Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#761 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 06 maj 2010 - 06:24

Daj znac bo to moje rejony :mellow: pzdr
  • Patrikson lubi to

#762 OFFLINE   sebin

sebin

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 maj 2010 - 20:48

Wypad na rybki do końca nie wypalił.
Z rana cały czas padało ale i tak nie wytrzymałem i o 10:00 byłem pod Milenijnym z nadzieją, że przestanie padać.Tu połakomił się mały szczupaczek (35cm) na riperka lekko imitującego okonia, który oczywiście wrócił do wody. Dwie godziny w jednym i tym samym miejscu a padać zaczęło coraz mocniej. Poszedłem do domu :wacko: Spotkałem tam jeszcze jednego tak samo jak ja nawiedzonego spinningistę - mówił, że u niego trównież nic. Może jest także na forum?

Po południu przestało padać i znalazłem trochę czasu żeby znowu wyskoczyć na dwie godzinki (18:30-20:30). Tym razem zimowisko barek od strony Osobowic oraz kawałek Odry poniżej. Na zimowisku przyczepił się mały byczek i nic więcej. Tak więc cienizna ale najważniejsze, że trochę czasu spędziłem nad wodą.

Pod sam koniec (na granicy dnia a nocy) kilkadziesiąt metrów za zimowiskiem bolenie zaczęły swoje tańce! Dosłownie chlapały mnie wodą. Na nic nie chciały sią skusić, ale aż miło było popatrzeć. Po dwa trzy atakowały jednocześnie!
Tam również spotkałem spinningistę a może on jest na naszym forum?

Mam nadzieję, że następnym razem pogoda dopisze i więcej miejsc uda się przełowić.


#763 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2215 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 07 maj 2010 - 07:50

Na zimowisku przyczepił się mały byczek - piszac byczek masz na myśli sumika karłowatego? Na co go złowiłeś? Przyznam, ze mi się jeszcze na spining nie udało sumika złowić. Na gliniankach w Jeleniej Górze podobno brały na czerwone twistery, ale nie byłem świadkiem takiego połowu więc nie potwierdzam.

#764 OFFLINE   Booseib

Booseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 486 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 07 maj 2010 - 07:58

Byczek to inaczej sumik karlowaty, w zeszłym roku we wrześniu na twistra białego na Osobowicach uwiesił się prawie 40-tak byczek :D Byczki z reguły biorą na twistry, rzadziej na blachę.

#765 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 07 maj 2010 - 08:45

Biorą na wszystko :D tego cholerstwa jest pelno .Odliczam za to dni do łowienia ich wiekszych europejskich braci :D póki co dobrze ,ze bolki sie pokazują ..

#766 OFFLINE   sebin

sebin

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 07 maj 2010 - 16:14

Byczka czyli oczywiście sumika karłowatego złowiłem na srebrnego z brokatem fishhuntera 7 cm. Na zimowisku barek i nie tylko jest tego niestety mnóstwo!



#767 OFFLINE   Casdamato

Casdamato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 07 maj 2010 - 17:36

Witam wrocławskich spinningistów!

Śledzę forum jerkbait regularnie już od jakiegoś czasu.

analityk@
Jak tylko będę mógł z chęcią pisze się na zlot w Głosce.

Co do wieści znad wody to wczorajsze wieczorne wędkowanie było dla mnie bardzo ciekawe. Kilkanaście brań w ciągu 2 godzin (dla mnie to dużo :D) złapałem 5 jazi do 29cm i klenia 34cm. Jazie brały bardzo ostrożnie i naprawdę musiałem mocno się skoncentrować by dobrze zaciąć :D.

O dobrych rzeczach trzeba pisać więc :D...Łowiłem na woblery A.Lipińskiego juniorki... dla mnie to coś ekstra!
Woda to okolice wielkiej wyspy.

pozdrawiam
Paweł Sielski

#768 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 07 maj 2010 - 21:06

No to gratki za jaziorki :D

Może i mnie się jutro poszczęści - pora znowu zawalczyć o życiówkę.

a czy jakieś bolki atakowały na powierzchni?

Co do minizlotu to jak widać na razie nie ma zbyt dużego zainteresowania - zobaczymy - może bliżej proponowanego terminu odezwie się więcej chętnych - ale tak czy inaczej możemy na wspólne wędkowanie się umówić.


#769 OFFLINE   sierak

sierak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaKluczbork/Wrocław

Napisano 07 maj 2010 - 21:13

Witam Wrocławiaków ;)
Ja bym się z chęcią wybrał na zlocik, tylko że termin raczej 19.06. Byłem na poprzednim i było elegandzko :D Także jak nic nie stanie na przeszkodzie to jestem jak najbardziej za.

Pozdrawiam

#770 OFFLINE   fishbartek1

fishbartek1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Bartek

Napisano 08 maj 2010 - 15:04

Witam koledzy może ktos wspomorze wiedza i informacjami o braniach na odrze w okolicach gajkowa?

#771 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 09 maj 2010 - 14:42

Gajków to nie mój teren - mogę napisać że poniżej Wrocka b. duża woda - główki pozalewane prawie do nasady - zero ataków boleni na powierzchni - czasami oczkował kleń - zaliczyłem dziś jednego bolka i dwa kleniki.

Pozdro

#772 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 10 maj 2010 - 22:44

W Gajkowie spędziłem sobotę, czyli ostatni dzień urlopu we Wrocławiu. Nic nie złowiłem, ale było ciekawie. Brak ludzi i bardzo wysoka mętna woda. Przy brzegach w zalanych trawach sporo się działo. Po krókich próbach rzucania za szczupekiem (odpuściłem po wyjęciu dwóch tarłowych leszczy za kapotę) przerzuciłem się na lekki spining i poszukiwania kleni. Klenie znalazłem i to niezłe byki, ale przegrałem z nimi 2-0, do tego jeszcze trzy niezapięte brania. W miejscu w którym łowiłem (basen pomiędzy główkami, wsteczny prąd, pokrzywy i krzaki) nie dałem rady bez podbieraka. Jeden krok w wodę i wpadłbym po szyję...



#773 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 11 maj 2010 - 05:40

Ja przez weekend zlowilem troche malych boleni 25-50cm :/ ogolnie bardzo slaby maj jak dla mnie. Oznak żerowania ryb nie bylo widac. Moze to duza woda,ale bardziej obstawiam ,ze jest za zimno.

#774 OFFLINE   Darekd

Darekd

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 maj 2010 - 19:05

A ja byłem w okolicach Kamieńca Wrocławskiego. Owszem woda wysoka Szczupaki bardzo bardzo kaprysiły ale wydłubałem 2.

Bolenie to na razie widać w dopływach Odry . W Odrze na powierzchni się prawie nie pokazują.


#775 OFFLINE   Waldek

Waldek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 11 maj 2010 - 19:42

Witam. Czy ktoś posiada informacje na temat tych starorzeczy. Na mapie wyczytałem, że są to jeziora: Panieńskie i Dziewicze ale widac też kilka mniejszych oczek wodnych. Nie ma ich ujętych w rejestrze, więc możliwe że to prywatne wody ale może jest możliwość wędkowania na nich?

http://maps.google.pl/maps?q=50.973994,17.114296&num=1&a mp;t=h&sll=51.218927,16.988297&sspn=0.021961,0.05574 7&hl=pl&ie=UTF8&ll=51.032704,17.216434&spn=0 .044099,0.111494&z=14

#776 OFFLINE   Homegeon

Homegeon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 maj 2010 - 22:23

Panieńskie jest ujęte w rejestrze jako bodajże stara odra, Kotowice.
Drugie starorzecze, dziewicze jest prywatną woda przetrzebioną do 0 jedyne co tam można obecnie złowić to malutkie wzdręgi, ukleje i byczki na spławik Czasami tam jeżdżę, znam właściciela.
Piękne okolice, o tej porze roku powinien być wysyp konwalii.

#777 OFFLINE   Waldek

Waldek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 12 maj 2010 - 21:49

Dzięki za informacje. Pora zobaczyć jak Panieńskie wygląda w rzeczywistości

#778 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2215 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 13 maj 2010 - 13:46

Waldku tak się zastanawiam, że czy my się już nad Oława nie spotkaliśmy :D. Bywasz czasami?

#779 OFFLINE   Waldek

Waldek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 13 maj 2010 - 22:04

Witam. Chyba jeszcze nie mieliśmy okazji się spotkać, ale sezon w pełni więc zapewne będzie okazja się poznać :D

#780 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 13 maj 2010 - 22:27

Co do zlotu....
Ja chętnie na rybki jak zawsze, jednak weekend jak to weekend...czyli dla mnie w pracy :angry:

Tak więc życzę miłego spotkania, samych kabanów i czekam na fotki z wyprawy :D

Pozdrawiam
Kamil




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych