Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#1641 OFFLINE   MichałR

MichałR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 marzec 2011 - 22:00

Odra, podwyższona, trącona woda, prostka, opaska - Jaź u Jacka, wsteczniak przy burcie dwa Jazie u mnie - przynęta to seryjny, że tak powiem, oczywiście instinct Mistrza Lipińskiego (na strugane z lipy brać nie chciały ;) )

#1642 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2215 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 20 marzec 2011 - 08:49

No proszę, a ja sądziłem, że na takim zimnym przedwiośniu to opaski trzeba sobie odpuścić, a tu taka miła niespodzianka.
Wobler był przytrzymywany w nurcie, czy cały czas prowadzony oczywiście w anemicznym tempie :D? Który instynkt, jaka wielkość :D ;) ;) ;)

#1643 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 20 marzec 2011 - 12:15

No proszę, a ja sądziłem, że na takim zimnym przedwiośniu to opaski trzeba sobie odpuścić, a tu taka miła niespodzianka.
Wobler był przytrzymywany w nurcie, czy cały czas prowadzony oczywiście w anemicznym tempie :D? Który instynkt, jaka wielkość :D ;) ;) ;)



Opaska ale na niej minizatoczka z wstecznym prądem - wolne prowadzenie - Instinkt 4 cm malowany na okonia,

Powodzenia

#1644 OFFLINE   MichałR

MichałR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 20 marzec 2011 - 12:21

instinct 3 cm, dosyć szybkie prowadzenie

#1645 OFFLINE   AdamLca

AdamLca

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 20 marzec 2011 - 13:49

...dzisiaj bylem na Odrze kolo Malczyc , ładne głowki , ale woda niestety troszku sie podniosła i zero brań i ani rybki nie widziałem :/ za to przynęt zerwałem stanowczo za duzo :D

#1646 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 20 marzec 2011 - 19:50

...dzisiaj bylem na Odrze kolo Malczyc , ładne głowki , ale woda niestety troszku sie podniosła i zero brań i ani rybki nie widziałem :/ za to przynęt zerwałem stanowczo za duzo :D



To co takiego próbowałeś złowić, że tyle przynęt narwałeś? :mellow: Aż taki tam sajgon pod wodą?
Jak pamiętam swoje odrzańskie początki to po kilka woblerków na jednej wyprawie rwałem... Embarassed

#1647 OFFLINE   AdamLca

AdamLca

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 20 marzec 2011 - 21:31

na szczescie to tylko twisterki ale sporo ich poszlo :)Woda dosyc wysoka a na upartego chciałem chociaz okonka zlowic bo w tym roku jeszcze zadnego sie nie udało i starałem sie obławiac wszystkie miejsca nawet tam gdzie zaczepy.No ale wkoncu niedziela spedzona nad wodą nawet bez ryby cieszy :D

#1648 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 21 marzec 2011 - 17:48

Odra, podwyższona, trącona woda, prostka, opaska - Jaź u Jacka, wsteczniak przy burcie dwa Jazie u mnie - przynęta to seryjny, że tak powiem, oczywiście instinct Mistrza Lipińskiego (na strugane z lipy brać nie chciały ;) )

A ja się pytam, GDZIE SĄ ZDJĘCIA??

#1649 OFFLINE   Tomislawus

Tomislawus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaKiełczów

Napisano 22 marzec 2011 - 12:41

Na Widawie ktoś łowił? Jak się sprawa teraz przedstawia? W które miejsce najlepiej o tej porze roku?

#1650 OFFLINE   Arek Kubale

Arek Kubale

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 24 marzec 2011 - 01:37

Koledzy a powiedzcie jak sytuacja na powodziowym?
Da się już łowić? Jak poziom wody i czy ruchy jużtam jakiś są rybne;)?

W zeszłym tygodniu robiłem trzy podejścia w okolicach ujścia K. Powodziowego i pobliskiej Starej Odry. Na zero. Śladów żerowania czegokolwiek (oprócz wron itp.) również nie odnotowałem. Wody było faktycznie niewiele, tak jak piszę - jedyne rozsądne miejsce do łowienia to ujście Kanału. I tak się kręciłem na odcinku 100 m... :wacko: Może teraz po tych opadach przybędzie nieco wody, a ryby się tam na nowo wprowadzą i rozpoczną dobrze pojętą współpracę? :unsure:

#1651 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 24 marzec 2011 - 07:42

Teoretycznie powinny :D
Patrząc na poziom wody, jaki ostatnimi czasy był na powodziowym, nie dziwota, że ryba uciekła do Odry...A czy już wchodzą w kanały?? To trzeba już sprawdzić

Pozdro
Kamil

#1652 OFFLINE   jakub_kolo

jakub_kolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kołodziejczyk

Napisano 24 marzec 2011 - 09:45

Ryby wchodzą już do kanału. Dzisiaj byłem na chwilę i widziałem, że spławikowcy już płoteczki przy mostach łowili.
Jak się woda jeszcze trochę podniesie i uspokoi to myślę, że będzie można łowić z powodzeniem na całym kanale.

#1653 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 marzec 2011 - 23:38

Zlocik:
Panowie mamy zrobiony w Corelu zeszłoroczny dyplom na zlocik. Potrzebuję do pomocy kogoś kto zrobi całkiem nowy dyplom na ten rok lub zmodyfikuje zeszłoroczny.

Czy ktoś zadeklaruje się?



#1654 OFFLINE   georgiou

georgiou

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 marzec 2011 - 11:28

Panowie,
To moja 2 wiosna na Odrze koło Wrocławia. W zeszłym 0 kleni, ale dajmy na to, że się uczyłem. I tu podziękowania dla wielu. Ale w tym roku to już 7 wycieczka na Kleniki i pudło. Byłem koło Mostu Zwierzynieckiego i w zatoczce koło akademików, dłuższe odcinki przy moście koło parku linowego. Czaję się, aż kręgosłup boli, żyła 16tka,łącznik maleńki, wobki kupne, ale wszelakie miedzy 1-5cm. I wolno, i wolniej, szybko i w nurcie i na wirkach. W warkoczach zawsze i z przytrzymaniem. Za główkami, pod krzakami, przed główkami, przy dnie i przy powierzchni. Obrotówki i twistery - choć te sporadycznie.

W zeszłym roku kleni też nie było (ale widziałem, że inni miewali), a ja chociaż okonki, a w tym mam równo 0 i to bez ryby na kiju!

W też macie taką katastrofę na Odrze?

#1655 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2215 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 27 marzec 2011 - 17:28

Właśnie skończyłem obiadek i czytam co napisałeś. U mnie podobna katastrofa. W zeszłym roku już łowiłem, a w tym roku kiszka i się zastanawiam co robię źle bo ryby muszą być... tylko gdzie?


#1656 OFFLINE   Homegeon

Homegeon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 marzec 2011 - 18:16

coś tam gryzie :D
Dzisiejszy największy, jeden z kilku kleni, na swoją 3cm uklejke o drobnej akcji :D i jazik tez się zameldował.

.

Załączone pliki

  • Załączony plik  jazik.jpg   87,94 KB   724 Ilość pobrań
  • Załączony plik  kleniu.jpg   141,55 KB   725 Ilość pobrań


#1657 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 28 marzec 2011 - 07:55

no marzec jest i jeszcze słabo gryzą. Jak nic nie beziecie łowić w kwietniu i maju, to pora się martwić. Póki co, to takie spacery nad wodą i czasem uda się coś wydłubać...

#1658 OFFLINE   Szewiec

Szewiec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 marzec 2011 - 13:26

Ja dziś spacerek z wędką po ujściu Bystrzycy zrobiłem i nic tylko podchaczony 18 cm kiełb co najlepsze za ogon xd musze kupic trochę przynęt kleniowych jakie maści polecacie?

#1659 OFFLINE   georgiou

georgiou

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 marzec 2011 - 22:45

Dziś też byłem. Konto w tym roku 1.
Aż wstyd się przyznać - Okonik z 15cm, w moim świętym miejscu i tyle.

#1660 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2215 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 29 marzec 2011 - 06:47

Szewiec
http://wobler.com.pl/
model Instynct.
Dostępne w Krokodylu lub na allegro... i Twoje problemy z łowieniem kleni czy jazi sie skończą :D
Pozdrawiam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych