Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Platforma Aliexpress / sprz臋t w臋dkarski z Chin


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
8469 odpowiedzi w tym temacie

#3041 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 post贸w
  • LokalizacjaStargard

Napisano 17 stycze艅 2019 - 11:21

Nawet niez艂a przecena, najta艅szy u konkurencji wychodzi oko艂o 60 z艂 dro偶ej 

https://www.aliexpre....17e32e0eaDbdXh

 

Niestety, szmelc.

Jak kto艣 szuka mocnego i niedrogiego ko艂owrotka to znowu s膮 w promocji Jeveco NeverStop. Za 43 $ mamy ko艂owrotek jako艣ciowo zbli偶ony do Stradica.


  • eRKa i koszka lubi膮 to

#3042 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 post贸w
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imi臋:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 17 stycze艅 2019 - 11:32

Niestety, szmelc.

Jak kto艣 szuka mocnego i niedrogiego ko艂owrotka to znowu s膮 w promocji Jeveco NeverStop. Za 43 $ mamy ko艂owrotek jako艣ciowo zbli偶ony do Stradica.

 

Stre艣ci艂 by艣 co oni tam pisz膮? Dlaczego szmelc?

 

Ten Jeveco ma jedn膮 irytuj膮c膮 wad臋.

Kiepsko osadzony kab艂膮k przy rolce o kt贸ry zaczepia plecionka po zamkni臋ciu.Poza tym ok...



#3043 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 post贸w
  • LokalizacjaStargard

Napisano 17 stycze艅 2019 - 11:50

Mo偶na przet艂umaczy膰 stron臋 w translatorze google. Og贸lnie facet wymienia du偶o wad, pisze 偶e konstrukcja jest kompletnie nieprzemy艣lana. W podsumowaniu pisze, 偶e lepiej b臋dzie je艣li  Chi艅czycy pozostan膮 przy kopiowaniu konstrukcji ni偶 wymy艣laniu w艂asnych :lol: No i ko艅cowa ocena 2 na 20.

 

W Jeveco da艂em kropelk臋 kleju epoksydowego w miejscu 艂膮czenia kab艂膮ka z rolk膮, co za艂atwi艂o ten problem.


  • eRKa lubi to

#3044 OFFLINE   pano112

pano112

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa/Bia艂a Podlaska

Napisano 17 stycze艅 2019 - 13:38

Kto艣 maca艂, zastanawiam si臋 by wzi膮膰 na testy, ale mo偶e ju偶 kto艣 pr贸bowa艂.

https://pl.aliexpres...2785990522.html



#3045 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 post贸w
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imi臋:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 17 stycze艅 2019 - 14:08

Przet艂umaczy艂em w Chrome - na codzie艅 u偶ywam Opery...

 

Stwierdzenia z kt贸rymi nie bardzo mog臋 si臋 zgodzi膰 - jest ich sporo, a podam takie najbardziej dla mnie ra偶膮ce.

 

"Walec jest przenoszony przez 2 艂o偶yska, ale jego jako艣膰 wydaje si臋 w膮tpliwa, wygl膮da jak mosi膮dz z cienk膮 warstw膮 lakieru ..."

 

Chodzi o rolk臋  - wygl膮da, 偶e facet nigdy nie s艂ysza艂 o napylanej warstwie azotku tytanu - TiN a to do艣膰 powszechny spos贸b zabezpieczania rolki czy kraw臋dzi szpuli przed nadmiernym 艣cieraniem

No ale jemu si臋 wydaje... 

 

"Ko艂o steruj膮ce jest podstawowym stopem cynku o z艂ej jako艣ci"

 

Ale na jakiej podstawie tak twierdzi????Na oko??? Super z niego materia艂oznawca...

 

To takie najbardziej charakterystyczne a nie poparte 偶adnymi faktami jego stwierdzenia.

 

Czy sam ko艂owrotek jest dobry, czy z艂y - nie mam poj臋cia. Lecz jego opinia bardzo mi przypomina te z naszego forum - chi艅ski - znaczy z艂y...


  • Ma艂kociniak lubi to

#3046 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6314 post贸w
  • LokalizacjaPu艂tusk
  • Imi臋:Piotr
  • Nazwisko:Pra偶mowski

Napisano 17 stycze艅 2019 - 14:43

A tego kto艣 pr贸bowa艂, wydaje si臋 atrakcyjny w stosunku do ceny. Taki boleniowiec do zajechania bez niepotrzebnych 艂ez :) Kupuj膮cy wracaj膮 po kolejne egzemplarze z tego co czytam w recenzjach.
PLN 73.03 56%OFF | SeaKnight TREANT II 5.0:1 6.2:1 Fishing Reel 1000H 2000H 3000H 4000H Spinning Reel 13KG Max Drag Power Bass Carp Fishing Tackles
https://s.click.alie....com/e/b9y4pvaZ
  • Pablo54 lubi to

#3047 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 post贸w
  • LokalizacjaStargard

Napisano 17 stycze艅 2019 - 15:04

Przet艂umaczy艂em w Chrome - na codzie艅 u偶ywam Opery...

 

Stwierdzenia z kt贸rymi nie bardzo mog臋 si臋 zgodzi膰 - jest ich sporo, a podam takie najbardziej dla mnie ra偶膮ce.

 

"Walec jest przenoszony przez 2 艂o偶yska, ale jego jako艣膰 wydaje si臋 w膮tpliwa, wygl膮da jak mosi膮dz z cienk膮 warstw膮 lakieru ..."

 

Chodzi o rolk臋  - wygl膮da, 偶e facet nigdy nie s艂ysza艂 o napylanej warstwie azotku tytanu - TiN a to do艣膰 powszechny spos贸b zabezpieczania rolki czy kraw臋dzi szpuli przed nadmiernym 艣cieraniem

No ale jemu si臋 wydaje... 

 

"Ko艂o steruj膮ce jest podstawowym stopem cynku o z艂ej jako艣ci"

 

Ale na jakiej podstawie tak twierdzi????Na oko??? Super z niego materia艂oznawca...

 

To takie najbardziej charakterystyczne a nie poparte 偶adnymi faktami jego stwierdzenia.

 

Czy sam ko艂owrotek jest dobry, czy z艂y - nie mam poj臋cia. Lecz jego opinia bardzo mi przypomina te z naszego forum - chi艅ski - znaczy z艂y...

 

Takie stwierdzenia jak zacytowa艂e艣 faktycznie mog膮 budzi膰 jakie艣 w膮tpliwo艣ci. Jednak go艣膰 ma ca艂kiem spore portfolio zarecenzowanych ko艂owrotk贸w, zar贸wno tych markowych jak i chi艅skich.  S膮dz臋, 偶e ma niez艂e poj臋cie o azotku tytanu, stosowanych materia艂ach i innych szczeg贸艂ach technologicznych dotycz膮cych ko艂owrotk贸w. Ja lubi臋 czyta膰 jego recenzje i mam do niego zaufanie. Z ca艂膮 pewno艣ci膮 nie jest to go艣膰 偶yj膮cy stereotypem "chi艅ski - znaczy z艂y".

 

Tak te偶 sobie my艣l臋, 偶e w zdaniu o z艂ej jako艣ci stopu przek艂adni, mog艂o chodzi膰 o z艂膮 jako艣膰 odlewu.


U偶ytkownik Grzegorz B. edytowa艂 ten post 17 stycze艅 2019 - 15:07

  • coma lubi to

#3048 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 post贸w
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imi臋:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 17 stycze艅 2019 - 15:53

A ja uwa偶am, 偶e to jest ko艂owrotek, a nie wiersz.

W wierszu owszem, mo偶na u偶ywa膰 takich emocjonalnych okre艣le艅, ale nie w technice, gdzie wszystko mo偶na zwa偶y膰, zmierzy膰 i por贸wna膰.

 

Fakt - fajnie pisze, nawet po t艂umaczu gogla jest to zrozumia艂e, ale czy obiektywnie. Wg niego tak, ja mam zastrze偶enia.

Por贸wnaj prosz臋 to:

 

https://jeanpaulchar...ya-jaguar-2000/

 

Tam jest taka konkluzja:

 

WRESZCIE M贸wi臋 dobrze o chi艅skim ko艂owrotku, poniewa偶 trzeba przyzna膰, 偶e ten Jaguar jest sukcesem, cho膰 haniebnie skopiowany z japo艅skich modeli, ale skopiowany inteligentnie, r贸偶nica istnieje.

 

Co wi臋cej doda膰??

 

Mo偶e jeszcze to, 偶e wszystkie praktycznie ko艂owrotki maj膮 ko艂o nap臋dzaj膮ce odlewane ci艣nienowo ze stop贸w cynku.Wystarczaj膮co mocne, ale i ta艅sze w produkcji ni偶 takie samo ko艂o wykonane obr贸bk膮 skrawaniem.Bywaj膮 tak偶e odkuwane. - jeszcze ta艅sze w producji...



#3049 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 post贸w
  • LokalizacjaStargard

Napisano 17 stycze艅 2019 - 18:32

A ja uwa偶am, 偶e to jest ko艂owrotek, a nie wiersz.
W wierszu owszem, mo偶na u偶ywa膰 takich emocjonalnych okre艣le艅, ale nie w technice, gdzie wszystko mo偶na zwa偶y膰, zmierzy膰 i por贸wna膰.

Racja, mo偶na sprawdzi膰 sk艂ad metalu, twardo艣膰 pow艂ok itd. ale do licha, czy nie za du偶o by艣my wymagali? Go艣膰 robi to za darmo i przede wszystkim z pasji. Trudno si臋 dziwi膰 emocjom, zobacz ile na tym forum jest emocji w kontek艣cie sprz臋tu! R贸wnocze艣nie nie musi to oznacza膰 braku obiektywizmu.  
 

Fakt - fajnie pisze, nawet po t艂umaczu gogla jest to zrozumia艂e, ale czy obiektywnie. Wg niego tak, ja mam zastrze偶enia.
Por贸wnaj prosz臋 to:
 
https://jeanpaulchar...ya-jaguar-2000/
 
Tam jest taka konkluzja:
 
WRESZCIE M贸wi臋 dobrze o chi艅skim ko艂owrotku, poniewa偶 trzeba przyzna膰, 偶e ten Jaguar jest sukcesem, cho膰 haniebnie skopiowany z japo艅skich modeli, ale skopiowany inteligentnie, r贸偶nica istnieje.[/size]
 
Co wi臋cej doda膰??

Nie wiem, co sugerujesz przytaczaj膮c ten cytat. Nie widz臋 w nim nic podejrzanego ani niestosownego :) Je艣li mia艂oby to wg Ciebie udowadnia膰 niech臋膰 autora do chi艅skich ko艂owrotk贸w, to zobacz jak jedzie po markowych produktach (Twinpower SW 4000 XG to "oszustwo").
Jak dla mnie Jean_Paul odwala kawa艂 dobrej roboty dla spo艂eczno艣ci w臋dkarskiej i zawsze kiedy zainteresuje mnie jaki艣 ko艂owrotek, szczeg贸lnie z Chin, zerkam na jego stron臋, 偶eby zobaczy膰 czy wcze艣niej jemu nie wpad艂 w r臋ce.

#3050 OFFLINE   Zack

Zack

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 post贸w
  • LokalizacjaTorun

Napisano 17 stycze艅 2019 - 20:01

Niestety, szmelc.

Jak kto艣 szuka mocnego i niedrogiego ko艂owrotka to znowu s膮 w promocji Jeveco NeverStop. Za 43 $ mamy ko艂owrotek jako艣ciowo zbli偶ony do Stradica.

Witam,zakupi艂em ten m艂ynek  Jeveco  NS rozmiar 2500 ,najbardziej napali艂em si臋 w nim na wkr臋can膮 korb臋 w przek艂adnie, ilo艣膰 艂ozysk mnie tak nie przekona艂a jak ta korba wkr臋cana,ko艂owrotek poza metalowym body, fajnym ,nawojem,wkr臋can膮 korb膮 偶e si臋 powt贸rz臋, prac膮 ty艂ka nie urywa, szumi rolka kab艂膮ka,spory luz rotora,na boki, czu膰 stuki podczas zwijania w silniejszym nurcie rzeki,by膰 mo偶e trafi艂em na lipny egzemplarz,ciekawi mnie ta cena raz ponad 80 dolar贸w ,raz obni偶aj膮 do 40 paru,wydaje mi si臋 偶e w tej ni偶szej cenie oferuj膮 ko艂owrotki ni偶szej jako艣ci, mia艂em na chwil臋 u偶yczony Spro Passion,i ko艂owrotek zdecydowanie przewy偶sza艂 Jeveco  kt贸re posiadam kultur膮 pracy,pozdrawiam


U偶ytkownik Zack edytowa艂 ten post 17 stycze艅 2019 - 20:20

  • coma lubi to

#3051 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 post贸w
  • LokalizacjaStargard

Napisano 17 stycze艅 2019 - 20:44

Raczej chodzi o odwieczny problem chi艅skiej kontroli jako艣ci. Ja mam 2500 i 3000. O ile ten drugi chodzi pi臋knie to w 2500 mam gorszy naw贸j i przy szybkim kr臋ceniu na sucho bije troch臋 na boki. Mimo wszystko, ceni臋 obydwa zdecydowanie bardziej od Spro, kt贸rych mia艂em kilka (i w sumie nic do nich nie mam) - od Passiona do wy偶szych modeli. 



#3052 OFFLINE   Pablo54

Pablo54

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 post贸w
  • LokalizacjaNad wod膮 - 艂贸dzkie

Napisano 17 stycze艅 2019 - 21:44

A tego kto艣 pr贸bowa艂, wydaje si臋 atrakcyjny w stosunku do ceny. Taki boleniowiec do zajechania bez niepotrzebnych 艂ez :) Kupuj膮cy wracaj膮 po kolejne egzemplarze z tego co czytam w recenzjach.
PLN 73.03 56%OFF | SeaKnight TREANT II 5.0:1 6.2:1 Fishing Reel 1000H 2000H 3000H 4000H Spinning Reel 13KG Max Drag Power Bass Carp Fishing Tackles
https://s.click.alie....com/e/b9y4pvaZ

Witam.

Za 85pln z przesy艂k膮,cena jak z Biedronki .

11 艂o偶ysk,wkr臋cana korba -,, ala Daiwa."

Warto kupi膰.

 

https://pl.aliexpres...-63b8232c3c9a-6

 

Filmik pog艂膮dowy ( co w 艣rodku ).

 


U偶ytkownik Pablo54 edytowa艂 ten post 17 stycze艅 2019 - 21:47

  • Hesher, eRKa i nofy lubi膮 to

#3053 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6314 post贸w
  • LokalizacjaPu艂tusk
  • Imi臋:Piotr
  • Nazwisko:Pra偶mowski

Napisano 17 stycze艅 2019 - 22:07

Wreszcie dotar艂 do mnie ten Deukio HS 3000 czy jako艣 tak. Jutro go rozpakuj臋 i zobaczem co tam namotali w tem Bend偶ingu.

BTW o tego seaknighta zada艂em pytanie o mo偶liwo艣膰 dokupienia dodatkowych szpulek. Jutro pewnie co艣 odpisz膮.

U偶ytkownik Hesher edytowa艂 ten post 17 stycze艅 2019 - 22:09


#3054 OFFLINE   Pablo54

Pablo54

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 post贸w
  • LokalizacjaNad wod膮 - 艂贸dzkie

Napisano 17 stycze艅 2019 - 23:16

Wreszcie dotar艂 do mnie ten Deukio HS 3000 czy jako艣 tak. Jutro go rozpakuj臋 i zobaczem co tam namotali w tem Bend偶ingu.

BTW o tego seaknighta zada艂em pytanie o mo偶liwo艣膰 dokupienia dodatkowych szpulek. Jutro pewnie co艣 odpisz膮.

Czyta艂e艣 jakie艣 recenzje lub jaki艣 filmik na YT na temat m艂ynka ?

 

To jeszcze by pasowa艂o.

https://pl.aliexpres....12908.113971.0

 

Filmik pogl膮dowy,tylko ten j臋zyk?

 


U偶ytkownik Pablo54 edytowa艂 ten post 17 stycze艅 2019 - 23:29


#3055 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6314 post贸w
  • LokalizacjaPu艂tusk
  • Imi臋:Piotr
  • Nazwisko:Pra偶mowski

Napisano 18 stycze艅 2019 - 04:29

Nagram polski, jak w og贸le b臋dzie sens o nim cokolwiek nagrywa膰.

Ed. A do tego seaknighta nie mo偶na dokupi膰 szpulki, ale wydaje mi si臋, 偶e inna marka ma pasuj膮ce tylko nazwy nie pami臋tam.

U偶ytkownik Hesher edytowa艂 ten post 18 stycze艅 2019 - 04:30


#3056 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 post贸w
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imi臋:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 18 stycze艅 2019 - 08:23

Raczej chodzi o odwieczny problem chi艅skiej kontroli jako艣ci. Ja mam 2500 i 3000. O ile ten drugi chodzi pi臋knie to w 2500 mam gorszy naw贸j i przy szybkim kr臋ceniu na sucho bije troch臋 na boki. Mimo wszystko, ceni臋 obydwa zdecydowanie bardziej od Spro, kt贸rych mia艂em kilka (i w sumie nic do nich nie mam) - od Passiona do wy偶szych modeli. 

 

Tutaj to ja bym si臋 innej przyczyny  gorszego nawoju doszukiwa艂. Wygl膮da, z rysunk贸w na stronie gdzie go sprzedaj膮, 偶e wielko艣ci 2500 i 3000 s膮 na tym samym mechani藕mie(body - bardzo nie lubi臋 tego s艂owa), a r贸偶nica jest tylko w szpuli kt贸ra ma wi臋ksz膮 wysoko艣膰 (i szeroko艣膰)

O ile szeroko艣膰 nie ma wp艂ywu na naw贸j w sensie jego poprawno艣ci - to wysoko艣膰 jak najbardziej.

 

A co ciekawsze - szpulki dla 3000 i 3500 s膮 identyczne - wg rysunku - ale ju偶 wg tabeli mieszcz膮 r贸偶ne d艂ugo艣ci linki.

 

Ot taka ichniejsza ciekawostka hahahaha



#3057 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 post贸w
  • LokalizacjaStargard

Napisano 18 stycze艅 2019 - 08:52

Tutaj to ja bym si臋 innej przyczyny  gorszego nawoju doszukiwa艂. Wygl膮da, z rysunk贸w na stronie gdzie go sprzedaj膮, 偶e wielko艣ci 2500 i 3000 s膮 na tym samym mechani藕mie(body - bardzo nie lubi臋 tego s艂owa), a r贸偶nica jest tylko w szpuli kt贸ra ma wi臋ksz膮 wysoko艣膰 (i szeroko艣膰)

O ile szeroko艣膰 nie ma wp艂ywu na naw贸j w sensie jego poprawno艣ci - to wysoko艣膰 jak najbardziej.

 

U艣ci艣laj膮c, wielko艣膰 mechanizmu jest ta sama, r贸偶nica jest w wielko艣ci szpuli i rotora. Jednak偶e w tym przypadku raczej nie usprawiedliwia to gorszego nawoju w moim 2500, poniewa偶 na przytaczanej przeze mnie stronce z recenzjami ko艂owrotk贸w jest model 2500 i tam naw贸j jest niemal偶e idealny. By膰 mo偶e zabawa z podk艂adkami pod szpule by co艣 poprawi艂a ale nie mam ich do tego ko艂owrotka. Nota bene do Nomury Isei dystrybutor daje w komplecie zapasowe podk艂adki...



#3058 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 post贸w
  • LokalizacjaStargard

Napisano 18 stycze艅 2019 - 09:01

A tego kto艣 pr贸bowa艂, wydaje si臋 atrakcyjny w stosunku do ceny. Taki boleniowiec do zajechania bez niepotrzebnych 艂ez :) Kupuj膮cy wracaj膮 po kolejne egzemplarze z tego co czytam w recenzjach.
PLN 73.03 56%OFF | SeaKnight TREANT II 5.0:1 6.2:1 Fishing Reel 1000H 2000H 3000H 4000H Spinning Reel 13KG Max Drag Power Bass Carp Fishing Tackles
https://s.click.alie....com/e/b9y4pvaZ

 
Je艣li chodzi o SeaKnighta, to z takim samym prze艂o偶eniem dobr膮 recenzj臋 ma model AXE xxxxH, znany tak偶e jako DAM QUICK FZ DLX FD.

U偶ytkownik Grzegorz B. edytowa艂 ten post 18 stycze艅 2019 - 09:05


#3059 OFFLINE   snoek3

snoek3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 post贸w
  • LokalizacjaStargard

Napisano 18 stycze艅 2019 - 12:06

a tego nikt nie sprawdza艂? - https://pl.aliexpres...sAbTest=ae803_4

U偶ytkownik snoek3 edytowa艂 ten post 18 stycze艅 2019 - 12:07

  • Intro lubi to

#3060 OFFLINE   snoek3

snoek3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 post贸w
  • LokalizacjaStargard

Napisano 18 stycze艅 2019 - 12:10

a tak po za tym to s膮 tu ko艂owrotki na nasze po 70 -100 z艂 na worm shaft co jest u nas chyba nieosiagalne w ko艂owrotkach za takie pieniadze !!!
  • Pablo54 lubi to




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 5

1 u偶ytkownik贸w, 4 go艣ci, 0 anonimowych


    asp