Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9104 odpowiedzi w tym temacie

#6301 ONLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów

Napisano 13 styczeń 2016 - 23:33

Nie, nie moje, to tylko komercyjna "wariacja" mojego "śliwkowego" vel "wigilijne".


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 13 styczeń 2016 - 23:37


#6302 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 14 styczeń 2016 - 00:03

Ja chętnie, jak się jakaś butelczyna ostała ;)

#6303 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 styczeń 2016 - 18:14

Info o śniętych

https://www.facebook...089237897764650

 

Od 1998r jestem wędkarzem-członkiem Koła PZW nr 2 w Brzegu Dolnym. Piszę ten list w związku z zaistniałą sytuacją w rzece Odrze w Brzegu Dolnym a dokładnie na 285 jej kilometrze. Od wczoraj dostaję informacje od kolegów wędkarzy o śniętych rybach co zaniepokoiło mnie osobiście. Postanowiłem sprawdzić tą informację, udając się nad wodę w dniu 11.01.2016 w godzinach popołudniowych. Trasę rozpocząłem w górę rzeki, począwszy od Domu Kultury w Brzegu Dolnym do mostu kolejowego czyli około 2km.
Tuż przy Nadzorze Wodnym napotykam pierwszą śniętą rybę. Po oględzinach stwierdzam, iż jest to brzana długości 45-50 cm. po czym wyciągam aparat z plecaka i uwieczniam na fotografii. Ryba może mieć około doby i jest w stanie lekkiego rozkładu podziobana przez ptactwo (fot. Brzana 1, 1-1, 1-2).
Idąc dalej około 10m w tym samym zakolu widzę kolejną śniętą brzanę, która spoczywa na dnie rzeki i jest w stanie rozkładu (fot. Brzana 2 i 2-1). Również mierzy w okolicy 50 cm. Dwie główki powyżej przy linii brzegowej znajduję sandacza. Według mnie, również spoczywa w wodzie dobę i mierzy około 50cm. (fot. Sandacz 1, 1-1, 1-2). Dziesięć metrów od sandacza leży pozostałość brzany sądząc po płetwach i łusce zjedzonej przez ptactwo (fot. Brzana 3).
Po przejściu około 100 m docieram do miejsca zrzutu ścieków komunalnych. Tam natrafiłem przy brzegu na świeżą pięknie wybarwioną brzanę pół śniętą, która miała jeszcze drgawki. Wyciągam ją na brzeg w celu sfotografowania (fot. Brzana 4, 4-1, 4-2) W tym momencie jest godzina 16:50 tak więc ściemniło się. Za pomocą latarki zaglądam na taflę wody nie widząc więcej ryb. Przechodzę to miejsce dalej w górę rzeki. Przy zrzucie ścieków znajduje się solidna główka. Dwadzieścia metrów za nią napotykam leżącą na piasku kolejną brzanę w stanie dużego rozkładu (fot. Brzana 5) i kawałek dalej kolejną (fot. Brzana 6) Ostatnie dwie ryby mogły zostać przeniesione przez ptaki lub zwierzynę powyżej zrzutu (moja sugestia).
Do mostu kolejowego pozostało jeszcze około 700m. Ponieważ jest już ciemno idę z włączoną latarką ciągle w górę rzeki, wypatrując na linii brzegowej i tuż przy niej ryb.
Doszedłem do mostu kolejowego nie widząc ani jednej śniętej ryby.
Przy moście znajduje się głęboki rów odchodzący od zakładów PCC tam sprawdzam dno, które jest suche i nie nosi śladów aby w najbliższym czasie mogła płynąć tamtędy jakakolwiek woda, substancja.
Wniosek nasuwa się tylko jeden… należy pobrać próbki wody do badania z miejsca zrzutu ścieków komunalnych i w trybie natychmiastowym podjąć kolejne działania w celu zlokalizowania źródła przyczyny. Dziwną kwestią jest fakt, iż wszystkie śnięte ryby osiągają porównywalnie mniej więcej ten sam wymiar oraz wagę.
Przez kolejne dni będę monitorował sytuację na opisanym odcinku zaglądając poniżej w okolice dawnego promu.

Proszę o natychmiastowe podjęcie działań przez instytucje do tego uprawnione oraz rzetelne załatwienie sprawy, jak i ewentualną odpowiedź co w tej kwestii zostało uczynione.

W załączeniu przesyłam zdjęcia śniętych ryb, które osobiście zlokalizowałem na danym odcinku oraz wyrażam zgodę na opublikowanie ich, jeżeli zajdzie taka potrzeba


  • rush111 lubi to

#6304 ONLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów

Napisano 15 styczeń 2016 - 10:34

A może jutro byśmy się coolturalnie  ;)  zintegrowali. Dobre piwa, niedrogo, wygodnie, myślę że i zwiedzanie by się załatwiło i dojazd całkiem całkiem tam jest.

.Załączony plik  prost.jpg   54,17 KB   30 Ilość pobrań


  • Kamil Z. lubi to

#6305 OFFLINE   s4mo

s4mo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Maciej

Napisano 16 styczeń 2016 - 10:58

Jeżeli jest ktoś chętny na wyjazd na ekspedycję troć, to mam 2 miejsca wolne. Jadę z Wrocławia. Termin 29-31 stycznia.



#6306 OFFLINE   dober

dober

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Kuba

Napisano 19 styczeń 2016 - 18:52

Lód na Połbina super- koło 15-17 cm, ale okonia zero. Bawiłem się dzisiaj godzinkę i same jazgarzyki. Przynajmniej czapla sobie pojadła :-)

#6307 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 22 styczeń 2016 - 11:33

Podobno Odra w mieście stoi. A jakieś okoliczne wody? Gdzieś się ostatnio wierciliście? Jak warunki i chęci współpracy ze strony rybek?



#6308 OFFLINE   jaceen

jaceen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 575 postów

Napisano 22 styczeń 2016 - 13:27

Jeszcze parę dni temu można było połowić kleniki na wrocławskim ryżowisku-Ślęzie.

Największy jaki mi się trafił to 32cm. Teraz pewnie i tam nie ma gdzie Red taga wcisnąć ;)

 

a310e43a3ac5.jpg

 

84202a3c8b53.jpg


Użytkownik jaceen edytował ten post 22 styczeń 2016 - 13:33


#6309 OFFLINE   MARCIN W

MARCIN W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów

Napisano 22 styczeń 2016 - 13:37

W okolicach Nowego Dworu i parku tysiąclecia ryżowisko jest rozmarznięte ;D

#6310 OFFLINE   t-a-d-e-k

t-a-d-e-k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • Imię:tadek

Napisano 22 styczeń 2016 - 13:44

a na skorze lub kaczawie ktos próbował ?



#6311 OFFLINE   dober

dober

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Kuba

Napisano 22 styczeń 2016 - 15:38

Byłem dzisiaj na Połbinie. Lód około 20 cm, na prawie 2h łapania 3 jazzgarze i jeden mikrookonek. Odra cała pod lodem. Jak wygląda sytuacja na Bystrzycy? Był ktoś?

#6312 OFFLINE   Michał123

Michał123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 22 styczeń 2016 - 15:40

Na cegielni na Stabłowicach biorą okonie

#6313 OFFLINE   ens

ens

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 styczeń 2016 - 15:46

Bystrzyca cała skuta lodem,efekty mizerne grubości lodu nie podam lepiej nie ryzykować.

#6314 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 styczeń 2016 - 15:50

fajny temat - Może ktos potrafi zachęcić RZGW/PZW do publiczengo udostępnienia informacji/ogłądu danych z tego monitoringu:

  • na rzece Odra w miejscowości Wrocław (Wrocław I - 2015)
  • na rzece Odra w miejscowości Wrocław (Jaz Szczytniki - 2015)
  • na rzece Odra w miejscowości Wrocław (Jaz Różanka - 2015)

http://www.way-sa.pl...x.php/flow.html



#6315 OFFLINE   dober

dober

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Kuba

Napisano 22 styczeń 2016 - 15:56

To się tego lodu na Bystrzycy nie spodziewałem... ale w niedziele +3, na przyszly tydzien nadaja nawet 10 stopni wiec mam nadzieje, ze szybko zejdzie i zacznie sie zabawa :-)

#6316 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 22 styczeń 2016 - 16:17

A gdzieś dalej od miasta próbowaliście?

Nie będę jechał kilkadziesiąt km, żeby w mieście łowić... ;)



#6317 OFFLINE   brown

brown

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • Lokalizacjadziki wschód / dziki zachód

Napisano 22 styczeń 2016 - 17:48

Jeszcze parę dni temu można było połowić kleniki na wrocławskim ryżowisku-Ślęzie.

Największy jaki mi się trafił to 32cm. Teraz pewnie i tam nie ma gdzie Red taga wcisnąć ;)

 

 

 

 

Jacek, połowiłeś coś na muchę w taką pogodę ? Ja próbowałem ale jeszcze końcem starego roku - jeden jazik na nimfę.

Ale jak gryzą  ;)  - to pójdę  o ile rozmarznie.



#6318 OFFLINE   dober

dober

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Kuba

Napisano 29 styczeń 2016 - 17:40

Dzisiaj bylismy z kumplem na Ślezie- zero kontaktu z ryba na odcinku od AOW do ujscia. Powrot na Odre, zmiana na boczny trok, 3ci rzut w nurt i strzał po drugim podbiciu. Po jakis 5ciu minutach holu laduje leszcza okolo 50 cm. Pozniej przez godzine zero ryby i powrot do domu.
Pogoda spoko, tylko po kostki błota. Woda na Slezie wysoka, larsen z jednej strony zalany.

#6319 OFFLINE   dober

dober

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Kuba

Napisano 30 styczeń 2016 - 16:42

Ktoś jutro zaczyna z psträgami na Bystrzycy? :-)

#6320 OFFLINE   szymm

szymm

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • Imię:szymon
  • Nazwisko:wz

Napisano 30 styczeń 2016 - 16:52

może ja zaczne ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych