Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Luty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 01 luty 2017 - 21:33

Witam.

Chwalić mi się w te pędy z dzisiejszego "otwarcia sezonu"  ;) ...

U mnie posucha, u pieseła pierwsza kąpiel w tym roku - taka bardziej brodząca. Nie wytrzymała, a ja nie potrafiłem jej odmówić bo na plusie było.

Zdrowotnościowa wycieczka zaliczona. Pierwszy raz łowiłem w rzece z lodu ... bo dawno już takiego lodu na rzece nie pamiętam.

Pozdrawiam.

Załączone pliki


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 01 luty 2017 - 21:35

  • Maciek Rożniata, Andrzej Stanek, Krzysiek Dmyszewicz i 5 innych osób lubią to

#2 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 01 luty 2017 - 22:02

Byłem dzisiaj nad wodą, ale nie w celach wędkarskich, ot tak sobie ...

Zdjęcie wklejam aby pokazać różnice klimatyczne, Ziemowit pokazuje śnieg i zimę, u nas nic z tych rzeczy  ;)

 

Załączony plik  Marina_Kg_01.02.2017.jpg   55,84 KB   13 Ilość pobrań


Użytkownik janusz.walaszewski edytował ten post 01 luty 2017 - 22:04

  • Maciek Rożniata lubi to

#3 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 01 luty 2017 - 23:08

Witam.

Chwalić mi się w te pędy z dzisiejszego "otwarcia sezonu"  ;) ...

U mnie posucha, u pieseła pierwsza kąpiel w tym roku - taka bardziej brodząca. Nie wytrzymała, a ja nie potrafiłem jej odmówić bo na plusie było.

Zdrowotnościowa wycieczka zaliczona. Pierwszy raz łowiłem w rzece z lodu ... bo dawno już takiego lodu na rzece nie pamiętam.

Pozdrawiam.

 

Soła?



#4 ONLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 01 luty 2017 - 23:09

Jezeli na rzece jest lód i jest on w miejscach dosyć głębokich gdzie mogą przebywać ryby, to uwierz mi że większość z nich ktore na tym odcinku są, są wlasnie pod lodem. Cieżko na takich odcinkach mieć jakiekolwiek brania. Czasami jakas ryba wychyli spod lodu nos ale zazwyczaj kończy sie to dla niej strzałem w łeb od czapli. :(

#5 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 01 luty 2017 - 23:43

Witam.

Soła  :)

Tak też podejrzewałem co do tego lodu ...

Obrałem chytrą taktykę łowienia pod nawisami lodowymi właśnie. Albo pod samymi nogami (dosłownie) albo pod przeciwległym brzegiem. Miałem długi kijek 11' i udawało mi się dzięki niemu wprowadzać nimfy nawet na ok. 50-70 cm pod nawisy lodowe. Jak bym mógł pobrodzić idąc środkiem nurtu to było by dużo łatwiej obydwa brzegi nawet głębiej pomacać, ale nie dałem rady ustać dzisiaj w wodzie - jej temperatura była za niska a ja nie byłem za bardzo przygotowany do głębszego i dłuższego brodzenia, wytrzymywałem jakieś 2-3 minuty i musiałem wychodzić. Temperatura wody była dzisiaj zdecydowanie dużo niższa niż temperatura powietrza.

W sobotę byłem na górskim odcinku Warty i różnica w temperaturze wody pomiędzy nią a typową górską Sołą jest jednak ogromna o tej porze roku.

Z resztą - po dzisiejszym wypadzie postanowiłem właśnie zaopatrzyć się w zwykły zaokienny termometr i dla ciekawości swej mierzyć i zapisywać temperatury powietrza i wody. Skoro już i tak robi się wpisy w rejestrze, zdjęcia w katologach tytułowanych datami, to żadnym problemem będzie też prowadzić sobie krótkie zapiski w temacie warunków pogodowych. Może być ciekawe potem ich czytanie albo wprowadzenie sobie ich do jakiegoś arkusza kalkulacyjnego  ...  :P

Pozdrawiam.



#6 ONLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 02 luty 2017 - 09:20

To nie tylko temp. wody powodowała marznięcie w stopy. Stojąc na powietrzu nawet przy minus 16 nie zmarzniesz tak jak przy +2 w wodzie. Wiadomo przecież że ciecze szybciej odbierają ciepło (zimno) niż gazy. Do tego jeszcze przepływ. :(
Piwo też szybciej schłodzisz pod kranem w wodzie +6st niż w zamrażarce przy -22st. :)

#7 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 02 luty 2017 - 10:56

U mnie 4 ostatnie wypady skończyły się bez kontaktu temperatura wody około 0,5 stopnia nawisy lodowe kormorany na rzece :(, rybki nie współpracują ani streamer ani nimfy jak to mówią w innym temacie żyłkowym można po głowach stukać rybom nimfami i tak się nie podnoszą. Postanowiłem sobie dać spokój do połowy marca co najmniej uzupełnić sprzęt zrobić zakupu jednakże tak mówiłem w weekend ubiegły nadchodzi kolejny i znowu coś mnie szturcha nad wodę ..... :wacko: :wacko: :wacko:


  • K.Kalisz lubi to

#8 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 02 luty 2017 - 13:09

Witam.

A ja nie odpuszczę sobie w lutym.

W wątku ogólnym Zielony pisze i pokazuje jak łowi w środku zimy karasie i leszcze na muchę w małej rzeczułce. Mam pod nosem taką i w dodatku całkiem ciepła jest - będę próbować na razie skupić się na białorybie.

Przy okazji wiadomość dla tych co czekają na otwarcie sezonu na OS Wisła - niemal cała rzeka skuta lodem. Wracając wczoraj zrobiłem sobie kilka przystanków wzdłuż Wisły żeby pooglądać. Jak to wszystko zacznie się ruszać, piętrzyć i wylewać, to do końca marca nie ma mowy na jakiekolwiek wędkowanie.

Pozdrawiam.



#9 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 02 luty 2017 - 14:50

Witam.

 

Link do łowionego zimą białorybu Piotra "Zielonego" :

http://jerkbait.pl/t...2-karasie-2017/

 

Tegoroczne pstrągale też łowione są już z powodzeniem:

http://jerkbait.pl/t...1-pstrągi-2017/

 

Pozdrawiam.


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 02 luty 2017 - 15:27

  • Zielony lubi to

#10 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 02 luty 2017 - 15:38

Forum nie daje mozliwosci "nielubienia" wpisow, wiec pofatyguje sie z odpowiedzia. Skoro rzeka byla skuta lodem i ciezko bylo ustac w wodzie 2 minuty, to nie wpadli koledzy na to, ze moze warto odpuscic pstragom? Zdjecia, z zalinkowanego watku przez Ziemowita, tylko potwierdzaja fakt, ze ryby sa jeszcze dalekie od powrotu do formy po tarle.


  • Bastuś z Bratko, K.Kalisz i sierżant lubią to

#11 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 02 luty 2017 - 15:53

Forum nie daje mozliwosci "nielubienia" wpisow, wiec pofatyguje sie z odpowiedzia. Skoro rzeka byla skuta lodem i ciezko bylo ustac w wodzie 2 minuty, to nie wpadli koledzy na to, ze moze warto odpuscic pstragom? Zdjecia, z zalinkowanego watku przez Ziemowita, tylko potwierdzaja fakt, ze ryby sa jeszcze dalekie od powrotu do formy po tarle.

 

Łukasz, OK, masz rację. Jednak sam fakt bycia nad wodą, zaciągnięcia nochalem parującej wody, gleby, tego co wyskoczyło z żołądków leśnych druhów powoduje, że warto czasami poudawać wędkowanie bardziej jarając się przyrodą. Ustrzelenie kropkowańca i tak graniczy z cudem, przeorane jesienią... Znam ten odcinek Soły sprzed lat wielu, foty są ok, nawet zapach dotarł do mojej podświadomości...  :D



#12 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 02 luty 2017 - 16:45

Witam.

Ja zawsze wychodzę z tego samego założenia co Andrzej.

Złowienie ryby jest li tylko swego rodzaju pretekstem do wyciągnęcia swego ciała i psychiki z pracy i domu na łono przyrody, oraz spionizowanie go i rozruszanie.

Mógłbym co prawda uprawiać joging, ale uważam bieganie w kółko za bezsens ... w odróżnieniu od biegania z wędką w ręku - ilość zrobionych kilometrów często ta sama chociaż czasy sporo gorsze ...  :P

Inna rzecz to "dawanie spokoju" rybom w czasie tarła, przed tarłem i po tarle ... nie temat na ten wątek ... 

Pozdraiwam.



#13 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 02 luty 2017 - 17:26

Spacery nad rzeka w zimowej aurze, jak najbardziej, ale wyluskiwanie potarlanych kropkowancow spod lodu jakos mi sie gryzie z etyka muszkarska. Skoro juz taki mus pomachac wedka, to wspomniane wyzej karasie stanowia sensowna alternatywe.


  • teethar lubi to

#14 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 494 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 02 luty 2017 - 17:51

Dla mnie białoryb zimą to alternatywa dla łowienia pstrągów. Zresztą ciekawa i pełna niespodzianek alternatywa. Ostatnio spróbowałem złowić powszechnego, zimowego leszcza. Najpierw spotkaliśmy z kolegą pieska

1e16785b205a3ea9med.jpg

A następnie to już zabawa w leszcze

00b18a7d1d9821a5med.jpg

74541ddd2ece1cb0med.jpg

8291fd3c3e1130d4med.jpg

Luty może być całkiem dobrym nimfkowym miesiącem nawet jak się łowi zwykłe płocie

1295319573ca2035med.jpg

Pozdrawiam


Użytkownik Zielony edytował ten post 02 luty 2017 - 17:56


#15 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 02 luty 2017 - 19:05

Sądzę też, że takie "nimfowanie z białorybem" to znakomity trening, poza wszystkimi innymi aspektami  ;)


  • Zielony lubi to

#16 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 02 luty 2017 - 19:51

U mnie 4 ostatnie wypady skończyły się bez kontaktu temperatura wody około 0,5 stopnia nawisy lodowe kormorany na rzece :(, rybki nie współpracują ani streamer ani nimfy jak to mówią w innym temacie żyłkowym można po głowach stukać rybom nimfami i tak się nie podnoszą. Postanowiłem sobie dać spokój do połowy marca co najmniej uzupełnić sprzęt zrobić zakupu jednakże tak mówiłem w weekend ubiegły nadchodzi kolejny i znowu coś mnie szturcha nad wodę ..... :wacko: :wacko: :wacko:

Głos rozsądku ! .

Kontakt z wodą, rybami i całym tym flyfishingiem jest mi wręcz niezbędny do życia !. Niemniej tej zimy i w tych warunkach po prostu jestem zdania, że i rybom należy się wytchnienie. Luzuję więc temat, bez ciśnienia i parcia ...wiedząc że te 'braki' z nawiązką nadrobię w sezonie.



#17 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 02 luty 2017 - 20:00

Witam.
Przy okazji wiadomość dla tych co czekają na otwarcie sezonu na OS Wisła - niemal cała rzeka skuta lodem. Wracając wczoraj zrobiłem sobie kilka przystanków wzdłuż Wisły żeby pooglądać. Jak to wszystko zacznie się ruszać, piętrzyć i wylewać, to do końca marca nie ma mowy na jakiekolwiek wędkowanie.
Pozdrawiam.

I dobrze, oby jak najdłużej była wysoka powodziowa woda, która zabierze cały gnòj który osadził się przez ostatnie 3 lata bez takiej wody. .. podziwiam ludzi, którzy kąpią się w Wiśle, odważni do szaleństwa. Ja bym w tym syfie bez woderów jajek nie zamoczył....

Użytkownik mack edytował ten post 02 luty 2017 - 20:07

  • pawelG lubi to

#18 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 494 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 02 luty 2017 - 20:20

Krzysztofie w Twoim apelu jest wiele racji. Jeśli jest duży mróz to łowienie odpuszczam. Końcem stycznia pojechałem nad San.Gdy zobaczyliśmy temperaturę i rzekę zwyczajnie wróciliśmy do domu. Złowienie planowanej na tym wypadzie głowacicy zwyczajnie by ją uśmierciło. W lutym głowacic nie łowię z założenia choć regulamin na to zezwala. Te ryby często wchodzą w tarło już w marcu więc niech mają chociaż jeden miesiąc spokoju. Wędkarz czasem ma tak,że przejedzie w zimowej scenerii pięćset kilometrów tylko po to by zobaczyć rzekę a z wędkowania rezygnuje. Widoki jednak były niezwykłe a przy okazji pogoniliśmy kormorany.

aa2b0e6cb6bbc786med.jpg

b0c17d173bd086eamed.jpg

bf40f43c49f1c64cmed.jpg


Użytkownik Zielony edytował ten post 02 luty 2017 - 20:23

  • Janusz Wałaszewski, Maciek Rożniata, skorupa13 i 6 innych osób lubią to

#19 OFFLINE   Luke

Luke

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 03 luty 2017 - 14:54

Ktoś przypadkiem buszował już ze streamerem po Dunajcu? Jakieś efekty?



#20 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2662 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 03 luty 2017 - 16:42

Patrzę i podziwiam :o , to wasze zimowe łowienie na muchę. Ja im jestem starszy , tym bardziej ciepłolubny :( .

 

 

. Najpierw spotkaliśmy z kolegą pieska

 

 

 

 

 

 Fajny psiak . Trochę wygląda jak zmutowana wydra :D .

Załączone pliki


  • Zielony i darek1972 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych