Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Platforma Aliexpress / sprzęt wędkarski z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8256 odpowiedzi w tym temacie

#3341 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 03 marzec 2019 - 19:13

... nie szkoda wam kasy na te testy ???

Rozumiem zakup drobnego sprzętu , jakiś akcesoriów  :)  ,  ale nie rozumiem zakupu wędek czy kołowrotków  :unsure: ...

 

Powiedz Kolego skąd nasi importerzy sprzęt biorą?

Baaa... nie tylko nasi. Bo przecież nie z księżyca.

 

Testy... ok, ale jak Koledzy piszą, że kupili, chodzi i jest ok to jakie to ryzyko?

 

A nasi sobie na marżach nie żałują... Kamizelka kupiona na Alii...(zaznaczam, że w detalu) za 80 zeta taka sama ze znaczkjiem Dragona kosztuje ponad 200

 

Wyłamał sie - i to na plus dla konsumentów i jest jak widać po pozytywnych ocenach Jaxon ze swoją serią wędzisk GS.

Więc jednak można taniej, bo nie sądzę, żeby dokładali do interesu.

 

A i na samym Alii... jak kupisz kołowrotek za 8$ to będzie badziewny bazarowy szmelc, ale takie po 50 czy więcej to już jest całkiem niezła klasa sprzętu. A taki sam ze znaczkiem firmy X, Y, Z będzie

sporoooo droższy.

Tam zreszta są już firmy których produktów zwyczajnie nie opłaca sie kupować bo są w cenach porównywalnych z naszymi krajowymi...

 

PS. A w kołowrotku o którym na poprzedniej stronie pisałem jednak nie wszystko jest metalowe hahaha

Rotor jest z tworzywa.


Użytkownik eRKa edytował ten post 03 marzec 2019 - 19:21

  • Pablo54 lubi to

#3342 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4963 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 03 marzec 2019 - 19:34

Właśnie czytam o tym TU na tym wątku , jak co chwilkę ktoś pokazuje połamane Tetony, rozsypane kołowrotki......  ;)  :) ....

Poza tym chyba nie do końca z uwagą przeczytałeś moją wypowiedź w której wyraźnie pisałem , że nie dotyczy to drobnego sprzętu czy akcesoriów...


  • jbk lubi to

#3343 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 03 marzec 2019 - 19:51

A znasz takie kije co się nie łamią?

A topowe kołowrotki po kilka tysięcy - jest o nich wątek, że też sie psują...a wg mnie powinny byś za taką kasę niezniszczalne.

A owe Tetony - to  Zodiasy? Podobno... tylko jeden za 300 a drugi za 800

 

Temat rzeka.

Mi nie szkoda kasy na takie zakupy. Nie namawiam, ale i nie odradzam.


Użytkownik eRKa edytował ten post 03 marzec 2019 - 19:52

  • krstn i Pablo54 lubią to

#3344 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 03 marzec 2019 - 19:54

Właśnie czytam o tym TU na tym wątku , jak co chwilkę ktoś pokazuje połamane Tetony [...]

 

Jakoś nie zauważyłem


  • pomidor babinicz lubi to

#3345 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4963 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 03 marzec 2019 - 19:59

Trzeba uważniej obserwować wpisy   ;)  :)



#3346 OFFLINE   Jamjest

Jamjest

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 03 marzec 2019 - 20:02

 

Wyłamał sie - i to na plus dla konsumentów i jest jak widać po pozytywnych ocenach Jaxon ze swoją serią wędzisk GS.

Więc jednak można taniej, bo nie sądzę, żeby dokładali do interesu.

 

 

Aż sie prawie boję napisać, ale co tam. W moim odczuciu na jerkbaicie ilość ludzi normalnych i pozytywnych jest wielokrotnie większa niż na innych forach. Ja osobiście uważam, że jaxon, jeśli chodzi o wędki, dokładniej: jeśli chodzi o wędki u nich wskazywane na topowe - zdecydowanie nie ma się czego wstydzić. Nie piszę tu o spiningu - to powinni ocenic bardziej doświadczeni łowcy, ale sprzęt do białej ryby z tej trochę wyższej pólki jest (u nich) bardzo dobry. Mam od nich matchówkę, z serii monolith i polecam w ciemno. Nie jestem zdecydowanie onanistą sprzętowym, ale za tą wędkę dałbym so... e no może nie sobie ale np. teściowej ;), rękę obciąć. . Kupiłem teraz to samo tylko w wyższej wersji genesis pro. W ciemno mogę też polecić ich 9 metrowego bata z najwyższej serii.Mam też okoniówkę, której nazwy nie pamiętam, supra cośtam cośtam. Najciężej pracująca wędka w moim arsenale w poprzednim roku, w szczególności pod szczupakiem. I jestem bardzo zadowolony.Moim skromnym zdaniem to jest firma bardzo nie doceniana na tym  forum, bo albo oceniają ludzie szmelc z najniższej ich półki cenowej, albo oceniają bardzo doświadczeni wędkarze z bardzo zasobnym portfelem przyzwyczajeni do rzeczy z najwyższej możliwej półki.  


  • Byniek, trout master i Pablo54 lubią to

#3347 OFFLINE   PLnK

PLnK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaWrocław-okolice
  • Imię:Krzysztof

Napisano 03 marzec 2019 - 21:47

jaxon to już chyba legenda, nie ma chyba bardziej hejtowanej firmy w Polsce  :) ... mam od "nich" podbierak i pokrowiec na wędki i sobie chwalę, z agrafek krętlików i przyponów już dawno się wyleczyłem, mam jeszcze 2 gruntówki i też sobie chwalę chociaż nie wiem czy do tej metody trzeba szukać finezji za tysiące złociszy... kwestia gotówki myślę, jak kogoś stać to nie kupuje 5 fiatów tipo do każdych par butów inny, tylko kupi sobie grubego audika i cześć  :)... ale to nie rozdział o tego typu wypocinach, wróćmy do chińczyków :P


Użytkownik PLnK edytował ten post 03 marzec 2019 - 22:24


#3348 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 03 marzec 2019 - 23:05

Łowię chińczykiem, rzekomo łamiącym się Tetonem i nie żałuję żadnej złotówki na niego wydanej, mało tego, kręcę dwoma chińczykami z logo tsurinoya, i też oba jakoś się rozpaść nie chcą, mam z ali takie zasuwane portfele na małe przynety z pianką w środku, u nas nie spotykane nigdzie.... Co by tu jeszcze. Uchwyty na butelki do paska, ale nie takie najtańsze co tu na forum były, tylko ich górna półka...chyba całe 15zl za 3 sztuki..ocieplacze na przedramię z spandexem które rano używam nad wodą jak wiem że potem będzie skwar....masa jeszcze innych drobiazgów z zegarkiem automatycznym włącznie. Szmelc najtańszy u nich, będzie takim samym szmelcem u nas tylko dwa razy droższym. Każdy sobie zarabia i decyduje jak chce wydać. Ja też bym chciał Stella/Existem łowić, ale to jak w totka wygram.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

#3349 OFFLINE   Sylwek1981

Sylwek1981

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 776 postów
  • LokalizacjaRawicz

Napisano 03 marzec 2019 - 23:51

Piotr jeśli możesz, to podeślij proszę link do tych portfeli na przynęty.



#3350 OFFLINE   fladra

fladra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Bartosz

Napisano 03 marzec 2019 - 23:54

Zaciekawiły mnie te portfele😉 podlinkuj jak możesz.

#3351 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 04 marzec 2019 - 06:44

O coś takiego

PLN 22.68 41%OFF | Lixada Fishing Bags 3 Colors Water-resistant Oxford fabric Paillette Bag Lure Bag Fishing Tackle Bag Large Capacity Pesca
https://s.click.alie....com/e/cfx0jWJQ

U mnie siedzą w tym cykady od rybsona i spinmada oraz maluchy woblery.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

#3352 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4897 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 04 marzec 2019 - 07:19

Jakoś niespecjalnie rozumiałem zasadność używania wiaderek po farbie. Jednak logika użytkowa użytkowników jest nie do odparcia. Świat jest właśnie po to aby padać nam do stóp. Tanio, jeszcze taniej, darmocha, a w niedalekiej przyszłości kupno z dopłatą.. :)



#3353 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1888 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 04 marzec 2019 - 07:29

Właśnie czytam o tym TU na tym wątku , jak co chwilkę ktoś pokazuje połamane Tetony, rozsypane kołowrotki......  ;)  :) ....

Poza tym chyba nie do końca z uwagą przeczytałeś moją wypowiedź w której wyraźnie pisałem , że nie dotyczy to drobnego sprzętu czy akcesoriów.

Temat pojawiał się już tyle razy, że osobiście nie widzę sensu wałkować go dalej.

 

Czytając wątki zastanawiam się skąd taka żywotność Stelli, Vanquisha i innych Morethanów. Sugerując się opisami z wątków sprzedażowych to może dlatego, że większość czasu leżą w gablocie? A tanie można poniewierać, bo jest ... tanie. Oczywiście piszę to z przymrużeniem oka. O perypetiach ze sprzętem na literę S i D z niższej półki tez dużo na jerku napisano. :)

 

Jeżeli chodzi o kołowrotki, to nie znalazłem nic chińskiego co by mnie satysfakcjonowało ( ale w Polsce za podwójnie wydane pieniądze też nie jestem w stanie znaleźć). Z wędziskami jest podobnie. Chociaż tutaj jest pole do popisu, bo wędzisko może być marne, ale jego blank może być fajną bazą do zbudowania czegoś ciekawego. Teraz czekam na kolejną chińską "wydumkę". Jeżeli za 170 zł choć blank okaże się interesujący, to przy niewielkiej dodatkowej inwestycji będę być może miał coś co mnie usatysfakcjonuje. I to za cenę niższą od osławionych Torzite'ów. A i doświadczenie płynące z przeróbki bezcenne. W razie sprzedaży stracę powiedzmy 40 zł. Swojego St. Croixa raczej nie sprzedam prędko, bo straciłbym 400-500.

 

Osobiście połamałem dwa wędziska z pracowni. Koszt wymiany uszkodzonego elementu wyniósł mnie tyle co zakup wędziska z Ali. Chińskiego sprzętu o dziwo nie dałem rady połamać. Dywagacje n.t. gwarancji St. Croixa też nie wzięły się z niczego...  Przerzucać argumentami można się non stop, tylko po co? Aliexpress na tym ani zyska, ani straci. Klientów również nie ubędzie.  :)  :good:



#3354 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1377 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 04 marzec 2019 - 07:52

Łowię chińczykiem, rzekomo łamiącym się Tetonem i nie żałuję żadnej złotówki na niego wydanej, mało tego, kręcę dwoma chińczykami z logo tsurinoya, i też oba jakoś się rozpaść nie chcą, mam z ali takie zasuwane portfele na małe przynety z pianką w środku, u nas nie spotykane nigdzie.... Co by tu jeszcze. Uchwyty na butelki do paska, ale nie takie najtańsze co tu na forum były, tylko ich górna półka...chyba całe 15zl za 3 sztuki..ocieplacze na przedramię z spandexem które rano używam nad wodą jak wiem że potem będzie skwar....masa jeszcze innych drobiazgów z zegarkiem automatycznym włącznie. Szmelc najtańszy u nich, będzie takim samym szmelcem u nas tylko dwa razy droższym. Każdy sobie zarabia i decyduje jak chce wydać. Ja też bym chciał Stella/Existem łowić, ale to jak w totka wygram.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Hej takie portfele mam od 30lat,a producentem jest nasza firma Salix .



#3355 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 04 marzec 2019 - 08:11

Sądzę że Salix-Alba importuje akcesoria wedkarskie z Państwa Środka, mało prawdopodobne jest aby to Chińczycy importowali towar z Polski a potem odsprzedawali go na Aliexpress.



#3356 OFFLINE   Mikee

Mikee

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaTam gdzie biorą 🙂
  • Imię:Mike
  • Nazwisko:Hej

Napisano 04 marzec 2019 - 09:10

Łowię chińczykiem, rzekomo łamiącym się Tetonem i nie żałuję żadnej złotówki na niego wydanej, mało tego, kręcę dwoma chińczykami z logo tsurinoya, i też oba jakoś się rozpaść nie chcą, mam z ali takie zasuwane portfele na małe przynety z pianką w środku, u nas nie spotykane nigdzie.... Co by tu jeszcze. Uchwyty na butelki do paska, ale nie takie najtańsze co tu na forum były, tylko ich górna półka...chyba całe 15zl za 3 sztuki..ocieplacze na przedramię z spandexem które rano używam nad wodą jak wiem że potem będzie skwar....masa jeszcze innych drobiazgów z zegarkiem automatycznym włącznie. Szmelc najtańszy u nich, będzie takim samym szmelcem u nas tylko dwa razy droższym. Każdy sobie zarabia i decyduje jak chce wydać. Ja też bym chciał Stella/Existem łowić, ale to jak w totka wygram.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Kolego pochwalisz się zegarkiem? Z góry dzięki.



#3357 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1377 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 04 marzec 2019 - 10:45

Sądzę że Salix-Alba importuje akcesoria wedkarskie z Państwa Środka, mało prawdopodobne jest aby to Chińczycy importowali towar z Polski a potem odsprzedawali go na Aliexpress.

Takie nie znaczy te same,a chodzi o to,ze jest w kraju podobny produkt.



#3358 OFFLINE   nevis

nevis

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 04 marzec 2019 - 11:13

Właśnie czytam o tym TU na tym wątku , jak co chwilkę ktoś pokazuje połamane Tetony

Z wielką nadzieją przeszukałem TEN wątek bo z miłą chęcią odkupiłbym od kogoś dolnik od Tetona, niestety bezskutecznie.. :)



#3359 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 04 marzec 2019 - 12:24

Ja zaś poszukuje szczytówki do KUYING'a SuperLite SAC862MH, marne szanse :wacko: 



#3360 ONLINE   hotpoint

hotpoint

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów
  • LokalizacjaBarlinek
  • Imię:Ardiansson

Napisano 04 marzec 2019 - 13:32

Wypadek ze szczytówką ?

Pytam, bo sam posiadam ten kij i jestem ciekaw co się stało.