Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kleszcze, komary, meszki - co i jak?


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 02 czerwiec 2011 - 16:30

@Gumo,

I o to wÅ‚aÅ›nie chodzi - jakosć wÄ…troby! To ona decyduje o naszym zapachu. Mi alkohol nie pomaga. No oczywiÅ›cie poza tym, Åźe nie czujÄ™. Nic nie czujÄ™, ale day after wymaga duÅźo pracy z fenistilem. <_< :lol: :lol: :lol: <_<

#22 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • ImiÄ™:Tomek

Napisano 03 czerwiec 2011 - 08:25

Nie kaÅźdy kleszcz przenosi boreliozÄ™ czy kleszczowe zapalenie opon mÃÅ‚zgowych. Wielu ludzi nie wie, Åźe miaÅ‚o kleszcza i tylko nieliczni dowiadujÄ… siÄ™ o tym kiedy okazuje siÄ™, Åźe kleszcz byÅ‚ nosicielem. Borelioza, to wyjÄ…tkowo wredna choroba, w przypadku niezauwaÅźenie pierwszych symptomÃÅ‚w(rumieÅ„ itp.), moÅźe przejść w formÄ™ przewlekÅ‚a, nie dajÄ…c oznak swojego istnienia przez wiele lat aÅź uaktywni siÄ™ i wyrzÄ…dzi powaÅźne szkody w organizmie.

#23 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 05 czerwiec 2011 - 21:19

BoreliozÄ™ mam od dwudziestu paru lat, najprawdopodobniej jeszcze z czasÃÅ‚w, kiedy nie byÅ‚a w naszym kraju uznawana za jednostkÄ™ chorobowÄ… :wacko:
ÅšwieÅźo nabyta leczy siÄ™ w miarÄ™ skutecznie, starej (chyba) wyleczyć siÄ™ nie da.
Nie liczcie na rumieÅ„, bo wystÄ™puje tylko w okoÅ‚o 50% przypadkÃÅ‚w, ja nie miaÅ‚em lub nie widziaÅ‚em, mÃÅ‚gÅ‚ być np. na plecach. Zatem nie wolno lekcewaÅźyć Åźadnego zaÅ‚apanego kleszcza.
Repelenty dosyć dobrze odstraszają kleszcze, ale gwarancji oczywiście nie ma.
Borelioza to wyniszczajÄ…ca choroba, uwaÅźajcie na informacje zamieszczane w internecie, bo wiele jest po prostu bzdurnych :angry:
PodsumowujÄ…c Åźyć siÄ™ z tym da, ale mÃÅ‚wiÄ…c oglÄ™dnie jest przerÄ…bane. KaÅźdy ma inne objawy i w tym tkwi caÅ‚y problem ze zdiagnozowaniem tej choroby. NajczÄ™stsze sÄ… stawowo-mięśniowe.
Mnie ostatnio zakwalifikowali na wymianÄ™ biodra (na sztuczne) :wacko:

#24 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • ImiÄ™:Karol

Napisano 06 czerwiec 2011 - 14:18

mnie jeden dopadł w sobotę, od tamtej pory codziennie oglądam nogę w miejscu ukąszenia, ale nic nie widzę, śladu praktycznie niema, pooglądam jeszcze ze 4-5 dni i miejmy nadzieję odetchnę z ulgą :D

#25 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 06 czerwiec 2011 - 14:27

mnie jeden dopadł w sobotę, od tamtej pory codziennie oglądam nogę w miejscu ukąszenia, ale nic nie widzę, śladu praktycznie niema, pooglądam jeszcze ze 4-5 dni i miejmy nadzieję odetchnę z ulgą :D


Skoro dopadł Cię w sobotę, to następne 4-5 dni sobie nie zawracaj głowy. Zacznij oglądać po tych 5 dniach :D

#26 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 06 czerwiec 2011 - 14:34

z kleszczami i innym robactem trzeba postępować tak ... jak ta pani :D

http://www.joemonster.org/filmy/35700/Czerwony_kapturek_wrac a_z_lasu

#27 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużaÅ„skie tereny.
  • ImiÄ™:Marcin

Napisano 06 czerwiec 2011 - 14:38

z kleszczami i innym robactem trzeba postępować tak ... jak ta pani :D

http://www.joemonster.org/filmy/35700/Czerwony_kapturek_wrac a_z_lasu

Ta pani, zapewne robi TO dobrze :lol:

#28 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 07 czerwiec 2011 - 07:19

Zapewne sÄ… miejsca w ktÃÅ‚re trudno byÅ‚oby jej zajrzeć... wtedy moja pomoc byÅ‚aby nieoceniona :D

#29 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 07 czerwiec 2011 - 08:07

Jednemu znajomemu kleszcz parÄ™ lat temu przypiÄ…Å‚ siÄ™ do klejnotÃÅ‚w rodowych. Zapalenie opon mÃÅ‚zgowych i szpitalne leczenie to nie jest Å›mieszne.

#30 OFFLINE   michaÅ‚34

michał34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaPoznaÅ„

Napisano 07 czerwiec 2011 - 10:04

Witam
Wszyscy, ktÃÅ‚rzy mieli w swoim Åźyciu kontakt z kleszczem powinni przeprowadzić test na obecność przeciwciaÅ‚ Western Blot (podobno najdokÅ‚adniejszy test). MiaÅ‚em kilka kleszczy w swoim Åźyciu, ale myÅ›laÅ‚em,Åźe na 100 % nie jestem nosicielem i siÄ™ niestety zdziwiÅ‚em. U kaÅźdego zaraÅźonego choroba przebiega inaczej i daje inne objawy (moÅźna ich nie mieć wcale).
pozdrawiam

#31 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • ImiÄ™:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 07 czerwiec 2011 - 11:10

No toś mnie- kurka wodna, pocieszył z tymi przeciwciałami. :(
TeÅź miaÅ‚em kleszcza w pachwinie. WyrwaÅ‚em chwasta, ale zostaÅ‚a gÅ‚owa, szczÄ™ki. WydÅ‚ubaÅ‚em te resztki igÅ‚Ä…, ale dÅ‚ugo Å›lad byÅ‚ widoczny. BaÅ‚em siÄ™, Åźe zachoruje, odetchnÄ…Å‚em dopiero po kilku latach, a teraz znowu dowiadujÄ™ siÄ™, Åźe mogÄ™ być chory <_<




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych