Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie
AUTORSKI

D膮bek 111 - Przer贸bka St Croix 2SC66XHF

autorski-rb

  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   D膮bek 111

D膮bek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 post贸w

Napisano 28 maj 2011 - 15:55

Witam
Jak w temacie mam okazyjnie kupionego Premiera do 2oz ,na dwustopkowych przelotkach i my艣l臋 o odchudzeniu go i zamontowaniu pojedy艅czych.Kij z przeznaczeniem do jerk贸w szczupakowych i ci臋偶szych kogut贸w na sandacza.G艂贸wn膮 bol膮czk膮 jest jednak to ,偶e to jednosk艂ad i tak sobie wymy艣li艂em aby chlasn膮膰 go w p贸艂 i wklei膰 spigot.
Nie ukrywam ,偶e licz臋 na opinie czy kij nada si臋 do w/w zastosowa艅 i na ewentualn膮 podpowied偶 dot. monta偶u spigota , bo w tym temecie jestem zupe艂nie zielony.Z przelotkami sobie poradz臋 ale do spigota b臋dzie potrzebny fachowiec.

Pozdrawiam

Rafa艂
 



#2 OFFLINE   D膮bek 111

D膮bek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 post贸w

Napisano 31 maj 2011 - 16:33

Witam
Troch臋 si臋 waln膮艂em z symbolem w臋dki w temecie. Jest to seryjny jednosk艂ad PS66XHF na dwustopkowych przelotkach.Pomys艂 z przerobieniem na dwusklad chyba skutecznie mi ju偶 wybi艂 ze 艂ba w艂a艣ciciel jednej z pracowni.Cyba b臋d臋 musia艂 si臋 prze艂ama膰 do jednosk艂adu , w sumie w 艂odzi nie zawadza a w domu i tak sta艂 w k膮cie od 1.5 roku.
Jednak odchudzenie go jest teraz dla mnie spraw膮 priorytetow膮, wi臋c je艣li m贸g艂bym liczy膰 na jak膮艣 propozycj臋 to jestem z g贸ry wdzi臋czny. W臋dka ma wsp贸艂pracowa膰 ze Slamerem 360 i my艣la艂em aby zacz膮膰 od 30V i sko艅czy膰 7 na szczycie.I teraz nie niewiem czy po wlotowej 20-12-8-7-7 i szczyt, czy z 30 przej艣膰 od razu na 16 i p贸藕niej 10-8 -7-7 i szczyt. Orginalnie ma 6 dwustopkowych.Nie wiem czy drastycznie obni偶y to wag臋 kija ,ale zawsze to par臋 deko mniej.


Pozdro

Rafa艂

#3 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 maj 2011 - 18:49

Prosciej byloby podac, jakie sa parametry wedki, po tym szuka sie blanku i mozna wywnioskowac czy warto sie bawic w wymiane przelotek.
Na 1 rzut oka taki blank nie wystepuje...jaka jest podana moc tej wedki..?

Gumo

#4 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2664 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa, Choszcz贸wka
  • Imi臋:Micha艂

Napisano 01 czerwiec 2011 - 08:35

Ja bym pierwsz膮 od ko艂owrotka da艂 dwustopkow膮 co najmniej 30, a mo偶e i nastepn膮 te偶 dwustopkow膮, albo i wszystkie ... zaraz, zaraz! Czy on przypadkiem nie ma ju偶 dwustopkowych?.

A w og贸le, to zrobi艂bym z tego casta. Jerkowanie spinningiem jest do dupy. Multik jest duuu偶o wygodniejszy.

Pzdr,
Fatso

#5 OFFLINE   D膮bek 111

D膮bek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 post贸w

Napisano 01 czerwiec 2011 - 23:17

Jak ju偶 wspomnia艂e poda艂em z bani b艂臋dnie opis blanku w temacie.Jest to fabryczny Premier PS66XHF 20-25lb 3/4-2oz.Zgadza si臋 jest w ca艂o艣ci na dwustopkowych przelotkach.Potrzebuj臋 opinii fachowc贸w ,czy jest sens zmienia膰 przelotki na jednostopkowe ,Sw celu zmniejszenia wagi w臋dki,czy mo偶e sobie odpu艣ci膰 .Od popsucia blanku w celu zrobienia z niego jednosk艂adu ju偶 odwi贸d艂 mnie rodbuilder jednej z pracowni.W臋dka fajnie pracuje z ci臋偶kimi kogutami i gumami ,nawet 40g i wy偶ej ,jedenak m臋czy r臋k臋 ju偶 po godzinie .
Jerkowania spinem pewnie jest do dupy dla wedkuj膮cych castami,ale ja i pewnie wielu innych u偶ywa do tego tylko spina i pewnie nigdy nie b臋dzie im dane potwierdzenie pow. opinii.I bez urazy , nie 偶ebym by艂 przekonany o wy偶szo艣ci spina nad castem, po prostu chyba ju偶 za p贸藕no na nauk臋 i szkoda czsu na rozpl膮tywanie kapuchy po nieudolnych pr贸bach rzutowych .
Je艣li zmiana przelotek na w/w kiju nie ma sensu, to najwy偶ej rozej偶臋 si臋 za czym艣 innym ,ale je艣li uwa偶acie 偶e jest cie艅 szansy to prosz臋 o propozycje spacingu przelotek jednostopkowych.
Pozdrawiam
Rafa艂


#6 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Tw贸rcy
  • PipPipPip
  • 1159 post贸w
  • LokalizacjaStarogard Gda艅ski
  • Imi臋:Artur

Napisano 02 czerwiec 2011 - 06:45

Rafa艂 zawsze warto kombinowa膰, tym bardziej 偶e kijek dosta艂e艣 okazyjnie. Przelotki dwustopkowe to wi臋ksza ilo艣膰 omotki i lakieru, a wi臋c wi臋ksza masa i bezw艂adno艣膰. Ostatecznie mo偶na nawet osk贸rowa膰 go艣cia. Przy 20-25lb nie powinno by膰 problemu. My艣l臋 tak: Y30,Y16,Y10,Y8JL,7L,6L,6L+szczyt6.Je艣li ple膰ka nie za gruba powinno by膰 o.k.
jednosk艂ad przerobi膰 na jednosk艂ad? :unsure:
pozdro Artur

#7 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2664 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa, Choszcz贸wka
  • Imi臋:Micha艂

Napisano 02 czerwiec 2011 - 06:47

chyba ju偶 za p贸藕no na nauk臋 i szkoda czsu na rozpl膮tywanie kapuchy po nieudolnych pr贸bach rzutowych

Wi臋cej wiary w swe mo偶liwo艣ci B)
Ja czterdziestk臋 od jakiego艣 czasu ju偶 z drugiej strony ogl膮dam...nie jest to wiek szkolny i te偶 my艣la艂em sobie, 偶e ten multik, to fanaberia, a uczy膰 si臋 go nie b臋d臋 i te kapuchy ... na choler臋 mi to.

Do czasu...
w zesz艂ym roku jesieni膮 machn膮艂em kilka razy jerk贸wk膮 z multikiem (sam jerkami macha艂em kijem spiningowym). R贸偶nica kolosalna!!!! :huh: Oczywi艣cie z korzy艣ci膮 dla multika. B)

S膮dzi艂em jednak, 偶e brak spl膮tania linki by艂 wy艂膮cznie zas艂ug膮 procesora (Shimano DC). Embarassed

A gucio! Multikiem ca艂kiem 艂atwo si臋 rzuca, byle kciukiem troch臋 kontrolowa膰 i hamulce odpowiednio ustawi膰. Natomiast b贸l 艂apy po godzinie? Zapomnij :huh:

Mam ju偶 dwa multiki i co艣 jeszcze mi po g艂owie chodzi Embarassed

Zwa偶 Wa艣膰 na powy偶sze rozwa偶ania i rozwa偶 mo偶liwo艣膰 wy偶szo艣ci multika (na pewno w jerkowych zastosowaniach)

Pzdr,
Fatso

P.S. A w kwestii przelotek jednostopkowych ... pewnie by si臋 da艂o ... jakie艣 L-ki na szczycie ...

#8 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 czerwiec 2011 - 13:24

Zmuszasz mnie Wasc do nadwyrezania mojego najslabszego organu... B)

Moze za duzo lazilem po upale....ale nie widze w ofercie gotowej wedki, konczy sie na PS66MHF2.
XH wystepuje w dlugosci 7'.

Idac do blankow, z jakich to mogli skrecic...to... :D ....tez sie nie zgadza, konczy sie w tej dlugosci na blanku MH a to jest do 17LB.
Patrzac na castingi, konczy sie na H...

Zakladajac, ze jest to blank do 25LB, patrzac po 7' - 3.3oz wagi blanku i szczytowka (tip) 7.0.
Jak na ta dlugosc to jest prawdziwy kawal blanku...drogi sa 3: - nie ruszac i lowic - to lekkie nie ma prawa byc; zostawic ze 2 od kolowrotka przelotki 2 stopkowe i dalej pojechac LV (beda lzejsze od Y) tak, aby byly jak najmniej widoczne slady po zdjetych poprzednich przelotkach; oskrobac blank z lakieru ochronnego, wowczas znika problem ze sladami,zachowujac 1(2szt) przelotek 2 stopkowych (do wykorzystania moze sie beda nadawac odzyskane), na szczycie nie schodzic ponizej nr 7. Na szczyt 7 sic.

Dokladnego spacingu balbym sie podawac na odleglosc - to zawsze dobrze jest przymierzyc czy calosc wspolgra.

Zaznaczam, ze skrobaniem sam nie bawilem sie i nie wiem, jaki do konca bedzie wynik - zawsze to usowa sie 1 z warstw ochronnych...

Gumo

#9 OFFLINE   D膮bek 111

D膮bek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 post贸w

Napisano 02 czerwiec 2011 - 18:00

Gumo
zapewniam ci臋 ,偶e jest ta w臋dka w ofercie St Croix a na pawno by艂a, gdy偶 patrz臋 na ni膮 w艂a艣nie, jak stoi sobie w k膮cie , bo to jednosk艂ad PS66XHF,kt贸ry mia艂em przeci膮膰 ale tego nie zrobi臋.P贸偶niej postaram si臋 wrzuci膰 fotk臋 opisu.
Powiem szczerze,偶e Fatso pod艂echta艂 odrobin臋 moj膮 ambicje.Par臋 lat temu mieli艣my z kumplami checi spr贸bowania castingu,po tym jak widzieli艣my ch艂opak贸w z Elbl膮ga . Nie pami臋tam teraz ,czy to by艂 S艂awek Kubasiewicz ,czy kt贸艣 od niego z klubu ,ale radzili sobie z tematem na Martwej Wi艣le i zachwalali szczeg贸lnie do Jerk贸w na Nogacie i Dru偶nie. Sko艅czy艂o si臋 na s艂omianym zapale i jako艣 nie znalaz艂 si臋 偶aden pierwszy odwa偶ny. Ju偶 to widz臋 ,jak gapi膮 sie na namnie bykiem w 艂贸dce he ,he ,he.
No i jakby niemo偶liwe sta艂o si臋 faktem, To radzilibu艣cie przebudowa膰 ca艂o艣膰 ,czy istnieje mo偶liwo艣膰 pozostawienia r臋koje艣ci z uchwytem spinindowym.
Pozdro Rafa艂.





#10 OFFLINE   D膮bek 111

D膮bek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 post贸w

Napisano 02 czerwiec 2011 - 18:05


Oto opis troch臋 szybciej jak p贸藕niej

Za艂膮czone pliki



#11 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 czerwiec 2011 - 19:49

Aktualne wobec tego bedzie poczynajac od slowa Zakladajac..
Trzeba wybrac samemu bo samemu sie bedzie na to lowic...

Gumo
p.s. Tak, temat Martwej rozne chlopaki rozpracowywali az rozpracowali...

#12 OFFLINE   D膮bek 111

D膮bek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 post贸w

Napisano 02 czerwiec 2011 - 20:29

Korzystaj膮c z udzielonego sobi g艂osu, chcia艂bym pokaza膰 zbudowane w艂asnorecznie w臋deczki, kt贸re powsta艂y wy艂膮cznie na bazie informacji z tego forum podpartych filami z youtube.
-pierwsza to okoni贸wka na 艂贸dk臋 zbudowana na na blanku St Croix 3S70MLF-2 4-10lb 1/8-3/8 oz.R臋koje艣膰 StCroix ,uchwyt DPS 16 Fuji .uzbrojonyw w alconity 25Y,16Y, 10Y,8Y, 7L,6L,5.5L i szczyt 5.5sic FST .Bardzo fajne narz臋dzie do gum na g艂贸wkach .Pieknie 艂aduje si臋 ju偶 od 2g + gyma ,do 10 g+guma komfortowo. Obrot贸wki ci膮gnie ju偶 od 1 i daje rad臋 nawet4 comet.Dla mnie b臋dzie idealny na okonia z g艂臋bszej wody, gdzie cz臋stym przy艂owem jest sandacz.Sygnalizacja bra艅 oraz kontakt z gum膮 jak i z dnem super (branie okonia na plecionce czu膰 w 艁okciu).

Druga w臋dka to andacz贸wka ,pierwsza chyba z prawdziwego zdarzenia gdy偶 do tej pory u偶ywa艂em Dragona Milenium 2m do 35 g i wklejki Congera Zander 2.55m do 28g. Ala co by nie m贸wi膰 o chrustach sklepowych ,jednak sentyment do w/w pozostanie ,bo wiele rybsk wyj臋艂y i frajda by艂a przednia.
Wracaj膮c do sandacz贸wki jest zbudowana na blanku phenixa karabeli MBX79ML-2 moc 17lb 10-21g.Przyn臋tami w zakresie g艂贸wka 7-20g +riper 10cm robi co dusza zapragnie.branie objawia si臋 niczym pora偶enie pr膮dem.Kiedy przechodzi艂 test na szczup艂ych przy pierwszym kopie tak si臋 przestraszy艂em 偶e my艣la艂em 偶e z 艂贸dki wylec臋 .
Sama R臋koje艣膰 wykonana przez Pana Irka Walczyka ze Spinrodu, ale wklejana jak i reszta przez moj膮 skromn膮 lecz wredn膮 czasami osob臋.W臋dka uzbrojona w Alconity 30y,16y,10y 8y,7L,3X6L i SIC FST6. Lakier to U-40LS Supreme po艂o偶ony dwukrotnie.



Jest jeszcze trzeci Batso HS1023 zrobiony dla kumpla, jak po偶yczy do sesji to wrzuc臋 fotki
PS.
Ju偶 widz臋 jak le偶ycie ze 艣miechu widz膮c opis na blanku Phenixa

Za艂膮czone pliki



#13 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2664 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa, Choszcz贸wka
  • Imi臋:Micha艂

Napisano 02 czerwiec 2011 - 22:19

艢miech? Nie widzia艂e艣 moich podpis贸w :blush::lol: :lol:
Jak b臋d臋 mie膰 chwilk臋 i do tego jeszcze przypomn臋 sobie, to w swojej galerii :unsure: dodam par臋 fotek. Nie masz si臋 czego wstydzi膰. :D

Pzdr,
Fatso

#14 OFFLINE   D膮bek 111

D膮bek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 post贸w

Napisano 03 czerwiec 2011 - 00:09

Tytu艂owy blank i tak b臋dzie przezbrajany i pewnie i osk贸rowany, a jesli tak to coraz cz臋艣ciej chodz膮 po g艂owie niecne my艣li (i tu autorem zatrucia jet Fatso),aby zrobi膰 z niego casta.W tym temacie jestem zupe艂nie zielony.Wi臋c pewnie foregrip i uchwyt ko艂owrtka id膮 w py艂.Dobra montuj臋 pazurek i g贸rn膮 cz臋艣膰 r臋koje艣ci i w tym momencie wkraczacie wy drodzy forumowicze .Nie mam mianowicie zielonego poj臋cia jakich u偶y膰 przelotek, w jakiej odleg艂o艣ci wlotowa od ko艂owrotka itp.
Tak po wst臋pnym przegl膮dni臋ciu post贸w dot castingu ,multikiem m贸g艂by by膰 Shimano Curado 201E, przyn臋ty to slidery 7 i 10 ,oraz ci臋偶kie kuraki i gumy . z g贸ry podzi臋kowa艂 za pomoc.
pozdro
Rafa艂

#15 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Tw贸rcy
  • PipPipPip
  • 1159 post贸w
  • LokalizacjaStarogard Gda艅ski
  • Imi臋:Artur

Napisano 03 czerwiec 2011 - 06:04

1. W temacie zdj臋膰- :D :D :D
2. W temacie 2SC66- nie zosta艂o Ci nic innego, tylko do roboty si臋 bra膰...
ps. nie le偶ymy ze 艣miechu.

#16 OFFLINE   D膮bek 111

D膮bek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 post贸w

Napisano 03 czerwiec 2011 - 06:49

Artur
D臋ki za wyrozumia贸艣膰

PS.
Od dw贸ch dni sandacze lec膮 w kulki ,wi臋c jad臋 wykona膰 zemst臋 na zalewowych okoniach.Jak wr贸c臋 dam zna膰 co i jak.
pozdro
Rafa艂

#17 OFFLINE   D膮bek 111

D膮bek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 post贸w

Napisano 07 czerwiec 2011 - 15:41

Z uwagi ,偶e w/w patyk b臋d臋 przerabia艂 na casta,mam par臋 pyta艅 technicznych.Prawdopodobnie b臋d臋 mia艂 do dyspozycji przelotki Fuji Hardloy cast dwustopkowe i pytanie czy mog臋 je u偶y膰 a偶 do topu, czy mo偶e w ko艅c贸wce zastosowa膰 l-ki.Nie mam ich teraz przed oczami , s膮 w dziale sprzedam i chce je odst膮pi膰 kolega Yglo.Drugie pytanie dot r臋koje艣ci , czy mam wymienia膰 ca艂o艣膰 czy tylko Foregrip i uchwyt, dolna cz臋艣膰 ma 25 cm i nie wiem czy nie b臋dzie aby za kr贸tka. Ja jestem wysoki i nie wiem czy b臋d臋 mia艂 dostateczne podparcie pod przedramieniem.I po trzecie nie wiem jak膮 przelotk膮 zacz膮膰 ,czy 16 MN b臋dzi臋 compromisem pod okr膮glaka lub niskoprofilowca, czy nie da si臋 tego pogodzi膰?
Pozdro

#18 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 czerwiec 2011 - 13:45

Korzystaj膮c z udzielonego sobi g艂osu, chcia艂bym pokaza膰 zbudowane w艂asnorecznie w臋deczki, kt贸re powsta艂y wy艂膮cznie na bazie informacji z tego forum podpartych filami z youtube.


:mellow: a偶 przyjemnie poczyta膰 co艣 takiego, dobra robota mam za艂o偶y膰 nowy w膮tek w galerii rodbuildingowej u偶ytkownik贸w, w oczekiwaniu na kolejne patyki / przezbrojki?

Pozdrawiam

#19 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 czerwiec 2011 - 13:53

Sporo pyta艅 - wydaje mi si臋 偶e wystarczy je艣li zaczniesz od #12. Teraz jest zreszt膮 silny trend 偶eby stosowa膰 jeszcze mniejsze przelotki. Czy ca艂o艣膰 w dustopkowych - patrz膮c na parametry tytu艂oiwego blanku powiedzia艂bym 偶e niekoniecznie. Pierszych kikla przelotek mozesz da膰 na dw贸ch stopkach, reszt臋 doko艅czyc L-kami.
D艂ugo艣膰 dolnika - to juz musisz dobra膰 sam do swoich parmater贸w. Czym d艂u偶sz r臋koje艣膰 tym lepsze wywa偶enie kija i podparcie przy holu, ale niestety r贸wnie偶 skr贸cenie d艂ugosci u偶ytkowej w臋dki - te 25cm przy tym blanku wydaje si臋 ok powiem szczerze, ale to Tobie musi le偶e膰 przede wszystkim.

#20 OFFLINE   D膮bek 111

D膮bek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 post贸w

Napisano 15 czerwiec 2011 - 10:20

Pyta艅 sporo i pewnie b臋dzi臋 wi臋cej.Troch臋 si臋 niecierpliwi艂em brakiem odzewu i przy okazji zakupu Hardloy skonsultowa艂em si臋 z Yglo, kt贸ry doradzi艂 w艂a艣nie ko艅czy膰 L-kami i narazie wizja jest taka; dwustopkowe 12,10,8,7, iL-ki 3lub4X7 i top 8.
Na pocz膮tek zdj膮艂em przelotki i obra艂em blank z farby, u偶ywaj膮c papier贸w 艣ciernych i pasty polerskiej.Powiem wam wy艂oni艂a si臋 super sztywna b艂yszcz膮ca szpada, nie wiem po jakiego diab艂a maluj膮 te blanki .No i okaza艂o si臋 ,偶e ameryka艅ska robota nie jest wcale taka perfekcyjna, bo przelotki jak i uchwyt ewidentnie zamontowane z boku kr臋gos艂upa.Bu膰 mo偶e nie przywi膮zuj膮 do tego wagi przy zbrojeniu mocnuch ,kr贸tkich w臋dek.P贸藕niej przysz艂a pora na zdj臋cie uchwytu ko艂owrotka i powiem szczerze ,偶e tu obawia艂em si臋 aby nie uszkodzi膰 blanku, ale pomalutku brzeszczotem troch臋 wzd艂u偶 troch臋 w poprzek i uda艂o si臋.Dalej jednak pozostaje problem dolnika .W pierwszej wersji mia艂a by膰 pianka ,ale zastanawiam si臋 czy nie doklei膰 korka do odpowiedniego rozmiaru ,nie wiem czy r贸偶nica kolor贸w nie b臋dzie za bardzo ra偶膮ca.

PS. Postaram si臋wrzuci膰 fotki osk贸rowanego blanku i kolejne z nast臋pnych etap贸w.Przy poprzednich kijach by艂em tak zaaferowany, 偶e nie pomu艣la艂em o tym .

Pozdro
Rafa艂





R贸wnie偶 z jednym lub wi臋ksz膮 ilo艣ci膮 s艂贸w kluczowych: autorski, autorski-rb