Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9099 odpowiedzi w tym temacie

#5861 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 14 lipiec 2015 - 22:13

Witam,
Suma w Odrze jest bardzo dużo i praktycznie wszędzie ale żeby go złowić potrzeba nie tylko wiedzy ale też trochę szczęścia.
Z mojego doświadczenia ryba ta jest bardzo kapryśna i bardzo płochliwa a każde nastawienie się na niego kończy się jakimkolwiek kontaktem. Ryba ta z reguły zapina się głównie jako przyłów pomijając oczywiście trolling. Dziwi mnie jednak fakt, że mając kontakt z przewodnikami brakuje wyników?
Pozdrawiam

Wąsy można łowić skutecznie również z brzegu, bez reguły przyłowu o czym piszesz. Są majstry, które się w tym trudnią i mają rewelacyjne wyniki. Łowią skutecznie po 2-3 szt dziennie.Sam bardzo mało wiedziałem o zwyczajach tego gatunku. Teraz wiem ciut więcej, ale to i tak jest kropla w morzu. Jednak kierując się wskazówkami, jakie dostałem od kolegów po kiju, udało mi się złowić metrowego sumika już na pierwszej wyprawie ukierunkowanej na ten gatunek. Można się nastawiać na suma i z odrobiną szczęścia złowić go jako przyłów, można również posiadać dużą wiedzę i łowić je regularnie...pomijając trolling.



#5862 OFFLINE   WHITE14

WHITE14

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaFestung Breslau
  • Imię:Mirko
  • Nazwisko:Filipovic

Napisano 14 lipiec 2015 - 22:19

Witam,

Szukam osoby z doświadczeniami w łowieniu suma z łódki/pontonu - Wrocław i okolice i chętnej

na wymianę doświadczeń, miejscówek, patentów i wyjazdy na łódź w celu połowu suma.

 

Proponuję przynajmniej raz popłynąć wspólnie w Twoje rejony które znasz Twoim pływadłem na suma i raz na moją miejscówkę w okolicy moim pływadłem, wspólne łowienie oraz catch & release.

Mogę wziąć kamerę podwodną z doświetleniem jeśli chcesz.

 

Mam duże doświadczenie w spinningu i trollingu, trochę żywca i oczywiście pozostałe metody. Mam własne ciekawe "patenty" i przemyślenia. Łowiłem też z przewodnikami wędkarskimi i wiem, że mój poziom wiedzy wędkarskiej jest dobry i na pewno mam dużo do zaoferowania na wymianę.

Suma jednak jeszcze nie złowiłem, choć jestem już tego blisko. W tym roku zacząłem się ustawiać wyłącznie pod niego.

 

Jeśli masz również własne pływadło, doświadczenia na wymianę, zapraszam do kontaktu 

hehehe


Użytkownik milupa edytował ten post 26 październik 2015 - 09:52

  • oland lubi to

#5863 OFFLINE   MARCIN W

MARCIN W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów

Napisano 16 lipiec 2015 - 18:31

ZedSet nie miałem jeszcze nigdy okazji łowić ze środków pływających ale mam na myśli to że najwięcej moich ponadmetrówek padło na małe przynęty celowane pod inne rybki. A gdy chcesz nastawić się konkretnie na suma, pomijając oczywiście zakup nowego sprzętu to z reguły kończy się z niczym :(
Na pewno dużo pomocne są rady od doświadczonych wędkarzy, którzy mają po kilkadziesiąt takich rybek na swoim koncie. Chcę tylko powiedzieć jakie możliwości daje łowienie z pontonu czy łodzi abw dodatku mając na wyposażeniu echosondę.
Co do miejsca przebywania tego drapieżnika uważam każde miejsce na naszej rzece, ponieważ ta ryba potrafi przebyć niebywałe odległości w poszukiwaniu pokarmu.
P.S. mijaliśmy się w zeszłą sobotę nad wodą poźnym wieczorem :)
Pozdrawiam

#5864 OFFLINE   paco321

paco321

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaWrocław- Psie Pole
  • Imię:Daniel

Napisano 16 lipiec 2015 - 21:41

Dzisiaj wypad na pod wrocławską rzeczkę :)

Efekty.....coś tam się uwiesiło, bez konkretów,ale na oglądałem się pięknych kleni w tym grube 50+....nie reagowały na przynęty,miały je w d.... :angry:

Pozdro



#5865 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 16 lipiec 2015 - 23:07

A ja dzisiaj oglądałem klenie jak oglądały moją muszkę :P A jutro zobaczymy co tam w lubuskim, jak woda płynie :ph34r: 



#5866 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 23 lipiec 2015 - 11:03

Wybrałem się w okolice Brzegu Dolnego wczoraj i to co zastałem mnie przeraziło, takiej niżówki jeszcze nie widziałem  :o

5d15587a5be5.jpg

0f2ecac030ac.jpg

3033f7c9e9d0.jpg

f852c422df3b.jpg

 

w niektórych miejscach gdyby się uparł to przeszedł by po kolana odrę.


  • Kamil Z., vince83 i krystiano1981r lubią to

#5867 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 23 lipiec 2015 - 12:38

:o
Przy takiej niżówce to już rybkom należy się spokój.



#5868 OFFLINE   kowalek87

kowalek87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaLubin/Fjellhamar
  • Imię:Piotr

Napisano 26 lipiec 2015 - 13:12

Witam! Korzystając z urlopu w Polsce wybrałem się na zawody mojego koła do Lubiąża. Bardzo silny wiatr mocno utrudniał łowienie na smużaki. Początkowo nic nie miałem, po jakichś 2 godzinach jakieś 15 m od brzegu zobaczyłem spław ryby , na agrafce miałem meppsa nr 1 i w pierwszym rzucie jak się później okazało skusiła się brzana. Dalej namierzyłem ładny przelew i udało się z niego wyjąć na swoje smuzaki 4 klenie (2 pow. forumowego min.) Na pozostałych główkach nic nie miałem. Zawody oczywiście na żywej rybie. W tygodniu zapewne dalsze próby złowienia jakiejś rybki.

DSCN1438_zpsaavzkd6s.jpg
DSCN1434_zpscicfl1dd.jpg
DSCN1432_zpsl7syf1vr.jpg


#5869 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 26 lipiec 2015 - 17:41

Gratulacje! Rozumiem, że najwyższy stopień na pudle Twój? ;)

#5870 OFFLINE   kowalek87

kowalek87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaLubin/Fjellhamar
  • Imię:Piotr

Napisano 26 lipiec 2015 - 20:17

Jakoś tak wyszło ;)


  • Kamil Z., Slavobeer i TomekSudety lubią to

#5871 OFFLINE   kowalek87

kowalek87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaLubin/Fjellhamar
  • Imię:Piotr

Napisano 27 lipiec 2015 - 21:57

Dzisiaj kolejny dzionek nad Oderką, rewelacji nie było, ale coś tam ugryzło. Trafiły się trzy kleksy, jeden ładny 45+ wywinął mnie na kamieniach przelewu, plus kilka brań. W międzyczasie zrobiłem kilka główek za bolkiem, efektem czego było jedno branie i jeden w ręce 60-tak. największy kleń ok 47 cm na swojaka z powierzchni.

DSCN1440_zpswrwhjhmm.jpg



#5872 OFFLINE   arti24

arti24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie
  • Imię:Artur

Napisano 31 lipiec 2015 - 22:26

Watek na drugiej stronie to trzeba podbic troche ;) dzisiejszy kleksik z Odry na brombe pacnal metr od brzegu pod samymi nogami....

Załączone pliki

  • Załączony plik  53 cm.GIF   358,69 KB   24 Ilość pobrań


#5873 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 02 sierpień 2015 - 11:34

Dzisiejszy wypad w okolice Lubiąża całkiem niezły..... ;)    A Kamil Z. niech się wypowie ...  

PS. Stałeś z kolegą po drugiej stronie na tym przelewie w okolicach godziny 10-tej ?



#5874 OFFLINE   s4mo

s4mo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Maciej

Napisano 02 sierpień 2015 - 21:16

Piątkowe 48cm... 15819646.jpg?1438546591



#5875 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 03 sierpień 2015 - 13:13

Byłem z 2 kolegami, ale nie koło Lubiąża. Jeden ze znajomych przyjechał z daleka i chciał zobaczyć Oderkę, to wyskoczyliśmy, niestety braku wody cd. Łowiliśmy może 3-4 godzinki. Jakieś same nieduże klenie.

#5876 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 05 sierpień 2015 - 08:15

Witam

Wczoraj po południu wypłynąłem z kolegą w trolling na Odrę. Ja z zamiarem testów łowności woblera z nowym sterem - "krzesełko".

Wobler karaś złocisty FDR  11 cm, 35 g < 7m.

Kolega z nadzieją złowienia dużej ryby. Było gorrrąco, ale pogoda była "sumowa" :)  Pierwszy był sumik 102 cm, drugi maluszek. Zakończyliśmy dzień na złowionym przez kolegę ślicznym kleniu 47 cm ;)

ps. Dorzucam filmik. Było troszkę zabawy :)

Załączone pliki


Użytkownik Harjer edytował ten post 06 sierpień 2015 - 04:57


#5877 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 05 sierpień 2015 - 22:04

Tak sie zastanawiam.

Kiedyś jak woda w Brzegu Dolnym spadała do 150 cm to podnosili skokowo wodę do 250cm bo przy 150 cm barki nie mogły pływać. Teraz woda spada do 30-50 cm to skokowo podnoszą do 100 cm.

Zastanawiam się po co? Bo skoro wcześniej nie mogły płynąć przy 150 cm to jak teraz nie przepłyną przy 100 cm, prawda?

A może wtedy wcale nie było potrzeba podnosić do 250 cm?

 

Czy ktoś to ogarnia?



#5878 OFFLINE   mo-chu

mo-chu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Lokalizacjawałbrzych

Napisano 06 sierpień 2015 - 17:37

Oj Jacek niby analityk a nie kojarzysz. .. jak sluzowy włoży do wody zgrzewke do o chłodzenia to poziom skacze do 100 no a potem jak wyciąga po browarze to powoli opada..
  • analityk i Slavobeer lubią to

#5879 OFFLINE   paco321

paco321

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaWrocław- Psie Pole
  • Imię:Daniel

Napisano 08 sierpień 2015 - 13:10

Dzisiaj,mimo takiego piekła i braku wody,zdecydowałem się na wypad nad odrę!

Jakieś rybki padły,średniaki klenie :) tak niska woda ukazała dziś nad rzeką,fajne miejscówki brzanowe.....postanowiłem je obłowić horn4 plus lameta

i po kilkudziesięciu rzutach jest branie...zacinam i czuje że jest duża ryba...mega odjazd w środek rzeki i następnie poszła z prądem na palącym się hamulcu w dół rzeki,

pogoniła mnie dwie główki niżej, i tam zaczęła się walka,ja wybieram parę metrów a rybka zabiera znowu kilkanaście i tak w kółko...w końcu udało się podholować rybę na ok 15m od brzegu myślę sobie będzie fajna fotka :D ....myliłem się wtedy smok pokazał ile ma jeszcze siły,odjazd na ok 30m pod prąd i znowu pompowanie po ok 20 min. holu rybka była pod drugim brzegiem i już nic nie mogłem zrobić....w końcu żyłka się przetarła :angry:

Szkoda!

Mam nadzieje że sobie poradzi z woblerem!

Pozdro!


  • Kamil Z. lubi to

#5880 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 08 sierpień 2015 - 15:04

..... ja wczoraj wybrałem się na Maślice ..... i zobaczyłem leniwie płynący, zupełnie zielony ściek (potocznie zwany Odrą). Nie wiem co tak zakwitło, ale po trzech rzutach żyłka była całkowicie zielona ... i tak już została. Estetom (innym zresztą też) wycieczki na miejską Odrę odradzam .....

 

J.