Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Problem z nawijaniem linki i rzutami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 12 sierpień 2011 - 23:07

I sprawa się rypła kolega @Maynard miał po prostu lekko wygięty ten swój wodzik i linka nie dochodziła do krawędzi szpuli :mellow: a za nawinięte do tyłu zwoje to odpowiadają łożyska szpuli....suche zresztą. w czasie zatrzymania szpuli w czasie rzutu,szpula odbija się do tyłu stąd te zwoje pod prąd :o

#22 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 13 sierpień 2011 - 01:56

Practice makes perfect! To teraz rzucę chrabąszczem AL? :lol: Z tymi zwojami to bym się nie domyślił, a wodzik wyglądał mi na oko jak fabryczny. ;) Swoją drogą aż się nie rypło, to rzutowy i mechanicznie był bez skazy, śmigało wszystko jak na UL przystało... <_<
Pitt i Jamesty, mieliście rację, ale i tak mi to nie pomogło :lol: Embarassed Na swoją obronę mam, że na jedno oko widzę gorzej! B)
@Tofik, w ramach wdzięczności będę dziś koleżeński i masz pierwszeństwo do każdej miejscówki i obiecuję nie łowić ryb Twoją wędką :mellow: ale hola! Jeszcze nim nie porzucałem po serwisie. ;)
Dzięki, dzięki! <duże_zimne>

#23 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 13 sierpień 2011 - 17:41

No i bądź tu mądry, 20 rzutów ile fabryka dała i za 21 odstrzał... raz nawija dobrze, raz trzeba przechylić kołowrotek zwijając, by luźny wodzik (z takim mniej niż milimetrowym luzem poprzecznym, nie kojarzę, czy wrodzonym) był łaskaw dowinąć szpulę od strony korbki.. coś jest wyraźnie nie tak (ewidentnie z wodzikiem, jego posuwem, pasowaniem... nie wiem, bo nomalnie wszysko dziaao, a nie dziaa ... :wacko: ). Mnie tam przestaje podobać się wersja, że podwijanie się zwojów linki to łożyska, a niedowijanie do lewej, że odgięty wodzik. Ciągle nie wiem co jest z tym i chyba tylko jakiś ABU - specjalista mógłby mi pomóc, z kręciołkiem w rękach. Tak to jest, pochwalić dzień przed zachodem... ale przynajmniej tym razem koleżeński byłem nad wodą ;)

#24 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 13 sierpień 2011 - 19:28

A sprawdzałeś ślimaka posuwu szpuli? Chodzi mi o to czy nie ma luzów podłużnych? Takiego efekt, kiedy rusza się na delikatnie boki cały wormgear

#25 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 13 sierpień 2011 - 23:49

No fakt ,pochwaliłem się za wcześnie Embarassed tyle że nie rozumiem tej sytuacji, było wszystko ok , kilkanaście rzutów i czar prysł :wacko: wodzik budzi we mnie złe odczucia,bo luz poprzeczny ma spory,i tak np gdy przechylimy wędkę na jedną stronę,to linkę nawija do krawędzi,jeśli trzymamy ją normalnie ,już nie :wacko: w związku z tym że robiłem to po koleżeńsku ,to mam nadzieję że Grzechu mi wybaczy.
p.s- z autopsji: jeśli mi kiedykolwiek linka się cofała ,bądź liczba odstrzeleń rosła ,to wymieniałem łożyska szpuli.

#26 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 13 sierpień 2011 - 23:53

1:00 w nocy, kładź się spać! :lol: Poradzimy coś w końcu, wybaczam i ciesz się, że za karę nie brałem dziś do ręki szczęśliwego Talona! :mellow:

#27 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 13 sierpień 2011 - 23:57

Talon to ma w sobie coś, twoje abu też....zj..ny wodzik :mellow:

#28 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 sierpień 2011 - 00:08

Widzisz, uzupełniają się, powinny być w zestawie! To Ty sprzedasz mi wędkę, czy kupisz ode mnie C3? ;) Spadam, bo za 2h wstaję nad wodę... (haha, żarcik - wiem, że się nabrałeś) <_<

#29 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 09 wrzesień 2011 - 22:21

Witam Koledzy.

Objaw przy rzucie jest taki, że zwoje zakleszczają się i lekki wabik staje w powietrzu, ciężki odstrzeliwuje się.
Pociągając wtedy za linkę przez wodzik zakleszczone zwoje dają się bez problemu uwolnić i odwija się wtedy kilka zwojów nawiniętych jakby w przeciwnym kierunku, niż normalny kierunek nawijania linki na szpulę.
Pozdrawiam
Grzesiek


Witam.
Mam takie same objawy w Corvalusie 200 z linką 20 lb PP. Z tą różnicą, że nawija równo, lecz nawet pod obciążeniem lekko i linka się zakleszcza w zwojach. Rzuty wymagają silnego docisku szpuli i są bardzo utrudnione. Z żyłkami pracuje bardzo ładnie i gładko.
Czy próbowałeś nawijać żyłkę np. 03-0,35?


#30 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 10 wrzesień 2011 - 21:16

Nie nawijałem żyłki, może spróbuję, ale rodzaj linki nie rozwiąże problemu z nawijaniem od ścianki do ścianki szpuli. Po rozłożeniu i złożeniu przeze mnie nic się nie zmieniło. Części żadne nie zostały na stole, kręci gładko tak jak dotąd, wszystko niby dobrze spasowane, a nawija nie tak jak trzeba.

@Krzysiek_pomorsko, jest coś na rzeczy, ale po moim serwisie nic się nie zmieniło, a składałem z wytrzeszczem gałek ocznych. Widać wyraźnie to, że wodzik ma delikatny luz. Opierając palec na wodziku można nim delikatnie poruszać lewo-prawo. Nie wiem, czy tak było zanim zaczęły się kłopoty z nawijaniem/rzutami i nie wiem skąd ten luz wynika. Wodzik ma niespełna milimetrowy skok na wałku, a i sam wałek wodzika minimalnie się porusza lewo-prawo..

Koledzy posiadający ABU, czy to normalne i czy to może być powód moich kłopotów? Jeśli tak, to jak temu zaradzić? Wszystko zdaje się być skręcone fest... :unsure:

#31 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 10 wrzesień 2011 - 21:22

luz na wodziku to niemal standard. w jednym multikach wiekszy w innych mniejszy ale jest niemal zawsze... :D

#32 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 10 wrzesień 2011 - 21:32

Zgadza się. Luz niespełna milimetr to normalny luz. Czekamy więc na nawiniecie żyłki. Czy mógłbyś jeszcze wykonać zdjęcie od przodu z widokiem na wodzik?

#33 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 10 wrzesień 2011 - 21:35

Ale też mi pocieszenieee. Już wolałem usłyszeć, że coś zawodowo spaprałem i da się naprawić, a nie że tak ma być. ;) Mifek, bo chwycę za korbę... :lol:

EDIT: OK, zrobię fotki, ale po walce. Wrzucę jutro. Dzięki, pozdrawiam.
G.

EDIT2: przepraszam za zwłokę, ale rozstałem się z ładowarką do aparatu, a mój telefon ma chyba wbudowany na stałe tryb kubizm więc nie ma sensu pstrykać. Niebawem wrzucę.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych