Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Przypony - jakie stosujecie ?


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
355 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 18 listopad 2021 - 20:25

Specjalnymi no偶ycami do ci臋cia drutu i plecionek stalowych. Nie zaginaj膮 plecionki, tn膮 czysto. Tego typu:
https://allegro.pl/o...NcaAsPHEALw_wcB

U偶ytkownik krzysiek edytowa艂 ten post 18 listopad 2021 - 20:28

  • Radek_Z lubi to

#322 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1130 post贸w

Napisano 18 listopad 2021 - 20:30

Zwyk艂e obcinaczki boczne do drutu lub no偶yczki, zale偶y co idzie na przypon

#323 OFFLINE   welfron1

welfron1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 post贸w

Napisano 18 listopad 2021 - 20:38

Na teraz korzystam z Linka przyponowej Siglon Wire od psulka.

#324 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Gie艂da komercyjna
  • PipPipPip
  • 4885 post贸w
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 18 listopad 2021 - 23:32

Siglon Wire tniesz zwyk艂ymi szczypcami do drutu, bez podgrzewania, nie rozcapierza si臋. Ja u偶ywam NWS boczne, ale teraz ceny s膮 zaporowe (ale bym kupi艂 nawet i za te 90, bo jako艣膰 super).

Wys艂ane z mojego SM-G975F przy u偶yciu Tapatalka

#325 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 post贸w

Napisano 19 listopad 2021 - 07:03

Je艣li masz problem z rozcapierzaniem si臋 ko艅c贸wek po ci臋ciu to daj kropelk臋 super glue przed ci臋ciem. Ja w domu mia艂em knipexy i daj膮 rad臋, tylko knipex drogi

#326 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 19 listopad 2021 - 07:44

Je艣li masz problem z rozcapierzaniem si臋 ko艅c贸wek po ci臋ciu to daj kropelk臋 super glue przed ci臋ciem. (...)

 

Przy ci臋ciu no偶cami/szczypcami, o kt贸rych pisa艂em powy偶ej nie ma mowy o rozcapierzaniu si臋 ko艅c贸wek, mia偶d偶eniu drutu, zaginaniu i tym podobnych atrakcjach. Koniec jest okr膮g艂y i wchodzi w tulej臋 nawet na wcisk. Kupi艂em z 8 lat temu i od tego czasu mam spok贸j. Pewnie starcz膮 mi do ko艅ca 偶ycia, chyba 偶e zgubi臋 albo ukradn膮 ;)



#327 OFFLINE   welfron1

welfron1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 post贸w

Napisano 19 listopad 2021 - 08:02

Rozwarstwianie linki potrafi doprowadzi膰 do bia艂ej gor膮czki jak trzeba prze艂o偶y膰 przez tulejki. Zam贸wienie posz艂o, te kt贸re Krzysztof poleci艂.

#328 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 717 post贸w
  • LokalizacjaRumia

Napisano 20 listopad 2021 - 17:53

Rozwarstwianie linki potrafi doprowadzi膰 do bia艂ej gor膮czki jak trzeba prze艂o偶y膰 przez tulejki. Zam贸wienie posz艂o, te kt贸re Krzysztof poleci艂.


Jak jest rozwarstwienie to wystarczy ko艅c贸wk臋 podgrza膰 do czerwono艣ci zapalniczka i przyci膮膰 no偶yczkami.

#329 OFFLINE   luk_gda

luk_gda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 post贸w
  • LokalizacjaGda艅sk
  • Imi臋:艁ukasz

Napisano 01 luty 2022 - 19:09

Jakie macie patenty na przypon do lekkich wobler贸w do twitcha? 艁owi臋 na wodzie gdzie jest sporo szczupaka, kt贸ry obcina wobki na standardowym fluo 0.22-0.24. Testowa艂em w tym roku regenerator 0.3, ale jest troch臋 za gruby do malutkich wobkow i zmienia ich prac臋. Z drugiej strony cienkie metalowe przypony s膮 raczej mi臋kkie, i po kilku zaplataniach w kotwiczki deformuj膮 si臋 niemi艂osiernie. Podsumowuj膮c: jaki materia艂 przyponowy na okonia pod ma艂e woblery? :)

#330 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1130 post贸w

Napisano 01 luty 2022 - 19:56

Ja u偶ywam stroft niti polywire lub monowire. Nie skr臋caj膮 si臋 jak wolfram i mo偶na normalnie wi膮za膰 do agrafki. Minus to cena

Za艂膮czone pliki



#331 ONLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 post贸w
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imi臋:Grzegorz

Napisano 01 luty 2022 - 20:06

Jakie macie patenty na przypon do lekkich wobler贸w do twitcha? 艁owi臋 na wodzie gdzie jest sporo szczupaka, kt贸ry obcina wobki na standardowym fluo 0.22-0.24. Testowa艂em w tym roku regenerator 0.3, ale jest troch臋 za gruby do malutkich wobkow i zmienia ich prac臋. Z drugiej strony cienkie metalowe przypony s膮 raczej mi臋kkie, i po kilku zaplataniach w kotwiczki deformuj膮 si臋 niemi艂osiernie. Podsumowuj膮c: jaki materia艂 przyponowy na okonia pod ma艂e woblery? :)

Mo偶e cienka struna, grubo艣膰 0,2~0,3 mm daje rad臋

Wys艂ane z mojego M2101K6G przy u偶yciu Tapatalka

#332 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Gie艂da komercyjna
  • PipPipPip
  • 4885 post贸w
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 01 luty 2022 - 20:34

呕aden wolfram. Zwyk艂a stal 1x7 si臋 nie odkszta艂ca i jest niedroga. Wolfram to pora偶ka.

Wys艂ane z mojego SM-G975F przy u偶yciu Tapatalka

#333 OFFLINE   luk_gda

luk_gda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 post贸w
  • LokalizacjaGda艅sk
  • Imi臋:艁ukasz

Napisano 01 luty 2022 - 20:55

Pawe艂 na tuleje to zaciskasz? We藕 na priv daj zna膰 czy masz co艣 takiego u siebie.

#334 OFFLINE   Kozi81

Kozi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 post贸w

Napisano 02 luty 2022 - 01:26

Jakie macie patenty na przypon do lekkich wobler贸w do twitcha? 艁owi臋 na wodzie gdzie jest sporo szczupaka, kt贸ry obcina wobki na standardowym fluo 0.22-0.24. Testowa艂em w tym roku regenerator 0.3, ale jest troch臋 za gruby do malutkich wobkow i zmienia ich prac臋. Z drugiej strony cienkie metalowe przypony s膮 raczej mi臋kkie, i po kilku zaplataniach w kotwiczki deformuj膮 si臋 niemi艂osiernie. Podsumowuj膮c: jaki materia艂 przyponowy na okonia pod ma艂e woblery? :)

Znana jest mi jedna w miar臋 bezproblemowo dost臋pna linka kt贸ra powinna spe艂ni膰 Twoje wymagania. AFW dystrybuowana przez Dragona pod nazw膮 self-made sulfron 1x19 3kg po oko艂o 2,5m, z regu艂y jest jej troch臋 wi臋cej. Cieniusia ale w otulinie wi臋c sztywniejsza od bardziej lubianych przeze mnie surfstrand贸w. Polecam zaciska膰 pod dwoma r贸偶nymi k膮tami do艣膰 delikatnie na cybanty z dodatkiem kropelki. Jedyny problem to w艂a艣nie cybanty. Cholernie ci臋偶ko znale藕膰 co艣 o mniejszym fi jak 0,6 gdzie sama linka ma ok 0,2mm. Dlatego przydaje si臋 kropelka. Ja do podobnych lecz mi臋kszych surfstrand贸w tn臋 standardowe ok 10mm na p贸艂. I mi si臋 艣wietnie ten patent sprawdza. A u偶ywa艂em zar贸wno sulfrona jak i obecnie ju偶 tylko surfstranda.



#335 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 811 post贸w
  • LokalizacjaLubin
  • Imi臋:艁ukasz

Napisano 02 luty 2022 - 06:39

A ja zadam inne pytanie. Czy macie jakie艣 negatywne do艣wiadczenia pod k膮tem ilo艣ci bra艅 w przypadku delikatnego 艂owienia okoni powiedzmy na przyn臋ty od 5 cm do 9cm uzbrojone w g艂贸wki od 2 gram wzwy偶 i u偶yciu linki 7x7 najmniejszej 艣rednicy 0.36 - np Dam'a Effzett Coated Core?
Linka jest na tyle mi臋kka, 偶e nie powinna wp艂yn膮膰 negatywnie na prezentacj臋 przyn臋ty a plusem jej niew膮tpliwym jest to, 偶e szczupak jej nie przegryzie.
  • Bolemor lubi to

#336 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕 (艂owiska O/Sieradz, O/Piotrk贸w).
  • Imi臋:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 03 luty 2022 - 11:31

Nie dostrzeg艂em, aby przypon odstrasza艂 okonie, ale ja u偶ywam do艣膰 cienkich Surfstrand Light 3-5kg.



#337 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 811 post贸w
  • LokalizacjaLubin
  • Imi臋:艁ukasz

Napisano 03 luty 2022 - 14:53

Ja kupi艂em Dam Effzett Coated Core49 艣rednica 0.36mm wytrzyma艂o艣膰 7kg. Szpulka 10m kosztuje 39 z艂. Linka jest mi臋ciutka.

U偶ytkownik scOOtt edytowa艂 ten post 03 luty 2022 - 14:53


#338 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Gie艂da komercyjna
  • PipPipPip
  • 4885 post贸w
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 03 luty 2022 - 15:04

0,36 to troch臋 grubo. W mi臋kkich jest np. Siglon Wire 7x7 0,22mm 5m + 50 tulejek w podobnej kwocie, a mo偶na go te偶 normalnie wi膮za膰 w臋z艂ami. Przypon za bardzo nie przeszkadza, ale poniewa偶 jest stalowy, to troch臋 wa偶y i nieco zmienia prac臋 lekkiej przyn臋ty. W 0,36 tym bardziej.

Wys艂ane z mojego SM-G975F przy u偶yciu Tapatalka

U偶ytkownik psulek edytowa艂 ten post 03 luty 2022 - 15:05


#339 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 887 post贸w
  • LokalizacjaWroc艂aw

Napisano 03 luty 2022 - 15:16

Ja kupi艂em Dam Effzett Coated Core49 艣rednica 0.36mm wytrzyma艂o艣膰 7kg. Szpulka 10m kosztuje 39 z艂. Linka jest mi臋ciutka.

Jest w otulinie?

#340 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 811 post贸w
  • LokalizacjaLubin
  • Imi臋:艁ukasz

Napisano 03 luty 2022 - 16:01

Jest w otulinie?

Tak, jest w otulinie.
  • elpojo lubi to




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 4

0 u偶ytkownik贸w, 4 go艣ci, 0 anonimowych