Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Interpretacja obrazów z echosondy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   quatro007

quatro007

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Olek

Napisano 28 maj 2011 - 09:23

Są na forum wątki, w których temat się przewijał, jednak bez konkretów. Na sieci też za dużo nie znalazłem, albo nie umiałem znaleźć. Może ktoś ma jakieś strony, albo osobiste zdjęcia albo filmiki tego co echosonda z siebie wypluwa i jak się do tego odnosić. Nie chodzi mi tutaj o strony typu jak działa echosonda bo to to wiem, ale o takie z życia wzięte widoki. Sprecyzował bym również, że raczej interesuje mnie echo z niższej półki bo mam Lowrance X-4 Pro. Może też ktoś ma jakieś doświadczenia z tą sondą to z miłą chęcią poczytam. Ja nie mam porównania ani też jakiegoś długiego stażu w jej użytkowaniu, więc na razie nie oceniam.
Fajne wydaje mi się filmiki znalazłem takie:



#2 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 28 maj 2011 - 18:35

najlepiej samemu wybrać się nad wodę i poświecić trochę czasu na ustawienia i obserwacje.jak puścisz gumę przy łodzi bedziesz miał podobny obraz jak na filmie.najlepiej uczyć się na własnej sondzie a z czasem będziesz umiał bardzo wiele z niej odczytać.

#3 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 maj 2011 - 21:05

Interesujace interpretacje na tych filmach - podskakujaca mormyszka ilustrowana jako linia prosta, robaki, ktore nie chca tonac...
Z moich spostrzezen, z nieco bardziej zaawansowana sonda wynika, ze jezeli sie nie poruszamy (a tutaj jest taka syt.) to prawdziwy obraz pokazuje jedynie tzw. funkcja fastrak (moze sie to rozmaicie nazywac w zaleznosci od firmy)

Gumo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych