Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#2861 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 05 wrzesień 2012 - 16:54

@Monk & Kolega GRATULACJE !!!
Pięknie połowiliście.

Głęboko przy tych opaskach mieliście?

Slavo

#2862 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 05 wrzesień 2012 - 17:36

Była ekstremalna niżówka czyli w odległości rzutu brombą od opaski jakieś 1,2-1,5 metra

#2863 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 05 wrzesień 2012 - 19:53

Była ekstremalna niżówka czyli w odległości rzutu brombą od opaski jakieś 1,2-1,5 metra



Znaczy się, można było zasuwać w poprzek rzeki w spodniobutach :lol:

#2864 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 887 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 wrzesień 2012 - 11:58

Była ekstremalna niżówka czyli w odległości rzutu brombą od opaski jakieś 1,2-1,5 metra

...dodaj, że należało rzucić na opaskę i po niej stoczyć wobka do wody, by było naturalnie B)

#2865 OFFLINE   wildriver

wildriver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1167 postów
  • LokalizacjaGdzieSandomierzadoWisły

Napisano 07 wrzesień 2012 - 09:52

Tyle kleni to dla mnie kosmos. Szacun. U mnie jak widać niewiele się zmieniło - nadal mają One lepszy sposób na mnie niż ja na nie Embarassed Ale przyjdzie kryska na matyska :D


Spróbuj po ciemku ;-)u mnie dopiero po zmroku na opasce się zaczyna bal <_<

#2866 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisano 09 wrzesień 2012 - 21:10

A dzisiaj na rędzinie se brombiłem ;) a przy okazji, wieczorem oglądałem taki balet boleni na dwóch główkach, że się w pale nie mieści. Godzina kanonady, równocześnie na obu, po kilka ataków na raz. Coś niesamowitego, jakby wszystkie bolenie od Rędzina do Wałów w jednym miejscu się stołowały :huh:.

#2867 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 09 wrzesień 2012 - 21:29

Ja trochę dziś pobiegałem wzdłuż rzeki z kijem.
Wysłuchałem opowieści miłego, starszego Pana jak w ubeigłym roku złowił bolenia o długości 101-102 cm (powyżej Wrocławia gdzieś) na trupka uklejkę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wagę oszacowali na conajmniej 8kg.
Niestety boleń został oddany chwilę po złowieniu jakiejś Pani , która zapłaciła mu za niego 20zł. Kupili za to 0,5 litra i obalili nad rzeką.
Pani potrzebowała rybę na grilla, który miał być za tydzień i bardzo się ucieszyła. Zawinęła w koc i zabrała.
Ręce opadają...
Ten sam Pan opowiadał jak na Kanale koło Gajkowa brały sumki, takie pod 80cm. Kilkanaście sztuk na noc, w okresie ochronnym, jeden za drugim wyjechały z wody. Wszystkie chętnie wziął Pan mieszkający nad rzeką. Za każdego sumka przynosił 4 browarki.
Jakieś pytania??
Ja mam jedno: GDZIE JEST NASZA PAŃSTWOWA STRAŻ RYBACKA ????????, która doskonale wie gdzie i jaka ryba jest w danej chwili kłusowana.

Ale Pan stwierdził, że on tylko na sandacze się nastawia. Choć w tym roku nie biero panie. Tylko jednego wymiarowego złowił.

Na pocieszenie pozostaje fakt, że Pan ponoć nie każdą rybę zabiera. Opowiadał o wielu sandaczykach z tego roku z Odry i brzance 40cm z Widawy, które wypuścił.

Wróciłem zdołowany mimo złowienia kilkunastu okonków.

Slavo

#2868 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 09 wrzesień 2012 - 22:42

Slavobeer to ten Pan po spotkaniu z Tobą powinien wrócić do domu dokopany,przepraszam zdołowany... :mellow: Pozdrawiam

#2869 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 10 wrzesień 2012 - 08:41

Slavobeer to ten Pan po spotkaniu z Tobą powinien wrócić do domu dokopany,przepraszam zdołowany... :mellow: Pozdrawiam


Widzisz, dla tego Pana tak właśnie wygląda wędkarstwo. Podejrzewam, ze ten Pan nie jest aktywnym użytkownikiem forum jerbait.pl i ma troszkę inne poglądy :lol:

Mi jest przykro słuchać opowieści o rzezi sumów (a raczej sumków) w okresie ochronnym, a ten Pan, mimo, że mnie nie znał, opowiadał niemal z dumą o swoich wyczynach.
Nawet jak delikatnie zwróciłem mu uwagę, że łamał wszelkie możliwe przepisy (okres ochronny, sprzedaż ryb), nie widać było reakcji z jego strony.
Może też go spotkaliście - jeździ czerwonym 3-drzwiowym Seatem Ibiza z początku 90-tych lat. Nie ma zębów wogóle na górze :mellow:

Ogólnie żenua...

Slavo

#2870 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2215 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 10 wrzesień 2012 - 13:01

Nie ma zębów wogóle na górze :mellow:

Ogólnie żenua...

Slavo

Może ktoś mu już tłumaczył, że nie powinien zabierać ryb w okresie ochronnym, ale miły pan nie zrozumiał przekazu...

#2871 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 10 wrzesień 2012 - 14:59

Twardy gość, może komandos?? :lol:

#2872 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 10 wrzesień 2012 - 18:23

PANOWIE !!

postępowanie starszego jegomościa bezdyskusyjnie NAGANNE
- ale proszę -
nie sprawiajcie swoimi wypowiedziami podobnego wrażenia
PZDR
Zanderix

#2873 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 10 wrzesień 2012 - 18:36

:mellow:

#2874 OFFLINE   Szewiec

Szewiec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 wrzesień 2012 - 21:34

A ja w niedziele byłem na spacerku i maszerując wzdłuż Odry w okolicy Politechniki zobaczyłem pierwszą interwencje Policji ze Strażą Rybacka w tym roku, normalnie motoróką pływali i trzepali wszystkich co z kijem przy wodzie. Czyżby coś się ruszyło? Bo ja osobiście łowiąc w tym roku jeszcze ich nie spotkałem ;d

#2875 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2009 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 11 wrzesień 2012 - 21:44

Już ich więcej nie zobaczysz pewnie. Fama się rozeszła i będzie szła do grudnia że kontrola była.

#2876 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 11 wrzesień 2012 - 21:46

Oby to był wstęp do czegoś dobrego nad naszymi wodami...Więcej takich akcji!!!

#2877 OFFLINE   jakubwr

jakubwr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 187 postów
  • LokalizacjaWrocław/Siechnice

Napisano 12 wrzesień 2012 - 14:49

Oby to był wstęp do czegoś dobrego nad naszymi wodami...Więcej takich akcji!!!

Nie oszukuj się... nawet jakby kontrole były codziennie to i tak się nic nie zmieni. Ile czasu trzeba żeby wyjąć sumika z wody, zawinąć w foliówkę zamieniając na 4 browary ? Minuta może dwie... 1 szansa na milion że akurat wtedy i właśnie w tym miejscu pojawi się straż rybacka.
Musimy poczekać aż pokolenie bezzębnego kierowcy seata zakończy żywot - o nawróceniu nie ma mowy - pewnie też jego dzieci bo i one patrząc na tą praktykę będą robić podobnie. Jedyna nadzieja że nie ma dzieci lub nie wędkują. Ale i my nie dożyjemy tego :D



#2878 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 12 wrzesień 2012 - 16:56

A ja w niedziele byłem na spacerku i maszerując wzdłuż Odry w okolicy Politechniki zobaczyłem pierwszą interwencje Policji ze Strażą Rybacka w tym roku, normalnie motoróką pływali i trzepali wszystkich co z kijem przy wodzie. Czyżby coś się ruszyło? Bo ja osobiście łowiąc w tym roku jeszcze ich nie spotkałem ;d


Szybciej i taniej byłoby jakby Panowie Polucjanci ruszyli tyłki i się przeszli brzegiem, a nie pływali łódką. Ja bym się delikatnie ....wił, zdenerwował znaczy, jakby mi tak podpłynęli.

A kontrolowali w odległości zapewne 100 czy 200 metrów od Komisariatu Rzecznego :lol:

Slavo

#2879 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 12 wrzesień 2012 - 19:08

Takie akcje w rejonie Głogowa i okolic odbywają sie z udziałem strażników SSR,PSR,Policji kilkanascie razy w miesiącu.
Efekty powoli widać :D
Od początku roku nałożono kilkaset (mówie dobrze) mandatów za nie przeszczeganie RAPR :D A w głownej mierze są to wedkarze :blush:nie jakieś tam osoby bez uprawnień czy kłusole <_< Także podczas kontroli ujawnia sie osoby NIEEDUKOWALNE tz takie ktore sa karane za te same przewinienia po kilkanascie razy <_<
Wszystko uzależnione jest od zaangażowania poszczegolnych osób w dbałość o nasze wody.
Osobny temat to edukacja. Tą powinno rozpocząć sie juz w najmłodszym wieku małego człowieka.

#2880 OFFLINE   Szewiec

Szewiec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 wrzesień 2012 - 20:27

[quote]
A ja w niedziele byłem na spacerku i maszerując wzdłuż Odry w okolicy Politechniki zobaczyłem pierwszą interwencje Policji ze Strażą Rybacka w tym roku, normalnie motoróką pływali i trzepali wszystkich co z kijem przy wodzie. Czyżby coś się ruszyło? Bo ja osobiście łowiąc w tym roku jeszcze ich nie spotkałem ;d
[/quote]

Szybciej i taniej byłoby jakby Panowie Polucjanci ruszyli tyłki i się przeszli brzegiem, a nie pływali łódką. Ja bym się delikatnie ....wił, zdenerwował znaczy, jakby mi tak podpłynęli.

A kontrolowali w odległości zapewne 100 czy 200 metrów od Komisariatu Rzecznego :lol:

Slavo
[/quote]


To samo miałem na myśli bo posterunek blisko xD nie no mam nadzieje że się ruszy cuś. Jak zaczną krążyc to nie którzy wycofają ze względu możliwej wpadki. Chociaz kary są niskie 200 zł? Co to jest nie ma czego się bac. Złapią raz na 2 lata i sięza karte nawet zwraca -.-




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych