Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#2381 OFFLINE   Losos24

Losos24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 25 luty 2012 - 08:32

[quote]
Panowie,

Mały, kilkudniowy spływ Odrą chciałbym ze znajomymi w maju zorganizować - czy ktoś Wie gdzie (od kogo) można na kilka dni wynająć jakieś pływadło (łódź, ponton) za sensowne pieniądze?
[/quote]
Za cenę, o której powyżej pisali masz w Urazie zatankowaną łódkę 4 osobową. Spokojnie 3 osoby z niej łowią. Z Urazu wypływając masz około 14 kilometrów w górę do Wrocławia - śluza Rędzin i 5 kilometrów w dół śluza Wały. W Urazie masz noclegi na około 10 - 12 osób w Marinie. Jeżeli to za mało to mają drugą marinę w Ścinawie, można spłynąć z Urazu. W przypadku kilku łódek ceny za wypożyczenie do negocjacji. Na ich stronie znajdziesz numer do mariny tam szefuje Michał, bardzo sympatyczny gość, który sam wędkuje. Gdybyś więcej info potrzebował daj znać na priw. pozdrawiam
[/quote]
W uzupełnieniu tej informacji, można przyjechać z własnym silnikiem i wypożyczyć samą łódkę, w cenie około 50 do 80 zł za całą dobę.

#2382 OFFLINE   Booseib

Booseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 486 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 luty 2012 - 08:51

Panowie wróćmy do tematu :lol: Monitoruje ktoś sytuację na naszych wodach :mellow: ,Próbujecie coś łowić z brzegu? B) B)

#2383 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 844 postów

Napisano 25 luty 2012 - 11:10

[quote]
Gdybym za taka kasę łódki wypożyczał też bym był sympatyczny :lol:
Wynajęcie auta na 24h mniej kosztuje.
[/quote]
Ha ha ha, a poza szyderstwem, tanią kpiną, off topem, masz jeszcze coś do przekazania?
<_<
[/quote]

Czy mam? Tak. Przekazałem to w kilku tutaj wpisach, były też ryby i o rybach, jak na forum wędkarskie przystało.
Zobaczymy natomiast jak to u Ciebie będzie wyglądało.
Czy aby, wzorem wielu, do treści promujących, polecających interesik swój- kolegów ewentualnie, się ograniczysz?


#2384 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1631 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 25 luty 2012 - 14:18

@Losos - naprawdę uważasz, że to normalna cena za wypożyczenie łodzi z silnikiem?

Bo z tego co się orientuję, to w Szwecji, czy na Corrib wypożyczysz chyba nawet taniej za dzień.

Także nie dziwię się reakcji i kpinom mojego przedmówcy.



#2385 OFFLINE   Losos24

Losos24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 25 luty 2012 - 14:34

@Losos - naprawdę uważasz, że to normalna cena za wypożyczenie łodzi z silnikiem?

Bo z tego co się orientuję, to w Szwecji, czy na Corrib wypożyczysz chyba nawet taniej za dzień.

Także nie dziwię się reakcji i kpinom mojego przedmówcy.



Każdy prowadząc działalność gospodarczą sam liczy koszty, czas amortyzacji sprzętu określa granicę opłacalności, itd itp. Możemy to akceptować lub nie. Ale wyśmiewać? Można wszystko i wszystkich tylko po co skoro nie wnosi nic do wątku, ani pytania przedmówcy. W ten sposób można równie dobrze wyśmiać usługi porządkowe, pralnicze, jak i składanie wędki i korepetycje itd. itp. Koszt takiej łódki na całą dobę możesz rozłożyć na 3 osoby, przy pełnym komforcie zarówno spiningowania jak i trolingu.Silniki Yamacha 9,9 kM, zapewniają wystarczający komfort i prędkość. Poza tym wypożyczenie samej łódki to koszt 50 - 80 złotych (w zależności od jej wielkości), są wiosełka, jest wybór. Możesz też przyjechać z własnym napędem. Jak masz wątpliwości zapytaj Jacy. Kwestie związane z kosztami lepiej i prościej wytłumaczy.


#2386 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1631 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 25 luty 2012 - 15:34

Ależ ja nikomu nie bronię ustalenia takiej ceny, jaka mu się podoba - na całe szczęście mamy wolny rynek...

Uważam tylko, że jak na polskie warunki - ta cena jest nie do przyjęcia, bo nie jest adekwatna do tego, co proponuje łowisko.
Tak jak i przesadą są np ceny na Drużnie.
Koszt weekendu na łódce z Urazu = 720 zł - plus w moim przypadku składka na wodki DS(nie mam porozumienia)... to na Piasecznie wyjdę taniej :D

Inna sprawa jak ktoś ma swoją spalinowy, no ale to wiadomo.

A przy najbliższej okazji, chętnie porozmawiam o tym z Jacą.

pzdr

#2387 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 844 postów

Napisano 25 luty 2012 - 18:40

Czyli pełen wypas, oby tylko Szwedzi nas nie najechali, tak jak Czesi na Solinę mają w zamyśle...
Myślę że ich portfele pozwolą zaakceptować ceny, nawet jak ktoś sam przyjedzie.., zaskoczony może być natomiast rybnością łowiska :lol:

#2388 OFFLINE   boseib

boseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 luty 2012 - 19:07

booseib nikt nie łowi wiec chyba pora nam sie wybrać:]

#2389 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 844 postów

Napisano 25 luty 2012 - 19:47

Jedźcie, jedźcie, kolega @Okoń już ładnie łowi.
Ja jeszcze poczekam... na ciepełko. :D

#2390 OFFLINE   Okoń

Okoń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaLegnica/Wrocław - www.predator-fishing.pl

Napisano 25 luty 2012 - 21:08

Oprócz kleni ładne leszcze za karczycho biorą również ;) :D

#2391 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 844 postów

Napisano 25 luty 2012 - 22:21

No Okoń, nie przesadzaj.

#2392 OFFLINE   Okoń

Okoń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaLegnica/Wrocław - www.predator-fishing.pl

Napisano 26 luty 2012 - 14:29

Spokojnie z zamiarem leszczy nie łowie a to że się grupują i kręcą przy dnie to już nie moja wina :unsure:

#2393 OFFLINE   Booseib

Booseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 486 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 26 luty 2012 - 17:30

Dni lodu we Wrocławiu są już policzone ! :lol: :lol:
Czas szykować powoli kijaszka i coś potrokować :mellow:

#2394 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2215 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 28 luty 2012 - 12:10

Uważam tylko, że jak na polskie warunki - ta cena jest nie do przyjęcia, bo nie jest adekwatna do tego, co proponuje łowisko.
Tak jak i przesadą są np ceny na Drużnie.
Koszt weekendu na łódce z Urazu = 720 zł - plus w moim przypadku składka na wodki DS(nie mam porozumienia)... to na Piasecznie wyjdę taniej :D
pzdr


Druzno rządzi się swoimi prawami i niestety my przez to dostajemy po kieszeni.
Piaseczno też ekskluzywne.
Łowiłem na jednym i drugim podczas jednego wypadu - podarowałem sobie odrobinę luksusu :D.
Zamiast 720zł za wakacje w Urazie wolę jechać do Hiszpanii.
Cena za łódkę 50-80zł jest jak dla mnie za wysoka - też odniosłem wrażenie, że są tu prezentowane interesy Urazowej wypożyczalni. Na Pilchowicach cały dzień kosztuje 30zł. Pomijam wartość użytkową łowiska bo łódkę wypożyczać mogą nie tylko wędkarze.


#2395 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 luty 2012 - 20:41

Może nie jest najtaniej, ale raz na jakiś czas można skorzystać.
Ja wole dac te 5 dych (jak to podzielić na dwóch wychodzi 25 na leba) niż dmuchac ponton. Silnik mam swój paliwo swoje. Nie muszę ciągac za sobą łodzi (p.s. slip też kosztuje bodajże 10 albo 20 zł) wiec taniej wychodzi pożyczanie.
Należy też pamiętać że przystań za darmo nie jest wybudowana i ktoś tego pilnuje 24h/dobę. klienci sa w sezonie letnim i to w większości na weekend. No i jak ktos chce zostac na dwa 3 dni to ma baze noclegową chyba 20 zł/dobę.
Nic tu nie lobbuję zresztą im mniej osób przyjedzie tym wiecej rybich niedobitków pozostanie przy życiu w tym podwrocławskim basenie do którego uchodzi wielka rura kolektora ściekowego Janówek (pozdrawiam wszystkich smakoszy z betonów przy owym kolektorze)




#2396 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 28 luty 2012 - 22:33

Ja wole dac te 5 dych (jak to podzielić na dwóch wychodzi 25 na leba) niż dmuchac ponton.

Toż to cały rytuał...
Ileż to razy się rozkładało, a później padniętym po łowieniu składało te wszystkie manele? :D Niejednokrotnie w deszczu, skwarze, albo otoczonym zgrają komarów tak liczną, że kolegi nie było widać... Najpierw gawędząc, podsycając emocje, a później komentując i podsumowując wspólne eskapady??...Eh...Sentymentalny się robię

#2397 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 28 luty 2012 - 23:07

Często tam pływam w sezonie ale ta rurę omijam pełnym gazem. Zastanawiam się dla kogo te ryby zabierają, chyba ich nie jedzą? Ale jedno trzeba przyznać cały ten odcinek jest na prawdę urokliwy patrząc z wody. Tornado

#2398 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 29 luty 2012 - 09:53

Toż to cały rytuał...
Ileż to razy się rozkładało, a później padniętym po łowieniu składało te wszystkie manele? :D Niejednokrotnie w deszczu, skwarze, albo otoczonym zgrają komarów tak liczną, że kolegi nie było widać... Najpierw gawędząc, podsycając emocje, a później komentując i podsumowując wspólne eskapady??...Eh...Sentymentalny się robię


haha... młody... tylko niech ci się tam łezka w oku nie zakręci. Wracaj z tych szkoleń i coś się na wiosnę wykombinuje.

#2399 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 29 luty 2012 - 12:31

haha... młody... tylko niech ci się tam łezka w oku nie zakręci. Wracaj z tych szkoleń i coś się na wiosnę wykombinuje.


Za późno ;) Co chwilę przeglądam zdjęcia i się człek aż rozkleja...
Wrócę! A już wygłodniały jestem jak zwierz, więc końmi mnie znad wody nie odciągną...

#2400 OFFLINE   Booseib

Booseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 486 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 marzec 2012 - 16:53

Dzisiaj na kanale Odry okoniowy przyłów - sandacz +/-70cm, ale i okonie też były, tylko max 25cm :mellow: Zdjęcia sandacza nie będę wklejał z wiadomych względów :lol: Poza tymi rybkami leszczyk 50cm za ogon u kolegi B)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych