Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9089 odpowiedzi w tym temacie

#8661 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 06 sierpień 2020 - 13:30

Powinny być ale jak interpretujacy się kłócą to gdzie te tablice mają wstawić :P

 

To niech poproszą niezależną stronę, aby to ustaliła.

Tablice powinny być w miejscu WŁAŚCIWYM  i w odpowiedniej odległości. Tak mają informować wędkarzy, aby żaden, choćby i laik, początkujący, nie miał wątpliwości co do tego, od którego miejsca wolno mu stać i jak ma rzucać, aby było to zgodne z przepisami.


  • elpojo lubi to

#8662 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 861 postów

Napisano 06 sierpień 2020 - 13:35

Sławku z tym nagrywaniem to uważaj :) - bo Ci wytoczy sprawę z powództwa cywilnego że bez jego zgody nagrywasz :).

A czy strażnik może zrewidować kieszenie i samochód, bez udziału Policji ?

 

Krzyczeć to on se może na stara w domu, a za ubliżanie to ja bym mu sprawę wytoczył ( jak jeszcze by mi nerwy nie pościły)

 

A  wracając do wątku- łowicie coś.



#8663 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 06 sierpień 2020 - 13:47

Prawda jest taka że PSR,ssr w duże mierze to starsi zomowcy,policjanci starego systemu.Ogólnie mówiąc beton! Więc nie wymagaj za wiele.Na tym tle tylko pozytywniej wypada wodna policja.Co do 50m każdy ch*j ma swój strój i swoją wyimaginowaną wiedzę. Pismo od ministerstwa powinno od razu obligować i ten zapis powinien być wprowadzony normalnie jako ustawa i podstawa prawna. Tak nie jest, co dalej daje pole manewru w interpretacji. Osobiście uważam jak by była już podstawa prawna ,to osoby wówczas ukarane niesprawiedliwie w ciągu 10 lat(tyle trwa przedawnienie) powinny odwoływać się do sądu i wziąść się za samowolę i stanowienie prawa strażników texasu.


  • Slavobeer lubi to

#8664 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 06 sierpień 2020 - 14:02

Prawda jest taka że PSR,ssr w duże mierze to starsi zomowcy,policjanci starego systemu.Ogólnie mówiąc beton! Więc nie wymagaj za wiele.Na tym tle tylko pozytywniej wypada wodna policja.Co do 50m każdy ch*j ma swój strój i swoją wyimaginowaną wiedzę. Pismo od ministerstwa powinno od razu obligować i ten zapis powinien być wprowadzony normalnie jako ustawa i podstawa prawna. Tak nie jest, co dalej daje pole manewru w interpretacji. Osobiście uważam jak by była już podstawa prawna ,to osoby wówczas ukarane niesprawiedliwie w ciągu 10 lat(tyle trwa przedawnienie) powinny odwoływać się do sądu i wziąść się za samowolę i stanowienie prawa strażników texasu.

Ile Ty masz lat ??

Dawno chyba nie byłeś kontrolowany :)

Większość strażników to ludzie poniżej 40ski.


  • Oleix lubi to

#8665 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 06 sierpień 2020 - 14:13

No dawno nie byłem kontrolowany przynajmniej przez straż rybacką a jak byłem 2 lata temu to niestety miałem przyjemność z ów betonem, służbistami.Łowię w przepisowych miejscach ale ich podejście do wędkarza jak do zbrodniarza...Tak jak pisałem moje ostatnie kontrole to głównie policja wodna która jest najbardziej ok.Nawet na quadach jeżdżą.A strażnicy to raczej nieuki i gamonie.Chyba że urząd kadrę zmienił i są teraz w porządku...


  • Slavobeer lubi to

#8666 OFFLINE   kanu

kanu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaRadwanice, Dolnośląskie
  • Imię:Piotr

Napisano 06 sierpień 2020 - 15:26

Raz w tym i raz w zeszłym roku kontrolowała mnie SR przed Wrocławiem. Sprawdzili wszystko jak książka pisze i nie było czepiania sie o byle co. Co do podejścia to pełna kultura. Zrobili co do nich należy. Może nie trafiłem na starych zomowców. Oceniam bardzo pozytywnie.


  • Slavobeer i pawelHERP lubią to

#8667 OFFLINE   Adrian Tałocha

Adrian Tałocha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 986 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Tałocha

Napisano 06 sierpień 2020 - 15:29

A nie prościej, nie lowić pod jazem?

#8668 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 06 sierpień 2020 - 15:55

A nie prościej, nie lowić pod jazem?

 

Pisałem w swoim poście, że jest na to sposób :)

Mi chodzi o to żeby wędkarze nie musieli denerwować się, że wyjdzie strażnik i po swojemu mu będzie interpretował coś, co powinno być jednoznacznie uregulowane. 

 

Każdy ma prawo łowić gdzie chce, z zachowaniem przepisowych odległości. 

Dla mnie łowienie przez wędkarzy pod jazami nie jest niczym złym, jeśli nie tłuką tych wszystkich ryb w beret.

 

Gwoli przypomnienia, pod wszelkimi spiętrzeniami ludzkość łowi od setek lat, łowią ryby przebywające tam lub idące na tarło (np. łososie pacyficzne, które co niektórzy koledzy z jerka, zagorzali nokillowcy też łowili) i jakoś nikomu nie przeszkadza..... Zgadza się?

Czyli dajemy lajki łowiącym ryby tarłowe (w tym jazie i klenie na wiosnę, tak tak !!! te ryby wstawiane tu na forum są tarlakami !!!), a potem krzyczymy: nie łówcie pod jazami bliżej niż 50 m !!!

Coś chyba nie tak..... 

 

Dlatego pójdę dziś na ryby (jak co dzień :) ) i się odstresuję :)

 

Slavo


Użytkownik Slavobeer edytował ten post 06 sierpień 2020 - 15:56

  • pawelHERP, eRKa i kanu lubią to

#8669 OFFLINE   Adrian Tałocha

Adrian Tałocha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 986 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Tałocha

Napisano 06 sierpień 2020 - 16:03

Ja nie oceniam przepisu, tylko skoro nie ma tablicy, to po co masz się denerwować, czy stresować.

#8670 OFFLINE   rychu1961

rychu1961

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaDolny śląsk
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Tomaszewski

Napisano 06 sierpień 2020 - 20:09

W Czechach rozwiązali to w bardzo prosty sposób,wszędzie tam gdzie nie wolno wędkować stoją tablice z napisem zakaz wędkowania i strzałką w którą strone jest zakaz,proste i skuteczne,nawet największy debil wie gdzie wolno a gdzie nie



#8671 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 861 postów

Napisano 06 sierpień 2020 - 20:44

W Czechach rozwiązali to w bardzo prosty sposób,wszędzie tam gdzie nie wolno wędkować stoją tablice z napisem zakaz wędkowania i strzałką w którą strone jest zakaz,proste i skuteczne,nawet największy debil wie gdzie wolno a gdzie nie

Super, tylko u nas w Polsce jeest odwrotnie , ten debil nie wie jak rozwiązać problem a wędkarz wie, jednak jest czochrany jak przestępca.

I tu jet problem!

Użytkownik didiunik edytował ten post 06 sierpień 2020 - 20:45


#8672 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 12 sierpień 2020 - 10:44

W Czechach rozwiązali to w bardzo prosty sposób,wszędzie tam gdzie nie wolno wędkować stoją tablice z napisem zakaz wędkowania i strzałką w którą strone jest zakaz,proste i skuteczne,nawet największy debil wie gdzie wolno a gdzie nie

 

Dokładnie o to mi chodzi. Ale Straż chce mandatów !!! W nosie mają ryby i ich ochronę. Tylko mandat wystawiony/wciśnięty się liczy.

Tak samo jest w Policji - poranna odprawa, każdy dostaje rozpiskę ile ma na koniec dnia przynieść mandatów. Premie są przewidziane dla najbardziej "aktywnych" w wypisywaniu mandatów.

 

Teraz ciekawostka nie związana z rybami, ale z mandatami:

kilka ładnych lat temu, wrocławska policja miała takie ciśnienie na mandaty, że mundurowi wymyślili na to sposób, aby "podreperować" statystyki zarówno mandatów, jak i prowadzonych spraw zakończonych złapaniem/ujęciem sprawcy. Wiecie co zrobili? Na wrocławskim rynku stawiali rowery, niezabezpieczone, a tajniacy bez mundurów stali lub siedzieli na ławkach i obserwowali. Gdy złodziej brał się za ten rower, natychmiast był łapany. Były sprawy, były mandaty, była 100% skuteczność. Tabelki były OK, słupki i statystyki były rewelacyjne. 

Uwierzycie w to?

Ja nie żartuję, to na prawdę się działo.

 

Ciut podobnie mamy z łowieniem, mamy jakieś przepisy, które wg strażników (niektórych, nie wszystkich, przyznaję szczerze) ponoć nie są zgodne z ich "światopoglądem" i starają się walić ludziom mandaty, bo przecież kasa musi grać (pod pozorem ochrony ryb).

Potem robią statystyki, chwalą się kontrolami, ale jak mówię im gdzie ukraińcy kłusują i gdzie są siatki, to słyszę "my tam nie jeździmy". Pytam dlaczego? Panowie unikają odpowiedzi..... Wg mnie boją się, bo trzeba by zasiadkę zrobić, siedzieć nocą w lesie i czekać na nich. Pokażcie mi choć jednego pana strażnika, któremu by się chciało? Z mojej wiedzy wynika, że tylko Grupa Realizacyjna SSR mogłaby się podjąć tak trudnych akcji, oni nie boją się kłusoli. Miałem przyjemność być przez nich kontrolowanym i to są prawdziwi profesjonaliści. Takie kontrole mogę mieć codziennie.

To jedyni ludzie, o których mogę powiedzieć, że nie traktują każdego spotkanego wędkarza, jak bandytę i rozumieją fakt, że im więcej wędkarzy łowiących w okolicach jazów (oczywiście z zachowaniem odległości), tym mniejsze prawdopodobieństwo, że przyjdzie tam kłusol i będzie łowił na szarpaka. Oni w wędkarzach widzą kolegę, wręcz pomoc w ochronie ryb. I tak to powinno wyglądać !!!

 

A tak poza tym, ryby nie biorą :). Chyba im za ciepło i ignorują silikonowe smaczki podrzucane im na dno :)

Mimo codziennych prób, wyniki mizerne.

Może trzeba faktycznie pod jaz? HAHAHAHA  :lol:  :lol:  :lol:

 

Slavo


Użytkownik Slavobeer edytował ten post 12 sierpień 2020 - 10:49


#8673 OFFLINE   Cezarx

Cezarx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 wrzesień 2020 - 18:12

Dzisiaj jeden przegoniony z pod jazu Bartoszowickiego stan wysoki to kusi. I co można tylko trzeba reagować. Pozdrawiam i połamania.
  • DanekM lubi to

#8674 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1933 postów

Napisano 30 wrzesień 2020 - 20:06

Ło matko, miesiąc prawie temat odłogiem leży :blink:

Jedni na Rugii, inni pod jazami łowią a ja mam pytanie, małe sandaczyki trafiają się kolegom? 

Znów mam rok dużego sandacza. Nie żebym się chwalił ale raczej się martwię bo brak młodzieży źle rokuje. Łowię na Odrze :D



#8675 OFFLINE   zander79

zander79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • Lokalizacja...na rybach
  • Imię:Grzegorz

Napisano 30 wrzesień 2020 - 20:23

Ło matko, miesiąc prawie temat odłogiem leży :blink:

Jedni na Rugii, inni pod jazami łowią a ja mam pytanie, małe sandaczyki trafiają się kolegom? 

Znów mam rok dużego sandacza. Nie żebym się chwalił ale raczej się martwię bo brak młodzieży źle rokuje. Łowię na Odrze :D

Coś tam pod jazem idzie trafić, jak zawsze, bez względu na pogodę i poziom wody. Ot, ryba się tam trzyma.

Jeśli zaś chodzi o sandacze, 3 pełne dniówki spędziłem na pontonie poniżej Głoski obławiając pierdylion główek - 0 zedów :ph34r: Przyłowy szczupakowe natomiast a i owszem, natomiast upragnionych pstryków brak...


  • analityk lubi to

#8676 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1933 postów

Napisano 30 wrzesień 2020 - 21:02

Rzeka w tym rejonie zwolniła, szczupak ma doskonałe warunki w takiej wodzie. Od dwóch lat zaczyna tam rządzić, nawet bolki rzadziej tam biją choć sztuki coraz grubsze.

 

Ps. Biała wędka ;) ?


  • pawelHERP lubi to

#8677 OFFLINE   zander79

zander79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • Lokalizacja...na rybach
  • Imię:Grzegorz

Napisano 01 październik 2020 - 05:48

Rzeka w tym rejonie zwolniła, szczupak ma doskonałe warunki w takiej wodzie. Od dwóch lat zaczyna tam rządzić, nawet bolki rzadziej tam biją choć sztuki coraz grubsze.

Ps. Biała wędka ;) ?

Tak się jakoś złożyło😎

#8678 OFFLINE   marienty

marienty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 01 październik 2020 - 21:59

Ło matko, miesiąc prawie temat odłogiem leży :blink:

Jedni na Rugii, inni pod jazami łowią a ja mam pytanie, małe sandaczyki trafiają się kolegom? 

Znów mam rok dużego sandacza. Nie żebym się chwalił ale raczej się martwię bo brak młodzieży źle rokuje. Łowię na Odrze :D

Zwykle w sezonie miałem sporo przyłowów małych sandaczy przy nocnym kleniowaniu bo często łowię ów klenie na typowo sandaczowe wobki - gloogi nike, rapala original, spinnermany itp. W tym sezonie sandacza, nawet tego krótkiego, nie widziałem. Nie robił bym z tego reguły. Ten rok jest w ogóle dziwny (zwariowany)...


Użytkownik marienty edytował ten post 01 październik 2020 - 21:59

  • strary lubi to

#8679 OFFLINE   Cezarx

Cezarx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 październik 2020 - 06:04

Też tak uważam. Trafiłem chyba tylko jednego małego. Moim zdaniem ten rok jest ok gdyż przez długi okres była wysoka woda więc nie połowili i nie zjedli.

#8680 OFFLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 20 październik 2020 - 00:34

Hej,

ma ktoś może aktualne fotki z wysokiej wody (odcinek od zapory w Malczycach w dół)? Ciekaw jestem jak tam wygląda teraz, a aktualnie nie wybieram się w okolice Wrocławia :/ 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych