Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance X4 PRO czy może Mark 5x PRO?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   ganz

ganz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 25 maj 2011 - 07:10

Witam serdecznie
Mam do Was wielką prośbę. Zamierzam zakupić echosondę (budżet do 1400 PLN) i chciałbym zasięgnąć porady jaki model wybrać.
Zamierzam ją używać na łodzi, metoda spinning, woda (rzeka) raczej płytka do 3 m., tylko miejscami ok 6m.
Wstępnie przymierzam się do dwóch modeli a mianowicie Lowrance X4 PRO oraz Mark 5x PRO. Mam tylko pytanie czy mocniejszy sygnał i większy wyświetlacz są warte różnicy w cenie około 600 PLN?
A może znacie jakieś inne sondy w tym przedziale cenowym. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

#2 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 25 maj 2011 - 09:01

a może mark 5 x.zwróć uwagę na rozdzielczość.chyba że koniecznie potrzebujesz stożek 120 stopni to mark 5 x pro.

#3 OFFLINE   ganz

ganz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 25 maj 2011 - 13:47

... koniecznie potrzebujesz stożek 120 stopni to mark 5 x pro.

dzięki za odpowiedź
Tak jak pisałem to jest płytka woda więc szeroki stożek może być przydatny. Różnica pomiędzy Mark 5x a 5x PRO jest rzędu ~200 PLN. Taka funkcjonalność może być przydatna.

Pozdrawiam

#4 OFFLINE   Bajzi

Bajzi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 25 maj 2011 - 21:27

Posiadam i używam Mark 5x PRO. Mimo że posiada stożek 120 stopni to z praktyki mogę Ci powiedzieć że dobrze widać szczegóły dopiero przy głębokości około trzech metrów. Pływam na Zaporówce gdzie przejrzystość wody jest dość duża, mimo to na płytkiej wodzie jest dużo zakłóceń a przy zmniejszonej czułości praktycznie nadaje się tylko do pomiaru głębokości. Nie dotyczy to tylko tego modelu ale chyba ogólnie wszystkich sonarów bo to nie są urządzenia stworzone do penetrowania płytkiej wody. Na płytkie zbiorniki szkoda wydawać kasę na wyszukane urządzenia bo i tak tylko w niewielkim procencie będziesz korzystał z tego co oferują.

#5 OFFLINE   ganz

ganz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 26 maj 2011 - 09:27

....Na płytkie zbiorniki szkoda wydawać kasę na wyszukane urządzenia bo i tak tylko w niewielkim procencie będziesz korzystał z tego co oferują.

dzięki za informację
Głównie chcę lepiej poznać ukształtowanie dna bo dość często się zmienia. Może faktycznie nie ma co szaleć i wystarczy X4.

Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych