów groszkiem ale bez efektów zakładam bolenióweczke niecałe 10 cm alu z niebieskim metalicznym grzbietem po chwili jest walnięcie ale rybki niema jeszcze parę rzutów i w końcu potężne branie w wirach za warkoczem ryba wyciąga perę metrów plecionki i próbuje uciec na środek rzeki już wiem ze jest duża po prostu czuć to B) po kilku zrywach pozwala się podciągnąć w pobliże główki ale jeszcze ani razu się nie pokazała jest już z dziesięć metrów ode mnie nagle dostaje kopa odjazd na 20-25 metrów i znów na środek rzeki po chwili po jednym z szarpnięć czuje luz zwijam okazuje się ze jeden z grotów kotwiczki jest rozgięty trochę bluzgam pod nosem zmieniam kotwiczkę na nową kilka rzutów i daję odpocząć wodzie idę parę główek dalej zakładam co chwilę inną przynętę ale jakoś nie bardzo mogę się skupić . W końcu atak szczupaka pod samymi nogami poprawia mi samopoczucie jeszcze parę rzutów i zmieniam miejsce znowu zakładam groszka w drugim rzucie pod nawis gałęzi i jest mały szczupak dziwnie się zacioł bo za czoło :wacko: ale po wypięciu niema praktycznie śladu . Po chwili widzę atak chyba suma bo wir zrobił jak krokodyl idę w to miejsce ale po dłuższej chwili i dwóch zaczepach daje sobie spokój wracam na główkę z boleniami , cichutko podchodzę do szczytu główki klękam zakładam tego samego woblerka co wcześniej parę rzutów zmieniam tępo i głębokość prowadzenia w końcu siedzi po minutce jest pod nogami na oko między 65-70 cm akurat pod ręką mam telefon pstryk :D , wyczepiam go jeszcze w wodzie puszczony wolno ucieka ochlapując mnie wodą z mułem dzięki wielkie :angry: niema to jak maseczka błotna :lol: . Wracając do domu łapie jeszcze jednego szczupaka na bolenióweczkę :unsure: i na opasce pod mostem w Oławie mam klenia pod 40 na jednego z groszków ale jest na tyle sprytny ze wypina się zanim odpiąłem podbierak .
.

Załączone pliki



#2747 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 23 lipiec 2012 - 17:50

.... fakt, ja dzisiaj przed pracą wyskoczyłem nad rzekę na dwie godzinki i zaliczyłem szczupaka 73 cm. Najdziwniejsze jest to, że kolejny dzień idę w godzinach 11.00 - 13.00 .... i ryby biorą :D

#2748 OFFLINE   rafaelo1996

rafaelo1996

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 lipiec 2012 - 21:39

Witam wszystkich Serdecznie :D Chcialbym Was spytac O jakies Porady zeby zlapac wreszcie jazia lub Klenia na SPin. Nigdy mi sie jeszcze tego nie udalo.Glowie chcialbym probowac na kanale Przy jazie Bartoszowickim Slyszalem ze ponoc jest tam ich SPoro CHodzi mi glownie na jakiegos woblera Chcialem cos kupic Pana Andrzeja Lipinskiego na klenia i jazia ale nwm co moze byscie cos doradzili :D ? narazie kupilem sobie spirita 9 i Horn 7 to spirit sie spisuje dobrze narazie Bolen 54 Cm a na horna jeszcze nic :(

#2749 OFFLINE   mo-chu

mo-chu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Lokalizacjawałbrzych

Napisano 25 lipiec 2012 - 21:41

niedzielny przyłów Artura - miał być kleń... +- 75 cm

Załączone pliki



#2750 OFFLINE   rafaelo1996

rafaelo1996

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 lipiec 2012 - 21:45

Moglby mi ktos doradzic jak zlapac klenia i jazia na jaka przynete . Myslalem zeby ich szukac na Kanale koło Jazu Bartoszowickiego Ponoc jest ich tam SPoro . Tylko na co je lapac ? Chodzi mi o spining jaka przyneta ? Doradzicie jakies woblerki ? Przygotowuje sie do zakupu tylko jeszcze niemam nic w planach glownie interesuja mnie Pana Andrzeja Lipińskiego mam spirita 9 i horna 6 okonka spisuje sie dobrze :D

#2751 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 687 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 25 lipiec 2012 - 21:58

@rafaelo1996 - zerknij tu: http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=11202&am p;start=0&


#2752 OFFLINE   rafaelo1996

rafaelo1996

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 lipiec 2012 - 22:01

Dziekuje :D Juz patrze i mam pytanko Myslicie ze zylka kevgti magnum sneck 0.18 starczy na feederka na odre ? koszyk okolo 80 gram 60 gram nie wiecej

#2753 OFFLINE   SANGLER

SANGLER

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaWAŁBRZYCH

Napisano 25 lipiec 2012 - 22:49

Dzięki za wyręczenie mnie w wystawieniu fotek (nie mam jeszcze doświadczenia w tym temacie i pewnie trochę czasu bym nad tym spędził)
ARTUR

#2754 OFFLINE   rafaelo1996

rafaelo1996

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 26 lipiec 2012 - 08:15

I jakie wiesci panowie z nad Odry ? Ja dzisiaj sie wybieram Na Feederka Posiedziec na kanal Bartoszowicki Dam znac jak wroce i moze wieczorkiem ze spinem gdzies wyjde :D

#2755 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2215 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 26 lipiec 2012 - 09:39

rafaello idź do Krokodyla i kup sobie woblery A Lipinskiego. Bierz Instynkty 3-5cm w naturalnych barwach i łów. Lipiński łowi przede wszystkim we Wrocławiu i okolicach i jego przynęty powstawały właśnie na te wody... co nie oznacza, że gdzieś tam w kraju się nie sprawdzają. Odkąd przeprowadziłem się z Jeleniej Góry i odrę mam na rzut beretem jego woblery stanowią 90% mojego pudełka, reszta to jakieś cykady, obrotówki i inne.

#2756 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 26 lipiec 2012 - 14:25

Moglby mi ktos doradzic jak zlapac klenia i jazia na jaka przynete . Myslalem zeby ich szukac na Kanale koło Jazu Bartoszowickiego Ponoc jest ich tam SPoro . Tylko na co je lapac ? Chodzi mi o spining jaka przyneta ? Doradzicie jakies woblerki ? Przygotowuje sie do zakupu tylko jeszcze niemam nic w planach glownie interesuja mnie Pana Andrzeja Lipińskiego mam spirita 9 i horna 6 okonka spisuje sie dobrze :D



Tak jak Pisał Jack Daniels + weź też bromby i daleko wypuszczaj przynętę - tamte klenie z kanału to trudne - płochliwe sztuki. Jest dużo dobrych przynęt możesz dodatkowo na pewno rozważyć dorado i bonito + sendal (na Kurkowej dostępny),


#2757 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2215 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 26 lipiec 2012 - 14:30

No tak, gUpek ze mnie :D zapomniałem o Brombie :D... nie można o niej zapominać!

#2758 OFFLINE   rafaelo1996

rafaelo1996

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 26 lipiec 2012 - 21:21

Wlasnie dzisiaj wrocilem Bylem na odrze po prawej stronie od jazu opatowickiego na feedera Ani Brania Niewiem co z tymi rybami sie dzieje. Na zywca Polakomil sie malutki okonek I Pozniej na spining na malutkiego paproszka trszke wiekszy a tak to nedza :(

#2759 OFFLINE   rafaelo1996

rafaelo1996

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 lipiec 2012 - 09:42

Doradzil by mi ktos jakich woblerow uzywac na kanale bartoszowickim jest tam Płytko maksymalna glebokosc moze 120 Cm Jakimi przynetami TAm łapac glownie chcialbym klenia lub jazia. Dzisiaj wlasnie jade do krokodyla I mysle co kupic prosze o szybko odpowiedzi konkretne nazwy i modele woblerow i jak je prowadzic

#2760 OFFLINE   Booseib

Booseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 486 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 lipiec 2012 - 11:20

Doradzil by mi ktos jakich woblerow uzywac na kanale bartoszowickim jest tam Płytko maksymalna glebokosc moze 120 Cm Jakimi przynetami TAm łapac glownie chcialbym klenia lub jazia. Dzisiaj wlasnie jade do krokodyla I mysle co kupic prosze o szybko odpowiedzi konkretne nazwy i modele woblerow i jak je prowadzic




Kup parę instynktów Andrzej Lipińskiego i sprawdź :o




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych