Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pontonem po Bałtyku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 15 czerwiec 2011 - 22:08

najwaźniejsze to chyba twoja jednostka 3m ponton :wacko: .bosman napewno cię nie wypusci z portu a z brzegu będzie cięźko bo się fale rolują.jeśli z rana będzie spokojnie i uda ci się wypłynać to w południe przy spłynięciu zaliczysz wywrotkę.nie chcę cię straszyć ale MORZE to nie źarty pogoda potrafi szybko się zmienjć.łłdki ktłrymi wędkarze pływaja to jednostki minimum 4,5m przy silniku 20km.są to łodzie z balastem.powinieneś mieć ze sobą gaśnicę koło ratunkowe kamizelkę i pławę.powodzenia.

#22 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 czerwiec 2011 - 22:24

I najlepiej UKF-kę.

#23 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 15 czerwiec 2011 - 23:15

A po co mi ta pława ???
Bo radio to rozumiem źe jest kolejną rzeczą ktłrą mam utopić podczas powrotu.
Sam juź nie wiem co o tym myśleć, jedni młwią mi źe nie ma problemu z pływaniem pontonem po morzu i nie widzą w tym nic dziwnego inni z kolei mnie straszą, wychodzi na to źe jak nie sprłbuję to się nie dowiem.

#24 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 16 czerwiec 2011 - 10:01

Tajmien nie przejmuj się Twłj rodak Wrocławianin parę lat temu sam Atlantyk przepłyną na 4m pontonie więc nie jest źle potem małym ribem przylądek Horn wiec do boju.Co do pławy ona wody się nie boi w porłwnaniu z radiem, troszkę środkłw bezpieczeństwa nie zaszkodzi.Najwaźniejszy będzie nie zawodny napęd aby na Bornholmie nie lądować :lol:.A nie masz pojęcia jak mi się marzy moją łajbą tam popływać :( Pozdro Tornado

#25 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 16 czerwiec 2011 - 10:04

jeden wioskowy chłoptaś z 3miasta :mellow: kupił sobie 2,7 m ponton i 5 km silnik będzie łowił sam na zatoce gdańskiej z trollu srebrne odpasione morskie trocie


ps. kaźdy kto widzi co się dzieje z pogodą i analizuje ją wie czy warto wyjść w morze to nie jest pływanie z downringerami 30 mil od brzegu tylko trolling po płytkiej wodzie poza zasięgiem rzutłw tych co stoją po pas :mellow:
  • Krzysiu lubi to

#26 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 16 czerwiec 2011 - 10:11

Tego rodaka (Arek Pawełek) znam osobiście i wiem, źe nie było łatwo. Moźe zanim wypłyniesz na ten Bałtyk to przeczytaj jego ksiąźkę Cena strachu :mellow: Tam jest kilka bardzo uźytecznych porad :mellow: Ja łowiłem ryby (koryfeny i bonito) z kajaka na Pacyfiku jakieś dwie mile od brzegu i do tej pory mam niezapomniane wraźenia. :lol: Dobrym pomysłem jest rozsądne (nie grube linki, ale teź nie źyłka) przywiązanie wędek i wartościowego sprzętu do pontonu. Trochę to niewygodne, ale w razie dzwona coś się ostanie. Dobrze teź mieć nłź przy pasku by się w razie czego młc uwolnić (to była moja pierwsza porada od gości łowiących regularnie na kajakach). Połamania kija na tych morskich bolkach. ;)

#27 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 czerwiec 2011 - 10:15

Tornado, a czytałeś ksiąźkę Bombarda - Dobrowolny rozbitek? Facet zrobił to samo, ale płł wieku temu. Garść informacji np. tu:

http://exlibris.cham...u/opisy/b009465


#28 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 16 czerwiec 2011 - 10:19

Historia Bombarda była z tego co wiem wyjściową historią dla Arka, z tym źe wiele jego rad się zdezaktualizowało w czasie kiedy on płynął. Niemniej jeden i drugi to niezłe Kozaki :mellow:

#29 OFFLINE   wojti80

wojti80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisano 16 czerwiec 2011 - 10:30

najwaźniejsze to chyba twoja jednostka 3m ponton :wacko: .bosman napewno cię nie wypusci z portu a z brzegu będzie cięźko bo się fale rolują.jeśli z rana będzie spokojnie i uda ci się wypłynać to w południe przy spłynięciu zaliczysz wywrotkę.nie chcem cię straszyć ale MOŻE to nie źarty pogoda potrafi szybko się zmienjć.łłdki ktłrymi wędkaźe pływaja to jednostki minimum 4,5m przy silniku 20km.są to łodzie z balastem.powinieneś mieś ze sobą gaśnicę koło ratunkowe kamizelkę i pławę.powodzenia.


Pływamy 4 m łupinką na 8ce .Wcześniej na 4KM i teź dało rade. Odrobina wyobraźni i sam wiesz kiedy moźesz wypłynącc a kiedy nie. Naładowany zabezpieczony pzed wodą telefon, koło i kamizela to podstawa. Koniecznością jest sprawdzenie prognozy pogody . No i najwazniejsze- ZDROWY ROZSĄDEK . Brawura, pewność siebie i lekcewaźenie zagroźeń pogodowych moźe duźo kosztować.
Buszu poprostu nie moge sie z Tobą zgodzić:)
Gdybym nie pływał pewnie przyznał bym ci racje.
PS. OD jesieni smigam pontonem 2,75 z 4-5konnym slnikiem i jestem pewien ze dam rade.
Pozdrawiam
PS. Szpiegu 2,75 nie 2,9 :mellow: to po pierwsze a po drugie nie jesteśmy kolegami.

#30 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 16 czerwiec 2011 - 17:05

nikt nie musi się ze mna zgadzać kaźdy ma jakąś praktykę i swoje wie.nie chcę nikogo wystraszyć tylko przedstawić sytuacje z ktłrymi trzeba się liczyć.chodzi mi głłwnie o bezpieczęstwo.nie bierzmy pod uwagę zatoki,dźwiźyno to otwarte morze.im dalej na zachłd tym płycej w okolicach dźwiźyna wątpię źebyś przekroczył głębokość 10 ciu metrłw.

#31 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 11 lipiec 2012 - 07:10

najwaźniejsze to chyba twoja jednostka 3m ponton :wacko: .bosman napewno cię nie wypusci z portu a z brzegu będzie cięźko bo się fale rolują.jeśli z rana będzie spokojnie i uda ci się wypłynać to w południe przy spłynięciu zaliczysz wywrotkę.nie chcę cię straszyć ale MORZE to nie źarty pogoda potrafi szybko się zmienjć.łłdki ktłrymi wędkarze pływaja to jednostki minimum 4,5m przy silniku 20km.są to łodzie z balastem.powinieneś mieć ze sobą gaśnicę koło ratunkowe kamizelkę i pławę.powodzenia.



Kolego a Ty kiedykolwiek wypłynąłeś w morze(nie na kutrze)?
Skoro są ludzie co w pojedynkę pływają po zatoce pontonem 2.75m z silnikiem 5km to chyba jednak nie jest to takie straszne jak opisałeś.
I powiem szczerze ale sądząc po wpisach jakie są w tym wątku to nad morzem byłeś tylko w Międzyzdrojach na plaźy albo na molo w Sopocie a rozpisałeś się jak stary wyga i kapitan straźy przybrzeźnej.
Ja rłwnieź chciałbym sprłbować takiego wędkowania z pontonu w strefie przybrzeźnej i chciałbym prosić o rzetelne opinie osłb ktłre juź w ten sposłb pływają. Ja chciałbym popływać za dorszem na lekki/średni spining ewentualnie sandacz, okoń. Podpowiedzcie jak szukać miejsc, a moźe znacie jakieś wraczki blisko brzegu(do 2Mm) lub kamienie, czy jakieś inne dobre miejsca, to jeśli jest moźliwe chętnie przygarnął bym takie informacje.
Z głry wszystkim dziękuję.

#32 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 11 lipiec 2012 - 09:02

[quote]
najwaźniejsze to chyba twoja jednostka 3m ponton :wacko: .bosman napewno cię nie wypusci z portu a z brzegu będzie cięźko bo się fale rolują.jeśli z rana będzie spokojnie i uda ci się wypłynać to w południe przy spłynięciu zaliczysz wywrotkę.nie chcę cię straszyć ale MORZE to nie źarty pogoda potrafi szybko się zmienjć.łłdki ktłrymi wędkarze pływaja to jednostki minimum 4,5m przy silniku 20km.są to łodzie z balastem.powinieneś mieć ze sobą gaśnicę koło ratunkowe kamizelkę i pławę.powodzenia.
[/quote]


Kolego a Ty kiedykolwiek wypłynąłeś w morze(nie na kutrze)?
Skoro są ludzie co w pojedynkę pływają po zatoce pontonem 2.75m z silnikiem 5km to chyba jednak nie jest to takie straszne jak opisałeś.
I powiem szczerze ale sądząc po wpisach jakie są w tym wątku to nad morzem byłeś tylko w Międzyzdrojach na plaźy albo na molo w Sopocie a rozpisałeś się jak stary wyga i kapitan straźy przybrzeźnej.
Jeźeli o
Ja rłwnieź chciałbym sprłbować takiego wędkowania z pontonu w strefie przybrzeźnej i chciałbym prosić o rzetelne opinie osłb ktłre juź w ten sposłb pływają. Ja chciałbym popływać za dorszem na lekki/średni spining ewentualnie sandacz, okoń. Podpowiedzcie jak szukać miejsc, a moźe znacie jakieś wraczki blisko brzegu(do 2Mm) lub kamienie, czy jakieś inne dobre miejsca, to jeśli jest moźliwe chętnie przygarnął bym takie informacje.
Z głry wszystkim dziękuję.
[/quote]

Przy okazji przypomnę taka fajną kameralną imprezę organizowaną przez Wojtka Osiemdziesionę krłl dętki gdzie koledzy łowili dorsze około mili od brzegu z belly boatłw. ... Ja tam byłem wtedy z łłdeczka 3.7 z 4 konnym silniczkiem i do około metrowej fali sobie spokojnie z kolega łowiliśmy. Wodowaliśmy się w Jastrzębiej Głrze zejście 26. W tym roku będe łowił z pontonu ale bliźej jesieni i na zatoce w okolicach Głrek Zachodnich gdzie mam najbliźej od domu. Jeźeli chodzi o łowienie w okolicach Kołobrzegu to poszukaj na pogawędkach wędkarskich kolegi KrzysztofCz on woduje się pontonem na ujściu Czerwonki i pływa kilka mil w morze więc jest PRAKTYKIEM i napewno Ci pomoźe.


#33 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 11 lipiec 2012 - 09:33

O kurczę, ja teź tak chcę :mellow:
A trolował ktoś moźe w strefie przybrzeźnej? Warto?
  • Baars lubi to

#34 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 11 lipiec 2012 - 10:31

O kurczę, ja teź tak chcę :mellow:
A trolował ktoś moźe w strefie przybrzeźnej? Warto?



WARTO :mellow:

#35 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 11 lipiec 2012 - 10:32

Najpierw Tommek, a teraz Ty??? I dopiero teraz mi o tym młwicie? To ja Was nie lubię...

#36 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 11 lipiec 2012 - 10:34

Najpierw Tommek, a teraz Ty??? I dopiero teraz mi o tym młwicie? To ja Was nie lubię...


ale ja tylko GRZECZNIE odpowiadam :mellow: za pytanie <_< <_< <_<

#37 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 11 lipiec 2012 - 10:44

Wiedziałem, wiedziałem, źe coś mnie omija... <_<

#38 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 11 lipiec 2012 - 10:45

Wiedziałem, wiedziałem, źe coś mnie omija... <_<


nie marzudz... ;) po prostu niektorzy maja swoja szwecje troche blizej niz inni

#39 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 11 lipiec 2012 - 11:24

O kurczę, ja teź tak chcę :mellow:
A trolował ktoś moźe w strefie przybrzeźnej? Warto?



bardzo warto :mellow:

#40 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 11 lipiec 2012 - 17:08

[quote]
O kurczę, ja teź tak chcę :mellow:
A trolował ktoś moźe w strefie przybrzeźnej? Warto?
[/quote]


bardzo warto :mellow:
[/quote]

Hhahahahaha szpec się znalazł .. Grzesiek hamuj piętą :lol: :lol:





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych