Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Dwustopkowe Pacifiki...


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,676 posts
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Posted 25 May 2011 - 17:04

Hmmmm... Wykombinowałem sobie przezbrojkę kija... No i rzuciły mi się w oczy takie oto przelotki jako alternatywka dla normalnych dwustopkowych fudzików...
http://cgi.ebay.com/PAC-BAY-LITE-DUTY-GUIDES-SIC-RING-MODEL- NSG25-/270753454078?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f0a2 9d7fe

No i teraz zasadnicze pytanie: czy ktoś już takie cudaki montował i czy to się do czegoś nadaje (oczywiście do zastosowań kijko-spinningowych)..?

#2 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 804 posts
  • Lokalizacjalubelskie

Posted 27 May 2011 - 15:45

Witam
A dlaczego cudaki? :unsure: To jest stary model przelotek( chodzi o ramkę)wymyślony przez firmę Seymo ,obecnie produkowany także przez Bacyfic Bay.Ja bardzo lubię te przelotki i jako 2 stopkowe zakładam tylko takie.Maja w sumie same zalety.
-są lżejsze niż zwykłe 2 stopkowe ( nie maja dodatkowego podparcia ramki)
-konstrukcja ramki sprawia że przelotki nie powodują miejscowego prze sztywnienia blanku i pracują razem z nim .Najbardziej nadają się do mocniejszych, głeboko pracujacych pod obciążeniem blanków
-no i są tańsze :D
Wadą jest tylko to ,że nie są produkowane we wszystkich rozmiarówkach i twardościach ringów.
Pozdrawiam
Wojtek

#3 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 posts

Posted 31 May 2011 - 14:58

Witam,
dawno temu na przełomie tysiącleci
do kołowrotka daiwa tournament Z ia 2500 skompletowałem spinning talon 9’6; M3; VI plus; 3 części; 2,90m; 10-28g; 8-17lbs; akcja moderate; moc medium.
Akcję moderate talon 9’6, M3, im VI + charakteryzuje głębokie ugięcie pod dynamicznym ciężarem własnym, np. puste wymachy.

Na blanku jw. jest 11 przelotek. Pośrednich 9 to właśnie tzw. węże jak na zdjęciu. Pewno są lżejsze od tradycyjnych dwustopkowych i alternatywne dla tych w ramkach tytanowych. W porównaniu nawet z trójnogami węże są elastyczniejsze i lepiej od nich współpracują z blankiem nie zmieniając radykalnie jego głębokiego ugięcia. Trzy razy zdarzyło się, że ściągając szczytówkę ze środkowej części dłoń ześliznęła się i zupełnie spłaszczyła przelotkę. Żaden problem , po wyprostowaniu działa do dziś. Generalnie odręczna korekta odgiętych przelotek , z uwagi na dodatkowy podkład omotkowy i solidny lakier, nie sprawia problemów. Węże dają również lepszy dostęp do blanku i łatwość konserwacji. Zdecydowanie dogodniej pucować rejon ich sąsiedztwa.
Z dodatkową podomotką oraz dobrym lakierem stanowią idealne zbrojenie mocniejszego, długiego spinningu do połowów z brzegu mocno zakrzaczonej rzeki.

Lekka konstrukcja przelotki typu węzę przede wszystkim chyba pasuje do muchówki.

Wędka w latach 99-06, przy zastosowaniu monotematycznie jedno hakowych ripperów, okazała się fartowna: szczupak 105 cm, kilkanaście walecznych sumków trochę więcej powyżej 1 m. O rybkach, które nie udało się nią zaciąć lub skontrować nie wspomnę.

Pozdrawiam


#4 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,676 posts
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Posted 31 May 2011 - 18:47

Dziękuje bardzo Szanownym Panom za ratunek bo w życiu takich nie montowałem i zielonego pojęcia nie miałem jak to się w praniu zachowuje... A że kijek, który postanowiłem odchudzić (bo był na dwustopkowych emenkach), to taka witka ponad trzy i pół metra 7-40 gramów, to się ciutkę bałem eksperymentować w ciemno... :unsure: :lol: