Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czy to jest możliwe?


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • ImiÄ™:Tomek

Napisano 20 czerwiec 2011 - 11:39

Kilka dni temu, jak zwykle tuÅź przed zachodem sÅ‚oÅ„ca, udaÅ‚em siÄ™ na poÅ‚ÃÅ‚w bassÃÅ‚w. JuÅź po wyjÅ›ciu z samochodu zauwaÅźyÅ‚em po drugiej stronie zatoki przesuwajÄ…cÄ… siÄ™ w mojÄ… stronÄ™ Å›cianÄ™ deszczu, czyli typowy irlandzki shower. Tak czy inaczej auto staÅ‚o niedaleko, miaÅ‚em dobrych kilka minut na kilka kontrolnych rzutÃÅ‚w.
Niskie chmury i Å›ciana deszczu byÅ‚a coraz bliÅźej, gdy nagle po dotkniÄ™ciu kabÅ‚Ä…ka poczuÅ‚em i zobaczyÅ‚em wyÅ‚adowanie elektryczne! OczywiÅ›cie dotknÄ…Å‚em jeszcze raz i to samo! KoÅ‚owrotek kopaÅ‚ Szybko zÅ‚oÅźyÅ‚em wÄ™dkÄ™ i zwiaÅ‚em do samochodu. Po chwili zaczęło padać i to dość intensywnie. Po kilku minutach chmura odeszÅ‚a, a ja wrÃÅ‚ciÅ‚em do wÄ™dkowania.

Spotkaliście się kiedyś z czymś takim?

#2 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • ImiÄ™:Krzysztof

Napisano 20 czerwiec 2011 - 11:52

Spotkać siÄ™ - nie spotkaÅ‚em. Czy to jest moÅźliwe - tak. Poczytaj np. o ogniach Åšw. Elma:

http://pl.wikipedia....e_świętego_Elma


#3 OFFLINE   wiktos

wiktos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 178 postów
  • LokalizacjaKraków
  • ImiÄ™:Wiktor
  • Nazwisko:eN

Napisano 20 czerwiec 2011 - 11:52

SÅ‚yszaÅ‚em o czymÅ› takim, Åźe siÄ™ maszty w yahtach elektryzujÄ… jak idzie burza i kopiÄ…, ale czy kabÅ‚Ä…k od koÅ‚owrotka pewnie teÅź.

#4 OFFLINE   wiktos

wiktos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 178 postów
  • LokalizacjaKraków
  • ImiÄ™:Wiktor
  • Nazwisko:eN

Napisano 20 czerwiec 2011 - 11:53

Heh no wÅ‚aÅ›nie kolega wyÅźej mnie uprzedziÅ‚ :mellow:

#5 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • ImiÄ™:Tomek

Napisano 20 czerwiec 2011 - 12:09

O ogniach Å›w. Elma oczywiÅ›cie sÅ‚yszaÅ‚em. Najciekawsze jest to, Åźe Åźadnej burzy z piorunami nie byÅ‚o. Generalnie w mojej okolicy przez ostatnich 6 lat widziaÅ‚em moÅźe ze dwie burze.

#6 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • ImiÄ™:Józek

Napisano 20 czerwiec 2011 - 12:17

MoÅźe powietrze byÅ‚o mocno zjonizowane i Å‚adunki siÄ™ gromadzÄ… na takich przedmiotach :D .Tomek nie posÄ…dzam CiÄ™ abyÅ› byÅ‚ pod napiÄ™ciem B) .

#7 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • ImiÄ™:Tomek

Napisano 20 czerwiec 2011 - 12:19

MoÅźe powietrze byÅ‚o mocno zjonizowane i Å‚adunki siÄ™ gromadzÄ… na takich przedmiotach :D .Tomek nie posÄ…dzam CiÄ™ abyÅ› byÅ‚ pod napiÄ™ciem B) .


He, he, po Guinnessie teÅź nie byÅ‚em :mellow:

#8 OFFLINE   Bajzi

Bajzi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • ImiÄ™:Tomek

Napisano 20 czerwiec 2011 - 12:41

Ostatnio rozmawialiśmy z kolegami nad wodą o takim zjawisku.
W zeszÅ‚ym roku, kumple wÄ™dkujÄ…c tuÅź przed burzÄ… zauwaÅźyli Åźe plecionka po zarzuceniu przynÄ™ty nie opada na tafle wody a unosi siÄ™ nad niÄ… a blank wÄ™dki po dotkniÄ™ciu goÅ‚Ä… rÄ™kÄ… kopie jakby byÅ‚ pod napiÄ™ciem. Oni teÅź zarzekali siÄ™ Åźe nic nie pili :D.

Z dziwnych rzeczy ktÃÅ‚re siÄ™ zdarzajÄ… nad wodÄ… to ja dziÅ› zauwaÅźyÅ‚em na brzegu dziwnie zachowujÄ…ca siÄ™ mewÄ™. PodpÅ‚ynÄ…Å‚em bliÅźej i zauwaÅźyÅ‚em Åźe w pysku ma wpiÄ™tego Thrila a drugÄ… kotwicÄ… zapiÄ™ta jest za skrzydÅ‚o. Zajęło mi dobre pÃÅ‚Å‚ godziny zanim jÄ… zÅ‚apaÅ‚em Åźeby wypiąć jej tÄ… biÅźuteriÄ™. ByÅ‚a mocno pokrwawiona i wyczerpana wiÄ™c postanowiÅ‚em Åźe wezmÄ™ jÄ… do domu Åźeby siÄ™ trochÄ™ wykurowaÅ‚a. W koÅ„cu to przez wÄ™dkarzy tak cierpiaÅ‚a, chyba byÅ‚em jej to winien. Bez oporu daÅ‚a siÄ™ zawinąć w kurtkÄ™, w ktÃÅ‚rej to wsadziÅ‚em ja do Å‚ÃÅ‚dki. PÅ‚ynÄ…c tak biÅ‚em siÄ™ z myÅ›lami czy dobrze robiÄ™. Czy moÅźe powinienem dobić cierpiÄ…ce zwierze, ale chyba bym nie potrafiÅ‚. Po ponad godzinie postanowiÅ‚em zobaczyć czy jeszcze Åźyje po odchyleniu kurtki ta wyskoczyÅ‚a z Å‚ÃÅ‚dki, wzbiÅ‚a siÄ™ w powietrze i poszybowaÅ‚a w dal. Dla mnie bomba bo juÅź nieźle mi piździÅ‚o. Chyba jej nic nie bÄ™dzie.

#9 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2967 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • ImiÄ™:Kamil

Napisano 20 czerwiec 2011 - 12:50

Ostatnio rozmawialiśmy z kolegami nad wodą o takim zjawisku.
W zeszÅ‚ym roku, kumple wÄ™dkujÄ…c tuÅź przed burzÄ… zauwaÅźyli Åźe plecionka po zarzuceniu przynÄ™ty nie opada na tafle wody a unosi siÄ™ nad niÄ… a blank wÄ™dki po dotkniÄ™ciu goÅ‚Ä… rÄ™kÄ… kopie jakby byÅ‚ pod napiÄ™ciem. Oni teÅź zarzekali siÄ™ Åźe nic nie pili :D.

To samo mi kolega ostatnio opowiadał. Sam nigdy nie doświadczyłem.

#10 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • ImiÄ™:Krzysztof

Napisano 20 czerwiec 2011 - 14:46

Ostatnio rozmawialiśmy z kolegami nad wodą o takim zjawisku.
W zeszÅ‚ym roku, kumple wÄ™dkujÄ…c tuÅź przed burzÄ… zauwaÅźyli Åźe plecionka po zarzuceniu przynÄ™ty nie opada na tafle wody a unosi siÄ™ nad niÄ…...


MÃÅ‚j kolega - Piotrek OrÅ‚owski - byÅ‚ Å›wiadkiem takiego zjawiska przed burzÄ…: plecionka nie opadaÅ‚a na wodÄ™. Nie muszÄ™ dodawać, Åźe zmykaÅ‚ do brzegu, aÅź siÄ™ za nim kurzyÅ‚o...

#11 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • ImiÄ™:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 20 czerwiec 2011 - 15:04

MiaÅ‚em na Mietkowie takie zdarzenie z tÄ… plecionkÄ… ,normalnie wisiaÅ‚a w powietrzu tak ze 2m nad wodÄ… ;) a chwilÄ™ pÃłźniej byÅ‚a taka burza Åźe szok.Mi plecionka wisiaÅ‚a w powietrzu a kumplowi elektryzowaÅ‚a siÄ™ wÄ™dka na samej szczytÃÅ‚wce,dosc dobrze byÅ‚o sÅ‚ychac to elektryzowanie.Nieźle siÄ™ wypÅ‚oszyliÅ›my. :lol:

#12 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 20 czerwiec 2011 - 17:22

Nie pierwsze dziwne zjawisko w Eirie :D
Pogadaj z ryÅźym o samochodach gasnÄ…cych nad jeziorkiem , ponoć siÄ™ przytrafiÅ‚o nie tylko jemu, nam teÅź w tym samym miejscu jakieÅ› dziwne zdjÄ™cia wyszÅ‚y...

Ani chybi sprawa dla Foxa Mouldera :mellow:

#13 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • ImiÄ™:Józek

Napisano 20 czerwiec 2011 - 17:26

Kuba jak w starym domu Å›wiatÅ‚a same gasnÄ… i siÄ™ zapalajÄ… a mÄ…dry stryka kot zjadÅ‚ Å›wieczkÄ™ oczami Å›wieci i udaje Åźyrandol :lol: .

#14 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 20 czerwiec 2011 - 17:26

Jednym sÅ‚owem - Fukushima juÅź tu jest <_<

#15 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • ImiÄ™:Tomek

Napisano 20 czerwiec 2011 - 17:38

Kuba, po sobotniej akcji z ToyotÄ… MiÅ›ka juÅź mnie nic nie zdziwi w tym kraju rudobrodych
Tak czy inaczej skończyło się całkiem dobrze :D Iskrzenia wędek nie zanotowaliśmy :mellow:

http://basshunting.blogspot.com/

#16 OFFLINE   wildriver

wildriver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1167 postów
  • LokalizacjaGdzieSandomierzadoWisÅ‚y

Napisano 20 czerwiec 2011 - 20:19

CzytaÅ‚em kiedyÅ› bodajÅźe w WW o takiej akcji.DwÃÅ‚ch typÃÅ‚w Å‚owiÅ‚o
na jakiejÅ› zaporÃÅ‚wce,bez wiÄ™kszych efektÃÅ‚w.Po przyjÅ›ciu chmury wystÄ…piÅ‚o opisane wyÅźej zjawisko paranormalne :lol:
IskrzÄ…cy zygzak od szczytÃÅ‚wki w gÃÅ‚rÄ™ i plecionka nad powierzchniÄ….
Na ktÃÅ‚rej byÅ‚o widać brania!A brania zaczęły siÄ™ wÅ‚aÅ›nie razem z tym czymÅ›.ZÅ‚owili parÄ™ fajnych kolcÃÅ‚w i wszystko wrÃÅ‚ciÅ‚o do normy :D

#17 OFFLINE   datoos

datoos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaÅšlÄ…sk

Napisano 20 czerwiec 2011 - 22:22

Mi wydaje siÄ™, Åźe Å‚owienie wÄ™dkÄ… wÄ™glowÄ… nie znaczy, Åźe podczas burzy uderzy w niÄ… piorun. MyÅ›lÄ™, Åźe zaleÅźy to od tego jakiego przedmiotu bÄ™dÄ…cego w najbliÅźszej odlegÅ‚oÅ›ci od nas Å‚adunki stworzÄ… korytarz bÄ™dÄ…cy najbliÅźej Å‚adunkÃÅ‚w przeciwnych
BÄ™dÄ…c kiedyÅ› z wiÄ™kszÄ… ekipÄ… nad wodÄ…, bardziej rekreacyjnie niÅź wÄ™dkarsko, przywiÄ…zaliÅ›my wÄ™dkÄ™ wÄ™glowÄ… do drzewa prawie na czubek, tuÅź przed burzÄ…. I z jachtu zacumowanego nieopodal obserwowaliÅ›my podczas burzy czy uderzy w niÄ… piorun,,,,, i ni huhu, fajerwerkÃÅ‚w nie byÅ‚o. :huh:

#18 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • ImiÄ™:Daniel

Napisano 20 czerwiec 2011 - 22:56

Mi wydaje siÄ™, Åźe Å‚owienie wÄ™dkÄ… wÄ™glowÄ… nie znaczy, Åźe podczas burzy uderzy w niÄ… piorun. MyÅ›lÄ™, Åźe zaleÅźy to od tego jakiego przedmiotu bÄ™dÄ…cego w najbliÅźszej odlegÅ‚oÅ›ci od nas Å‚adunki stworzÄ… korytarz bÄ™dÄ…cy najbliÅźej Å‚adunkÃÅ‚w przeciwnych
BÄ™dÄ…c kiedyÅ› z wiÄ™kszÄ… ekipÄ… nad wodÄ…, bardziej rekreacyjnie niÅź wÄ™dkarsko, przywiÄ…zaliÅ›my wÄ™dkÄ™ wÄ™glowÄ… do drzewa prawie na czubek, tuÅź przed burzÄ…. I z jachtu zacumowanego nieopodal obserwowaliÅ›my podczas burzy czy uderzy w niÄ… piorun,,,,, i ni huhu, fajerwerkÃÅ‚w nie byÅ‚o. :huh:


Ciekawy eksperyment.

Ktos jeszcze podejmowal upolowania pioruna ?

#19 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • ImiÄ™:Tomek

Napisano 21 czerwiec 2011 - 00:21

Raz na zawodach na Sanie (chyba byÅ‚y to Muchowe MP) jeden z moich znajomych Å‚owiÅ‚ jednÄ… wÄ™dkÄ…, drugÄ… miaÅ‚ rozÅ‚oÅźonÄ…, sterczÄ…cÄ… pionowo z kieszeni na plecach. PrzyszÅ‚a burza, koleÅ› Å‚owiÅ‚ dalej, aÅź do momentu, gdy piorun uderzyÅ‚ w brzeg 50 m od niego ByÅ‚ to chyba najszybszy sprint w gaciach po pierÅ› w dziejach MMP, dodam tylko, Åźe kij z plecÃÅ‚w zostaÅ‚ bÅ‚yskawicznie zÅ‚oÅźony :mellow:

#20 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 21 czerwiec 2011 - 07:02

Podobnych przygÃÅ‚d burzowych nie miaÅ‚em, a przynajmniej nie doÅ›wiadczyÅ‚em w sposÃÅ‚b o jakim piszecie. KiedyÅ› podczas jednych zawodÃÅ‚w rzuciÅ‚em wÄ™dki w trawÄ™ bo wolaÅ‚em ich w rÄ™ku nie trzymać... burza przyszÅ‚a bardzo nieoczekiwania.
ChciaÅ‚em zwrÃÅ‚cić uwagÄ™ na inne moÅźliwoÅ›ci pradotwÃÅ‚rcze kijkÃÅ‚w wÄ™glowych. PrzechodzÄ…c pod liniami wysokiego napiÄ™cia moÅźna przejechać wierzchem dÅ‚oni po wÄ™dce i wraÅźenia podobne jak siÄ™ przysuwaÅ‚o dÅ‚oÅ„ do starego telewizora kineskopowego.
Nie prÃÅ‚bowaÅ‚em siÄ™gać wÄ™dkÄ… w stronÄ™ drutÃÅ‚w, Åźeby sprawdzic czy bÄ™dzie lepiej czuć ... :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych