Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kręcioł #9


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 05 czerwiec 2011 - 20:54

Elloł kochani,
Może ktoś miałby typ.
A mianowicie - szukam kręciołka stojącego między standardowym #7-8 a typowo łososiowym #9-11. Jednym słowem - pojemna szpula, dobry hamulec, ale nie betoniarka do dwuręcznej łososiowej.
Myślę nad odchudzeniem lekkim zestawu heavy - z #10 na #9, tak by jednym kijem obsłużyć wiekszość okazji, nie brać dwóch #8 i #10 jak do tej pory. O ile wędkę mam na oku, to kręcioł który mam #7/8 jest za mały, a #9-11 to troszkę przegięcie pały, ze tak się wyrażę.
Coś pomiędzy? troszkę większy i cięższy?
Ross momentum? #4 czy #5?
Potrzebowałbym do tego drugą szpulę na pewno

#2 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 05 czerwiec 2011 - 21:28

Jeżeli Momentum to #4. 5-tkę mam myślę, że jest za duży. W Rossie szpule są dostępne.

#3 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 05 czerwiec 2011 - 21:50

Kuba , a może Koma Salmon ?

#4 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 06 czerwiec 2011 - 08:55

Jeżeli Momentum to #4. 5-tkę mam myślę, że jest za duży. W Rossie szpule są dostępne.



Witam,

W #4 ciezko bedzie zmiescic linke nawet #9. Osemka ledwie wchodzila.

Kuba- moja propozycja jak zawsze: Sage 2580 :D

Bujo

#5 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 06 czerwiec 2011 - 09:23

[quote]
Jeżeli Momentum to #4. 5-tkę mam myślę, że jest za duży. W Rossie szpule są dostępne.
[/quote]


Witam,

W #4 ciezko bedzie zmiescic linke nawet #9. Osemka ledwie wchodzila.

Kuba- moja propozycja jak zawsze: Sage 2580 :D

Bujo
[/quote]

Michał - ty 4 miałeś?
Nad sagem też myślę, czasem :mellow:


#6 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 06 czerwiec 2011 - 09:33

Kuba,

Tak i bedzie zdecydowanie za maly. Jak bys chcial Abla Super 8 to Boruta pewnie sie pozbedzie. Cos ponad tysiaka wyjdzie, nie podoba sie bo inny niz Danielsson :D

Linki wejda, szpula bedzie droga. Momentum #5 widzialem z zapasowa szpula za £285 bodajze w GrangersFishing.

Ciezko tak na prawde cos doradzic, z tych tanszych hamulce beda takie sobie, GT czy tarponom nie dadza rady jak bys sie wybieral :D

Patrz jak cos na flyforums.co.uk badz angielskim e-bay.

Bujo

#7 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 06 czerwiec 2011 - 09:36

Te tarpoony czy reszta to dla mnie chyba bardzo odległa przyszłość, więc na razie o tym nie myślę.
Z resztą na nie to chyba inny sprzęt, okolice #12 bardziej niż #9
Ross by dobrze wyważał kijek

#8 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 06 czerwiec 2011 - 10:09


Kuba- na ebayu sa dosc tanio kreciolki Orvisa: http://cgi.ebay.co.uk/Orvis-Mach-V-Fly-Reel-8-11-Black-/3703 58746904?pt=UK_SportingGoods_FishingAcces_RL&hash=item56 3b19ff18

Waza mniej od starego Momentum ( 10 oz) bo troche ponad 8 uncji. Hamulec jest mocny, kolega uzywal wlasnie do traponow, tych mniejszych na meksykanskich plyciznach.

#9 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 06 czerwiec 2011 - 15:27

http://www.tacklebargains.co.uk/acatalog/Fladen-Maxximus-Lev er-Drag-Fly-Reel----8.html

A to?
Wynalazek szatana?

#10 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 06 czerwiec 2011 - 17:07

Orvis tyle samo kosztuje, nawet 25 lat gwarancji daja :D Fladena nie mialem w rekach, ciezko cos powiedziec, wyglada na jakis zbajerowany troche klon kilku innych na rynku.

#11 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 06 czerwiec 2011 - 18:02

Cześć

Miałem ten sam dylemat. Wybór między młynkami wielkości 7-9 i 8-10 tak by dopasować do dwóch kijów. Jeden 9’ #9 i drugi 13,8 #9. Mając zestawy przed sobą pasowałem młynek - kij. Na kołowrotkach odpowiednie linki. Wyszło na to, że zostawiłem sobie 8-10 natomiast 7-9 + druga szpula poszedł do Kolegi, który zabiera go na łosie – Syberia (zestaw był dziewiczy, sprzedany od ręki)… Kasa przyda się na inne zabawki...
Ten który został jest według Twojej nomenklatury „betoniarką” – to on idealnie współgra z kijem 9’ + odpowiednia linka. Nie czuć jego parametrów wagowych i wielkości. Czasami zestaw trzymam cały dzień w łapie i jest ok. Był to słuszny wybór. Miałem okazję mieć raz na kiju istny parowóz, nie wiem co to było (b.duży szczupak lub sumidło???). Ryba jechała na hamulcu pod pełną kontrolą. Miałem jednak pecha, ktoś namówił mnie na wyłamanie zadziorów w moich muchach (22cm) – błąd. Rybsko spięło się zostawiając mnie z (k…mi) na ustach i dobrym słowem dla doradcy agitatora… Inne rybcie (średniaki w moro) hol i cała zabawa pierwsza klasa. Nic nie jest przesadzone wielkością, ergonomia odpowiednia.
Hamulec w owej betoniarce jest w zakresie: pstrąg – sum. Moim zdaniem zdecydowanie mocniejszy jak w posiadanych multikach klasy CC 201 lub Ryoga 2020HL.
Mając w/w młynek przy kiju 13,8’ nie mam problemu z parciem kija na pysk. Ładnie równoważy zestaw wraz z głowicą i całą resztą linek… Tutaj bazuję na doświadczeniu z prób miotania zestawem, uczę się dopiero kija dwuręcznego. Jest problem wymiennej szpuli, nie posiadam. Mam jednak na tyle czasu by wymienić linkę na odpowiednią pod zestaw i metodę a pięć minut więcej w przygotowaniu do łowienia nie robi mi różnicy.

W ten sposób ograniczyłem kolekcję młynków do trzech podstawowych (3-5, 5-8, 8-10) przy czterech kijach. Nie mam dylematu co ze sobą zabrać, pełen psychiczny komfort…

Pozdrawiam


#12 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 06 czerwiec 2011 - 20:08

Luknij na danielssona F3W 7ten. Kręcioł stworzony pod cięzkie kije jednoręczne. Ja sparowałem go z xi2 #9 i jest dobrze...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych