Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#501 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 lipiec 2009 - 16:00

Dzisiaj dobry wynik – mój rekord ilościowy: 5 bolków (od 35 d0 62 cm) i jeden kleń (+ jeden 50tak uciekł mi z ręki). Bolki stały cicho (nie biły na powierzchni) w zalanych trawach i waliły ostro w bezsterowca. Klenie ach… brań na smużki było z 15cie ale zaciąć dało się tylko jednego (drugi walnął w bezsterowca).

#502 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 13 lipiec 2009 - 09:57

fajnie :mellow: gratulacje.. ja zaczynam wędrówki za sumem .. ciekawe jak to sie skonczy ... :D poki co jestem optymistą :mellow:

#503 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 lipiec 2009 - 23:41

no to powodzenie z tym sumem,

ja dziś znowu miałem dobry dzień bolkowy (6 sztuk) B) + jeden bolek rozmiarów małego suma zmusił mnie do szybkiego spaceru w dół Odry (błoto, krzaki itp) a na koniec i tak urwał najlepszego wobka i ... kocia mordka :angry:


#504 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 14 lipiec 2009 - 05:38

pierwszy dzien 5godzin czesania wody sumowymi przynetami nie przyniosl efektow.. dzis kolejne podejscie.. a gdzie te bolki tak lowisz ? napisz na priv jak mozesz

#505 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 15 lipiec 2009 - 08:59

Wedkuje tak jak w ksiazkach pisza - w poblizu zalanych traw ponizej Wroclawia

#506 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 17 lipiec 2009 - 09:31

Zrobiłem dzisiaj ładnych kilka kilometrów brzegami Odry i sam nie wiem o co chodzi...Woda znów się sporo podniosła. Od kolegi siedzącego za karpiem dowiedziałem się, że nagle od wczoraj ok 21 woda zaczęła przybierać. Szkoda, bo stan wydawał się już w miarę stabilny....
Pozdrawiam
Kamil

#507 OFFLINE   jakub_kolo

jakub_kolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kołodziejczyk

Napisano 17 lipiec 2009 - 10:11

Ja też wyskoczyłem wczoraj wieczorem. Woda faktycznie się podnosiła. Miałem kilka uderzeń kleniowych na woblerka ale ryby okazały się lepsze ode mnie :(

#508 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 17 lipiec 2009 - 10:18

Przedwczoraj kilka rybek przygięło kija, a wczoraj i dzisiaj padaka.... :angry:

#509 OFFLINE   Kamil A.

Kamil A.

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 20 lipiec 2009 - 20:31

Panowie jak Wy wytrzymujecie wieczorami nad odra? Tam sie nie da przezyc, tyle komarow i robactwa. Ucieklem ostatnio po 15 minutach. W conajmniej 100 miejscach bylem pokuty przez cale chmary ;D jeszcze cos wrednego mnie ugryzlo ze noge mam spuchnieta i czerwona, wczoraj w szpitalu bylem.. trzeba wedke odlozyc az sie noga zagoi.

#510 OFFLINE   jakub_kolo

jakub_kolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kołodziejczyk

Napisano 20 lipiec 2009 - 21:41

No nie jest łatwo. Ja wędkuję z centymetrową warstwą Autanu i i tak nie wiele to pomaga . Co gorsza jeszcze ryby nie chcą współpracować. Woda nieciekawa. Mimo to dzisiaj złowiłem 2 sandaczyki ale nie powalały wielkością

#511 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 23 lipiec 2009 - 05:48

jakies nowosci z nad Odry ? ja pojade dzisiaj i zobacze co sie dzieje w takim upale.. licze na jakies bolenie ,ale wiadomo jak to w tym roku jest.. ogolnie mam nadzieje ,ze mnie komary nie zjedzą bo gryzą nawet w poludnie :/

#512 OFFLINE   jigger

jigger

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 lipiec 2009 - 14:56

Cześć wszystkim. Dzisiaj bylem na Oderce w okolicach wyspy opatowickiej. Wynik jeden bolek taki kolo 50.

#513 OFFLINE   Kamil A.

Kamil A.

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 lipiec 2009 - 22:37

wyskoczylem dzisiaj wieczorem na 2h kolo mostu milenijnego. Sandaczyk 40cm :( w 5 rzucie, pozniej bolenie grasowaly ale nie moglem sie do nich dobrac

#514 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 lipiec 2009 - 22:42

wczoraj jeden boleń 58 cm i kleń 43 cm - bolki grasowały wieczorem ale tylko przez około 20 min (w tym czasie tylko jedno niezacięte branie)

daje się coś złowić ale trzeba sie napracować



#515 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 03 sierpień 2009 - 16:43

Witam kolegów . Mam prośbe jade do Brzegu. Czy ktoś w tej okolicy spininguje , jakieś miejscówki rady itd.....

#516 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 sierpień 2009 - 22:25

cały odcinek Odry w okolicach Brzegu jest warty wielu wypraw - spróbuj na początek na lewym i prawym brzegu Odry pomiedzy elektownią a mostem kolejowym a potem lewy i prawy brzeg poniżej przeprawy promowej - Powodzenia



#517 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 04 sierpień 2009 - 08:06

Dzięki za odpowiedz, musze zerknąc na mape, poszukac tej elektrowni i mostu kolejowego aczkolwiek byłem tam parę razy i widziałem tylko most dla czterokołowców.
Nad fajną rzeką mieszkacie chłopaki ale to dośc trudne łowisko no i te skoki wody

#518 OFFLINE   Dreyk1984

Dreyk1984

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 04 sierpień 2009 - 08:17

Dzięki za odpowiedz, musze zerknąc na mape, poszukac tej elektrowni i mostu kolejowego aczkolwiek byłem tam parę razy i widziałem tylko most dla czterokołowców.
Nad fajną rzeką mieszkacie chłopaki ale to dośc trudne łowisko no i te skoki wody


Most dla samochodów??? Koledze pewnie chodzi o Odre w miejscowosci Brzeg w okolicy Opola a nie nasz Brzeg Dolny o którym pisze @analityk :mellow:

#519 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 04 sierpień 2009 - 08:27

No właśnie nie sprecyzowałem dokładnie ,bo sa dwa, mi chodzi o Brzeg koło Opola B)

#520 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 05 sierpień 2009 - 16:53

Sa nawet trzy brzegi. ten trzeci to Brzeg Głogowski, ale to już sto kilometrów za wrockiem :D
Ten Brzeg o który chodzi jest 60 km od Wrocławia w górę rzeki.
nie znam za bardzo tamtych rejonów bo to opolskie województwo i niestey składka dodatkowa wymagana. natomiast niedaleko przechodzi wędkarska granica województw, dokładnie przez jaz w Lipkach jakieś 10 km poniżej Brzegu Opolskiego. Odra dzieli się tam na kanał i rzekę. poniżej jazu jest kilka główek na których można połowić szczupaki, przeważnie na napływach, bliżej jazu na zalanych ostrogach trafia sie przepiekny boleń, kleń, a na rafkach można podłubać okonie. Oczywiście róznie bywa można i nic nie złowić a można odnieść sukces, dużo zależy od stanu wody. Jadąc z biegiem rzeki w dół niedaleko do Oławy, tam też jest ciekawy odcinek, są dobre miejsca na sandacza, bolenia, trafiają się ładne szczupaki, niektórzy łowią jazie i klenie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych