Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sandacze 2011


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
490 odpowiedzi w tym temacie

#341 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 27 październik 2011 - 10:29

Bardzo ladny wislany sandacz!

Pozdrawiam i nie wrzucaj RH w sandaczowe rewiry

Guzu



#342 OFFLINE   Pietia85

Pietia85

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaKazimierz Dolny

Napisano 27 październik 2011 - 11:37

Kurcze znowu złowiony w dzień , a u mnie tylko z wieczora albo noc i fakt miejscówka musi być dobra i dopisuje się do reszty brak wody na Wiśle u mnie zaczęli już pogłębiać wydobyli masę piachu a koryto nic a nic się nie pogłębiło podobno tak mówili taki jest efekt zamulania przez kilkanaście lat Wisełki :huh:

#343 OFFLINE   Pietia85

Pietia85

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaKazimierz Dolny

Napisano 27 październik 2011 - 11:40

Do Siwypike - Ten sandacz co na tym zdjęciu to ta sama ryba co wyżej wstawiłeś czyżbyś złowił go 2 raz :D

#344 OFFLINE   siwypike

siwypike

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 27 październik 2011 - 11:59

Zlowiony raz, fotka z innego ujecia przedstawiona dla porownania z boleniami o podobnych gabarytach - za ktorymi sie uganiam. Ale w tym miejscu padały te same sandacze po 2-3 dniach po wypuszczeniu nawet na te same przynety. Tak tez było i z tym sandaczem ktory na kiju meldował sie 2 razy.Raz na RH i 2 raz na wobka. :mellow: Miejsca prac pogłębiarek tez sa dobre do szukania sandaczy. A z moich informacji wynika ze w Kazimierzu , Puławach i Deblinie sandacz ma sie wyśmienicie. W Kazimierzu poszukaj na prawym brzegu 5-6 kilometrow w gore rzeki. Pozdrawiam.

#345 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 październik 2011 - 14:41

Mariusz tak jak wszedzie podstawa to miejscoweczka. W Toruniu sporo miejsc jest juz przelowionych ale jak ktos znajdzie swoja nikomu nieznana przykose czy opaske to moze lowic do konca grudnia. Ja koncze romans z sandaczami bo spustoszenie w RH12 mi poczyniły i musialem zamawiac nowe wiec do konca listopada ganiam za bolkami. Nie placze ze gryza ale chetnie bym zamienil takiego sandaczyka
na podobnej wielkosci bolenia. Moze jeszcze sie uda czego sobie i wszystkim zycze. Pozdrawiam i połamania. :D


Darku z brzegu wszelkie możliwe dobre miejscówki sa przełowione.Z łódki te szanse wzrastaja więc życze Ci mega bolka :mellow:

#346 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 27 październik 2011 - 20:00

Dawno nie zaglądałem do wątku sandaczowego - choć niebawem trzeba będzie się pouganiać za psiakami.
Daniel - świetna, niepozowana fotka z klimatem!!
Darku - świetne sandacze - gratuluje regularności w ich połowie...

#347 OFFLINE   siwypike

siwypike

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 27 październik 2011 - 22:16

Dzieki Patryk. Zebrałem wskazówki od Ciebie dodałem troszke migawek z głowy dotyczacych miejsc , szczypte teorii i od soboty szukam jesiennych boleni. Po Twoich zdjeciach apetyt duzy a co z tego wyjdzie zobaczymy :lol: Do sandaczy wroce w grudniu chyba ze wczesniej nadejdzie zima. U mnie lepiej pasiaste gryza jak w nocy sa przymrozki. Pozdrawiam.

#348 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 02 listopad 2011 - 09:53

Wczoraj odbyla sie slodkowodna wersja teleturnieju 1 z 10 :D

Ponizej fotka 1 z 10 wczoraj zlapanych sandaczy.


U mnie wciaz woda ciepla 18 - 19 stopni przy powierzchni. Wiec w wodzie jakby lato :D
Staly na 5-7 metrach. Ten najwiekszy u nasady ostrego spadu z 4,5 na 7.
Braly na gumki 7 cm.


.

Fotka jest jaka jest, na pokladzie belly boat sesje foto sa mocno ograniczone Embarassed

Załączone pliki

  • Załączony plik  80.JPG   246,62 KB   2111 Ilość pobrań


#349 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 02 listopad 2011 - 10:20

Nie placze ze gryza ale chetnie bym zamienil takiego sandaczyka na podobnej wielkosci bolenia. Moze jeszcze sie uda czego sobie i wszystkim zycze. Pozdrawiam i połamania. :D

Ja bym nie zamieniał, boleń nie ma zębów :mellow: Taki Zed to prawdziwy rzeczny wojownik, piękna ryba.

Pozdr
S.

#350 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 02 listopad 2011 - 11:12

Taki Zed to prawdziwy rzeczny wojownik, piękna ryba.

Z tego zdjecia wyglada mi na zaporowca.


#351 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 listopad 2011 - 11:20

w szczecinie i okolicach też sie coś dzieje... co prada bez jakiś szczegolnych rewelacji (no chyba ze ktos bawi sie drop shotem ale wtedy jesli chodzi o rewelacje to tylko ilosciowe wchodza w gre) ale cos tam czasem mozna trafic...

https://lh5.googleusercontent.com/-2OzqrTT61Bk/TrDxpFpsOoI/AAAAAAAAC6w/KTGFcdBWL3M/s1280/DSC_7302.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-fbBm8HmoYyU/TrDxnqtprxI/AAAAAAAAC60/qATkqKmGeEU/s1280/DSC_7303.JPG

czasem nawet jakis mutant sie trafia...

jak spod linijki. niemal idealnie trafil w wymiar regulaminowy... choc uwage fotografa przykula jego dziwna narosl
https://lh3.googleusercontent.com/-jMz5GkCXqgI/TrD0XZ-VlGI/AAAAAAAAC8I/_zKrspSUT6M/s1280/DSC_7331.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-kq_yN4QUQYI/TrD0mACg6JI/AAAAAAAAC50/FM3d_NS_eeo/s1280/DSC_7337.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-mPXW4dh6JuE/TrD0pL23liI/AAAAAAAAC58/mWZQUmEz5kA/s1280/DSC_7341.JPG


#352 OFFLINE   Pszemo

Pszemo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • Lokalizacjazahaczeni.net/wpwsblog

Napisano 04 listopad 2011 - 13:12

Gratki mutanta :huh:

Szczuplutki- w sumie dziwne jak na tą porę roku ??
Jakoś nie mogę się przekonać do tego ciężkiego łowienia na gumy ale jak się ochłodzi innego wyjścia już nie bedzie niestety.

Bo wobków jakoiś mi szkoda na zwaliska i burty. Za mało zarabiam :mellow:

#353 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 listopad 2011 - 13:19

w realu wydawal sie troche grubszy :mellow: ale to nie wazne...

u nas na TYM odcinku inaczej niż na ciezkie gumy nie polowisz... no chyba ze trafisz (raz na ruski rok) początkowe stadium coftki i wtedy na 8miu metrach nawet na 10 g glowki mozna lowic - ale to przypadek szczegolny gdy woda doslownie stoi.

jest jeszcze inne rozwiazanie o ktorym wspomnialem wyzej. drop shot. to co niektorzy odpierniczaja to po prostu masakra... co prawda na razie wiekszosc to male pistolety ale tez i nikt nie lowi wiekszymi gumkami przy tej metodzie... jesli nie wyskocze na mamuski w ten weekend to mam zamiar z mareckim sprawdzic podatnosc zedow na wieksze gumki w zestawie dropshotowym...

#354 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 881 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 04 listopad 2011 - 13:19

Gratki zandera @mifek. Co to za kij?

#355 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 listopad 2011 - 13:24

sprzęt jaki towarzyszył:
Abu morrum zx1601 + Avail + Spiderwire STEALTH ok 15lb + cieniutki przypon anty zebowy 7x7 o wytrzymalosci ok 5kg
Patyk - w końcu solidnie przetestowany: złożony w pracowni RODMAS na blanku PHENIXa FX802-1X




#356 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 04 listopad 2011 - 14:44

Mifek ten kijek to nie jest ul? A Ty z nim za sandaczami - z ciężką gumą :huh:

#357 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 listopad 2011 - 14:57

Mifek ten kijek to nie jest ul? A Ty z nim za sandaczami - z ciężką gumą :huh:


ano jest. ale katalog sobie a zycie sobie. Łukasz jak zbroil ten kij to stwierdzil ze nie bedzie mu robil opisu bo cholera wie co mu napisac...

kij oblednie ciepa 18-20gram. jak trzeba to mozna nawet jeszcze wiecej... choc juz ostrozniej. poza tym przenoszenie bran jest fantastyczne... mial byc lekki kijek pod jazioklenie i bolenie na lekko a wyszla calkiem ciekawa kosa o dosc szerokim zastosowaniu... w niedziele bede meczyl ja dropshotem. ciekawe jak to wyjdzie :mellow:

#358 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 04 listopad 2011 - 15:11

@Guzu
Gratuluję pięknego połowu z belly boat :D

@Mifek
Fajny odrzański zanderek,gratki.

Dziś słyszałem rozmowę w sklepie wędkarskim i goście mówili,że na Zegrzu tez trafiają się ryby z takimi naroślami,dziwna sprawa :unsure:

#359 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 04 listopad 2011 - 15:22

Zastanawiam się nad tą naroślą i deformacja pyska... Ciekawe czy nie ma to związku z użyciem gripa wobec niego w przeszłości? :unsure:


#360 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 04 listopad 2011 - 16:15

Mifek, w katalogu jest napisane telescopic - co to dokladnie oznacza? ;)