Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Achtung smog !


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
398 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 26 luty 2018 - 09:03

Skoro jest tak dobrze, to czemu branża elektrowni wiatrowych zanotowała, o ile się nie mylę,  b. duży deficyt ?  Czyżby zawinił wiatr ?

 

Ależ branża ma się doskonale w europie i na świecie (ciekawostka - najwięcej mocy z wiatru mają zainstalowane Chiny - kto by pomyślał?). U nas rząd zablokował wiatraki, pisałem o tym kilka postów wcześniej.



#342 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 26 luty 2018 - 11:04

W Krakowie powinni wiatraki budowac 😏

#343 OFFLINE   R0BERT

R0BERT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 26 luty 2018 - 17:45

Ależ branża ma się doskonale

 

Naprawdę? Która branża? Wytwarzająca i sprzedająca turbiny, czy wytwarzająca prąd?

 

http://antyweb.pl/en...ja-watpliwosci/

http://stopwiatrakom...-z-wiatru”.html

 

http://www.dw.com/pl...rgią/a-16402378

 

No i wisienka na torcie

 

"

Krzysztof Kwiatkowski, prezes Najwyżej Izby Kontroli (NIK) przedstawił 12 maja sejmowej komisji infrastruktury informacje na temat lokalizacji elektrowni wiatrowych. Przeprowadzono 70 kontroli w 51 urzędach gmin i 19 starostwach powiatowych.

Okazało się, że w aż 90 procentach kontrolowanych gmin zgoda miejscowych władz na lokalizację elektrowni wiatrowej uzależniona była od sfinansowania dokumentacji planistycznej albo darowizny na rzecz gminy."


  • coma i major.craft lubią to

#344 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 26 luty 2018 - 22:19

Duńczycy dopłacają do OZE, natomiast Polacy dopłacają górnikom. Osobiście wolałbym dopłacać do czystej energii i oddychać czystym powietrzem. 

Każda technologia wytwarzania energii ma swoje wady i ograniczenia, możesz podać jeszcze tuzin linków pod którymi będzie można poczytać jakie to wiatraki są złe, ja mogę podać drugi tuzin linków na temat innych technologii tyle, że taka dyskusja mnie nie interesuje.

 

Jeśli dane dotyczące rozwoju energetyki wiatrowej w 2017 roku w europie nie przekonują Cię co do kondycji tej branży to nie wiem, co jeszcze miałbym podać.

 

Co do wisienki.

Finansowanie prac planistycznych przez inwestora nie jest ani zakazane ani nie stanowi podstawy do uznania MPZP za nieważny. To raczej powszechna praktyka. Wręcz wątpliwości może budzić finansowanie MPZP pod konkretną inwestycję przez gminę z publicznych pieniędzy, kiedy nie ma gwarancji, że inwestycja zostanie doprowadzona do końca i zacznie przynosić korzyści dla gminy (w postaci podatków odprowadzanych do budżetu gminy).

Aha, w raporcie NIK mowa  jest 80, a nie 90 procent.


  • darogryf i slav lubią to

#345 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4899 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 27 luty 2018 - 06:48

Wczoraj, w mieście Łodzi, nie odpaliło mnóstwo starych samochodów. Nie było korków.. i smogu też nie było.. :) 


  • Pluszszcz lubi to

#346 OFFLINE   milczacy

milczacy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Andrzej

Napisano 27 luty 2018 - 07:38

Może by tak obywatelski projekt wymiany starych samochodów na nowe... ;)

Zamiast pieców, niech nam auta wymieniają! Morawiecki zapowiadał elektryczne fury dla mas... przypadek?!... nie sądzę ;)



#347 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15603 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 luty 2018 - 08:50

Wczoraj, w mieście Łodzi, nie odpaliło mnóstwo starych samochodów. Nie było korków.. i smogu też nie było.. :)

Większość smogu jak pewnie wiesz pochodzi z tzw. niskiej emisji. Może udajesz że nie wiesz ??



#348 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 27 luty 2018 - 13:17

https://moto.onet.pl...zachodu/0jlpz89

Bez nawiazania. Ciekawostka okolotematowa 😏

#349 OFFLINE   R0BERT

R0BERT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 27 luty 2018 - 18:42

Duńczycy dopłacają do OZE, natomiast Polacy dopłacają górnikom. Osobiście wolałbym dopłacać do czystej energii i oddychać czystym powietrzem. 


Co do wisienki.

 

Niemcy mają dużo wiatraków i ciągle rozbudowują elektrownie węglowe, potrafisz to jakoś powiązać? Czy wiesz o tym, że same wiatraczki nie dadzą rady?

 

Wisienką jest to, że za poprzedniej ekipy nikt nie liczył się z wpływem wiatraków na okolicę, mieszkańców, ptaki, wystarczyło posmarować, ale taki był klimat i wyraźnie za nim tęsknisz.

 

 

Bardzo proszę bez uprawiania polityki. Narusza to pkt 4 naszego Regulaminu.


Użytkownik woblery z Bielska edytował ten post 27 luty 2018 - 19:41

  • coma i major.craft lubią to

#350 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4899 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 27 luty 2018 - 19:27

Jesteśmy biednym krajem. Ze społeczeństwem podatnym i regularnie podawanym przeróżnym manipulacjom, w tym głównie pedagogice wstydu. Oprócz tego że zwyczajnie nie stać nas na różnicowanie i dywersyfikacje źródeł energii - to dodatkowo inspiruje się przeciw nim opór tubylców.

Łupki - łee, hydroelektrownie - be, atomówki - won!! Zostaje gaz i węgiel. Gaz kupujemy na lewo i prawo, na ogół przepłacając - więc jest ok! A węgiel jest trefny, czyli niekoszer, a więc antysemicki.. :)



#351 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 27 luty 2018 - 21:40

I jeszcze jeden ciekawy link, nie o polityce, o niebieskim weglu wzmianka - https://www.money.pl...,0,2399391.html

#352 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15603 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 luty 2018 - 21:44

I jeszcze jeden ciekawy link, nie o polityce, o niebieskim weglu wzmianka - https://www.money.pl...,0,2399391.html

Ciekawa sprawa z tym błękitnym. Rozwiązałby wiele problemów o ile to fakty a nie mrzonki w powyższym artykule. 



#353 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 27 luty 2018 - 22:00

Niemcy mają dużo wiatraków i ciągle rozbudowują elektrownie węglowe, potrafisz to jakoś powiązać?


Samo OZE jeszcze długi nie zapewni im wystarczającej ilości eenergii. Nie da się jednak ukryć, że intensywnie i od dawna inwestują w OZE oraz dążą do stopniowej dekarbonizaji. O aktualnej sytuacji można poczytać tu . Natomiast u nas zablokowano całkowicie najwydajniejszą technologię OZE. Nie dostrzegasz żadnej różnicy?
 

Czy wiesz o tym, że same wiatraczki nie dadzą rady?


Nigdzie nie pisałem, że jest inaczej.
 

Wisienką jest to, że za poprzedniej ekipy nikt nie liczył się z wpływem wiatraków na okolicę, mieszkańców, ptaki, wystarczyło posmarować, ale taki był klimat i wyraźnie za nim tęsknisz.


Bzdura i przy tym zaczynasz wycieczki osobiste. Normalnie jestem wyczulony na pomówienia ale w tym przypadku mogę tylko się uśmiechnąć z politowaniem. Natomiast faktem jest, że rządowe regulacje uderzyły we wszystkich inwestorów, którzy w efekcie poszli z torbami lub w najlepszym wypadku ponieśli duże straty, a prowadzone latami i nakładem ogromnych środków projekty trafiły do kosza. Ta sytuacja, poza tym że powietrze będzie troszkę mniej czyste niż mogłoby być, pozornie wydaje się bez znaczenia dla kogoś spoza branży, jednak nie do końca tak jest, ponieważ:
1. W elektrownie wiatrowe inwestowały również spółki Skarbu Państwa. Działania rządu doprowadziły do powstania odpisów w tych spółkach w wysokości około dwóch miliardów złotych.
2. O ile polskimi inwestorami nikt się nie przejmuje to ci zagraniczny na pozywają Polskę na wielomilionwe odszkodowania
Kto będzie płacił? Podpowiem, że nie politycy.

Innym "bonusem" odejścia od wiatru jest utrata zaufania do Polski przez zagranicznych inwestorów, czego skutki są już widoczne .

#354 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4575 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 27 luty 2018 - 22:06

Dużo pitolenia w konktekście pozwów, zero konkretów Robercie, a biemdabelju spierdziela bo widocznie za pół darmo nie będzie ... to A, a B nasza aktualna polityka zmierza za ocean, a tamci Niemców pozywają co róż za coś tam np. związanego w raportami spalin  ... Temat ostatnio ucichł, ciekawe dlaczego ... ?



#355 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4575 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 27 luty 2018 - 22:09

Ciekawa sprawa z tym błękitnym. Rozwiązałby wiele problemów o ile to fakty a nie mrzonki w powyższym artykule. 

 

Może lobby jakoweś blokuje np. super zieloni albo sąsiady, którzy nas umiłowali ponad wszystko i na siłę chcą uszczęśliwiać bo pierwsi straciliby argument protestacyjny, a drudzy i to wydaje się być rozsądniejsza odpowiedź i kij i marchewkę ...


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 27 luty 2018 - 22:09


#356 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15603 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 luty 2018 - 22:15

Może lobby jakoweś blokuje np. super zieloni albo sąsiady, którzy nas umiłowali ponad wszystko i na siłę chcą uszczęśliwiać bo pierwsi straciliby argument protestacyjny, a drudzy i to wydaje się być rozsądniejsza odpowiedź i kij i marchewkę ...

Moim zdaniem to raczej Ci u steru blokują. Jacy super zieloni???? Może zielone ludziki jeszcze.



#357 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 28 luty 2018 - 05:24


Innym "bonusem" odejścia od wiatru jest utrata zaufania do Polski przez zagranicznych inwestorów, czego skutki są już widoczne .

 

Farma wiatrowa Grabowo-Małkocin 54-60 turbin wiatrowych o wysokości około 230 m. Najbiższa turbina miała stać 280 metrów od mojego nowo postawionego domu, sprowadzając jego wartość do wartości klatki dla królików.  

Wszystko miło być bo udało nam się podważyć wszystkie spreparowane raporty środowiskowe, doprowadzić do konsultacji społecznych i oddalić widmo katastrofy.

Deweloper pozwał gminę o utracone korzyści, mianowicie 20 mln. pln-ów

Nie będę się rozpisywał jak wyglądał urabianie Radnych gminnych, mieszkańców, u ogólnie, było to łapownictwo.

Myślę że to "se ne vrati" z pożytkiem dla ludzi i budżetu, krajowego i gminnego. 

Prąd z wiatru to jedno z największych oszustw ekonomicznych.



#358 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 28 luty 2018 - 07:38

Jesteśmy biednym krajem. Ze społeczeństwem podatnym i regularnie podawanym przeróżnym manipulacjom, w tym głównie pedagogice wstydu. ...

,

Taaa, "pedagogika wstydu" nowomowa obecnej rzeczywistości. Pojęcie wymyślone dla potrzeb politycznych. Zasadniczo mające dać poczucie godności suwerenowi zdobywającemu świat w skarpetkach i sandałach z reklamówką z biedronki w ramach oferty "all inclusive". :)

#359 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4575 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 28 luty 2018 - 08:46

Moim zdaniem to raczej Ci u steru blokują. Jacy super zieloni???? Może zielone ludziki jeszcze.


Jakieś zielone ludziki nie wiadomo skąd ponoć wylądowali na ukrainie to i w tym przypadku też tak może być. Jak nie wiadomo o co chodzi to jak zawsze chodzi o duuuże pieniądze.

#360 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 28 luty 2018 - 09:57

Farma wiatrowa Grabowo-Małkocin 54-60 turbin wiatrowych o wysokości około 230 m. Najbiższa turbina miała stać 280 metrów od mojego nowo postawionego domu, sprowadzając jego wartość do wartości klatki dla królików.  
Wszystko miło być bo udało nam się podważyć wszystkie spreparowane raporty środowiskowe, doprowadzić do konsultacji społecznych i oddalić widmo katastrofy.
Deweloper pozwał gminę o utracone korzyści, mianowicie 20 mln. pln-ów
Nie będę się rozpisywał jak wyglądał urabianie Radnych gminnych, mieszkańców, u ogólnie, było to łapownictwo.
Myślę że to "se ne vrati" z pożytkiem dla ludzi i budżetu, krajowego i gminnego. 
Prąd z wiatru to jedno z największych oszustw ekonomicznych.


Coś mi tu nie gra, chyba kogoś poniosła fantazja. Najwyższe znane mi turbiny na świecie mają 246 m (Gaildorf, Niemcy) jednak są to specjalne konstrukcje obudowane 40-sto metrowym zbiornikiem wodnym będącym częścią systemu magazynowania energii. W praktyce najwyższe konstrukcje  rzadko mają powyżej 200 m. Druga sprawa, tutaj http://radioszczecin...e-dla-wiatrakow piszą już o 17 turbinach i o odległości minimalnej 800 m od zabudowań.

Jeśli było łapownictwo to mam nadzieję że nie są to tylko Twoje domysły,  ale istnieją dowody i tym samym sprawa jest w prokuraturze.

W ostatnich dwóch zdaniach płynnie przeszedłeś do konkluzji o oszustwie ekonomicznym wiatraków. Mnie się już nie chce pisać tutaj na temat zasadności ekonomicznej. Zastanawia mnie tylko, jakim pożytkiem dla budżetu gminnego może być wycofanie inwestycji, skoro z farmy Tychowo rocznie do naszej gminy trafia około 1,3 miliona zł podatków.