Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   jakub_kolo

jakub_kolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kołodziejczyk

Napisano 05 sierpień 2008 - 08:27

Po dłuższej przerwie od połowów wybrałem się dzisiaj rano na Rędzin. Coś przy powierzchni się kręciło i tak w pierwszym rzucie wyciągnąłem pasiaka. 5 rzutów później łupnął mi bolek ok 55cm na... czerwono-czarnego wobka kleniowego z przyponem szczupakowym . Bolek chyba był bardzo głodny, bo wobka połknął calutkiego.
Po tej rybie niestety już nic się nie działo. Ok. godz 8 już totalnie ryby przestały żerować...
Po cichu liczyłem na sandacza, ale na tą rybę będę jeszcze musiał chyba poczekać jakiś miesiąc albo dwa.

#242 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 05 sierpień 2008 - 13:36

brawo.. widac cos sie ruszyło ! ja bylem na chwile przetestowac nowe rapalki.. pare pierwszych rzutów.. mocuje chwytak przy pasku.. i blisko brzegu bum.. potezne branie.. bolen ,zeby nie skłamac 90cm bankowe.. niestety jak sie łowi robiąc pare innych rezy w tym samym momencie.. to efekt koncowy wiadomy ryba zaciela sie od zewnatrz i podczas odjazdu sie zerwala... a szkoda.. pozniej mialem tez mocne uderzenie na woblerka obstawiam suma.. jutro o 4 rano ruszam :mellow:

#243 OFFLINE   jakub_kolo

jakub_kolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kołodziejczyk

Napisano 05 sierpień 2008 - 13:40

szacunek za czwartą rano... ja dzisiaj pojawiłem się nad wodą chwilę przed szóstą i już czuję tego skutki

#244 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 05 sierpień 2008 - 14:57

jak ide tak wczesnie to najczesciej łowie max do 7 rano.. pozniej mozna isc spac.. a to jak ryby biorą.. albo poluja bezcenne :mellow: kiedys chodzilem od 2-6rano :mellow: w nocy nawet szczupaki sie trafialy :mellow: :D

#245 OFFLINE   jakub_kolo

jakub_kolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kołodziejczyk

Napisano 05 sierpień 2008 - 15:12

jak się ma ten komfort, że można później iść spać to pewnie :mellow: ja niestety nie mam... :(
ale jeśli chodzi o połowy nocną porą to zgadzam się, że (głównie latem) warto!

#246 OFFLINE   boseib

boseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 sierpień 2008 - 08:03

Ja wczoraj z kolegą wieczorny wypadzik w okolice mostu uniwersyteckiego, efekt 4 okonki ale woda jakas cicha. Raptem parę ataków małych bolków. MOze na weekend coś się ruszy. GDzie koledzy z wrocławia wybierają się na weekend??

#247 OFFLINE   jakub_kolo

jakub_kolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kołodziejczyk

Napisano 06 sierpień 2008 - 09:16

ja dzisiaj znowu wyskoczyłem na Rędzin. Złowiłem kilka średnich okonków podczas prób kleniowych. Miałem 3 uderzenia klenia ale skurczybyki nie chciały się dać zaciąć mimo, że biły w wobler bardzo zdecydowanie :unsure:

#248 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 06 sierpień 2008 - 11:38

wczoraj wieczorkiem udało mi sie malego bolka dorwac.. a dzisiaj masakra.. woda spokojna ..nic nie polowało.. cos nie tak.. od 4 rano do 7:30 zadna wieksza ryba nie polowala.. ale zawsze po takiej przerwie w żerowaniu fajnie trafic jak sie ryba ruszy

#249 OFFLINE   Jarokowal

Jarokowal

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 07 sierpień 2008 - 12:34

Podobnie było wieczorem. Co prawda Boleń kilka razy pokazał się na powierzchni, ale do brań go nie zmusiłem.
Trafiłem małego szczupaczka ... takiego pistoleta :D

#250 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 08 sierpień 2008 - 09:13

dalej kiepsko.. nie wiem co sie stało z tymi rybami :mellow: deszcz przestanie padac to na chwile wyskocze na rędzin i okolice.. moze cos sie trafi...

#251 OFFLINE   Jarokowal

Jarokowal

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 08 sierpień 2008 - 12:34

Wczoraj wieczorem byłem w pod tamą od strony Kozanowa. Woda leniwie płynęła. Ryb zero :wacko:

#252 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 10 sierpień 2008 - 08:31

nie wiem ,czy tylko ja to zaobserwowalem.. ale w ostatnim tygodniu jest dramat nad odrą.. bolenia wogole nie widze ! bran praktycznie nie ma ! wczoraj od 4 rano do 12 ej w poludnie jeden sandacz z opadu zerwany i jedno walniecie suma ! tak zle to jeszcze nie bylo ! a u Was jak ?

#253 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 10 sierpień 2008 - 08:38

Panowie, Wrocławiacy przestańcie narzekać, jak bolka nie widać na powierzchni, nie widać to nie znaczy, że nie żeruje. Puście jakiś inny wabik, nawet alge nr.1 niżej, głębiej trochę, A nie tylko płaczecie i płaczecie, co to baby z was czy co ? ;) ;) ;)

#254 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 10 sierpień 2008 - 09:38

Panowie, Wrocławiacy przestańcie narzekać, jak bolka nie widać na powierzchni, nie widać to nie znaczy, że nie żeruje. Puście jakiś inny wabik, nawet alge nr.1 niżej, głębiej trochę, A nie tylko płaczecie i płaczecie, co to baby z was czy co ? ;) ;) ;)


święte słowa :mellow:

#255 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 sierpień 2008 - 21:40

Ja tam się nie poddawałem – nad wodą co prawda cicho – jeden bolek się pokazał no to go złowiłem :D

A potem jeszcze młodszego kolegę.


Co prawda te większe nadal mnie omijają ale powoli do przodu – jak urosną te mniejsze to je znowu złowię :D


„brały” też kleniki – dałem cudzysłów bo chyba nie były zbyt głodne - interesowały się tylko z ciekawości tym co tam nowego salmo wyprodukowało :( – niby branie na powierzchniowego wobka ale zaciąć się nie da – z 20dzieścia razy próbowałem.
Co robić w takiej sytuacji kiedy kleniki „niby biorą” – macie jakieś pomysły? (obrotówki, gumki i tonące wobki ignorowały – tylko powierzchniowce „brały”.


.


Pozdrowienia.

Załączone pliki



#256 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 sierpień 2008 - 21:42

I jeszcze dla miłych wspomnień zdjęcie naszej rzeki

.

Załączone pliki



#257 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 sierpień 2008 - 22:17

Panowie, Wrocławiacy przestańcie narzekać, jak bolka nie widać na powierzchni, nie widać to nie znaczy, że nie żeruje. Puście jakiś inny wabik, nawet alge nr.1 niżej, głębiej trochę, A nie tylko płaczecie i płaczecie, co to baby z was czy co ? ;) ;) ;)

Janusz niektórzy chodzą mało a duzo siedzą przed kompem i płaczą jak to napisałeś a inni siedzą nad wodą ile tylko mogą ze nawet nie mają chwili zeby cos napisać...

A ryby biorą ojjj biorą... ładne kleniuchy biorą,jazie czasami bolki też sie trafiają... :huh:
  • Dedo lubi to

#258 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 sierpień 2008 - 07:28

Panowie,

To forum jest dla Wszystkich którzy stosują zasadę „złów i wypuść”.

Niezależnie od tego czy akurat udał się komuś połów :D czy też nie :(, czy bywa nad wodą codziennie :D czy raz na miesiąc :(. Dopiero otwarta wymiana informacji pomiędzy różnymi grupami Wędkarzy daje dobry obraz tego co dzieje się nad Odrą w okolicach Wrocławia – a przynajmniej takie jest moje zdanie.

Połamania kija dla Wszystkich i zapraszam do wymiany informacji na forum.

Analityk


#259 OFFLINE   Jarokowal

Jarokowal

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 sierpień 2008 - 14:35

Janusz niektórzy chodzą mało a duzo siedzą przed kompem i płaczą jak to napisałeś a inni siedzą nad wodą ile tylko mogą ze nawet nie mają chwili zeby cos napisać...

A ryby biorą ojjj biorą... ładne kleniuchy biorą,jazie czasami bolki też sie trafiają... :huh:


A niektórzy to lepiej by do szkoły już poszli :mellow:

W sobotę i w niedzielę faktycznie kiepsko, co nie znaczy beznadziejnie. Kleniuchy słabo ale brały, jazie omijały mnie bokiem, bolki widziałem, ale za to jak ładnie dopisały okonie.


#260 OFFLINE   jakub_kolo

jakub_kolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kołodziejczyk

Napisano 12 sierpień 2008 - 09:46

Dzisiaj kompletna lipa :D
Zebrałem się o 5 rano, co dla mnie jest nie lada wyczynem i wielkie NIC...

Miałem kilka kontaktów z rybami, jakieś okonki i nawet ze dwa uderzenia bolka ale zaciąłem jedną rybę, która się i tak spieła. Niby ryby chodzą ale biorą strasznie ostrożnie. Kolejna próba w weekend

Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych