Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rejestracja pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 02 czerwiec 2011 - 23:10

Jestem posiadaczem pontonu o długości 3,8m z silnikiem 15KM. Chciałbym go zarejestrowac tak, żeby mieć możliwość legalnego poruszania się oraz łowienia na wodach UE. Mam na myśli okazyjne wyjazdy np. do Szwecji, Niemiec itp. Czy przy tej wielkości jednostki wymagane są numery rozpoznawalne na terenie UE czy poprostu można pozostawić numery ze starostwa i nie ma sie czym przejmowac ze względu na wielkośc łodzi i moc silnika?


#2 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 03 czerwiec 2011 - 11:42

Czesc,

wiem na pewno, ze pojazdy wodne zarejstrowane w Niemczech zgodnie z niemieckimi przepisami moga sie poruszac na tych samych rejstracjach/papierach rowniez po wodach w Polsce i Szwecji, wiec musi byc odpowiednie porozumienie.
W DE nie wymagane sa ubezpieczenia pojazdu (w innych krajach EU moze tak byc!). Rejstrowane musza byc pojazdy wyposazone w naped mechaniczny o sile >2,21 kW lub pod zaglami o dlugosci kadluba >5,5 m.
Na pojazdy wyposazone w naped o mocy >3,68 kW (5 KM) wymagane jest prawo jazdy, dla obcokrajowcow bez stalej siedziby w DE wazne sa przepisy kraju pochodzenia. Jesli wiec w PL prawo jazdy wymagane jest dopiero od mocjniejszej maszyny, obywatel PL moze sie poruszac po niemieckich Wodach zgodnie z polskim prawem uzywajac maszyn mocniejszych niz te dozwolone w DE 3,68 kW... tyle ode mnie.
Radzilbym skontaktowac sie z odpowiednimi organizacjami motorowodnymi w PL, oni na pewno beda w stanie poradzic.







Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych