Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PYTANKO-MAM NADZIEJE, ZE ZROZUMIALE TYM RAZEM.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   benito

benito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • Lokalizacjasiedzące (szczecin)

Napisano 20 lipiec 2006 - 18:57

Czy wedki castingowe oprocz pazura maja jakies inne byc moze ukryte bajery odrozniajace je od umownie nazwijmy zwyklych wedek spiningowych? Czy maja inna konstrukcje...?

#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 lipiec 2006 - 21:59

Tak, np. maja odwrotnie zamontowane przelotki
Z reguly sa to przelotki castingowe a nie spinningowe, przynajmniej w tych lepszych kijach B)
Uchwyty z pazurem sa czesto typu exposed blank czyli odslaniaja fragment blanku pod uchwytem (siłą rzeczy ten fragment ma bezpośredni konktakt z dłonią i jak twierdzą zwolennicy takiego rozwiazania pozwala lepiej poczuc co dzieje sie na drugim koncu zestawu)
Najczesciej rowniez wedki castingowe sa krotsze od wedek spinningowych spotykanych w Europie, co tez ma znaczenie.

Niedawno łowiłem gumą z opadu na króki (2m) jednoczesciowy kij spinningowy (zwykły kołowrotek). Kijek wykonany na blanku Batsona ISB782 (do 14lb). Po prostu rewelacja. Byla to dla mnie pierwsza okazja do porownania prawie identycznych wedek (mam wedke castingowa na blanku ISB781) - castingowej i spinningowej. Musze powiedziec ze jestem w rozterce, sam nie wiem co lepsze :D Ogolnie wniosek jest jednak taki ze do gumy, krtoki jednoczesciowy kij, o ile lowisko na taki pozwala oczywiscie, to jest jednak to. Czy spinningowy czy castingowy ma juz mniejsze znaczenie, chociaz z uwagi na większy nawój korbką chyba trochę łatwiej.

Pozdrawiam

#3 OFFLINE   benito

benito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • Lokalizacjasiedzące (szczecin)

Napisano 20 lipiec 2006 - 23:52

Dzieki za odpowiedz Friko.

Chyba zostane przy mocnym spiningu, bo raczej na zestaw castingowy niemam kasiory. Moze znasz jakas tania wedke castingowa lecz dobrze wykonana? Wiesz moze czy Garbolino robi wedki castingowe?

#4 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 21 lipiec 2006 - 08:07

Pytanie co prawda do @friko ale pozwole sobie uprzedzic.

Tak, GARBOLINO robi wedeczki castingowe. maja w swojej oferce nawet stosunkowo tanie wyroby, cenowo ok 200-250 pln za wedke ok 7' do 1 oz.

#5 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 lipiec 2006 - 08:13

Jeśli mam być szczery, to za te pieniądze, czy też obecnie odrobinę większe, wolałbym st.croix triumph casting (ok. 270 zł) Kijki castingiwe Garbolino nie zrobily na mnie wielkiego wrazenia.

#6 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 lipiec 2006 - 09:52

@Benito, co to za temat: PYTANKO-MAM NADZIEJE, ZE ZROZUMIALE TYM RAZEM. Jeśli pytasz o różnice między wędkami castingowymi a spinningowymi to w polu tytuł po prostu napisz Różnice między spinningiem a castingiem, a nie Pytanie, Mam nadzieję, że zrozumiale itd. Przecież każdy z nas chce od razu wiedzieć czy to go interesuje czy nie, a Twój tytuł niestety tego nie mówi, nawet nie nawiązuje do pytania wewnątrz.

Remek


#7 OFFLINE   benito

benito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • Lokalizacjasiedzące (szczecin)

Napisano 21 lipiec 2006 - 11:10

wczesniej zamiescilem tez pytania dotyczace tego gdzie mozna dostac korpusy do obrotowek i od czego zalezy ciezar wyrzutowy a tematy tych pytan brzmialy tak- pytanko i pytanko nr 2 i raczej taki tytul tez nie odzwierciedla zawartosci watku a jakos nikt sie nie sprzeciwial co do tego. Wiec sie zapytuje w czym problem? P.S. Tytul jet taki gdyz pozostale pytania byly niezrozumiale.

#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 lipiec 2006 - 11:34

wczesniej zamiescilem tez pytania dotyczace tego gdzie mozna dostac korpusy do obrotowek i od czego zalezy ciezar wyrzutowy a tematy tych pytan brzmialy tak- pytanko i pytanko nr 2 i raczej taki tytul tez nie odzwierciedla zawartosci watku a jakos nikt sie nie sprzeciwial co do tego. Wiec sie zapytuje w czym problem? P.S. Tytul jet taki gdyz pozostale pytania byly niezrozumiale.



Benito, waśnie do tego nawiązuję pytanko, pytanko nr 2. Czy każdy wie o co chodzi? Wolałbym byś napisał Korpusy do obrotówek poszukuję ... itd. Dlatego przy pierwszych dwóch pytaniach przymknąłem na to oko (wiadomo każdy się uczy) ale teraz kiedy robisz to samo a na dodatek używaż dużych liter (co w netykiecie internetowej oznacza KRZYK) to postanowiłem Tobie zwrócic uwagę.

Pozdrawiam
Remek

#9 OFFLINE   benito

benito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • Lokalizacjasiedzące (szczecin)

Napisano 21 lipiec 2006 - 12:28

ok poprawie sie. ...w koncu jestem poczatkujacym uzytkownikiem.

#10 OFFLINE   benito

benito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • Lokalizacjasiedzące (szczecin)

Napisano 21 lipiec 2006 - 12:35

Wracajac do tematu- Czy moglibyscie mi podac jakies linki do wedek castingowych (w miare tanich)? Aha lepsza jest wedka dwuczesniowa czy jednoczesciowa (dlugosc 2m) ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych