Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#781 OFFLINE   psycomatic

psycomatic

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 14 maj 2010 - 14:06

Witam Panowie
Czy wspomożecie wiedzą jak tam na Oderce wygląda w moich okolicach Brzegu Dolnego
Z góry dzięki za info

#782 OFFLINE   PiotrL70

PiotrL70

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:P.L

Napisano 14 maj 2010 - 17:08

http://www.pogodynka...drobiuletyn.php

#783 OFFLINE   psycomatic

psycomatic

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 14 maj 2010 - 17:23

Dzięki piter, ale że jest duża woda to o tym wiem, chodzi mi o to czy cokolwiek się dzieje oprócz tego że klenie i jazie łowią w rowach
Pozdro.

#784 OFFLINE   jarecki

jarecki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 15 maj 2010 - 16:03

Witam serdecznnie. czy ktoś z szanownych kolegów był ostatnio na STARORZECZU Odry w okolicach miejscowości Głoska. Jaki stan wody.. Może ktoś pomoże jak tam dojechać . Pamiętam że przejeżdzało się koło takiego stawu a później trochę pod górkę i już widać to sarorzecze. Proszę o pomoc. połamania ;)

#785 OFFLINE   psycomatic

psycomatic

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 15 maj 2010 - 17:23

Witam serdecznnie. czy ktoś z szanownych kolegów był ostatnio na STARORZECZU Odry w okolicach miejscowości Głoska. Jaki stan wody.. Może ktoś pomoże jak tam dojechać . Pamiętam że przejeżdzało się koło takiego stawu a później trochę pod górkę i już widać to sarorzecze. Proszę o pomoc. połamania ;)


Przy tym stanie wody główki są tam pozalewane, ciężko dojść na sucho, jak masz zamiar tam teraz jechać to lepiej jedz tak jakbyś jechał na prom od Głoski i za wałem skręcisz w lewo w polną drogę dojedziesz do rowu, i za rowem jakieś sto metrów będziesz miał stare koryto, tą drugą drogą co o niej mówisz obok stawu, po tych deszczach ciężko jest podjechać pod wał od strony starorzecza..
Pozdrówka


#786 OFFLINE   jarecki

jarecki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 15 maj 2010 - 17:27

super. dziękuję pięknie za info.chociaz obawiam sie ze w tym rowie tam tez bedzie stało sporo wody. myślałem jeszcze o prężycach ale tam to wogóle chyba zabłądze. a gryzie coś na odrze obecnie czy cisza.

#787 OFFLINE   psycomatic

psycomatic

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 15 maj 2010 - 17:39

super. dziękuję pięknie za info.chociaz obawiam sie ze w tym rowie tam tez bedzie stało sporo wody. myślałem jeszcze o prężycach ale tam to wogóle chyba zabłądze. a gryzie coś na odrze obecnie czy cisza.

W rowie jest woda, chyba nawet pełny , ale lepiej podejść na pieszo pod wał i przejść ten rów niż autem utknąć po drugiej stronie, do Prężyc to w Księgienicach na Lenartowice i Prężyce prosta droga, ewentualnie za Brzezinką będziesz miał zjazd na prężyce.


#788 OFFLINE   Casdamato

Casdamato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 maj 2010 - 21:16

Gdybym sam tego nie złowił pewnie bym nie uwierzył. Dzis wieczorkiem 8 boleni i 5 spiętych, wszystkie z jednego rocznika około 50cm. Na wobler Spirit A. Lipińskiego skuteczne lekarstwo na bolenioze. W całym moim życiu nie złapałem wiecej boleni niz dziś :D :D :D
pozdrawiam
Paweł S.

#789 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9544 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 27 maj 2010 - 21:18

Maj to taki dobry czas......... Gratuluję :D

#790 OFFLINE   jureki

jureki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaBrzeg Dolny

Napisano 28 maj 2010 - 09:41

Gratuluje połowów, nieczęsto się takie dni zdażają. A jak Ty się do tych boleni dobrałeś jak Odra taka wysoka? Ja przedwczoraj byłem popatrzyć i żal serce ściska, że taki piękny okres na rybki i nie ma jak połowić. W Brzegu Dolnym to prawie od wału do wału mętna woda szoruje a rybki do po łąkach pływaja :D) Do koryta to chyba w lipcu będzie można dojść jak w między czasie nie będzie jakiś nadmiarowych opadów :(


#791 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 28 maj 2010 - 12:22

ja bylem dzisiaj zobaczyc jaka sytuacja i niestety syf,muł i smrod tak to mozna podsumowac.. ale cos polowalo na łące :mellow: ,a Ty gdzie te bolki nałowiles ?

#792 OFFLINE   psycomatic

psycomatic

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 28 maj 2010 - 12:41

Nie no jurek woda powoli spada, nie będzie tak źle, a z rybkami to prawda mnóstwo - na polach zapierdzielają, zwłaszcza karpie dość dobrze widać szkoda bo znając życie to wiesniaki z podrywami wykłusują
Pozdrawiam

#793 OFFLINE   Casdamato

Casdamato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 maj 2010 - 13:10

... dalej nie moge w to uwierzyć :D.. z rana spac nie mogłem to poszedłem znów :D...
dziś 14 boleni! z czego 3 niewymiarowe reszta 45-55cm. Kleń na boleniówke ~45cm zdziwiłem się... do tego 6 leszczy za grzbiet jeden prawidłowo...takie patelnie około 50-60 cm. po 5 godzinach łapania zaciąłem coś ciężkiego i mocnego, po około 30 minutach holu na wolnej wodzie!!, na żyłce 0,16 nie wiele mogłem stawić oporu, wypłynęło z daleka (~30m) na moment... no i chyba karp, ogromny!, ciemna ryba z poszarpana płetwa grzbietową... jak mnie zobaczył dostał takiego spida ze mogłem tylko słuchać kołowrotka i liczyć, że się nie rozpadnie . Nie wiem czy zaciałem za grzbiet czy normalnie.. ale nie miałem szans, ryba uciakła w nurt i optarła żyłke o kamienie. Wszystkie ryby z jednego miejsca. Słyszałem opowieści, że po powodzi w 1997 tez ryby brały bardzo dobrze

#794 OFFLINE   pampi

pampi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 maj 2010 - 13:19

chyba łowisz w tarlisku :D ja bym dal rybkom spokój w tym czasie ;)

#795 OFFLINE   psycomatic

psycomatic

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 28 maj 2010 - 13:35

... dalej nie moge w to uwierzyć :D.. z rana spac nie mogłem to poszedłem znów :D...
dziś 14 boleni! z czego 3 niewymiarowe reszta 45-55cm. Kleń na boleniówke ~45cm zdziwiłem się... do tego 6 leszczy za grzbiet jeden prawidłowo...takie patelnie około 50-60 cm. po 5 godzinach łapania zaciąłem coś ciężkiego i mocnego, po około 30 minutach holu na wolnej wodzie!!, na żyłce 0,16 nie wiele mogłem stawić oporu, wypłynęło z daleka (~30m) na moment... no i chyba karp, ogromny!, ciemna ryba z poszarpana płetwa grzbietową... jak mnie zobaczył dostał takiego spida ze mogłem tylko słuchać kołowrotka i liczyć, że się nie rozpadnie . Nie wiem czy zaciałem za grzbiet czy normalnie.. ale nie miałem szans, ryba uciakła w nurt i optarła żyłke o kamienie. Wszystkie ryby z jednego miejsca. Słyszałem opowieści, że po powodzi w 1997 tez ryby brały bardzo dobrze


Casdamato nie szczuj tak bo zaraz pół jerkbait-u na ryby pojedzie :):):):):D - Nie dziwie się ryb jest masę chyba z tego szoku tak dobrze biorą, to fakt że w 97 po powodzi nie było pustego rzutu, Historia lubi się powtarzać, - gdzie w tarliskach - pogrupowały się na bardziej spokojnych przestrzeniach


#796 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 maj 2010 - 21:40

... dalej nie moge w to uwierzyć :D.. z rana spac nie mogłem to poszedłem znów :D...
dziś 14 boleni! z czego 3 niewymiarowe reszta 45-55cm. Kleń na boleniówke ~45cm zdziwiłem się... do tego 6 leszczy za grzbiet jeden prawidłowo...takie patelnie około 50-60 cm. po 5 godzinach łapania zaciąłem coś ciężkiego i mocnego, po około 30 minutach holu na wolnej wodzie!!, na żyłce 0,16 nie wiele mogłem stawić oporu, wypłynęło z daleka (~30m) na moment... no i chyba karp, ogromny!, ciemna ryba z poszarpana płetwa grzbietową... jak mnie zobaczył dostał takiego spida ze mogłem tylko słuchać kołowrotka i liczyć, że się nie rozpadnie . Nie wiem czy zaciałem za grzbiet czy normalnie.. ale nie miałem szans, ryba uciakła w nurt i optarła żyłke o kamienie. Wszystkie ryby z jednego miejsca. Słyszałem opowieści, że po powodzi w 1997 tez ryby brały bardzo dobrze



No gratki!

Może napisz czym charakteryzowała się miejscówka - ciekawe info byłoby - dokładnego miejsca oczywiście nie podawaj.

Pozdro

#797 OFFLINE   Casdamato

Casdamato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 maj 2010 - 00:07

Ogólnie to bolenie były widoczne... warkocze. Prawdopodobnie jak woda zejdzie bedzie po łowieniu

pozdr

#798 OFFLINE   sebin

sebin

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 czerwiec 2010 - 19:35

Witam wszystkich!

Dawno mnie nie było na forum ale wędkarsko nie próżnowałem. Jak tylko woda opadła wybrałem na spinning z głównym nastawieniem na rapy. Pogoda deszczowa i w wiele miejsc bez gumowców ani rusz.
Pierwszego dnia nic się nie działo. Boleni nie było widać i takie też były efekty. Tylko mały szczupaczek wyskoczył do przynęty pod samymi nogami ale nawet się nie zahaczył.
Tak na marginesie to brzegi Odry są w wielu miejscach zniszczone, zamulone itd.

Mimo braku wcześniejszych efektów dzisiaj ponownie wybrałem się na bolenie na naszej wrocławskiej Odrze. O 5:00 byłem już nad wodą. Padała gęsta mżawka i nikogo poza mną nad wodą nie widziałem. Tylko bociany w oddali czyhały na swoja zdobycz. Tego dnia trafiłem dobrze. Bolenie tłukły drobnicę aż miło. Po kilku rzutach kilka pobić ale bez ryby. Zmieniałem przynęty ale dopiero efekt przyniosła zmiana prowadzenia przynęty.
I to jaki efekt!!!

Nareszcie siedzi! (godz. 5:30) Po pięknej walce na brzegu ląduje... MEDALOWY SREBRNY BOLEŃ!!!
4,7kg i 79 cm

Krótka sesja zdjęciowa i do wody. Może spotkamy się ponownie...

A to link do większego zdjęcia:

http://www.fotosik.p...3c0415480b.html

.

Załączone pliki

  • Załączony plik  rapa1.JPG   86,98 KB   1643 Ilość pobrań


#799 OFFLINE   Astra1982

Astra1982

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaOleśnica

Napisano 02 czerwiec 2010 - 20:46

No to wielkie graty kolego :mellow:

#800 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 czerwiec 2010 - 21:20

brawo ;) za rybkę, zaciętość (pogoda nie ta) i fajny opis (a podobno na niżu nie gryzą ...).

widać czas komputer porzucić i nad wodę się wybrać




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych