Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#1861 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisano 24 czerwiec 2011 - 18:24

Boleń Tęczowy w naszych wodach :huh:

#1862 OFFLINE   Okoń

Okoń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaLegnica/Wrocław - www.predator-fishing.pl

Napisano 24 czerwiec 2011 - 21:44

To był bolek podczas opalania :D Strasznie słońce dawało i chyba z kontrastem przesadziłem ale niech już będzie heh :wacko:

#1863 OFFLINE   MichałR

MichałR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 czerwiec 2011 - 10:54

Okoń ładny Boluś, gdzie stał?

#1864 OFFLINE   Okoń

Okoń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaLegnica/Wrocław - www.predator-fishing.pl

Napisano 25 czerwiec 2011 - 13:13

MichałR: a pamiętasz gdzie pojchaliśmy za pierwszym razem gdzie mogłeś oglądnąć Taiahę :mellow:

#1865 OFFLINE   MichałR

MichałR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 czerwiec 2011 - 13:17

no proszę B)

#1866 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 25 czerwiec 2011 - 13:57

Boleń wygląda jak złowiony w Kazachstanie lub na innym Kaukazie.

Ciekawa fotka wyszła...

#1867 OFFLINE   Okoń

Okoń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaLegnica/Wrocław - www.predator-fishing.pl

Napisano 25 czerwiec 2011 - 18:46

Ogólnie ten bolek był jakiś bardziej kolorowy.Później sprawdze inne zdjęcia (bo nie jestem na swoim kompie) czy też tam taki kolorowy wyszedł i jak co to wrzucę.

#1868 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 25 czerwiec 2011 - 19:07

Wczoraj łowiłem w okolicach Lipek , rezultaty mizerne jeden szczupły pod 60 centów i jeden spięty ciut mniejszy , ale nie tym chciałem się z wami podzielić . Panowie co tam bolenie za jazem wyprawiają :huh: masakra przez godzinę siedziałem i tylko patrzyłem . nawet filmik telefonem nakręciłem szkoda że mało co na nim widać :lol: .Atak za atakiem bryzg za bryzgiem woda wrzała bolenie biły ukleje metr ode mnie nic nie robiąc sobie z tego ze siedzę na brzegu w czerwonej kurteczce :mellow: (żeby nie było jest przeciwdeszczowa :unsure: ) . Parę razy tam byłem ale coś takiego pierwszy raz widziałem .

#1869 OFFLINE   Okoń

Okoń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaLegnica/Wrocław - www.predator-fishing.pl

Napisano 25 czerwiec 2011 - 22:13

Wrzucam fotkę bez żadnej obróbki itp Rzeczywiście jakiś taki kolorowy.Nie przyglądałem mu się po wyciągnięciu i teraz nawet zobaczyłem że ogon ma lekko chlaśnięty.
.

Załączone pliki



#1870 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2215 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 26 czerwiec 2011 - 21:40

wędkarzyk, pamiętaj, że Lipki to już Opolskie, a tam trzeba jakieś dopłaty robić :D... nie wiem czy się tam strażnicy czepiają, ale niestety już się tam nie pokazuję... choć nigdy tak naprawdę tam nie połowiłem.

#1871 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 27 czerwiec 2011 - 00:26

Tak masz racje czasami trochę pokłusuje na Opolskiej wodzie :mellow: , ale przeważnie trzymam się poniżej tamy Opolszczyzna zaczyna się za tamą , od dziecka tam na ryby jeżdze naprawdę warto . Ale dziś pojechałem w przeciwnym kierunku taki mały całodzienny rajdżik spiningowy ; Pod dębami 2szczupaki wymiarówki ,starorzecze nieopodal 5 szczupaczków dwa maluszki największy troszkę ponad pól metra ,Odra od ujścia Smortawy do Ratowic parę rzutów na Lasze Jelczańskiej 2 szczupaki około pół metra jeden ładny okoń około 30centów i mały boleń . Parę małych okonków odbiło się od bujnego chwosta jeden szczupły odpłyną z ukochanym i niepowtarzalnym wobkiem :( . Jak dla mnie wakacje zaczeły się super :mellow: .
ps.do domu zabrałem tylko jednego kleszcza :lol: , pierwszy w tym roku .

#1872 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2215 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 27 czerwiec 2011 - 09:39

Jak jeszcze napiszesz, że na odcinku pomiędzy Oławą, a Wrockiem są sandacze i da się je w miarę regularnie łowić to mnie chyba szlag trafi :D... albo będę Cię molestował żebyś pokazał mi jak to się robi :D.
Pozdrawiam i pewnie do zobaczenia nad wodą.

#1873 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 27 czerwiec 2011 - 10:18

@Okoń, zajefajnie ubarwiony jest ten boleń

#1874 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 27 czerwiec 2011 - 11:50

Jak jeszcze napiszesz, że na odcinku pomiędzy Oławą, a Wrockiem są sandacze i da się je w miarę regularnie łowić to mnie chyba szlag trafi :D... albo będę Cię molestował żebyś pokazał mi jak to się robi :D.
Pozdrawiam i pewnie do zobaczenia nad wodą.


Właśnie na tym odcinku złowiłem pierwszego w życiu, niewymiarowego sandacza na swoich pierwszych w zyciu zawodach spinningowych o GP Okregu. Było to chyba w 2006 roku (może 7 nie pamiętam). Sandacz wziął na fluo zielono-żółto-pamarańczowego woblera RAPA. Może podrósł i tam teraz czeka... :lol:
Podaję namiary: prawy brzeg około km w dół od mostu :D

Pozdrawiam

P.S.
A jak go złowisz to go pozdrów ode mnie :mellow:

Slavobeer


#1875 OFFLINE   pajo

pajo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaSiechnice/ Wrocław
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:P.

Napisano 27 czerwiec 2011 - 12:22

Mieszkam w Siechnicach od zeszłego roku i w okolicach od Ratowic do Trestna staram się do sandaczy dorwać. No i jednym słowem kaszana jest w tym roku wielka. W zeszłym początki łowienia z opadu na rzece,mizerne, ale jakieś efekty przyniosły- a w tym roku (oprócz jednego potwora ponad 20cm) nic. Ale jest za to inna ciekawa rzecz- od początku czerwca złapałem 3 sumy 1-1,2m i może w tym trzeba szukać przyczyny braku sandacza. Ryby te chyba muszą ze sobą jakoś o pożywienie konkurować a i sum mniejszego sandacza na pewno z chęcią skubnie Nawet panowie z żywcami których spotykam nad wodą efektów w tych okolicach też nie mają, oprócz właśnie sumków. Co Wy o tym myślicie?

#1876 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2215 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 27 czerwiec 2011 - 20:07

Ja niestety nic nie wymyślę, ale przyznam, że na suma miałbym chęć, bo tego wąsatego drania to jeszcze nie miałem okazji poznać.
Prawdę mówiąc to dopiero ubiegłoroczny, pełen sezon miałem możliwość łowienia na tym kawałku Odry bo w zasadzie, to półtorej roku mieszkam w Oławie. Niestety w ubiegłym roku to nam Odra, i nie tylko ona, wody nie poskąpiła, w tym roku niżówki i odkrywa swoje tajemnice. Mam nadzieję, że jeszcze mi się uda.
edit:
Tak mi jeszcze przyszło do głowy, że właśnie ta ubiegłoroczna powódź może mieć wpływa na ilość ryb. Niby zabrała ryby z tego kawałka i rzuciła niżej, ale też powinna coś przynieść... może właśnie te sumy.

Slavo, będę musiał poszukać tego Twojego kumpla :D... o ile nie mieszka teraz w Szczecinie albo w słoiku z marynatą. Dzięki za namiary.

#1877 OFFLINE   Szewiec

Szewiec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 czerwiec 2011 - 21:17

Odra poniżej Rędzina też pucha nic a nic jedynie co w bystrzycy klenie do 30 cm bo te większe się śmieją ze mnie xD szczupak póki co jedynie z bystrzycy w Skałce ugościł ale 20 cm a jak cieszy xD wiem że są większe drapieżniki w tych wodach bo miejscowy wyciągnał 85 cm sandacza ale to pewnie z mietkowa spłyneło ale nigdy nie mówie na pewn ;p

#1878 OFFLINE   superuszy

superuszy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 czerwiec 2011 - 08:34

Cześć

Jak tak narzekamy to też się podłączę. ;) Na sandacza czy szczupaka to się jeszcze nie wybrałem. Próbowałem sporo na bolenia i od 1 maja skusiłem może ze całe 4 wymiarowe sztuki :wacko: Pomimo podchodów, próbowania różnych woblerów i prowadzenia to mimo że czasami się pojawiają to i tak żaden się nie skusi.

Jak u Was sprawa z boleniami wygląda ?

Całe szczęście że od czasu do czasu można jakiegoś klonka wydłubać.
Często rozmawiam z grunciarzami to też narzekają Panie nic nie biere( Chyba że już wszyscy tak mówią jak ja :lol: )



pozdrawiam

#1879 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisano 28 czerwiec 2011 - 09:18

A ja po trzech tygodniach spiningowania wczoraj dałem se spokój i na piaskownię pojechałem. Siedząc na krzesełku kukurydzę moczyłem...

Ostatnio dwa dni łażenia poniżej ujścia Widawy i raz ogonek coś riperowi urwało.
Nie ma szczupaka, nie ma sandacza, nie ma okonia, klenia mało ale tam zawsze tak było, bolenia nie łowię, żerowania suma nie widziałem i jako przyłów też nie wystąpił...

Kanikuły!!! :D


#1880 OFFLINE   jakub_kolo

jakub_kolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kołodziejczyk

Napisano 28 czerwiec 2011 - 12:07

Trochę mnie Panowie pocieszyliście... Myślałem, że tylko mnie ryby omijają
Ja mam tak słabe wyniki, że odpuściłem na jakiś czas spinning i zacząłem na Widawie klenie na spławik łowić. Woda bardzo niska ale czasem ładna sztuka weźmie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych