Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Tworzymy konkurs woblerowy - propozycje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 01 czerwiec 2011 - 09:56

Konkursy na wykonanie, zaprojektowanie woblera już były. Jednak chciałbym by nasz był konkursem na dużo wyższym poziomie. Dlatego biorąc pod uwagę liczbę twórców obecną w tym dziale proponuję byśmy go wspólnie stworzyli. W związku z tym przemyślcie sprawę i w niniejszym wątku wpisujcie propozycje dotyczące zasad tego konkursu i sposobu jego przeprowadzenia. Chcę by to był nasz wspólny konkurs a nie przeze mnie narzucony .
Co prawda kilka pomysłów już mam ale nie chcę Was ukierunkowywać, bo możecie mieć dużo lepsze pomysły.

#2 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 01 czerwiec 2011 - 10:49

Jedyny pomysł, który można zrealizować online, jaki przychodzi mi do głowy, to konkurs na najładniejszego/estetycznego wobka. Mogą to być np. różne odsłony tematyczne, np: sumowy, kleniowo/jaziowy, jakiś glider czy coś w tym stylu.

:D

#3 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2890 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 01 czerwiec 2011 - 10:56

A czemu koniecznie online. Można wspólnie przetestować na jakimś zlocie.

#4 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 01 czerwiec 2011 - 11:47

Online jest najłatwiejszy. Konkurs w realu na zlocie jest o wiele lepszy. Natomiast każdy musiałby przygotować kilka/kilkanaście wobków i znać lokalizację poligonu, żeby mieć wystarczająco czasu na projekcik. :D

#5 OFFLINE   sobol18

sobol18

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Adam

Napisano 02 czerwiec 2011 - 00:04

Na zlocie nie każdy miałby możliwość zaprezentowania prototypu swojej przynęty bo nie każdy uczestniczy :D xD więc online wydaje się lepszym rozwiązaniem ;) przynajmniej ja tak sądzę ;)

#6 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 02 czerwiec 2011 - 05:45

Mi też wydaje się, że on line jest lepszym rozwiązaniem, ale proponuję by połączyć to z możliwością zaprezentowania wobka i jego pracy. Można nagrać pracę wobków i wstawić np na youtubie.

#7 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 03 czerwiec 2011 - 00:14

Ja bym zaproponował kategorie woblerów (na jaką rybę ma być dany wobler),
lub wybrał po przez głosowanie użytkowników jeden konkretny temat (np. wobler na szczupaka).
Rozwiązanie to ułatwiło by obiektywny wybór, wykluczało by sytuację gdzie - jeśli przykładowo łowię bolenie
to choć pstrągowy wobler wydaje się atrakcyjniejszy podświadomie wybieram ten który jest dla mnie bardziej przydatny.
Dodatkowo atutem tego rozwiązania i utrudnieniem dla twórców ( a chyba wyzwań się nasi majsterkowicze nie boją?! )
była by wydaje mi się konieczność zaprezentowania, zdaniem autorów najważniejszych cech
jakie powinien według nich posiadać wobler na daną rybę, tak by nawet z bardzo podobnych prac
wybrać tę lepszą, więc zamiast wojny między cukierkowym kleniobójcą a sumowym mieszaczem
mieli byśmy szansę wymuskać prawdziwą perełkę jednego gatunku - co właśnie moim zdaniem
umożliwi jedynie ujednolicenie tematu pracy.
Aha, no i oczywiście musiał by to być koniecznie prototyp <_<
Nie wiem czy to co napisałem ma czytane w całości jakiś sens, bo widzę już tylko na jedno oko...
(pewnie dla tego doznałem tego olśnienia...) więc jeśli nie ma to z góry przepraszam i życzę dobrej nocy!

#8 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 03 czerwiec 2011 - 05:17

Zawsze możemy zorganizować serię konkursów na kolejne gatunki ryb.

#9 OFFLINE   pampi

pampi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 czerwiec 2011 - 17:44

A może konkurs kto zrobi większego woblera ? Później będą pokazywali twórców w teleekspresie przy okazji transmisji wielkanocnych ;)

#10 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 05 czerwiec 2011 - 22:44

Jak dla mnie konkurs kto zrobi wierniejszą imitację danego czegoś. Np robalowy, uklejowy, strzeblowy itp. Ale to tylko moje zdanie

#11 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 05 czerwiec 2011 - 23:04

Podobnie jak Krisu23 sobie myślę.

#12 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 06 czerwiec 2011 - 09:04

Ocena w trzech kategoriach: Praca, Design, Prezentacja rękodzieła. Głosują wszyscy zainteresowani. Konkurs co kwartał bo niektórzy mają mało czasu na struganie. Zasady ustala komisja w składzie moderator tego wątku i pewnie jakieś adminy. Np: W tym kwartale robimy wobler na morskie trocie imitujący tubisa, w następnym konkursie jerk szczupakowy okoń. Itd

#13 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 08 czerwiec 2011 - 14:49

to ja dorzuce swoje 3 grosze - ale co do nagrod :D

proponuje by nagroda poza szacunkiem i uciskiem prezesa :D bedzie komplet wobkow wystawionych do konkursu dla zwyciezscy konkursu :D


PS> nie nie planuje startu w powyższym konkursie :D

#14 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 08 czerwiec 2011 - 15:40

Ja też dorzucę swoje przemyślenia.
Zeby osoby biorące udział w głosowaniu nie solidaryzowały się w żaden sposób z twórcą woblera.Jego twórca powinien być nieznany aż do momentu zakończenia głosowania.
Oczywiście woblery zgłaszane do konkursu nie powinny być przed konkursem nigdy wcześniej prezentowane.

#15 OFFLINE   atb69

atb69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 08 czerwiec 2011 - 16:52

to ja dorzuce swoje 3 grosze - ale co do nagrod :D

proponuje by nagroda poza szacunkiem i uciskiem prezesa :D bedzie komplet wobkow wystawionych do konkursu dla zwyciezscy konkursu :D


PS> nie nie planuje startu w powyższym konkursie :D


to co proponujesz jest już praktykowane od jakiegoś czasu na innym portalu, jota w jotę to samo. Też są takie nagrody jak proponujesz, tak samo jest z anonimowością twórców.
Myślałem że to ma być oryginalny konkurs Embarassed
bez urazy B)

#16 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 08 czerwiec 2011 - 17:10

Nie bywam na innych portalach i tak jak pisałem to moje spostrzeżenie a nie pomysł.
Atb69 to może zaproponuj coś oryginalnego. :unsure:

#17 OFFLINE   atb69

atb69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 08 czerwiec 2011 - 19:32

Z anonimowością różnie bywa, każdy z luremaker'ów ma swój niepowtarzalny styl po którym można go poznać. Co do nagrody, cóż, jak ma być duża frekfencja uczestników to przydałby się sponsor.

#18 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 09 czerwiec 2011 - 00:12

a więc ustalone, tylko uczestnicy mogą głosować i w nagrodę
zwycięzca - sponsor obdarowuje uczestników swym = najlepszym woblerem :lol:
wtedy to by było po szczerości, każdy by głosował na wobler który by chciał
znaleźć w swoim arsenale najbardziej <_< <_<
a ilu wtedy startujących by było, i jakie koromysła ... :lol:

ajj przepraszam... znowu za późna pora jak na mnie :mellow:

#19 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 10 czerwiec 2011 - 19:41

Panowie jest sporo ludzi na portalu wiec każdy który glosuje niech wpłaci 5zl na konto księgowego konkursu ,i wygrany zbierze pule co pomoże w dalszym rozwoju i pielęgnacji rękodzieła

#20 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 11 czerwiec 2011 - 10:09

Sławek, jeśli chcesz żeby konkurs był na dużo wyższym poziomie to musisz wziąć pod uwagę podstawowy czynnik, a więc skuteczność woblera. Jeśli będziemy głosować na przynętę bo ma ładne oczko 3D i świetnie wyaerografowane cienie i łuski to będzie to kolejna ładna przynęta i tyle którą się rzuci 2razy do wody, a potem rzuci do szuflady. Z kolei żeby potwierdzić skuteczność przynęty trzeba ją rzetelnie przetestować, a z tym może być problem, chyba że powołać zespół ekspertów który przez swoje doświadczenie określi czy dana przynęta będzie skuteczna czy nie, ewentualnie może poddać ją testom. Żeby wszyscy użytkownicy forum mogli głosować można stworzyć kilka kategorii np.kształt, wykonanie, trwałość, praca, skuteczność, zebrać sumę punktów i wyłonić zwycięzcę. Głosowanie przeprowadziłbym w przyszłą zimę bo teraz jest już sezon, zimą można wykonać projekty i przedstawić na forum, w sezonie przetestować je i zimą przedstawić wyniki i przeprowadzić głosowanie. W jednym czasie można wtedy głosować na wobler kleniowy, szczupakowy, boleniowy, pstrągowy itp. Zespół testerów może być wyłoniony drogą głosowania na forum. Ewentualnie w danym roku przeprowadzić konkurs na jeden typ woblera np.jerk i powołać jeden zespół testerów, konkurs kontynuować w kolejnych latach.
W sumie w tym roku można jeszcze przeprowadzić konkurs na wobler szczupakowy bo do jesieni jeszcze czasu trochę jest.

pozdrawiam
wujek





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych