Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9099 odpowiedzi w tym temacie

#7701 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 13 kwiecień 2018 - 09:11

Chłopaki,

szkoda, że o kleniach i jaziach, które są łowione przez cały rok na legalu, nikt nie wspomina i o nie tak nie walczy :wacko:

Wszyscy, k...wa, etyczni obrońcy biednych boleni, a sami napieprzają klenie i jazie na tarliskach.

Uderzcie się w pierś chłopaki :) Ja sam też się biję w pierś bo nie raz, nie pięćdziesiąt razy, zdarzyło mi się łowić te ryby wiosną. I co z tego?

Żadnego klenia, jazia czy bolka nigdy do domu nie przyniosłem, bo zwyczajnie nie czuję takiej potrzeby.

Rybki z najwyższą starannością były podbierane, ostrożnie traktowane i wypuszczane w świetnej kondycji.

 

A który z Was nie ślini się i nie podnieca na widok wchodzących na tarło milionów łososi pacyficznych w Kanadzie. Głowę daję, że każdy by chciał tego doświadczyć... I to jest w porządku, że tarlaki się łowi?

A w porządku jest organizowanie wypraw za wiele tysięcy zł i zamieszczanie potem opisów z połowów ryb wchodzących na tarło???? Kurwica mnie bierze jak to widzę :wacko:

A na tarłowe belony ilu z Was jeździło nad Zatokę Pucką? A śledzie w Bałtyku wypchane ikrą pewnie też nie jeden łowił. Może nie?

 

Czekam na odpowiedź i pojechanie mnie :), ale tylko przez takich co nigdy jazia i klenia wiosną nie próbowali łowić. Czekam niecierpliwie :lol:

 

I trochę luzu wszystkim życzę :D 

A prawo do oceniania innych wędkarzy osobiście daję tylko tym, którzy są pod tym względem nieskazitelni. Inni milczą.

Cieszmy się, że wędkarze wypuszczający bolenie, pojawiają się w miejscach gdzie bolenie się grupują. Bo gdyby ich tam nie było, to.... sami wiecie co by było :(

 

Miłego piątku i weekendu wszystkim życzę i na ryby idźcie bo chyba zaczynają podgryzać (nawet jak zębów nie mają :))

 

Slavo



#7702 OFFLINE   michalvcf

michalvcf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz, Wrocław
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Kyrc

Napisano 13 kwiecień 2018 - 09:28

Slavobeer, temat wyczerpales perfekcyjnie.
  • Slavobeer lubi to

#7703 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 13 kwiecień 2018 - 09:30

Biedne bolki, a Ty za jaką ryba chodziłes wtedy? Za jaziem który ma tam teraz tarlisko, kleniem który się tam szykuje do tarla czy okoniem który też teraz pewnie ma tarlo? A może ustawiales wobki bez kotwiczek?

Za kleniem który jeszcze się nie trze w przeciwieństwie do bolenia, jak byś chciał wiedzieć . Jeszcze trochę wody upłynie w Odrze zanim kleń podejdzie do tarła. Zapewne fotki wylądują na forum haczyk pewnie po tarle bolenia... co by nie było że w czasie tarła targane bo złowienie bolka w czasie tarła to żadna sztuka...



#7704 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 13 kwiecień 2018 - 09:33

Michał to jest tylko moje zdanie...znamy się osobiście więc nie będę się ścierał bo po co się spierać,każdy ma własne podejście do sprawy.Łowić można więc ok.Ja natomiast wyraziłem swoje podejście:)



#7705 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 13 kwiecień 2018 - 09:39

Sławek w zasadzie to jest głupi spór o złote kalesony ponieważ łowić można prawnie ,więc nie ma o co się spinać. Jedynym rozwiązaniem sporu było by wprowadzenie przez PZW zasad na styl brytyjski czyli 5-6 miesięcy początkowych wyłączonych całkowicie z sezonu.


  • Slavobeer lubi to

#7706 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 kwiecień 2018 - 10:30

Jedynym rozwiązaniem było by... Ale jest jak jest i mają wszyscy do tego prawo... Więc po co komentować temat...? Poza granicami też można.W Tym czasie łoić bolki o innych rybach nie wspominam i wtedy są ochy,achy,graty i tasowanie się przed monitorem... A u nas jak łowisz jesteś hu. Bo ...? Teraz jestem ciekaw kto nie łowi kleni w czerwcu-lipcu które świetnie biorą na smuzaki...? A kilka stron o jaziach 2018 wskazuje że wszędzie na forum są sami etyczni...

#7707 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 13 kwiecień 2018 - 10:37

Zerknijcie lepiej na wątek Klenie 2018. Ziom wstawił ciekawą rybkę.



#7708 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 13 kwiecień 2018 - 10:57

Jedynym rozwiązaniem było by... Ale jest jak jest i mają wszyscy do tego prawo... Więc po co komentować temat...? Poza granicami też można.W Tym czasie łoić bolki o innych rybach nie wspominam i wtedy są ochy,achy,graty i tasowanie się przed monitorem... A u nas jak łowisz jesteś hu. Bo ...? Teraz jestem ciekaw kto nie łowi kleni w czerwcu-lipcu które świetnie biorą na smuzaki...? A kilka stron o jaziach 2018 wskazuje że wszędzie na forum są sami etyczni...

 

Dokładnie tak jest Michu.

Są tacy, którzy jeżdżą łowić ryby (u nas chronione) do innych krajów i wstawiają z nimi zdjęcia. To jest chore podejście !!! Co to ma wspólnego z etyką???

Dlaczego można zakładać na jerku wątki z rybami np. sandacz, złowionymi w styczniu, ale w innym kraju ??? Bo tam wolno....

Tacy mega etyczni moderatorzy, tacy zwolennicy nie kłucia ryb, a na to pozwalają !!!!

Zacznijcie panowie od siebie i przestańcie traktować forum jerkbait jako wyjątkowe i "lepsiejsze". Patologii tutaj jest tyle samo, co gdzie indziej.

Minęły, niestety, czasy, że jerkbait to była elita na skalę kraju. Pozostała tylko fajna ekipa ludzi, których tu i dzięki temu forum poznałem :) I z tego się cieszę.

 

A co do boleni w okolicach Wrocławia czy samym Wrocławiu: była straż wędkarska na tym rzekomym tarlisku bolenia? Głowę daję, że nie. Pierdzieli w stołki albo fotele swoich terenówek zamiast być nad wodą (to moja opinia i nie trzeba się znią zgadzać :) ). A nawet gdyby się pojawiła to TYLKO I WYŁĄCZNIE po to, aby skontrolować czy wędkarze mają wpisy porobione z numerem łowiska i ich na tym ewentualnie złapać i wystawić mandat. Taki jest dziś cel działania straży rybackiej. Srał pies ryby i ich ochronę. Gardzę takimi ludźmi...



#7709 OFFLINE   PLnK

PLnK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów
  • LokalizacjaWrocław-okolice
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 kwiecień 2018 - 11:16

...np takie fotki, na szczęście lata '90 za nami :) (chociaż wielu tęskni) :P

 

Nie życzymy sobie takich fotek  :angry:


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 13 kwiecień 2018 - 11:57

  • Oleix lubi to

#7710 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 13 kwiecień 2018 - 11:29

Co do ryb łowionych za granicą i ich tarłem nie wiem jak do końca jest ale być może tarło się odbywa w innym okresie zważywszy na klimat panujący w danym regionie. Może mieć to znaczenie dla odbywania tarła. Każdy robi to co może, jest prawo które reguluje zasady więc tyle w temacie.Ja nie łowię teraz boleni po prostu wiem że mają tarło.Nie mówię o sobie w superlatywach że jestem etyczny,choć staram się. Nie wiem również jaki może mieć wpływ na ryby łowienie podczas ich tarła...?

nie jestem ichtiologiem.Wiem że sam nie chciał bym aby ktoś mi przeszkadzał podczas bzykanka:D 

 

Tutaj Janusz fajnie opisał pewne działanie zasad które myślę że może mieć znaczenie na rybostan naszych wód. C&R ...

 

http://jerkbait.pl/t...kręgu-bielskim/


Użytkownik woblery L.E. edytował ten post 13 kwiecień 2018 - 11:38


#7711 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 kwiecień 2018 - 11:54

@Woblery l.e też niewiem jaki wpływ ma łowienie ryb w tym okresie,ale kto się przejmuje jaziami lowionymi w okresie marzec,kwiecień?lub kleniami maj-lipiec gdzie każdy sra (ryby też srają ale ikra i mleczem wtedy...)za przeproszeniem pod siebie z radości na widok 50-taka i łoi tyle ryb ile wlezie bo biorą a później wypisuje o nie etyczności łowienia boleni w kwietniu (szczerze to większość dawno już się wytarła bo trą się jako pierwsze około marca choć wiadomo na 150 ryb część będzie przed,inne w trakcie a inne po choć tych po jest już najwięcej) a co do innego okresu to wątpię żeby aura Niemiec, Holandii czy innych a tym bardziej Bolków w Odrze po drugiej stronie granicy czy w innym obwodzie rybackim czy jakoś tak różniła się na tyle żeby jazie i bolki tarły się w grudniu lub czerwcu... Wszędzie wypada że najlepiej biorą w najbliższej okolicy tarła więc etyczność wszędzie schodzi na drugi plan a szukamy jej u innych...
I tutaj nie chodzi tylko o jazie,bolki czy klenie bo szczupaki i sandacze tez łoją wszędzie w marcu-kwietniu i się tym jaraja a niektórzy specjalnie tak jak napisał Sławek jeszcze jeżdżą za granicę i są super...

Użytkownik Oleix edytował ten post 13 kwiecień 2018 - 12:23


#7712 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 13 kwiecień 2018 - 12:33

Witam

 

Etyka... Powoływanie się na etykę, zasłanianie się etyką gdy nam wygodnie...

Nieetyczne jest z pierwotnego punktu widzenia zabawa zwierzęciem - a takim jest ryba.Czyli łowienie, robienie fotek , wypuszczanie.

Etyczne jest złowienie i spożycie ryby.

Ta "etyka" która dziś obowiązuje jest mocno wypaczona. I nie ma znaczenia kiedy ryba zostaje złowiona, przed w czasie czy po tarle.

Tutaj na forum czytałem gdy gdzieś tam w Skandynawii, na tajnym jeziorku tubylec z przyjezdnym łowili piękne okonie. 

Złowili cztery(chyba) i tubylec zarządził odwrót. - Tyle wystarczyło na kolację...

To tyle o etyce...

 

A wypuszczanie ryb. Dziś to bezwzględny bezdyskusyjny nakaz  chwili.

Jeszcze kilka lat takiej bezmyślnej eksploatacji łowisk przez nas wędkarzy i ... no właśnie.. pozostanie kręcenie korbką kołowrotka siedząc wygodnie w fotelu...

Lub gry komputerowe - wędkarskie oczywiście hahahaha

 

Pozdrawiam Romek


  • Slavobeer, coma i uups lubią to

#7713 OFFLINE   PLnK

PLnK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów
  • LokalizacjaWrocław-okolice
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 kwiecień 2018 - 13:37

No to panowie tak na pokrzepienie przy piątku http://www.pzw.org.p...z_klusownictwem  :good:



#7714 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 13 kwiecień 2018 - 14:35

No to panowie tak na pokrzepienie przy piątku http://www.pzw.org.p...z_klusownictwem  :good:

stary temat 



#7715 OFFLINE   PLnK

PLnK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów
  • LokalizacjaWrocław-okolice
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 kwiecień 2018 - 15:00

stary temat 

Kevina też co roku na święta ogłądasz i jakoś nie stary :P

 

P.S. 

szukam po prostu pozytywów bo tu aż gęsto od sadzy  ostatnio :)


Użytkownik PLnK edytował ten post 13 kwiecień 2018 - 15:01


#7716 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 13 kwiecień 2018 - 16:28

Na mokrą muchę - pierwsza rybka 2018
Załączony plik  WP_20180413_002.jpg   66,84 KB   13 Ilość pobrań
  • Dedo, Slavobeer i Such a Jerk... lubią to

#7717 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 13 kwiecień 2018 - 17:34

Na mokrą muchę - pierwsza rybka 2018
attachicon.gif WP_20180413_002.jpg

Jak możesz! Ale jesteś nieetyczny! One też się trą na wiosnę! Nie pasujesz do tego forum!
;-)

#7718 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 13 kwiecień 2018 - 17:49

Pfff... ptaszki śpiewają, słonko świeci, tra la la la la
  • Adam K. lubi to

#7719 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 13 kwiecień 2018 - 18:40

Panowie, serio nie widzicie różnicy między łowieniem boleni zgrupowanych na TARLISKU a szukaniem aktywnych potarłowych ryb?
Faktycznie elity już tu nie ma... Została tylko zwykła patologia
  • strary i arti24 lubią to

#7720 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 kwiecień 2018 - 19:14

Gdzie ty masz POtarłowe jazie teraz? Bo mi się wydawało zawsze że boleń trze się przed jaziem...? Dziwne że na moich ostatnich 10 boleni i 10 jazi te pierwsze były w dobrej kondycji i nie lało się z nich nic i były jakie były ale raczej w dobrej kondycji a te drugie się lały były szorstkie i miały brązowe boki(nalot chyba od ocierania się o rośliny,dno itp.) Nie doszukuj się elity bo co elita od lat łowi w tym okresie nietarlowe jazie? Zawsze w tym okresie łowi się jazie które nie oszukujmy się wchodzą w mniejsze rzeki, plytkie,żwirowe czy kamieniste odcinki rzek poto żeby się wytrzeć a MY tak ja też ! Łowimy je od lat bo poprostu biorą na woblery czy inne przynęty bo są pobudzone i agresywne przed,podczas jak i chwilę po tarle.A czym w tym samym okresie różni się boleń? W tym tygodniu moim zdaniem bolki już są po a jazie w trakcie więc komu teraz przeszkadzasz w amorach? Dodaj do tego brak okresu ochronnego na dzień dzisiejszy bolenia to kogo gnębisz nietycznie? Nie neguję tych którzy łowią wtym okresie i nie bronie jestem neutralny tak dla łowców LEGALNYCH nielegalnych boleni jak i łowców równie legalnych nieetycznych jazi.Ale denerwuje mnie jak ktoś szuka etyczności tam gdzie jej poprostu NIE MA!
Jak znalazłeś swoje aktywne potarlowe ryby w większej rzece to na dzień dzisiejszy przed łowieniem poświęć pół godziny usiądź i obserwuj wodę jestem niemal pewien że zobaczysz nie raz spławiające się, kotłujące podczas amorów jazie! W mniejszej rzece trudniej to zauważyć ale tam chodzą stadiami po kilka sztuk i w ciszy schodzą na kamienie czy żwir i się kotłują,przeganiają i przepychają a jak widzą inne ryby czy woblera to poprostu też go przeganiają i dla tego często siadają na kiju...

Użytkownik Oleix edytował ten post 13 kwiecień 2018 - 19:40

  • nalewator, Slavobeer i michalvcf lubią to