Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#3561 OFFLINE   pawelwks

pawelwks

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 maj 2013 - 09:03

byłem niedawno na wysokości głoski, woda wyższa o ok. 1,5-2m pojechałem wyżej na prężyce a tam słabo kilka okonków na boczny



#3562 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 maj 2013 - 10:49


Z tego co widziałem na zdjęciu to były głównie klenie (tarło mają dopiero zacząć - pewno nie wcześniej niż w połowie maja bo wiosna późna) i okonie (te były prawdopodobnie były za małe na tarlaki ale jeżeli to rzeczywiście mogą mieć tarło w tym okresie lub miały wcześniej - przed otwarciem kanału)

Jacku klenie tam już mają tarło niestety wszystko na takiej wodzie jest bardzo łatwe do złowienia i wszystko dostaje w łep... okonie takie małe to tam nie pływają mniejszego jak 16 nie trafiłem a znaczna większość miała od 20 do 25 cm na szczęście raczej nie zostały tam brzany z czego najbardziej się ciesze  ale niestety przy wrocławskich wędkarzach w przeciągu kilku tygodni nie będzie pływało tam już nic...



#3563 OFFLINE   tomaszka03

tomaszka03

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów
  • LokalizacjaWrocław/Szewce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Cudecki

Napisano 10 maj 2013 - 10:55

chciałbym sie dowiedzec jak w waszej okolicy wyglada sytuacja z okoniam .dokładnie chodzi mi o to czy wytarte czy moze mleczki ja od 1 maja trafiłe 8 takich w okolicy 30 iplus ale wszystkie mleczki a przeciez jest juz połowa maja

#3564 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 maj 2013 - 11:36

większość już wytarta pojedyncze trafiają się że jeszcze się z nich leje zależy gdzie je łowisz



#3565 OFFLINE   Booseib

Booseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 486 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 maj 2013 - 19:50

Witam, jadę jutro za bolkiem, ktoś w ostatnich dniach jakieś dłubał poniźej czy powyżej wroc ? :)



#3566 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 10 maj 2013 - 19:55

.


Użytkownik miras1983 edytował ten post 11 maj 2013 - 08:20


#3567 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 10 maj 2013 - 20:04

... ale niestety przy wrocławskich wędkarzach w przeciągu kilku tygodni nie będzie pływało tam już nic...

Niską notę wystawiasz ziomalom. :D



#3568 OFFLINE   muzik21

muzik21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów

Napisano 10 maj 2013 - 20:08

Ciekawi mnie jak wypadają Wasze ostatnie wypady kleniowe? Ja próbowałem wczoraj, próbowałem dzisiaj i generalnie efektów żadnych, nie licząc paru maluchów. Zastanawiam się czy to brak umiejętności, brak szczęścia, czy poprostu klenie mają teraz głęboko w poważaniu wszelkie przynęty  wędkarskie.....



#3569 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 401 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 10 maj 2013 - 20:57

Niską notę wystawiasz ziomalom. :D

a u kolegi to tacy etyczni sami "no kilowcy" :)
niestety na "powodziówce" latają z reklamówkami i wiaderkami ,i to nie są panowie co robią odłowy ze Szczodrego, są to odłowy do zamrażarki
,ciekawi mnie czy ktoś widział zapowiedziane jakiekolwiek działania ze strony PZW ?

Użytkownik oland edytował ten post 10 maj 2013 - 20:58


#3570 OFFLINE   superuszy

superuszy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 maj 2013 - 21:29

Rozgrzewka przed weekendem. Troszkę padało, a niestety kurtki nie wziąłem. I wypad nie za długi a szkoda.  Był jeszcze drugi trochę mniejszy. Klenie ostatnio bardziej aktywne niż wcześniej.

 

 

Załączony plik  P5091062 zmn .jpeg   54,82 KB   182 Ilość pobrań



#3571 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 maj 2013 - 23:23

Rozgrzewka przed weekendem. Troszkę padało, a niestety kurtki nie wziąłem. I wypad nie za długi a szkoda.  Był jeszcze drugi trochę mniejszy. Klenie ostatnio bardziej aktywne niż wcześniej.

 

 

attachicon.gifP5091062 zmn .jpeg

Proszę proszę - Superuszy wrócił na forum i to ze zdjęciem Brawo.
Ja też dziś wyskoczyłem - ładnych parę brań bolkowych było w tym jeden profesor zagryzł Spiryta ale jak to profesor ograł mnie-uczniaka i się wypiął.



#3572 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 maj 2013 - 23:26

Jacku klenie tam już mają tarło niestety wszystko na takiej wodzie jest bardzo łatwe do złowienia i wszystko dostaje w łep... okonie takie małe to tam nie pływają mniejszego jak 16 nie trafiłem a znaczna większość miała od 20 do 25 cm na szczęście raczej nie zostały tam brzany z czego najbardziej się ciesze  ale niestety przy wrocławskich wędkarzach w przeciągu kilku tygodni nie będzie pływało tam już nic...

No to szkoda, szkoda. Myślałem że tam jakaś mała kałuża wody została - ale jak się teraz domyślam to nie taki krótki odcinek został tylko sporo tej wody - tak?



#3573 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 11 maj 2013 - 00:09

Rozgrzewka przed weekendem. Troszkę padało, a niestety kurtki nie wziąłem. I wypad nie za długi a szkoda.  Był jeszcze drugi trochę mniejszy. Klenie ostatnio bardziej aktywne niż wcześniej.

 

 

attachicon.gifP5091062 zmn .jpeg

 

No no :D nic się ne chwliłeś , przepiękna kluseczka :) .



#3574 OFFLINE   superuszy

superuszy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 maj 2013 - 18:02

Wędkarzyk1 -  rybka z piątku wieczorem i to szybka decyzja o spacerze z wędka o 18. Myślałem że na te 2 h nie będzie padać i nie zmarznę a tu  oczywiście jak dotarłem to się rozpadało.

 

Dziś z rana  wypad z kolega na staw w poszukiwaniu szczupaka ale nie znaleźliśmy go :). Potem sprawdzenie kleni i tu coś się działo ale ryb na brzegu nie było.



#3575 OFFLINE   muzik21

muzik21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów

Napisano 11 maj 2013 - 18:10

Jacku klenie tam już mają tarło niestety wszystko na takiej wodzie jest bardzo łatwe do złowienia i wszystko dostaje w łep... okonie takie małe to tam nie pływają mniejszego jak 16 nie trafiłem a znaczna większość miała od 20 do 25 cm na szczęście raczej nie zostały tam brzany z czego najbardziej się ciesze  ale niestety przy wrocławskich wędkarzach w przeciągu kilku tygodni nie będzie pływało tam już nic...

Trochę przesadnie podchodzisz do tematu chyba. Byłem tam dzisiaj, w zasięgu wzroku miałem jeszcze z 5 wędkarzy- klenia nikt nie złapał, okoni było sporo i wszystko wróciło spowrotem do wody. Fakt, faktem, że między nogami pływały stada kleni, nawet takich do 45cm, jednak po za jednym wyjściem do smużaka, żadnej innej aktywności nie przejawiały.



#3576 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 401 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 11 maj 2013 - 22:08

Trochę przesadnie podchodzisz do tematu chyba. Byłem tam dzisiaj, w zasięgu wzroku miałem jeszcze z 5 wędkarzy- klenia nikt nie złapał, okoni było sporo i wszystko wróciło spowrotem do wody. Fakt, faktem, że między nogami pływały stada kleni, nawet takich do 45cm, jednak po za jednym wyjściem do smużaka, żadnej innej aktywności nie przejawiały.

jedni potrafią złowić te pod nogami ,drudzy tylko je tylko płoszą -i gdzie tu przesada ? :) -bez obrazy, jedni wypuszczają , drudzy pakują do wora :( niestety

#3577 OFFLINE   muzik21

muzik21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów

Napisano 11 maj 2013 - 22:51

jedni potrafią złowić te pod nogami ,drudzy tylko je tylko płoszą -i gdzie tu przesada ? :) -bez obrazy, jedni wypuszczają , drudzy pakują do wora :( niestety

Jakaś aluzja ?:D Jasne, takie są realia w Polsce niestety, chociaż moim zdaniem świat i tak zmierza ku lepszemi :D Tylko po co być pesymistą i opdrazu zakładać, że każda złowiona ryba dostanie w łeb? Trochę optymizmu, trzeba dostrzegać też plusy....kiedyś, jakieś 7 lat temu,  jak łowiłem na J. Głębinowie białoryb i wszystko wracało od razu do wody, miejscowi robili wielkie oczy i pukali się w głowę. Jak byłem tam ostatnim tazem spotkała mnie miła niespodzianka- zdarzali się wędkarze, nawet Ci miejscowi po piędziesiątce, którzy ryby wypuszczali. Zaczynamy pomału mądrzeć jako społeczeństwo, chociaż na efekty przyjdzie pewnie poczekać jeszcze dobrych parę lat.

 

Ale masz rację...też bym nie brał jakby mi ktoś co chwila po głowie chodził :D Dlatego jutro spróbuje uderzyć skoro świt, mam nadzieję, że moja przynęta będzie pierwszą jaką klenie zobaczą w tym dniu:D



#3578 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 401 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 12 maj 2013 - 13:11

Jakaś aluzja ? :D Jasne, takie są realia w Polsce niestety, chociaż moim zdaniem świat i tak zmierza ku lepszemi :D Tylko po co być pesymistą i opdrazu zakładać, że każda złowiona ryba dostanie w łeb? Trochę optymizmu, trzeba dostrzegać też plusy....kiedyś, jakieś 7 lat temu,  jak łowiłem na J. Głębinowie białoryb i wszystko wracało od razu do wody, miejscowi robili wielkie oczy i pukali się w głowę. Jak byłem tam ostatnim tazem spotkała mnie miła niespodzianka- zdarzali się wędkarze, nawet Ci miejscowi po piędziesiątce, którzy ryby wypuszczali. Zaczynamy pomału mądrzeć jako społeczeństwo, chociaż na efekty przyjdzie pewnie poczekać jeszcze dobrych parę lat.
 
Ale masz rację...też bym nie brał jakby mi ktoś co chwila po głowie chodził :D Dlatego jutro spróbuje uderzyć skoro świt, mam nadzieję, że moja przynęta będzie pierwszą jaką klenie zobaczą w tym dniu:D

kolego to nie są założenia i przypuszczenia nikt nie jest pesymistą -to są fakty ,akurat ty widziałeś kilku wędkarzy jak wypuszczali ryby -to super, ja widziałem dwóch starszych gości "zawodowców" z okręgu co pakowali do plecaka i do reklamówek bez umiaru bo i tak się zmarnuje-aż wstyd.

#3579 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 maj 2013 - 20:12

Muzik nie przesadnie tylko tak jest od kilkunastu dni jestem w zasadzie codziennie tam i obserwuje ryby na ogół ich nie łowie tylko obserwuje co dlaczego i jak takie cos duuużo pomaga w dalszym łowieniu i tam jak i w innych sytuacjach(przez to można też zauważyć różnice czemu czasami klenie biora jeden po drugim a czasami bezczelnie pływaja pod nogami i poprostu nie biorą)od kilku dni zauważyłem że ubyło sporo lecholi bo je najłatwiej wyciągnąć z takiej wody(nie zawsze za pysk a w zasadzie na ogół nie za pysk) a i kleni też ubyło choć w mniejszym stopniu,o okoniach juz nawet nie mówię bo choć było ich zatrzęsienie to teraz jest ich wiele mniej niestety glupie biora ... 3 dni temu widziałem goscia który ładował do wiadra 4-5 kleni o okolicach 50 cm i około 40-50 okoni...i nie była to jedyna osoba którą widziałem że brała ryby nie mówie że wszyscy ładuja ryby w łep ale amatorów takiego mięsa jest całe mnóstwo... a PZW zamiast zorganizować odłowy i przerzucić ryby chociażby do kanału żeglugowego to wali w h**a bo przeciez latwiej jest wydać siano za składki na zarybienia tęczakiem czy karpiami...

Użytkownik Oleix edytował ten post 12 maj 2013 - 20:16


#3580 OFFLINE   muzik21

muzik21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów

Napisano 12 maj 2013 - 21:19

No niestety takie są realia w naszym kraju, ale głównie chodziło mi o to, że mimo wszystko widać pewien pozytywny trend wsród wędkarzy, tylko może trochę nie fortunnie to ująłem. Leszczy to ja tam wogóle nie widziałem, chyba że nie mówimy o tym samym odcinku Kanału. A co do okoni fakt- biorą na wszystko. A co do samego kanału- rozumiem, że taki poziom ma się utrzymać, dopóki nie zostaną skończone pracę umacniające brzeg, czy co oni tam  właściwie robią? Czyli prawdopodobnie cały rok?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych