Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Platforma Aliexpress / sprzęt wędkarski z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8217 odpowiedzi w tym temacie

#6461 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 28 kwiecień 2021 - 21:36

Jakie pusz ... ? Masz bodajże 15 dni po "akcji" zakończone na otwarcie sporu i przyznać muszę, że nawet jak spór otworzyłem ostatniego dnia to zwrot pieniążków też był.

a przeczytałeś o co kolega pytał ?

"czy to normalne że po zakończeniu okresu ochrony, sprzedawca z automatu dostaje potwierdzenie odbioru?"

 

nie pytał ile masz dni do Otwarcia sporu tylko czy sprzedawca dostaje potwierdzenie



#6462 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 598 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 28 kwiecień 2021 - 23:06

Jakie pusz ... ? Masz bodajże 15 dni po "akcji" zakończone na otwarcie sporu i przyznać muszę, że nawet jak spór otworzyłem ostatniego dnia to zwrot pieniążków też był.

 

Otworzyłem spór po zakończeniu okresu i po tym jak z automatu towar został potwierdzony jako "dostarczony"

Kasę dzisiaj dostałem na konto z PayPro Poznań, zdziwiło mnie tylko to że automatycznie potwierdziło się że towar otrzymany, zdaje się nie po raz pierwszy. Ale w sumie wszystko poszło ok, na chwilę obecną Chińczyk jest w plecy 13.20  :whistling:


  • S.N. lubi to

#6463 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 28 kwiecień 2021 - 23:13

to sie zmieniło  jakąś chwile temu i teraz są te potwierdzenia

 

pomimo że sie zakonczyło to możesz wyklikac w ciagu 15 dni jak kolega pisze reklamacje



#6464 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 28 kwiecień 2021 - 23:35

Już setki razy było tutaj wspomniane, że jedyny sposób na bezproblemową przesyłkę to Aliexpress Standard Shipping lub ostatnio Combined Delivery (łączone przesyłki). Przesyłki przychodzą od 7 do maks. 17 dni i jest tracking. Wszelkie Cainiao lub Aliexpress SAVER Shipping to gówno nie warte uwagi. Dałem się na ten ostatni nabrać i na 12 przesyłek 3 doszły, a resztę musiałem reklamować (na szczęście Ali zwraca bez problemu).

Historyjki o celowym przetrzymywaniu to bzdury. Po prostu pocztowcy czy pracownicy Świata Przesyłek kradną te niemonitorowane, a ich przełożeni mają to w dupie...

Wysłane z mojego POCO F1 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik zeralda edytował ten post 28 kwiecień 2021 - 23:36

  • eRKa i fox mulder lubią to

#6465 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 598 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 29 kwiecień 2021 - 01:04

(...) pocztowcy czy pracownicy Świata Przesyłek kradną te niemonitorowane, a ich przełożeni mają to w dupie...

Wysłane z mojego POCO F1 przy użyciu Tapatalka

Masz coś na potwierdzenie tej tezy czy to kolejna historyjka?

Pytam bez złośliwości, po prostu pewnej konkretnej grupie ludzi zarzucasz kradzież, a kolejnej co najmniej zaniechanie obowiązków, i jeżeli jest tu ktoś z tej grupy, lub trafi na ten wpis to możesz mieć kłopoty.


Użytkownik drChlubicz edytował ten post 29 kwiecień 2021 - 01:10

  • coma i eRKa lubią to

#6466 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 29 kwiecień 2021 - 07:53

Już setki razy było tutaj wspomniane, że jedyny sposób na bezproblemową przesyłkę to Aliexpress Standard Shipping lub ostatnio Combined Delivery (łączone przesyłki). Przesyłki przychodzą od 7 do maks. 17 dni i jest tracking. Wszelkie Cainiao lub Aliexpress SAVER Shipping to gówno nie warte uwagi. Dałem się na ten ostatni nabrać i na 12 przesyłek 3 doszły, a resztę musiałem reklamować (na szczęście Ali zwraca bez problemu).

Historyjki o celowym przetrzymywaniu to bzdury. Po prostu pocztowcy czy pracownicy Świata Przesyłek kradną te niemonitorowane, a ich przełożeni mają to w dupie...

Wysłane z mojego POCO F1 przy użyciu Tapatalka

  Zgadzam się, że przesyłki rejestrowane dochodzą szybko i ostatnio jeśli coś kupuję to wybieram tylko taki rodzaj przesyłki. 

 Ale nie zgadzam się na ostatnie zdanie.

Na wysłane i odebrane przez PP przesyłki - a było ich tysiące, nigdy nie miałem problemu z zaginięciem czy niedostarczeniem.



#6467 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 29 kwiecień 2021 - 10:34

  Zgadzam się, że przesyłki rejestrowane dochodzą szybko i ostatnio jeśli coś kupuję to wybieram tylko taki rodzaj przesyłki. 

 Ale nie zgadzam się na ostatnie zdanie.

Na wysłane i odebrane przez PP przesyłki - a było ich tysiące, nigdy nie miałem problemu z zaginięciem czy niedostarczeniem.

Niestety, faktem jest, że inni mają takie problemy.

Ja np. zamawiałem gumki od Supercontinent. Przesyłka wysłana 2 listopada, 11 listopada oclona, a 14 "wysyłka lokalną firmą przewozową". Od tego czasu cisza, już nie liczę na to, że przyjdą. Pewnie ktoś po drodze przygarnął, do diaska przecież nie wyparowały!


Użytkownik Grzegorz B. edytował ten post 29 kwiecień 2021 - 10:35


#6468 OFFLINE   mirkor

mirkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Mirek

Napisano 29 kwiecień 2021 - 10:56

Niestety, faktem jest, że inni mają takie problemy.

Ja np. zamawiałem gumki od Supercontinent. Przesyłka wysłana 2 listopada, 11 listopada oclona, a 14 "wysyłka lokalną firmą przewozową". Od tego czasu cisza, już nie liczę na to, że przyjdą. Pewnie ktoś po drodze przygarnął, do diaska przecież nie wyparowały!

 

Była rejestrowana ? Jeśli tak to pisz reklamację. 



#6469 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 29 kwiecień 2021 - 11:22

Mam numer przesyłki, jednak na stronie Poczty Polskiej jest to "błedny numer". Na alie reklamowałem i dostałem zwrot. A Tobie chodzi o reklamację na poczcie?



#6470 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 598 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 29 kwiecień 2021 - 12:28

Mam numer przesyłki, jednak na stronie Poczty Polskiej jest to "błedny numer". Na alie reklamowałem i dostałem zwrot. A Tobie chodzi o reklamację na poczcie?

Próbowałeś tu?  https://alipaczka.pl/


Użytkownik drChlubicz edytował ten post 29 kwiecień 2021 - 12:29


#6471 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1563 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 29 kwiecień 2021 - 14:17

.

Użytkownik salmon1977 edytował ten post 29 kwiecień 2021 - 14:19


#6472 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1563 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 29 kwiecień 2021 - 14:19

Macie jakies sprawdzone kotwiczki ,druciaczki na klenia?

Dzisiaj dotarł. Jak za 524 PLN-ów to niezły kręciołek. Na szczęście obyło się bez dodatkowych opłat.

Z którego sklepu brałeś ?Szukam 5000 :)

Użytkownik salmon1977 edytował ten post 29 kwiecień 2021 - 14:20


#6473 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 29 kwiecień 2021 - 15:43

Masz coś na potwierdzenie tej tezy czy to kolejna historyjka?
Pytam bez złośliwości, po prostu pewnej konkretnej grupie ludzi zarzucasz kradzież, a kolejnej co najmniej zaniechanie obowiązków, i jeżeli jest tu ktoś z tej grupy, lub trafi na ten wpis to możesz mieć kłopoty.

Na 50-60 przesyłek z Aliexpress WSZYSTKIE rejestrowane doszły bez problemów w 7-18 dni (jakieś 40-50 przesyłek). Na 20 nierejestrowanych doszły 3. Gdzie się podziały? Jakieś skrzaty zawijają je w sreberka i wysyłają biednym dzieciom w Afryce?

Ale masz rację, zagalopowałem się. Dzielni pracownicy poczty i Świata Przesyłek pewnie wypruwają sobie żyły, żeby dostarczyć je mieszkańcom miast i wsi naszego kraju... Tylko te je... skrzaty...

Wysłane z mojego POCO F1 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik zeralda edytował ten post 29 kwiecień 2021 - 15:44


#6474 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 29 kwiecień 2021 - 15:47

Zgadzam się, że przesyłki rejestrowane dochodzą szybko i ostatnio jeśli coś kupuję to wybieram tylko taki rodzaj przesyłki.
Ale nie zgadzam się na ostatnie zdanie.
Na wysłane i odebrane przez PP przesyłki - a było ich tysiące, nigdy nie miałem problemu z zaginięciem czy niedostarczeniem.

Ponieważ rejestrowanych nie opłaca się zawijać i wysyłać dzieciom z Afryki. Jest monitoring i łatwo dojść na którym dziale doszło do wrażego działania skrzatów. Giną tylko nierejestrowane bo PP sama nie wie gdzie one wyparowały.

Wysłane z mojego POCO F1 przy użyciu Tapatalka

#6475 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 29 kwiecień 2021 - 15:53

Do mnie przesyłki z Chin przywozi sympatyczny człowiek z PP. I dziś z nim zagadałem bo sam jest ciekaw co tam z wędkarskich duperelek jak to nazwał zamówiłem. Jest też wędkarzem więc się nie dziwię. Ale wracając do zaginionych przesyłek.

To co załaduje na samochód ma w terminalu i każdorazowo po dostarczeniu paczki -tu bez mojego podpisu- klika w terminal. W każdej chwili mają podgląd ile przesyłek dostarczył a ile ma na pace. Mało tego GPS w samochodzie rejestruje jego każdy ruch i potrafią odczytać kiedy był np. pod moim adresem i skonfigurować to z terminalem. Więc nie mam mowy i możliwości zawinąć przesyłkę pod pazuchę.

Może gdzieś po drodze się "utylizują" przed PP nie wiem.


  • eRKa lubi to

#6476 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 29 kwiecień 2021 - 16:31

Próbowałeś tu?  https://alipaczka.pl/

Sprawdziłem z ciekawości:

Załączone pliki



#6477 OFFLINE   mirkor

mirkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Mirek

Napisano 29 kwiecień 2021 - 17:56

Macie jakies sprawdzone kotwiczki ,druciaczki na klenia?

Z którego sklepu brałeś ?Szukam 5000 :)

Kupowałem tutaj z tym, że miałem kupony https://pl.aliexpres....7a325c0fuxxgpt

 

 

Mam numer przesyłki, jednak na stronie Poczty Polskiej jest to "błedny numer". Na alie reklamowałem i dostałem zwrot. A Tobie chodzi o reklamację na poczcie?

Jeśli zamawiałeś do paczkomatu to pisz do inpost a jak nie to Poczta. Nie przejmuj się błędnym numerem. Masz formularze zgłoszeniowe na ich stronie.

W moim przypadku, jak mi się wydaje, pomogło. Przesyłki w cudowny sposób dotarły w ciągu trzech i czterech dni.


  • eRKa lubi to

#6478 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 29 kwiecień 2021 - 18:57

Macie jakies sprawdzone kotwiczki ,druciaczki na klenia?

Nie wiem czemu chcesz akurat druciaki ale jeśli chodzi o kotwice filigranowe, nieprzegrubione i równocześnie w miarę mocne to polecam te.

No i srebrne HXC, zamawiałem już kilka razy (większe rozmiary), świetne i powtarzalne.


  • salmon1977 lubi to

#6479 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 29 kwiecień 2021 - 21:03

Do mnie przesyłki z Chin przywozi sympatyczny człowiek z PP. I dziś z nim zagadałem bo sam jest ciekaw co tam z wędkarskich duperelek jak to nazwał zamówiłem. Jest też wędkarzem więc się nie dziwię. Ale wracając do zaginionych przesyłek.
To co załaduje na samochód ma w terminalu i każdorazowo po dostarczeniu paczki -tu bez mojego podpisu- klika w terminal. W każdej chwili mają podgląd ile przesyłek dostarczył a ile ma na pace. Mało tego GPS w samochodzie rejestruje jego każdy ruch i potrafią odczytać kiedy był np. pod moim adresem i skonfigurować to z terminalem. Więc nie mam mowy i możliwości zawinąć przesyłkę pod pazuchę.
Może gdzieś po drodze się "utylizują" przed PP nie wiem.

Są jeszcze sortownie i transport między WER-ami. A gość potwierdził Ci to o czymś wcześniej pisałem. Przesyłki rejestrowane są monitorowane, te które idą zwykłą pocztą bez rejestracji są zupełnie bez kontroli (lub ich kontrola jest nieskuteczna).

Wysłane z mojego POCO F1 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik zeralda edytował ten post 29 kwiecień 2021 - 21:04

  • fox mulder lubi to

#6480 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 29 kwiecień 2021 - 22:23

Są jeszcze sortownie i transport między WER-ami. A gość potwierdził Ci to o czymś wcześniej pisałem. Przesyłki rejestrowane są monitorowane, te które idą zwykłą pocztą bez rejestracji są zupełnie bez kontroli (lub ich kontrola jest nieskuteczna).

Wysłane z mojego POCO F1 przy użyciu Tapatalka

Ale czy my zamawiając na ali mamy jakiś wpływ na to aby były monitorowane?

Na swoim przykładzie powiem ,że wszystko co zamawiałem na ali zostało dostarczone. Kilka było po czasie deklarowanym przy zamawianiu ale dotarły.   Zarówno te płatne jak i również darmowe dostawy. Ale jakim przewoźnikiem startowały z CHRL tego nie powiem bo nie zwracałem na to uwagi. Teraz ,które zamawiam i widzę płatną ,która przyjdzie przed 1 lipca to wybieram tą opcję. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych