Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Platforma Aliexpress / sprzęt wędkarski z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8319 odpowiedzi w tym temacie

#841 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 03 październik 2017 - 07:37

"Linia zlewozmywak"  jest niewątpliwie gwarantem jakości i wytrzymałości :rolleyes:

Wdzięcznym Ci będąc za fakt, że zechciałeś poświęcić tak wiele cennych chwil Twego życia na przestudiowanie podsuniętej przeze mnie strony,  również uczynię to względem Ciebie. Albowiem zaprawdę powiadam Ci, że tak wnikliwa, jakże merytoryczna oraz pełna celnych opinii recenzja tego produktu, motywuje mnie do dalszej pracy. Będę kuł żelazo zanim ostygnie. Tym razem mam zaszczyt podsunąć Ci kolejną lekturę: http://www.eioba.pl/...angielski-humor.

 

Z poważaniem "słoik" Hubert


  • inglisz lubi to

#842 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1692 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 03 październik 2017 - 08:19

Dziękując za lekturę nie omieszkam wytknąć Ci, że Twoja "wnikliwa,  merytoryczna oraz pełna celnych opinii recenzja tego produktu" nie była dużo wartościowsza od mojego wpisu. Jeżeli używasz/używałeś tej linki przez 2-3 lata, to mógłbyś dodać do linku swoje spostrzeżenia, a nie poprzestać na linku.

Z poważaniem "warsiawiak" Sławek :)


  • HaDe lubi to

#843 OFFLINE   Damian83

Damian83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • LokalizacjaWoj. Śląskie
  • Imię:Damian

Napisano 03 październik 2017 - 10:09

https://pl.aliexpres...2231681120.html

OK ale jest jej tylko 50 metrow jak zamówić 150? Poprostu kilkam 3szt czy jak? I jaką grubosc na kleniki I okonie ta 0,6cz0,8 chodzi żeby była wytrzymała I się nie rwała

#844 OFFLINE   Damian83

Damian83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • LokalizacjaWoj. Śląskie
  • Imię:Damian

Napisano 03 październik 2017 - 10:12

No to jeszcze jedna zagadka ktoś coś o stalkach z Ali I agrawki z kretlikiem najlepiej zestawy muszę zakupić ale które będą OK?

#845 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 03 październik 2017 - 12:47

No to jeszcze jedna zagadka ktoś coś o stalkach z Ali I agrawki z kretlikiem najlepiej zestawy muszę zakupić ale które będą OK?

 

 

Nie szukaj oszczędności na siłę, te elementy zestawu warto stosować sprawdzone.


  • skrzyp i Viking lubią to

#846 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 03 październik 2017 - 13:05



Nie szukaj oszczędności na siłę, te elementy zestawu warto stosować sprawdzone.

 

Dokładnie, ktoś kto stosuje chińskie przypony, kółka łącznikowe, przypony wolframowe czy haki to prosi się o problemy. Dopisałbym do listy plecionki, ale niewykluczone że są jakieś perełki:) Właśnie otrzymałem fajny pstrągowy woblerek za 68 centów. Kolorystyka fantastyczna!

 

TrBSilc.jpg

 

Jednak co z tego skoro mocowanie kotwiczki wtopione jest w ten sposób? Obawiam się, że 3 kg tęczak zdemoluje ten woblerek i odpłynie z kotwiczką.

 

N05ZkJW.jpg

 

https://pl.aliexpres...2311.0.0.ZoUTee



#847 OFFLINE   Damian83

Damian83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • LokalizacjaWoj. Śląskie
  • Imię:Damian

Napisano 03 październik 2017 - 13:20

Nie szukaj oszczędności na siłę, te elementy zestawu warto stosować sprawdzone.


A czym rużnią się te agrawki od tych które są dostępne w sklepie w niższej cenie?Co do przyponów wolframowych to owszem jest duża rużnica w grubości przypony oraz Cena dlatego pytam czy ktoś już miał I czy można to ze spokojnym sumieniem kupić.

#848 OFFLINE   Damian83

Damian83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • LokalizacjaWoj. Śląskie
  • Imię:Damian

Napisano 03 październik 2017 - 13:23

Dokładnie, ktoś kto stosuje chińskie przypony, kółka łącznikowe, przypony wolframowe czy haki to prosi się o problemy. Dopisałbym do listy plecionki, ale niewykluczone że są jakieś perełki:) Właśnie otrzymałem fajny pstrągowy woblerek za 68 centów. Kolorystyka fantastyczna!



Jednak co z tego skoro mocowanie kotwiczki wtopione jest w ten sposób? Obawiam się, że 3 kg tęczak zdemoluje ten woblerek i odpłynie z kotwiczką.



https://pl.aliexpres...2311.0.0.ZoUTee


Tu już nie chodzi o oszczedności lecz nasz rynek zasypany jest Chiną więc dlaczego przepłacać za to Samo.



#849 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 03 październik 2017 - 13:36

Tu już nie chodzi o oszczedności lecz nasz rynek zasypany jest Chiną więc dlaczego przepłacać za to Samo.

Edytuj post, moje zdj są duże (mimo pomniejszenia) i nie trzeba ich pokazywać raz jeszcze. "China" "Chinie" nierówna, ważna jest konstrukcja i kontrola jakości. Był kiedyś wypust chińskich ripperów z wbudowanym obciążeniem, na swoje nieszczęście brandował je Jaxon. Okazało się, że po braniu sandacza dolna kotwiczka zostaje wyrwana przez biedną rybę. Podobny manewr ze Stormem raczej nie przejdzie, mimo że w USA robiony na pewno nie jest ;) Skoro już chcesz kupować akcesoria chińskie to spróbuj "chińskie markowe" typu Bearking czy Meredith.



#850 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 03 październik 2017 - 13:42

Czy ktoś widział na aliexpress słowniki języka polskiego? Niektórym by się przydał taki zakup.


Użytkownik coma edytował ten post 03 październik 2017 - 13:59


#851 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 03 październik 2017 - 13:50

Dokładnie, ktoś kto stosuje chińskie przypony, kółka łącznikowe, przypony wolframowe czy haki to prosi się o problemy. Dopisałbym do listy plecionki, ale niewykluczone że są jakieś perełki:) Właśnie otrzymałem fajny pstrągowy woblerek za 68 centów. Kolorystyka fantastyczna!

 

 

 

Jednak co z tego skoro mocowanie kotwiczki wtopione jest w ten sposób? Obawiam się, że 3 kg tęczak zdemoluje ten woblerek i odpłynie z kotwiczką.

 

 

 

 

 

A weź sobie wagę sprężynową i posiłuj się z tym.W tej cenie wobek to i strata niewielka jak zniszczysz.Ale pewność,że wytrzyma - bezcenna.

 

Ja stawiam,że wytrzyma minimum 10 kg


  • HaDe lubi to

#852 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 03 październik 2017 - 14:03

A weź sobie wagę sprężynową i posiłuj się z tym.W tej cenie wobek to i strata niewielka jak zniszczysz.Ale pewność,że wytrzyma - bezcenna.

 

Ja stawiam,że wytrzyma minimum 10 kg

 

Masz rację, potestuję i dowiem się przynajmniej czy nie ma jakiejś rażącej wady fabr. Jednak duży tęczak ma dynamikę, o której nie śniło się fizykom i którą trudno będzie zasymulować wagą - po niezbyt forsownym holu węzeł na Ownerze 0.16 mm rozchodził się w rękach. Sandacz też potrafi ładnie "dupnąć" tyle że zawsze w dół, szczupak wykręcić, a sumek zgnieść paszczą.. :)


Użytkownik skrzyp edytował ten post 03 październik 2017 - 14:04


#853 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 03 październik 2017 - 14:31

Na dynamikę tęczaka to masz  sprężystość wędziska i hamulec w kołowrotku....


  • lysy69 lubi to

#854 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 03 październik 2017 - 14:40

No to jeszcze jedna zagadka ktoś coś o stalkach z Ali I agrawki z kretlikiem najlepiej zestawy muszę zakupić ale które będą OK?

 

 

Nie szukaj oszczędności na siłę, te elementy zestawu warto stosować sprawdzone.

 

Popieram. Forumowy kolega Dariusz Lipka robi niedrogie ale zarazem świetne agrafki i radzę do niego się udać.


  • aTomek i eRKa lubią to

#855 OFFLINE   Damian83

Damian83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • LokalizacjaWoj. Śląskie
  • Imię:Damian

Napisano 03 październik 2017 - 15:52

Popieram. Forumowy kolega Dariusz Lipka robi niedrogie ale zarazem świetne agrafki i radzę do niego się udać.


No I dziękuję jedna konkretna odpowiedz a nie sama krytyka.

#856 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 03 październik 2017 - 16:25

No I dziękuję jedna konkretna odpowiedz a nie sama krytyka.

Gdzie widziałeś krytykę, z mojej strony na pewno jej nie było.

 

Sam kupuję sporo rzeczy z chin, ale akurat ten element zestawu wydaje mi się jako coś co powinno być pewne ze sprawdzonego źródła, zbyt dużo ryb i przynęt straciłem przez złej jakości agrafki, krętliki i przypony ( w tym wydawałoby się renomowanych firm ).

Ostatnio przez lipną agrafkę odleciała mi Sebilka magic swimmer.


  • cyprys19, skrzyp i Damian83 lubią to

#857 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6257 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 03 październik 2017 - 16:35

I tu się Niedźwiedzie mylicie bo agrafki są dobrej jakości a kółka bardzo dobrej. Trzeba tylko szukać innych niż 100 szt. za 2 zł przy 70% off ;) Przede wszystkim kółka niedzewne i nie najtańsze oferty. Problem jest z małmi kółkami 4mm bo nie ma dobrych w cenie lepszej niż w Pl ale maluchy kupuję i tak od krajowego producenta. Będę miał na Dadaju to będziecie mogli sobie okukać.

#858 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 październik 2017 - 17:02

Niekoniecznie. Nie brałem najtańszych agrafek przy kilku partiach zakupionych i większość była do dupy.

Wolę brać sprawdzone Eagle Claw z USA. 

Rzucam klockami 50-120 gramów które czasem potrafią kosztować 50-100 zł za sztukę i szkoda mi czasu i pieniędzy na eksperymenty.



#859 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6257 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 03 październik 2017 - 17:11

Endriu bo trzeba swoje przegrzebać żeby trafić właściwe. Miałem dwa rodzaje z wmontowanym krętlikiem na stałe. Żeby zakładanie przynęt nie doprowadzało mnie do białej gorączki to nie mógł bym złego słowa powiedzieć. Jak szukałem agrafek to chyba tylko mikadowskich typu polish nie znalazłem, tak to do wyboru do koloru wszystko co w sklepach z kilkuset % przebitką.
  • Piotrek Milupa lubi to

#860 OFFLINE   Damian83

Damian83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • LokalizacjaWoj. Śląskie
  • Imię:Damian

Napisano 03 październik 2017 - 17:19

I tu się Niedźwiedzie mylicie bo agrafki są dobrej jakości a kółka bardzo dobrej. Trzeba tylko szukać innych niż 100 szt. za 2 zł przy 70% off ;) Przede wszystkim kółka niedzewne i nie najtańsze oferty. Problem jest z małmi kółkami 4mm bo nie ma dobrych w cenie lepszej niż w Pl ale maluchy kupuję i tak od krajowego producenta. Będę miał na Dadaju to będziecie mogli sobie okukać.


To jakie polecasz skoro używasz podaj linka