Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Platforma Aliexpress / sprzęt wędkarski z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8469 odpowiedzi w tym temacie

#7721 OFFLINE   dyrek68

dyrek68

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaAlwernia
  • Imię:Darek

Napisano 19 luty 2024 - 10:34

Mam tego Sofirna sp40, po zmianie obudowy (dołączona) na ogniwo 18350 prawie nie czuć na głowie. Na jakiejś wyprzedaży kosztowało mnie to 75PLN i dokupiłem ogniwo 18350 też nie za miliony. Działa, świeci - dla mnie wystarczy. 


  • neronhell lubi to

#7722 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 19 luty 2024 - 11:41

edit. znalazłem czego szukałem :) 


Użytkownik Panek edytował ten post 19 luty 2024 - 11:45


#7723 OFFLINE   Og2

Og2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Olek

Napisano 19 luty 2024 - 22:32

Koledzy czy ktoś może polecić jakąś dobrą latarkę czołową na akumulatory? Nie znalazłem niczego z bardzo dobrymi opiniami. Może ktoś coś polecić?

Z mojej strony polecam Sofirna H05B, koło stówki kosztuje, wymienne ogniowa, ładowanie przez USB, ilość światła więcej niż wystarczająca. Najpierw kupiłem ojcu, potem sobie do pracy, pomimo że mam starszego Black diamonda, różnica w ilości światła jest kolosalna na korzyść Chińczyka. Brat ma armyteka za 400zl i faktycznie jest super wykończony ale sporo cięższy i światła subiektywnie tyle nie daje, przy cenie Sofirna moim zdaniem bez sensu zakup przynajmniej z przeznaczeniem na ryby. Poczytaj komentarze na pepperze o tej latarce.

Wysłane z mojego 2106118C przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Og2 edytował ten post 19 luty 2024 - 22:33

  • neronhell lubi to

#7724 OFFLINE   neronhell

neronhell

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów

Napisano 20 luty 2024 - 06:22

Z mojej strony polecam Sofirna H05B, koło stówki kosztuje, wymienne ogniowa, ładowanie przez USB, ilość światła więcej niż wystarczająca. Najpierw kupiłem ojcu, potem sobie do pracy, pomimo że mam starszego Black diamonda, różnica w ilości światła jest kolosalna na korzyść Chińczyka. Brat ma armyteka za 400zl i faktycznie jest super wykończony ale sporo cięższy i światła subiektywnie tyle nie daje, przy cenie Sofirna moim zdaniem bez sensu zakup przynajmniej z przeznaczeniem na ryby. Poczytaj komentarze na pepperze o tej latarce.

Wysłane z mojego 2106118C przy użyciu Tapatalka

Orientujesz się czym różni się Twój model od Sofrina H25LR
https://pl.aliexpres...3989468484.html

Użytkownik neronhell edytował ten post 20 luty 2024 - 06:23


#7725 OFFLINE   Og2

Og2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Olek

Napisano 20 luty 2024 - 17:18

Z tego co widzę h25 jest sporo słabsza około 500lm a moja koło 1200 wyciąga, na YT zobacz jest gość który testuje latarki, chociaż zobaczysz mniej więcej porównanie mocy i jak skupiony jest snop światła. Przy tej różnicy cenowej wolałbym mocniejsza chociaż pewnie ta słabsza na baterii dłużej potrzyma...

Wysłane z mojego 2106118C przy użyciu Tapatalka
  • neronhell lubi to

#7726 OFFLINE   Lokityrem

Lokityrem

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów

Napisano 21 luty 2024 - 20:33

Koledzy czy ktoś może polecić jakąś dobrą latarkę czołową na akumulatory? Nie znalazłem niczego z bardzo dobrymi opiniami. Może ktoś coś polecić?

W pracy na platformie w Danii i na rybach mam 

Reflektor indukcyjny czujnik LED lampa czołowa wbudowany latarka na baterie USB akumulator czołówka 5 tryby oświetlenia reflektor (aliexpress.com)

W kieszeni zawsze powerbank 10k  na wszelki, przetrwała wiele ulewnych deszczy, śnieżyc, mrozów, używam od ponad 2 lat. Kupiłem na prze za 8 zeta.



#7727 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 384 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 21 luty 2024 - 20:38

.

Użytkownik Intro edytował ten post 21 luty 2024 - 20:39


#7728 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 27 luty 2024 - 17:40

Panowie, jakieś polecane feedery i spławikówki z Ali? Bo niestety pozbyłem się całego sprzętu na białą rybę, a przydałoby się zarazić syna wędkarstwem i nie zacznę od spinningu ani castingu :) 


  • Aries lubi to

#7729 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 656 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 27 luty 2024 - 18:07

Chyba nie warto, spójrz chociażby na ofertę wędzisk Jaxona, są kijki już za ok 150 PLN, w sam raz do ciorania dla młodzieży. Taki np Jaxon Eclatis Tele Elegance przy długości 390 waży jedyne 160 g, sam chyba się skuszę, bo potrzebuję coś na łódkę 2 razy w roku, a nie chcę ryzykować połamania Mivardi za prawie tysiaka. Oprócz tego jest jeszcze seria Float Academy, bardzo przyzwoita i jeszcze tańsza.


  • Aries i skrzyp lubią to

#7730 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 27 luty 2024 - 18:33

Chyba nie warto, spójrz chociażby na ofertę wędzisk Jaxona, są kijki już za ok 150 PLN, w sam raz do ciorania dla młodzieży. Taki np Jaxon Eclatis Tele Elegance przy długości 390 waży jedyne 160 g, sam chyba się skuszę, bo potrzebuję coś na łódkę 2 razy w roku, a nie chcę ryzykować połamania Mivardi za prawie tysiaka. Oprócz tego jest jeszcze seria Float Academy, bardzo przyzwoita i jeszcze tańsza.

Dzięki, masz rację, jakieś Jaxony czy Kongery wyrwę taniej niż z CN. A ja głupi sprzedałem Mitchelle i Browningi za grosze. 



#7731 OFFLINE   DominikBP

DominikBP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Dominik

Napisano 28 luty 2024 - 07:03

Koledzy mam pytanie o plecionkę pod okonie,klenie.

Kiedyś na ali nabyłem kastkinga x4 0.07. Uważałem że ta plecionka jest szorstka i gruba. Ale na nią łowiłem. Kupiłem ostatnio pitbulla x12 0.8pe i sunline adv 0.6 pe i po porównaniu organoleptycznym właśnie kastking jest najbardziej cienki i okrągły. Czy są jeszcze takie plecionki na ali ? znalazłem tego kastkinga ale może jest coś równie dobrego?



#7732 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisano 28 luty 2024 - 07:43

Możesz prościej? ;)



#7733 OFFLINE   DumFish

DumFish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów

Napisano 28 luty 2024 - 08:11

Leydun pe x8/x4
  • nalewator lubi to

#7734 OFFLINE   DominikBP

DominikBP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Dominik

Napisano 28 luty 2024 - 08:30

Prościej szukam plecionki do klenio jazia do multiplikatora. Cienka stosunkowo mocna i gładka śliska co by latało. A nie była nitką i rwała się w reku.



#7735 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 811 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 luty 2024 - 08:34

Prościej szukam plecionki do klenio jazia do multiplikatora. Cienka stosunkowo mocna i gładka śliska co by latało. A nie była nitką i rwała się w reku.

Sunline Small Game PE-HG lub Varivas Avani Light Game - nie ma co kombinować i bawić się w półśrodki.



#7736 OFFLINE   DominikBP

DominikBP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Dominik

Napisano 28 luty 2024 - 08:38

Sunline Small Game PE-HG lub Varivas Avani Light Game - nie ma co kombinować i bawić się w półśrodki.

Ok dokupię kolejne dwie szpulki drogiej plecionki i sprawdzę co one warte oczywiście w rekach i na sucho, jak nie przypasi poleci na giełdę. I opisze to dla potomnych.


  • Aries lubi to

#7737 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 28 luty 2024 - 08:58

Odnośnie feedera https://pl.aliexpres...ayAdapt=glo2pol

wędka genialna nawet za tę cenę, ja gdy kupowałem była stówę tańsza.

Karp 12kg czy szczupak 90cm nie robi na niej żadnego wrażenia, hol pewny wędka trzyma i pracuje tak że można jedną ręka operować, przy tym bardzo ale to bardzo się ładująca i czuła. Ja mam 3,60 do 120g.

Odnośnie plecionek, z ali sprawdziła mi się tylko jedna angryfish agw9x i angryfish diominator 4 splotowa


  • Aries i skrzyp lubią to

#7738 OFFLINE   DumFish

DumFish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów

Napisano 28 luty 2024 - 09:32

Ok dokupię kolejne dwie szpulki drogiej plecionki i sprawdzę co one warte oczywiście w rekach i na sucho, jak nie przypasi poleci na giełdę. I opisze to dla potomnych.

 

bez sensu, kasa wywalona w błoto :) dostałeś juz 3 czy 4 propozycje plecionek tutaj, od 8zl za szpulkę. Naprawde mnie dziwi ze jeszcze ludzie kupuja plecionki po 150zl za szpulke...  jak praktycznie to samo dostajemy w cenie 8 pln :)



#7739 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 28 luty 2024 - 19:57

bez sensu, kasa wywalona w błoto :) dostałeś juz 3 czy 4 propozycje plecionek tutaj, od 8zl za szpulkę. Naprawde mnie dziwi ze jeszcze ludzie kupuja plecionki po 150zl za szpulke...  jak praktycznie to samo dostajemy w cenie 8 pln :)

Nie to samo,ale przyzwoitą plecionkę za ulanek ceny.


  • DumFish lubi to

#7740 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1010 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 28 luty 2024 - 20:16

Jak kupuje coś na Ali, to liczę się z tym, ze dostanę bubla i robię nieco „rozrywkowo”. Jeśli szpula plecionki kosztuje 8zl, to po co główkować - można kupić dla samego spróbowania i trudno, najwyżej wyrzucisz ja do kosza.
Żeby nie było - osobiscie wolałbym kupić jedną szpulę sprowadzonej plecionki, zamiast 4 eksperymentów z ali, ale każdy ma swój punkt widzenia i nie mam ambicji przekonywania, ze moj jest lepszy.
  • Biesan, PETEREK i Maciej W. lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych