Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Platforma Aliexpress / sprzęt wędkarski z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8325 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   kubazmech

kubazmech

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 27 marzec 2016 - 21:37

Aha, w teście na filmie nie podoba mi się test mocy- lepszy byłby jakiś naciąg z siłą narastającą w bardziej płynny sposób, chyba bardziej wymierne i przypominające sytuacje nad wodą


  • SYMBIOZA i Marcinnow lubią to

#102 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 marzec 2016 - 22:17

Trwałość po latach- racja. Sam nie wiem czy np wspomniany KastKing długo trzyma parametry, dlatego uważam, że jest to jakaś opcja dla kogoś, kto często nawija nową plecionkę bo np.stale łowi w miejscu z kamienistymi zaczepami i traci dużo linki a chce trochę zaoszczędzić.

Co do kontroli jakości- minuta 2:58 w filmie, nie muszę nic dodawać.

Co do siły w rękach- nie trzeba być nadzwyczajnie silnym żeby, trzymając za szpule, z takim nagłym szarpnięciem zerwać 50lbs pletkę, jak masz w domu jakąś 50-ke to sprawdź.

Co do tego, że powinno się porównywać linki o zbliżonej grubości- nie, powinno się porównywać linki o takiej samej wytrzymałości nominalnej. A poza tym te akurat (PP i KK) mają grubość zbliżoną).

Nie twierdzę, że ten KK to jakieś objawienie ale prawdopodobnie to całkiem przyzwoita linka, a do tego kosztuje grosze

Z tą grubością pozwolę się nie zgodzić. Przegrubiona linka 30 lb zrobiona z tego samego materiału będzie zawsze mocniejsza od linki 30 lb trzymającej grubość.



#103 OFFLINE   kubazmech

kubazmech

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 27 marzec 2016 - 22:34

Tylko, że...co to jest linka 30lb? Czy jest jakaś określona grubość linki 30lb, w stosunku do której inne są przegrubione lub nie? Bo linki mogą być przegrubione w stosunku do podanej średnicy (grubości) a nie wytrzymałości. Równie dobrze możemy porównać PowerPro do dobrej japońskiej plecionki, np. Varivas. Która będzie grubsza, 20lb PP czy 20lb Varivas? To takie filozofowanie, tym bardziej, że podobno 15lb czy 20lb KastKing nie różni się grubością od tej samej wytrzymałości PowerPro


Użytkownik kubazmech edytował ten post 27 marzec 2016 - 22:51

  • lysy69 lubi to

#104 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 29 marzec 2016 - 11:36

czy tez macie wrazenie ze ostatnio na alii wszystkie ceny poszły ostro w góre ( wedkarskie ) ???????????( to przez nadchodzacy sezon ? ) 



#105 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1120 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 29 marzec 2016 - 14:32

Myślę, że to z powodu dzisiejszej rocznicy i wielkich 'obniżek'. A żeby bylo z czego obniżać, najpierw trzeba było podnieść ;)



#106 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 712 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 29 marzec 2016 - 19:34

czy tez macie wrazenie ze ostatnio na alii wszystkie ceny poszły ostro w góre ( wedkarskie ) ???????????( to przez nadchodzacy sezon ? ) 

 

Nie tylko wędkarskie :(. Dzisiejsza promocja to jakiś kawał, bo sprawdziłem kilka produktów i można kupić je średnio o 1-2 euro taniej. Po za tym kurs walut nie zachęca do zakupów, no chyba, że nigdzie indziej nie ma...



#107 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 30 marzec 2016 - 17:58

Jest jeszcze kwestia czy na obu szpulach są faktycznie Power Pro i Kastking. Nie szukając teorii spiskowych można na farbryczne szpulki nawinąć inne linki a potem kręcić testy do netu.  Fama pójdzie w świat.



#108 OFFLINE   kubazmech

kubazmech

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 30 marzec 2016 - 23:26

Teoretycznie możliwe chociaż w tym przypadku nie wierzę raczej w "ustawkę". Jakiś czas temu natomiast czytałem trochę jedno zagraniczne forum o wędkarstwie morskim i tam jeden gościu polecił mi pewną chińską plecionkę, ośmiosplotową, mówiąc że jego zdaniem jest lepsza od PowerPro. Facet używa jej przez ogrągły sezon do spinningowania w oceanie, na jednej z Wysp Kanaryjskich- tam wszystkie wody przybrzeżne są usiane skałami wulkanicznymi więc warunki surowe dla plecionki. Gościu powiedział, że jest "brilliant". Skorzystałem z rady, kupiłem ją na "ali"- za 18 czy 20$ dostałem 500m mięciutkiej, wręcz jedwabistej ośmiosplotowej pletki o wytrzymałości podobnej do PP- testów wytrzymałości nie robiłem więc dokładnie nie wiem, która mocniejsza. Byłem z nią na rybach dopiero kilka razy ale jak dotąd, jestem bardzo zadowolony. Jeśli nie będzie jakiejś przykrej niespodzianki (a nie zanosi się)po dłuższym czasie to dokupię sobie trochę na zapas- nawijam nową linkę parę razy w ciągu sezonu+ mam do wypełnienia jeszcze kołowrotki karpiowe wraz z zapasowymi szpulami konkretnych rozmiarów, więc cena- ok cztery razy tańsza niż PP jest przyjemna.

PS Nazwy plecionki nie wymieniłem celowo żeby nikt nie powiedział, że robię Chińczykowi reklamę



#109 OFFLINE   lukastrance

lukastrance

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 marzec 2016 - 23:34

Ale na priv mógłbyś wysłać info o jaką chodzi. Ja z ciekawości kupiłem już 4 różne plecionki z Aliexpress, zawsze wybieram te najcieńsze i jednego nie można im zarzucić - są naprawdę mocne i miękkie! Jednak dzisiaj porownałem wizualnie jedną z moich do P.Pro o tej samej mocy i te chińskie wydają się być grubsze.

Wysłane z mojego Letv X500

#110 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 31 marzec 2016 - 00:28

nawinąłem na dwie szpule linkę 30lb (Shimano EX8 i Daiwa X6), nie mam co prawda pary, ale sorry nie jestem w stanie jej zerwać w ten sposób



#111 OFFLINE   damianoo

damianoo

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 0 postów

Napisano 31 marzec 2016 - 09:32

Słyszałem, że niedługo mają nałożyć dość wysoki podatek w Polsce na takie sklepy jak Alieexpress i owy sklep ma się wycofać, że sprzedaży do Polski.



#112 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 31 marzec 2016 - 09:40

Nie będzie tego podatku ponieważ nie ma możliwości jego wyegzekwowania ...


  • thug lubi to

#113 OFFLINE   kubazmech

kubazmech

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 31 marzec 2016 - 16:44

Ale na priv mógłbyś wysłać info o jaką chodzi. Ja z ciekawości kupiłem już 4 różne plecionki z Aliexpress, zawsze wybieram te najcieńsze i jednego nie można im zarzucić - są naprawdę mocne i miękkie! Jednak dzisiaj porownałem wizualnie jedną z moich do P.Pro o tej samej mocy i te chińskie wydają się być grubsze.

Wysłane z mojego Letv X500

Info wysłałem na priv, sam dokupiłem sobie dzisiaj 500m czarnej, 15lb

 

nawinąłem na dwie szpule linkę 30lb (Shimano EX8 i Daiwa X6), nie mam co prawda pary, ale sorry nie jestem w stanie jej zerwać w ten sposób

W weekend, jak będzie trochę czasu to sam spróbuję, z ciekawości. Dam znać, co z tego wyszło

 

Nie będzie tego podatku ponieważ nie ma możliwości jego wyegzekwowania ...

Zgadzam się. Musieliby nałożyć embargo na produkty z Chin (dobry żart) albo ocenzurować internet, tak jak w...Chinach. Aliexpress to nie jest zwykły internetowy sklep tylko część gigantycznej platformy handlowej, Alibaba, pewnie większej niż E-bay i Amazon razem wzięte.

Robię tam, co jakiś czas zakupy od jakichś dwóch lat. Uważam, że w tych czasach (kiedy prawie każda licząca się, duża firma przeniosła produkcję na Daleki Wschód), warto niektóre rzeczy kupować bezpośrednio od Chińczyków bo w naszych sklepach codziennie kupujemy te same rzeczy parę razy drożej. Oczywiście, te najtańsze bywają podłej jakości ale nie tylko one są w ofercie. Np.telefony komórkowe, smartfony- kto raz kupił sprzęt któregoś z czołowych producentów chińskich jak Xiaomi czy UMI, już raczej nie będzie przepłacał 2x za to samo w sklepach, w Europie.


  • asafa lubi to

#114 OFFLINE   kubazmech

kubazmech

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 06 kwiecień 2016 - 22:33

nawinąłem na dwie szpule linkę 30lb (Shimano EX8 i Daiwa X6), nie mam co prawda pary, ale sorry nie jestem w stanie jej zerwać w ten sposób

Ja test zrobiłem dopiero dzisiaj. Użyłem dwóch oryginalnych szpulek z PowerPro 66lb (czyli 30kg, 0,36mm). Związałem obie przy użyciu "double uni knot". Parę prób. Efekty:

Z szarpnięciem, nawet lekkim, zrywam je (nie na węźle) bez najmniejszego problemu. Z szarpnięciem mocniejszym bez problemu zrywa je moja żona(!).

Bez szarpnięcia, powoli oddalając od siebie obie szpulki i nasilając naciąg muszę użyć prawie całej siły ale rozrywam, również nie na węźle.


Użytkownik kubazmech edytował ten post 06 kwiecień 2016 - 22:42


#115 OFFLINE   pointman

pointman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 kwiecień 2016 - 06:31

Te plecionki to orginalne?: http://pl.aliexpress...?storeId=719318



#116 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1692 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 07 kwiecień 2016 - 07:09

Jeżeli pytasz czy oryginalnie chińskie, to - tak :)



#117 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 07 kwiecień 2016 - 07:58

Widać, że ma dużo dobrych opinii ...



#118 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 13 kwiecień 2016 - 13:47

mam pytanie do doswiadczonych ALIEXPRESOWCÓW :) 

zamówiełem troche towaru rozne "aukcje : wszystko 27 lutego ...

1. czesc juz przyszło 

2 przy jenym zamówieniu jest napis : 

 
Oczekiwanie na dostawy

 Pozostały czas Ochrony kupującego: 52 Dni 13 Godziny 34 Minut

3 przy drugim jest napis

Oczekiwanie na dostawy

 Pozostały czas Ochrony kupującego: 15 Dni 14 Godziny 41 Minut

 

O CO TU CHODZI ???? ( MAX CZAS DOSTAWY TO 60 DNI ... WIEC DLACZEGO TAM JEST NAPISANE 52 DNI ? ) 

Z GÓRY DZIEKUJE ZA ODP. 



#119 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 13 kwiecień 2016 - 13:56



#120 OFFLINE   Rybnycasanova

Rybnycasanova

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 20 kwiecień 2016 - 09:50

ja dla sprawdzenia zamowilem z allie takie śmieszne woblery, ale nie sprawdziły się jakościowo kiepskie, farba szybko zeszła i w ogóle.