Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Platforma Aliexpress / sprzęt wędkarski z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8469 odpowiedzi w tym temacie

#4761 OFFLINE   Pablo54

Pablo54

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaNad wodą - łódzkie

Napisano 18 marzec 2020 - 00:14

Szału nie ma,ale dobre i to.



#4762 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 18 marzec 2020 - 07:39

No to jest roznica kursowa . To niewiele. Roznica pojawiała siw wczesniej kiedy banki liczyly sobie po jakims kosmicznym kursie walute, doliczaly prowizje za przewalutowanie itp. Po wprowadzeniu Revoluta banki w PL gwaltownie zaczely rezygnowac z tych bandyckich oplat. Ale nadal sa wyjątki gdzie banki licza za euro po 4.6 przy kursie 4,3 zl. Kolejnym krokiem bedzie zapewne zniesienie oplat za wpate na konta w Eu. Potem moze jak zaczniemy dostawac vize czy mastera z unii a nie tylko z pl zmniejszą oprocentowanie do 4-5%. Nasze banki rosna jak paczki w masle odbierajac tluste -10-12 % na stale za kredyt a placac Ci za lokate 1 czy max 2%. Dziadek twierdzil ze wszytko co wiecej niz +3,5% za kredyt powuyzej oprocentowania Twojego konta w banku to lichwa i przed wojna bankiera do wiezienia mozna bylo wsadzic za taki proceder

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#4763 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 642 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 18 marzec 2020 - 11:18

2% na lokacie ?! Dawaj namiary. Najlepsze jakie znalazłem to 1,2% i to krótkoterminowe z ograniczeniem środków.

#4764 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2996 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 18 marzec 2020 - 13:07

W Idea Bank popatrz

#4765 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 18 marzec 2020 - 16:32

No to jest roznica kursowa . To niewiele. Roznica pojawiała siw wczesniej kiedy banki liczyly sobie po jakims kosmicznym kursie walute, doliczaly prowizje za przewalutowanie itp. Po wprowadzeniu Revoluta banki w PL gwaltownie zaczely rezygnowac z tych bandyckich oplat. Ale nadal sa wyjątki gdzie banki licza za euro po 4.6 przy kursie 4,3 zl. Kolejnym krokiem bedzie zapewne zniesienie oplat za wpate na konta w Eu. Potem moze jak zaczniemy dostawac vize czy mastera z unii a nie tylko z pl zmniejszą oprocentowanie do 4-5%. Nasze banki rosna jak paczki w masle odbierajac tluste -10-12 % na stale za kredyt a placac Ci za lokate 1 czy max 2%. Dziadek twierdzil ze wszytko co wiecej niz +3,5% za kredyt powuyzej oprocentowania Twojego konta w banku to lichwa i przed wojna bankiera do wiezienia mozna bylo wsadzic za taki proceder

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Ja może się nie znam, ale gdyby banki udzielały kredyty na 3,5% to 90 % osób które dzisiaj otrzymują kredyty nigdy by ich nie dostały bo koszt udzielenia kredytu to nie tylko koszt pozyskania środków (zazwyczaj jest inny niż lokaty klientów), ale i koszty ryzyka operacyjnego, podatek bankwy, cit i multum kosztów o których tutaj pisać nie będę. Nie jest tak kolorowo, ale wynika to konkretnie z uwarunkowań podatkowo regulacyjch w naszym kraju. Te koszty są na tyle duże, że obecnie mamy konsolidacje rynku.


P. S. Od kilku lat Max oprocentowanie zgodnie z rekomendacja KNF to czterokrotność stopy lombardowej, do wczoraj było to 10% od wczoraj po obniżce stóp procentowych jest jeszcze mniej

Użytkownik algeroth82 edytował ten post 18 marzec 2020 - 16:51


#4766 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 18 marzec 2020 - 19:53

mała korekta max oprocentowanie to 2x (stopa lombardowa + 3,5%) czyli do wczoraj 10% od wczoraj 9%. Nie zanotowałem zmiany która w międzyczasie miała miejsce w sposobie liczenia - mój błąd.



#4767 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 18 marzec 2020 - 20:00

Ja może się nie znam, ale gdyby banki udzielały kredyty na 3,5% to 90 % osób które dzisiaj otrzymują kredyty nigdy by ich nie dostały bo koszt udzielenia kredytu to nie tylko koszt pozyskania środków (zazwyczaj jest inny niż lokaty klientów), ale i koszty ryzyka operacyjnego, podatek bankwy, cit i multum kosztów o których tutaj pisać nie będę. Nie jest tak kolorowo, ale wynika to konkretnie z uwarunkowań podatkowo regulacyjch w naszym kraju. Te koszty są na tyle duże, że obecnie mamy konsolidacje rynku.


P. S. Od kilku lat Max oprocentowanie zgodnie z rekomendacja KNF to czterokrotność stopy lombardowej, do wczoraj było to 10% od wczoraj po obniżce stóp procentowych jest jeszcze mniej

tak: biedne banki .. biedne banki.. a dyrektorzy dostaja po 1ml premii na koniec roku i drugie tyle wypłaty albo wiecej

ale panie to wszystko z powietrza i z pracowitości bo haruja jak mróweczki

 

Moze znormalnieje i wezme w końcu kredyt z Banku w  Austriii czy Niemiec czy Szwajcarii czy innego państwa gdzie oprocentowanie jest niższe ?

wtedy nagle sie okaże że wszedzie można niżej i nasze banki tez magicznei obniża oprocentowania

Bycie Bankiem w Polsce nie jst obowiązkowe, tak samo jak bycie górnikiem czy nauczycielem czy kim tam sobie chcesz

 

można zamknąc placówke nie Bankowac w Polsce   jak sie nie podoba - inni zajma szybko miejsce brakującego banku

 

Przed Revolutem banki miały potęzny spreed przy wymianie , opłaty za zapłate w walucie itp itd a po wprowadzeniu kart Revoluta patrz wszystkie nagle zrezygnowały z tych opłat i chwalą się ze też mają bezpłatne takie usługi (kwestia jak oszukują przy wymianie  podajac wg ajkiego kursu przeliczają a wg jakiego faktycznie wymieniają)

 

można ? tylko trzeba chcieć a ni etyclo chcec ciąć kasę na wszystkim

 

Revolut oferuje równiez darmowe wypłaty zagranica - co prawda niewiekich kwot 100EURO czy cos ale to tez nieosiągalne było dla naszych banków

a teraz patrz magicznie można

 

w każdym razi ekarete polecam bo nei kosztuje nic a czesto sie przydaje



#4768 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 18 marzec 2020 - 21:47

Nie bij kolego Andrzeju piany. Popatrz na oprocentowanie w innych bankach w Niemczech,  Włoszech, Austrii i wysnuj wnioski. 



#4769 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4643 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 18 marzec 2020 - 22:23

Ja może się nie znam, ale gdyby banki udzielały kredyty na 3,5% to 90 % osób które dzisiaj otrzymują kredyty nigdy by ich nie dostały bo koszt udzielenia kredytu to nie tylko koszt pozyskania środków (zazwyczaj jest inny niż lokaty klientów), ale i koszty ryzyka operacyjnego, podatek bankwy, cit i multum kosztów o których tutaj pisać nie będę. Nie jest tak kolorowo, ale wynika to konkretnie z uwarunkowań podatkowo regulacyjch w naszym kraju. Te koszty są na tyle duże, że obecnie mamy konsolidacje rynku.


P. S. Od kilku lat Max oprocentowanie zgodnie z rekomendacja KNF to czterokrotność stopy lombardowej, do wczoraj było to 10% od wczoraj po obniżce stóp procentowych jest jeszcze mniej


Fakt. Nie znasz się.

#4770 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 18 marzec 2020 - 22:58

Koledzy... może o bankach osobny wątek?... :mellow:


  • trout master i Przemek_M lubią to

#4771 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 19 marzec 2020 - 06:34

Ode mnie ostatni post i jak ktoś ma ochotę pogadać to zapraszam na pw. Kolego Arturze, zgadzam się, że na bardziej rozwiniętych rynkach zachodnich jest taniej, ale to pochodna powodów o których pisałem wyżej. Możemy spojrzeć na rynek rosyjski który jest jeszcze bardziej dziki i obarczony większym ryzekiem niż nasz i koszty są jeszcze wyższe niż u nas.

Kolego Sławku, zapraszam na pw abyś mi wyjaśnił co masz na myśli bo merytoryki w Twoim poście za wiele to nie ma, a pisanie aby napisać mija się z celem...

Dziekuje i życzę wszystkim udanego dnia.

#4772 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4643 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 19 marzec 2020 - 07:11

Odpowiem tutaj.
Z Twoich zaś wpisów wynika, że banki i bankierzy zwani banksterami ledwie zipią, a lud tę ich mordegę tylko pogłębia zaciągajac kredyty 😂 Merytorycznie. Na koszt kredytu składają się jak napisałeś różne czynniki, ale nie dopisałaś jakie inne oprócz rekomendowanych. A te inne to np. prowizja od udzielenia, to np. zazwyczaj dość wysokie ubezpieczenie itp. I na koniec okazuje się, że RRSO bardzo niewiele ma wspólnego z rekomendacjami. O tzw. pożyczkodawcach typu Provident to nawet mi się pisać nie chce.
Miłego dnia.
Ps. Jest taka fajna publikacja pt. Wojna o pieniądz. Jak ktoś ma czasu trochę to warto przeczytać.

Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 19 marzec 2020 - 07:20

  • algeroth82 lubi to

#4773 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 19 marzec 2020 - 07:35

Odpowiem tutaj.
Z Twoich zaś wpisów wynika, że banki i bankierzy zwani banksterami ledwie zipią, a lud tę ich mordegę tylko pogłębia zaciągajac kredyty Merytorycznie. Na koszt kredytu składają się jak napisałeś różne czynniki, ale nie dopisałaś jakie inne oprócz rekomendowanych. A te inne to np. prowizja od udzielenia, to np. zazwyczaj dość wysokie ubezpieczenie itp. I na koniec okazuje się, że RRSO bardzo niewiele ma wspólnego z rekomendacjami. O tzw. pożyczkodawcach typu Provident to nawet mi się pisać nie chce.
Miłego dnia.
Ps. Jest taka fajna publikacja pt. Wojna o pieniądz. Jak ktoś ma czasu trochę to warto przeczytać.

Zgadza się, są inne koszty kredytu, tak jak mówisz Prowizja (dzisiaj bardzo często wynosząca 0), ubezpieczenie i tu wchodzimy w misseling ponieważ w wielu przypadkach jest ono nieobowiązkowe, a niestety sprzedawane nieetycznie. Mówiłem Też o maksymalnym koszcie oprocentowania to teraz o średnich RRSO na rynku bankowym przy kredytach konsumpcyjnych w br. Wynosi poniżej 9% i zawiera w sobie wszystkie koszty o których napisałeś. A pamiętajmy również że RRSO nie należy traktować zero jedynkowo bo to tylko szacunkowy koszt kredytu.

Źle mnie też zrozumiałeś, Ja nie pisze Sławek, że banki ledwie zipią, są to instytucje komercyjne które mają zarabiać, ale ich zysk jest porównywalny do innych korporacji, a cena wynika z uwarunkowań i nie bardzo da się z nią zejść aby była zbliżona do zachodniej. Natomiast w Polsce jest ogromna nagonka na banki i banksterow czego zupełnie nie potrafię zrozumieć. To biznes jak każdy inny.

P. S. Firmy pożyczkowe typu Provident to zupełnie inny temat.

Edit :może admin mógłby wyodrębnic nasze posty aby nie zaśmiecać tego tematu bo szkoda.

Użytkownik algeroth82 edytował ten post 19 marzec 2020 - 07:45

  • Pablo54 i S.N. lubią to

#4774 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4643 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 19 marzec 2020 - 07:59

Pozwolę sobie po raz kolejny nie zgodzić się. Zyski banków mają różne oblicza. Ale o tym zapewne wiesz. A jak nie to może frankowicze coś dodadzą w temacie 😉 Ponadto nie sugeruj niemal non stop czasu teraźniejszego. Przejdźmy na priv. Czegoś się pewnie dowiem.

#4775 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 19 marzec 2020 - 09:12

Zgadza się, są inne koszty kredytu, tak jak mówisz Prowizja (dzisiaj bardzo często wynosząca 0), ubezpieczenie i tu wchodzimy w misseling ponieważ w wielu przypadkach jest ono nieobowiązkowe, a niestety sprzedawane nieetycznie. Mówiłem Też o maksymalnym koszcie oprocentowania to teraz o średnich RRSO na rynku bankowym przy kredytach konsumpcyjnych w br. Wynosi poniżej 9% i zawiera w sobie wszystkie koszty o których napisałeś. A pamiętajmy również że RRSO nie należy traktować zero jedynkowo bo to tylko szacunkowy koszt kredytu.

Źle mnie też zrozumiałeś, Ja nie pisze Sławek, że banki ledwie zipią, są to instytucje komercyjne które mają zarabiać, ale ich zysk jest porównywalny do innych korporacji, a cena wynika z uwarunkowań i nie bardzo da się z nią zejść aby była zbliżona do zachodniej. Natomiast w Polsce jest ogromna nagonka na banki i banksterow czego zupełnie nie potrafię zrozumieć. To biznes jak każdy inny.

P. S. Firmy pożyczkowe typu Provident to zupełnie inny temat.

Edit :może admin mógłby wyodrębnic nasze posty aby nie zaśmiecać tego tematu bo szkoda.

 

Dziwisz się nagonce, po aferze z kredytami mieszkaniowymi we frankach.

Po zapisach drobnym druczkiem i całkiem niezrozumiałym językiem warunków umowy?

 

Co w tym dziwnego?



#4776 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 24 marzec 2020 - 09:13

Zamówiłem poniższe woblery na próbę. To była najszybsza dostawa z ali. Wysyłka 14.03. Wczoraj (23.03) u mnie w domu.

 

https://pl.aliexpres....66d85c0fbRSms2

https://pl.aliexpres....66d85c0fbRSms2

 

Na pierwszy rzut oka - wykonanie super.

Mniejsze może przetestuję w weekend, większy poczeka do maja. Zobaczę co to warte :)



#4777 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1011 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 24 marzec 2020 - 09:46

U mnie też ostatnio dostawa była ekspresowa w niecałe dwa tygodnie. Chyba mało roboty mają.
  • Tiur lubi to

#4778 OFFLINE   Tiur

Tiur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Imię:Kamil

Napisano 24 marzec 2020 - 11:02

Da sklepy z których przesyłki idą bardzo szybko. Może europejskie magazyny wysyłają

#4779 ONLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 656 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 26 marzec 2020 - 22:19

Ostatnio przyszło kilka paczek, tak więc dla potomnych:

 

polecam:

 

szpula do tatuli

całkiem spoko imitacje kajtków

wkręty identyczne jak mikado i savage, sporo tańsze

pierścienie

osełka do haczyków

piny go gum

pokrowce:    do wędek       do okrąglaków     do plaskaczy

 

nie polecam totalnie:

 

szpula do Tatuli  - hamulec SV ma za duży luz na wałku, podczas kręcenia zwyczajnie ociera o magnesy

główki stand-up  - rozginają się od samego patrzenia na nie, strach zawiesić na tym cokolwiek

przekładnia  C3/C4  - do pary z pinionem pracują jak totalnie zużyte badziewie

 

przy okazji, jak ktoś ma namiary na dobre stand-upy to proszę o namiar, ale na chwilę obecną zostaję przy Dorado

 

pozdrower


  • Maciek_7 i eRKa lubią to

#4780 ONLINE   Kacper Kniaź

Kacper Kniaź

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKoło
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Kniaź

Napisano 27 marzec 2020 - 14:34

Czy ktoś mógłby zmierzyć i podać długość stopki kołowrotka Tsurinoya Jaguar, koniecznie rozmiar 1000?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych