Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9104 odpowiedzi w tym temacie

#6281 OFFLINE   s4mo

s4mo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Maciej

Napisano 13 styczeń 2016 - 14:46

Ruchu przy ujściu Ślęży nie ma slipa, chyba że zrobili w grudniu. Chyba że mówisz o 2stronie rzeki. Proszę wrzuć link do Google maps, chyba że tobą Twoje tajne miejsca ;)

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka

#6282 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 401 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 13 styczeń 2016 - 14:46

Rędzin ,postawili metalowe barierki przytwierdzone na stałe -może tylko na okres zimowy żeby jakiś mądry nie wjechał do Odry ;)  , ale znając naszych włodarzy to nie zdziwił bym się gdyby tak zostawili ,przecież najlepiej wszędzie postawić szlabany ,ogrodzenia ,zakazy , nakazy itp  - budujmy ścieżki rowerowe bo taki jest priorytet  ( osobiście nic nie mam przeciwko  rowerzystom )  robiąc nowe nabrzeża  powinni wziąć pod uwagę że z rzeki i okolic nabrzeża korzystają też inni -co mają inne hobby , wędkarstwo , motorowodniactwo - ale kogo to obchodzi chyba nie nasze PZW choć one pierwsze powinno się ująć i zauważyć problem.    


  • Slavobeer i s4mo lubią to

#6283 OFFLINE   WHITE14

WHITE14

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaFestung Breslau
  • Imię:Mirko
  • Nazwisko:Filipovic

Napisano 13 styczeń 2016 - 14:53

Bareja by tego lepiej nie wymyslil slipy piekne tylko ogrodzone
  • oland lubi to

#6284 OFFLINE   sez

sez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Bartosz

Napisano 13 styczeń 2016 - 15:36

Na Kozanowie już się można normalnie wodować (wjazd z Kozanowskiej między blokami w tym bajorem w parku), oraz nieopodal w zatoczce przy Połbina ale przy niskim stanie wody jest tam lekkie błotko, a w lato masa roślinności wodnej i momentami 0.5m głębokości.

Do października czy listopada można było się bez problemu wodować po obydwu stronach Rędzina - Rędzińska i Żużlowców, ale na zimę jak już wyżej napisali, postawili jakieś częściowe barierki, więc nie wiem czy da się tam autem z przyczepką wykręcić, bo ja tylko zwożę ponton na kółkach, więc się dało ;)

Ale z pontonem to jest o tyle wygodnie teraz, że miejsc, w których można dojechać do wody jest sporo i póki co jeszcze na wielu nie trzeba mieć terenówki, żeby się dostać.

No i na Janówku zrobili fajny dojazd i parking (a byłem przekonany, że jak to zwykle u nas bywa zamkną to na amen), jakby gdzieś przy takim parkingu zrobili fajny slip z boku nikt by się nie obraził, ale... rozmarzyłem się  ^_^



#6285 OFFLINE   rychu1961

rychu1961

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaDolny śląsk
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Tomaszewski

Napisano 13 styczeń 2016 - 16:12

Znając życie ktoś niechcący około maja wyrwie te barierki .Ostatnio w Polskim Radiu Wrocław był wywiad z jakimś człowiekiem odpowiedzialnym za Wrocławski wezeł wodny i padło pytanie o lepszy dostęp do rzeki dla motorowodniakow,.Ten człowiek odpowiedział że wszystkie zastrzeżenia nalezy kierowac do zarządcy Www,gdzie wszystkie uwagi będą rozpatrzone.Na forum jest wielu wędkarzy z Wrocławia,więc mamy pole do popisu.



#6286 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów

Napisano 13 styczeń 2016 - 17:29

Tja, a od czego jest organizacja PZW do której wnosimy składki? To oni powinni być stroną w takich sprawach ale, jak już wielokrotnie pisałem, nikt palcem nie kiwnął aby jakieś dojazdy do wody zostały wyznaczone, parkingi, przepustki dla osób starszych i inwalidów tylko latają i mandaty walą za wjazd do "lasu", przejazd przez wał lub brak wpisu w rejestrze jak ci długopis zamarzł.

Znowu ktoś napisze, że to my, członkowie szeregowi jesteśmy winni, że o to nie zadbaliśmy, że na zarybienia i zbieranie śmieci nie chodzimy i że tylko jesteśmy roszczeniowi.


  • oland, Kamil Z. i Slavobeer lubią to

#6287 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 401 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 13 styczeń 2016 - 18:00

możne ktoś pomógłby napisać takie pismo ,żeby zawierało odpowiednie argumenty przekonujące do udostępnienia brzegów Odry  dla ogólnie - "wodniaków" ,o wybudowanie na każdym stopniu wodnym normalny slip - o normalnym nachyleniu, o normalnym utwardzonym podłożu ,w razie opadów deszczu żebym nie bał się że nie wyjadę po spłynięciu ,  już nie mówiąc  o miejscu do zaparkowania- to byłby rarytas.

Podobno miasto duży nacisk kładzie na rekreację zachęcającą do korzystania z naszej Odry  buduje nabrzreża ,do odpoczynku ławeczki , trasy spacerowe, rowerowe,miejsca do cumowania łodzi, więc czemu nie do wodowania łodzi oczywiście ogólnodostępne i bezpłatne.

Petycje  taką można by było rozprowadzić do podpisania w sklepach wędkarskich , forum -myślę że by starczyło.

Może by udało się zaangażować  i zainteresować  nasze PZW , ponoć tam też nadeszły zmiany i ludzie są bardziej przychylni wędkarzom - czy to mit  



#6288 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 401 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 13 styczeń 2016 - 18:05

do karania to pierwsi , za wjazd do lasu - jak tylko zobaczą oczywiście obcą rejstrację  - miejscowi oczywiście nietykalni 



#6289 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 styczeń 2016 - 20:42

 x


Użytkownik analityk edytował ten post 13 styczeń 2016 - 20:44


#6290 OFFLINE   s4mo

s4mo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Maciej

Napisano 13 styczeń 2016 - 21:00

Panowie to powiedzcie mi czy przejazd przez wał jest dozwolony? Nigdzie nie ma znaków a słyszałem że to kosztuje ....

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka

#6291 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 13 styczeń 2016 - 21:09

możne ktoś pomógłby napisać takie pismo ,żeby zawierało odpowiednie argumenty przekonujące do udostępnienia brzegów Odry  dla ogólnie - "wodniaków" ,o wybudowanie na każdym stopniu wodnym normalny slip - o normalnym nachyleniu, o normalnym utwardzonym podłożu ,w razie opadów deszczu żebym nie bał się że nie wyjadę po spłynięciu ,  już nie mówiąc  o miejscu do zaparkowania- to byłby rarytas.

Podobno miasto duży nacisk kładzie na rekreację zachęcającą do korzystania z naszej Odry  buduje nabrzreża ,do odpoczynku ławeczki , trasy spacerowe, rowerowe,miejsca do cumowania łodzi, więc czemu nie do wodowania łodzi oczywiście ogólnodostępne i bezpłatne.

Petycje  taką można by było rozprowadzić do podpisania w sklepach wędkarskich , forum -myślę że by starczyło.

Może by udało się zaangażować  i zainteresować  nasze PZW , ponoć tam też nadeszły zmiany i ludzie są bardziej przychylni wędkarzom - czy to mit  

Najlepszą opcją jest budżet obywatelski. Nie trzeba wtedy polegać na PZW i innych instytucjach.Trzeba zrobić projekt takiego slipu, wyznaczyć miejsca i zbierać podpisy. Z tymi nie będzie trudno w tak dużym mieście. Wystarczy jakieś 3tyś i projekt na pewno będzie sfinansowany z budżetu.



#6292 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 401 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 13 styczeń 2016 - 21:45

".Trzeba zrobić projekt takiego slipu, wyznaczyć miejsca i zbierać podpisy"

ten projekt to kto miałby zrobić ? osoba zainteresowana czy miasto?



#6293 OFFLINE   sez

sez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Bartosz

Napisano 13 styczeń 2016 - 21:54

Panowie to powiedzcie mi czy przejazd przez wał jest dozwolony? Nigdzie nie ma znaków a słyszałem że to kosztuje ....
 

Art. 88n. Zakazy związane z zapewnieniem szczelności i stabilności wałów przeciwpowodziowych
Dz.U.2015.0.469 t.j. - Ustawa z dnia 18 lipca 2001 r. - Prawo wodne
1. W celu zapewnienia szczelności i stabilności wałów przeciwpowodziowych zabrania się:
1) przejeżdżania przez wały oraz wzdłuż korony wałów pojazdami lub konno oraz przepędzania zwierząt, z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych;
 
TEORETYCZNIE miejsce powinno być oznakowane - a na wielu przeprawach są tablice informacyjne o zakazie poruszania się po wałach, ale ludzie są kontrolowani i nie słyszałem, żeby sypały się mandaty (np. Karczemna / linia wysokiego napięcia). Ale swego czasu nawet przy dojeździe na barki l od Osobowickiej przejazd jest możliwy, oznaczony i wyłożony płytami a znajomy kiedyś nadyskutował się o możliwości przekraczania wału w tym miejscu.
Więc "miejsce oznaczone" jest zapewne bardzo zależne od humoru osoby kontrolującej i jej widzimisia ;) 

  • s4mo lubi to

#6294 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów

Napisano 13 styczeń 2016 - 21:57

No i nadejszła wiekopomna chwila, wyznaczam spotkanie odstresowujące wrocławski środowisko wędkarskie, czyli kółko wzajemnej adoracji, na sobotę 16-tego wieczorem, gdzieś pod torami ale wstępnie Lamus bo dobrze i nie drogo.

 

Pisać do mnie a przy SMS-ach pisać kto bo wszystkie moje numery wraz z telefonem gdzieś w Odrze sobie leżą,  muszę wiedzieć na ile osób stolik zaklepać.

I proszę poważnie podejść do sprawy bo atmosfera na forumie nie do zniesienia i KONIECZNIE trzeba coś z tym zrobić. ;)

 

Edyta: i prosze rozesłać "wici" po tych różnych outsaiderach bo z powodu niemania nr telefonow nie mogę tego zrobić.


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 13 styczeń 2016 - 21:59


#6295 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 13 styczeń 2016 - 21:59

".Trzeba zrobić projekt takiego slipu, wyznaczyć miejsca i zbierać podpisy"

ten projekt to kto miałby zrobić ? osoba zainteresowana czy miasto?

Osoba zainteresowana tzw. lider projektu. Jeśli uzbiera się wystarczająca liczba podpisów to później miasto będzie konsultowało wykonanie z liderem.



#6296 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 13 styczeń 2016 - 22:50

Eeeeee.

Toś Dareczku wymyślił. Termin na ostatnią chwilę. Weekend mam wolny, ale już zaplanowany, więc tym razem nie dotrę.. Ale wierzę, że jakąś IPĘ jeszcze wychylymy ;)
 



#6297 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów

Napisano 13 styczeń 2016 - 22:56

A to tak nagle mnie naszło bo straszno się robi ;)

Edyta: abo IPY dwie :D


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 13 styczeń 2016 - 22:57


#6298 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 13 styczeń 2016 - 23:07

Straszno, nie straszno, ale powiedz mi tylko jedno. Czyś tą pszenicę z kwiatkiem bzu jeszcze warzył? :D



#6299 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów

Napisano 13 styczeń 2016 - 23:16

Bez się skończył, skończyła się pszenica z kwiatami bzu. Przypomnij mi za rok to będzie następna.

A zobacz takie coś B) :

http://blog.kopyra.c...z-browaru-roch/



#6300 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 13 styczeń 2016 - 23:26

Widziałem :D

To Twoje? :D 

Na jesienną porę "stałcik" wskazany, ale na upały te białe super gaszą pragnienie ;)

 

Szczerze...zmieńmy temat. Jestem na redukcji i przez ostatnie prawie 2 miesiące wypiłem...okazjonalnie jedno piwko (Jankesa ;) )






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych