Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Dąbek 111 - Przeróbka St Croix 2SC66XHF

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 28 maj 2011 - 15:55

Witam
Jak w temacie mam okazyjnie kupionego Premiera do 2oz ,na dwustopkowych przelotkach i myślę o odchudzeniu go i zamontowaniu pojedyńczych.Kij z przeznaczeniem do jerków szczupakowych i cięższych kogutów na sandacza.Główną bolączką jest jednak to ,że to jednoskład i tak sobie wymyśliłem aby chlasnąć go w pół i wkleić spigot.
Nie ukrywam ,że liczę na opinie czy kij nada się do w/w zastosowań i na ewentualną podpowiedż dot. montażu spigota , bo w tym temecie jestem zupełnie zielony.Z przelotkami sobie poradzę ale do spigota będzie potrzebny fachowiec.

Pozdrawiam

Rafał
 



#2 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 31 maj 2011 - 16:33

Witam
Trochę się walnąłem z symbolem wędki w temecie. Jest to seryjny jednoskład PS66XHF na dwustopkowych przelotkach.Pomysł z przerobieniem na dwusklad chyba skutecznie mi już wybił ze łba właściciel jednej z pracowni.Cyba będę musiał się przełamać do jednoskładu , w sumie w łodzi nie zawadza a w domu i tak stał w kącie od 1.5 roku.
Jednak odchudzenie go jest teraz dla mnie sprawą priorytetową, więc jeśli mógłbym liczyć na jakąś propozycję to jestem z góry wdzięczny. Wędka ma współpracować ze Slamerem 360 i myślałem aby zacząć od 30V i skończyć 7 na szczycie.I teraz nie niewiem czy po wlotowej 20-12-8-7-7 i szczyt, czy z 30 przejść od razu na 16 i później 10-8 -7-7 i szczyt. Orginalnie ma 6 dwustopkowych.Nie wiem czy drastycznie obniży to wagę kija ,ale zawsze to parę deko mniej.


Pozdro

Rafał

#3 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 maj 2011 - 18:49

Prosciej byloby podac, jakie sa parametry wedki, po tym szuka sie blanku i mozna wywnioskowac czy warto sie bawic w wymiane przelotek.
Na 1 rzut oka taki blank nie wystepuje...jaka jest podana moc tej wedki..?

Gumo

#4 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2664 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 01 czerwiec 2011 - 08:35

Ja bym pierwszą od kołowrotka dał dwustopkową co najmniej 30, a może i nastepną też dwustopkową, albo i wszystkie ... zaraz, zaraz! Czy on przypadkiem nie ma już dwustopkowych?.

A w ogóle, to zrobiłbym z tego casta. Jerkowanie spinningiem jest do dupy. Multik jest duuużo wygodniejszy.

Pzdr,
Fatso

#5 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 01 czerwiec 2011 - 23:17

Jak już wspomniałe podałem z bani błędnie opis blanku w temacie.Jest to fabryczny Premier PS66XHF 20-25lb 3/4-2oz.Zgadza się jest w całości na dwustopkowych przelotkach.Potrzebuję opinii fachowców ,czy jest sens zmieniać przelotki na jednostopkowe ,Sw celu zmniejszenia wagi wędki,czy może sobie odpuścić .Od popsucia blanku w celu zrobienia z niego jednoskładu już odwiódł mnie rodbuilder jednej z pracowni.Wędka fajnie pracuje z ciężkimi kogutami i gumami ,nawet 40g i wyżej ,jedenak męczy rękę już po godzinie .
Jerkowania spinem pewnie jest do dupy dla wedkujących castami,ale ja i pewnie wielu innych używa do tego tylko spina i pewnie nigdy nie będzie im dane potwierdzenie pow. opinii.I bez urazy , nie żebym był przekonany o wyższości spina nad castem, po prostu chyba już za późno na naukę i szkoda czsu na rozplątywanie kapuchy po nieudolnych próbach rzutowych .
Jeśli zmiana przelotek na w/w kiju nie ma sensu, to najwyżej rozejżę się za czymś innym ,ale jeśli uważacie że jest cień szansy to proszę o propozycje spacingu przelotek jednostopkowych.
Pozdrawiam
Rafał


#6 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 02 czerwiec 2011 - 06:45

Rafał zawsze warto kombinować, tym bardziej że kijek dostałeś okazyjnie. Przelotki dwustopkowe to większa ilość omotki i lakieru, a więc większa masa i bezwładność. Ostatecznie można nawet oskórować gościa. Przy 20-25lb nie powinno być problemu. Myślę tak: Y30,Y16,Y10,Y8JL,7L,6L,6L+szczyt6.Jeśli plećka nie za gruba powinno być o.k.
jednoskład przerobić na jednoskład? :unsure:
pozdro Artur

#7 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2664 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 02 czerwiec 2011 - 06:47

chyba już za późno na naukę i szkoda czsu na rozplątywanie kapuchy po nieudolnych próbach rzutowych

Więcej wiary w swe możliwości B)
Ja czterdziestkę od jakiegoś czasu już z drugiej strony oglądam...nie jest to wiek szkolny i też myślałem sobie, że ten multik, to fanaberia, a uczyć się go nie będę i te kapuchy ... na cholerę mi to.

Do czasu...
w zeszłym roku jesienią machnąłem kilka razy jerkówką z multikiem (sam jerkami machałem kijem spiningowym). Różnica kolosalna!!!! :huh: Oczywiście z korzyścią dla multika. B)

Sądziłem jednak, że brak splątania linki był wyłącznie zasługą procesora (Shimano DC). Embarassed

A gucio! Multikiem całkiem łatwo się rzuca, byle kciukiem trochę kontrolować i hamulce odpowiednio ustawić. Natomiast ból łapy po godzinie? Zapomnij :huh:

Mam już dwa multiki i coś jeszcze mi po głowie chodzi Embarassed

Zważ Waść na powyższe rozważania i rozważ możliwość wyższości multika (na pewno w jerkowych zastosowaniach)

Pzdr,
Fatso

P.S. A w kwestii przelotek jednostopkowych ... pewnie by się dało ... jakieś L-ki na szczycie ...

#8 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 czerwiec 2011 - 13:24

Zmuszasz mnie Wasc do nadwyrezania mojego najslabszego organu... B)

Moze za duzo lazilem po upale....ale nie widze w ofercie gotowej wedki, konczy sie na PS66MHF2.
XH wystepuje w dlugosci 7'.

Idac do blankow, z jakich to mogli skrecic...to... :D ....tez sie nie zgadza, konczy sie w tej dlugosci na blanku MH a to jest do 17LB.
Patrzac na castingi, konczy sie na H...

Zakladajac, ze jest to blank do 25LB, patrzac po 7' - 3.3oz wagi blanku i szczytowka (tip) 7.0.
Jak na ta dlugosc to jest prawdziwy kawal blanku...drogi sa 3: - nie ruszac i lowic - to lekkie nie ma prawa byc; zostawic ze 2 od kolowrotka przelotki 2 stopkowe i dalej pojechac LV (beda lzejsze od Y) tak, aby byly jak najmniej widoczne slady po zdjetych poprzednich przelotkach; oskrobac blank z lakieru ochronnego, wowczas znika problem ze sladami,zachowujac 1(2szt) przelotek 2 stopkowych (do wykorzystania moze sie beda nadawac odzyskane), na szczycie nie schodzic ponizej nr 7. Na szczyt 7 sic.

Dokladnego spacingu balbym sie podawac na odleglosc - to zawsze dobrze jest przymierzyc czy calosc wspolgra.

Zaznaczam, ze skrobaniem sam nie bawilem sie i nie wiem, jaki do konca bedzie wynik - zawsze to usowa sie 1 z warstw ochronnych...

Gumo

#9 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 02 czerwiec 2011 - 18:00

Gumo
zapewniam cię ,że jest ta wędka w ofercie St Croix a na pawno była, gdyż patrzę na nią właśnie, jak stoi sobie w kącie , bo to jednoskład PS66XHF,który miałem przeciąć ale tego nie zrobię.Póżniej postaram się wrzucić fotkę opisu.
Powiem szczerze,że Fatso podłechtał odrobinę moją ambicje.Parę lat temu mieliśmy z kumplami checi spróbowania castingu,po tym jak widzieliśmy chłopaków z Elbląga . Nie pamiętam teraz ,czy to był Sławek Kubasiewicz ,czy któś od niego z klubu ,ale radzili sobie z tematem na Martwej Wiśle i zachwalali szczególnie do Jerków na Nogacie i Drużnie. Skończyło się na słomianym zapale i jakoś nie znalazł się żaden pierwszy odważny. Już to widzę ,jak gapią sie na namnie bykiem w łódce he ,he ,he.
No i jakby niemożliwe stało się faktem, To radzilibuście przebudować całość ,czy istnieje możliwość pozostawienia rękojeści z uchwytem spinindowym.
Pozdro Rafał.





#10 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 02 czerwiec 2011 - 18:05


Oto opis trochę szybciej jak później

Załączone pliki



#11 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 czerwiec 2011 - 19:49

Aktualne wobec tego bedzie poczynajac od slowa Zakladajac..
Trzeba wybrac samemu bo samemu sie bedzie na to lowic...

Gumo
p.s. Tak, temat Martwej rozne chlopaki rozpracowywali az rozpracowali...

#12 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 02 czerwiec 2011 - 20:29

Korzystając z udzielonego sobi głosu, chciałbym pokazać zbudowane własnorecznie wędeczki, które powstały wyłącznie na bazie informacji z tego forum podpartych filami z youtube.
-pierwsza to okoniówka na łódkę zbudowana na na blanku St Croix 3S70MLF-2 4-10lb 1/8-3/8 oz.Rękojeść StCroix ,uchwyt DPS 16 Fuji .uzbrojonyw w alconity 25Y,16Y, 10Y,8Y, 7L,6L,5.5L i szczyt 5.5sic FST .Bardzo fajne narzędzie do gum na główkach .Pieknie ładuje się już od 2g + gyma ,do 10 g+guma komfortowo. Obrotówki ciągnie już od 1 i daje radę nawet4 comet.Dla mnie będzie idealny na okonia z głębszej wody, gdzie częstym przyłowem jest sandacz.Sygnalizacja brań oraz kontakt z gumą jak i z dnem super (branie okonia na plecionce czuć w Łokciu).

Druga wędka to andaczówka ,pierwsza chyba z prawdziwego zdarzenia gdyż do tej pory używałem Dragona Milenium 2m do 35 g i wklejki Congera Zander 2.55m do 28g. Ala co by nie mówić o chrustach sklepowych ,jednak sentyment do w/w pozostanie ,bo wiele rybsk wyjęły i frajda była przednia.
Wracając do sandaczówki jest zbudowana na blanku phenixa karabeli MBX79ML-2 moc 17lb 10-21g.Przynętami w zakresie główka 7-20g +riper 10cm robi co dusza zapragnie.branie objawia się niczym porażenie prądem.Kiedy przechodził test na szczupłych przy pierwszym kopie tak się przestraszyłem że myślałem że z łódki wylecę .
Sama Rękojeść wykonana przez Pana Irka Walczyka ze Spinrodu, ale wklejana jak i reszta przez moją skromną lecz wredną czasami osobę.Wędka uzbrojona w Alconity 30y,16y,10y 8y,7L,3X6L i SIC FST6. Lakier to U-40LS Supreme położony dwukrotnie.



Jest jeszcze trzeci Batso HS1023 zrobiony dla kumpla, jak pożyczy do sesji to wrzucę fotki
PS.
Już widzę jak leżycie ze śmiechu widząc opis na blanku Phenixa

Załączone pliki



#13 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2664 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 02 czerwiec 2011 - 22:19

Śmiech? Nie widziałeś moich podpisów :blush::lol: :lol:
Jak będę mieć chwilkę i do tego jeszcze przypomnę sobie, to w swojej galerii :unsure: dodam parę fotek. Nie masz się czego wstydzić. :D

Pzdr,
Fatso

#14 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 03 czerwiec 2011 - 00:09

Tytułowy blank i tak będzie przezbrajany i pewnie i oskórowany, a jesli tak to coraz częściej chodzą po głowie niecne myśli (i tu autorem zatrucia jet Fatso),aby zrobić z niego casta.W tym temacie jestem zupełnie zielony.Więc pewnie foregrip i uchwyt kołowrtka idą w pył.Dobra montuję pazurek i górną część rękojeści i w tym momencie wkraczacie wy drodzy forumowicze .Nie mam mianowicie zielonego pojęcia jakich użyć przelotek, w jakiej odległości wlotowa od kołowrotka itp.
Tak po wstępnym przeglądnięciu postów dot castingu ,multikiem mógłby być Shimano Curado 201E, przynęty to slidery 7 i 10 ,oraz ciężkie kuraki i gumy . z góry podziękował za pomoc.
pozdro
Rafał

#15 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 03 czerwiec 2011 - 06:04

1. W temacie zdjęć- :D :D :D
2. W temacie 2SC66- nie zostało Ci nic innego, tylko do roboty się brać...
ps. nie leżymy ze śmiechu.

#16 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 03 czerwiec 2011 - 06:49

Artur
Dęki za wyrozumiaóść

PS.
Od dwóch dni sandacze lecą w kulki ,więc jadę wykonać zemstę na zalewowych okoniach.Jak wrócę dam znać co i jak.
pozdro
Rafał

#17 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 07 czerwiec 2011 - 15:41

Z uwagi ,że w/w patyk będę przerabiał na casta,mam parę pytań technicznych.Prawdopodobnie będę miał do dyspozycji przelotki Fuji Hardloy cast dwustopkowe i pytanie czy mogę je użyć aż do topu, czy może w końcówce zastosować l-ki.Nie mam ich teraz przed oczami , są w dziale sprzedam i chce je odstąpić kolega Yglo.Drugie pytanie dot rękojeści , czy mam wymieniać całość czy tylko Foregrip i uchwyt, dolna część ma 25 cm i nie wiem czy nie będzie aby za krótka. Ja jestem wysoki i nie wiem czy będę miał dostateczne podparcie pod przedramieniem.I po trzecie nie wiem jaką przelotką zacząć ,czy 16 MN będzię compromisem pod okrąglaka lub niskoprofilowca, czy nie da się tego pogodzić?
Pozdro

#18 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 czerwiec 2011 - 13:45

Korzystając z udzielonego sobi głosu, chciałbym pokazać zbudowane własnorecznie wędeczki, które powstały wyłącznie na bazie informacji z tego forum podpartych filami z youtube.


:mellow: aż przyjemnie poczytać coś takiego, dobra robota mam założyć nowy wątek w galerii rodbuildingowej użytkowników, w oczekiwaniu na kolejne patyki / przezbrojki?

Pozdrawiam

#19 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 czerwiec 2011 - 13:53

Sporo pytań - wydaje mi się że wystarczy jeśli zaczniesz od #12. Teraz jest zresztą silny trend żeby stosować jeszcze mniejsze przelotki. Czy całość w dustopkowych - patrząc na parametry tytułoiwego blanku powiedziałbym że niekoniecznie. Pierszych kikla przelotek mozesz dać na dwóch stopkach, resztę dokończyc L-kami.
Długość dolnika - to juz musisz dobrać sam do swoich parmaterów. Czym dłuższ rękojeść tym lepsze wyważenie kija i podparcie przy holu, ale niestety również skrócenie długosci użytkowej wędki - te 25cm przy tym blanku wydaje się ok powiem szczerze, ale to Tobie musi leżeć przede wszystkim.

#20 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 15 czerwiec 2011 - 10:20

Pytań sporo i pewnie będzię więcej.Trochę się niecierpliwiłem brakiem odzewu i przy okazji zakupu Hardloy skonsultowałem się z Yglo, który doradził właśnie kończyć L-kami i narazie wizja jest taka; dwustopkowe 12,10,8,7, iL-ki 3lub4X7 i top 8.
Na początek zdjąłem przelotki i obrałem blank z farby, używając papierów ściernych i pasty polerskiej.Powiem wam wyłoniła się super sztywna błyszcząca szpada, nie wiem po jakiego diabła malują te blanki .No i okazało się ,że amerykańska robota nie jest wcale taka perfekcyjna, bo przelotki jak i uchwyt ewidentnie zamontowane z boku kręgosłupa.Buć może nie przywiązują do tego wagi przy zbrojeniu mocnuch ,krótkich wędek.Później przyszła pora na zdjęcie uchwytu kołowrotka i powiem szczerze ,że tu obawiałem się aby nie uszkodzić blanku, ale pomalutku brzeszczotem trochę wzdłuż trochę w poprzek i udało się.Dalej jednak pozostaje problem dolnika .W pierwszej wersji miała być pianka ,ale zastanawiam się czy nie dokleić korka do odpowiedniego rozmiaru ,nie wiem czy różnica kolorów nie będzie za bardzo rażąca.

PS. Postaram sięwrzucić fotki oskórowanego blanku i kolejne z następnych etapów.Przy poprzednich kijach byłem tak zaaferowany, że nie pomuślałem o tym .

Pozdro
Rafał





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb